Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest started a topic Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Общото събрание на акционерите на "Доверие обединен холдинг" ще гласува за упълномощаване на управителния съвет на дружеството да издава облигации с номинална стойност до 100 млн. лева за следващите пет години.

Това става ясно от публикуваната в сайта на фондовата борса обява за събранието, което е насрочено за 30 юни. Тъй като холдингът няма акционери с над 10% от неговия капитал, е почти сигурно, че на форума няма да се събере достатъчно кворум, което означава, че реално събранието ще се състои на 15 юли.

Освен за облигационния заем акционерите ще гласуват и за двойно увеличаване на капитала на компанията от 6.575 млн. лв. на 13.15 млн. лева.

Средствата за новата емисия от акции ще бъдат на холдинга, което означава, че акционерите няма да плащат от собствения си джоб.

Така, ако дадено лице притежава 25 книжа от "Доверие", след сплита то вече ще има 50 бройки. Вероятно и цената на акциите също ще спадне двойно, тъй като зад увеличения капитал ще стоят същите нетни активи. В момента книжата на холдинга струват около 2.50 лева, така че след края на юли те би трябвало да се търгуват по около 1.25 лева.

Практиката показва обаче, че намалението в цената винаги е по-малко от размера на увеличението, така че нищо чудно книжата да се котират по 1.50 лева.

Общото събрание ще гласува да не се разпределят дивиденти за 2003 г.

Още до края на годината трябва да започнем с издаването на първата емисия от облигации, която ще е за 5 - 10 млн. лева, заяви главният изпълнителен директор на "Доверие" Цонко Недялков.

Тя вероятно ще бъде публична, като първичното предлагане може да се осъществи на фондовата борса. Парите ще се използват за довършване на строителството на болница в столичния квартал "Овча купел".

Цялата инвестиция е за 12 млн. лева, като пусковият срок е януари-февруари 2005 г. Собственик на болницата е лицензираният здравен фонд "Доверие", който е част от структурата на холдинга.

Недялков очаква в капитала на здравното заведение да се включи и чуждестранен инвеститор от този бранш. Холдингът обаче ще запази мажоритарния пакет в него, каза Недялков.

• Балониада
    replied
    Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

Реалиста не съм аз.. тук съм добре заклещен за сега.... Батя, тия идиоти не заслужават доверието ни.. особено този...
    Ако и Снуп-доги пуска по някоя бройка - вай вай, вай ,,,орта будала

Напиши коментар:

• al4en
    replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Не знам кой продава, но Молдибанк си прави добра печалба всеки месец. Аз съм в режим Акумулейт пък ще видим
    Реалиста не съм аз.. тук съм добре заклещен за сега.... Батя, тия идиоти не заслужават доверието ни.. особено този...

Напиши коментар:

• Батя
    replied
    Не знам кой продава, но Молдибанк си прави добра печалба всеки месец. Аз съм в режим Акумулейт пък ще видим

Напиши коментар:

• Балониада
    replied
    Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

докато поименно се отчитате кой е продал и кое е купил - все такава мъка ще е ...
    Нека правят ликвиднос ората.
    Щом са решили, един по един в индианска нишка да излизат и пукат балоня

Напиши коментар:

• petyob
    replied
    Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

Ти ли продаде?
    докато поименно се отчитате кой е продал и кое е купил - все такава мъка ще е ...

Напиши коментар:

• realista
    replied
    Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

Чичовото, всяка година с ненормалното си поведение ми прави по 10-20 к загуба... мин година със Софарма раздава акции не знам какво ли още не прави ... около 10 к... сега тук както е тръгнало 15-20 к .... после защо бягат от бфб... ами ще бягат....
    Ти ли продаде?

Напиши коментар:

• al4en
    replied
    Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
    Този шит продължава да спихва. Отива, където му е мястото. Много хора си мислеха, че ще станат милионери тук. Easy money един вид.
    Чичовото, всяка година с ненормалното си поведение ми прави по 10-20 к загуба... мин година със Софарма раздава акции не знам какво ли още не прави ... около 10 к... сега тук както е тръгнало 15-20 к .... после защо бягат от бфб... ами ще бягат....

Напиши коментар:

• johny-bravo
    replied
    Този шит продължава да спихва. Отива, където му е мястото. Много хора си мислеха, че ще станат милионери тук. Easy money един вид.

Напиши коментар:

• precakanoto
    replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

Да! Не вярвах че Огнян Донев си позволява търговия с вътрешна информация, но изглужда че и той го е направил..
    "Донев инв. холдинг" продава от вторник до четвъртък, натискайки цената от 3,62 до 3,30 за да купи 20 000 броя по 3,20 в петък.
    Ех Батя, как може да не повярваш на тези неща. Та чичо не го практикува от вчера Вече два три пъти вземам от тези заигравки и мислех да ви пиша, че го е подкарал пак като спекулант, ама в последния момент се отказах, за да не огорча излишно някой нов смелчак
    bez preporyka

Напиши коментар:

• toto 2
    replied
    Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

Ами какво да ти кажа Здравко? Не си много далеч от истината. Аз също постепено стигам до този извод - тук няма в какво да се инвестира. Наскоро, след бомбата с Бобокови, седнах с молив и калкулатор и направих един бърз преглед на 15-те компании включени във водещия ни индекс, т.нар. "blue chips" на борсата ни (колкото и комично да звучи този жаргон когато иде реч за БФБ). Е ми като махнем свързаните с Чичо Оги, с тимаджиите, мултинационалния "холдинг" на Бобоковите и още няколко други "холдинги" (то това е вече мръсна дума в БГ), то не остана почти нищо. За мен 75% от този индекс са компании, в които нямам и грам доверие, други 10-15 са на ръба и още 10-15% горе-долу. За какво да говорим тогава? Айде да не разводняваме темата за "Доверие ОХ", но големият проблем на борсата ни е че ЛИПСВА ДОВЕРИЕ и липсват качествени бизнеси от реалната икономика, в които такива като мен, които не са толкова спекулативно настроени да инвестират и да забравят. С 1-2 изключения, и то с "няколко на ум" липсват такива компании. Не ми се пише просто. Преди малко слушах интервюто на Ники Василев за БНР. Истината е, че вече дори Македония ни надминава по пазарна капитализация на борсата си, а Румъния с която доскоро ни бе срам да се сравняваме отдавна ни е изпреварила във всяко едно отношение. Това е положението!
    Новия Управител ,ще я оправи борсата

Напиши коментар:

• Чичо Манчо
    replied
    Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Чичо Манчо, а остана ли някой, който да не е за зачертаване ? То няма в какво да се инвестира ! Освен да се прехвърлим на черешовата борса !
    Ами какво да ти кажа Здравко? Не си много далеч от истината. Аз също постепено стигам до този извод - тук няма в какво да се инвестира. Наскоро, след бомбата с Бобокови, седнах с молив и калкулатор и направих един бърз преглед на 15-те компании включени във водещия ни индекс, т.нар. "blue chips" на борсата ни (колкото и комично да звучи този жаргон когато иде реч за БФБ). Е ми като махнем свързаните с Чичо Оги, с тимаджиите, мултинационалния "холдинг" на Бобоковите и още няколко други "холдинги" (то това е вече мръсна дума в БГ), то не остана почти нищо. За мен 75% от този индекс са компании, в които нямам и грам доверие, други 10-15 са на ръба и още 10-15% горе-долу. За какво да говорим тогава? Айде да не разводняваме темата за "Доверие ОХ", но големият проблем на борсата ни е че ЛИПСВА ДОВЕРИЕ и липсват качествени бизнеси от реалната икономика, в които такива като мен, които не са толкова спекулативно настроени да инвестират и да забравят. С 1-2 изключения, и то с "няколко на ум" липсват такива компании. Не ми се пише просто. Преди малко слушах интервюто на Ники Василев за БНР. Истината е, че вече дори Македония ни надминава по пазарна капитализация на борсата си, а Румъния с която доскоро ни бе срам да се сравняваме отдавна ни е изпреварила във всяко едно отношение. Това е положението!

Напиши коментар:

replied
    Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Чичо Манчо, а остана ли някой, който да не е за зачертаване ? То няма в какво да се инвестира ! Освен да се прехвърлим на черешовата борса !
    Не е към мен въпроса, но мога да дам идея - устрем холдинг. Не съм чел нито едно лошо мнение за тях.

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied
    Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

Е тоя някой беше друга негова фирма - или Телсо или някоя друга, защото продавача пак беше през Бенчмарк. От единия джоб в другия на ниска цена - не знам дали целта е да смъкнат цената заради увеличението или си преструкурират пакетите по фирмите....
    Telso не е негова фирма а на Венцислав Стоев.

Напиши коментар:

• Zdravko
    replied
    Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
    Задраскал съм го отдавна чичо Оги, с дебелия, черен маркер... барабар с всичките му дружества. Прекалено ГОЛЯМ ИГРАЧ е за малката ни борсичка.

Напиши коментар:

Working...
X