Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest started a topic Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)

Общото събрание на акционерите на "Доверие обединен холдинг" ще гласува за упълномощаване на управителния съвет на дружеството да издава облигации с номинална стойност до 100 млн. лева за следващите пет години.

Това става ясно от публикуваната в сайта на фондовата борса обява за събранието, което е насрочено за 30 юни. Тъй като холдингът няма акционери с над 10% от неговия капитал, е почти сигурно, че на форума няма да се събере достатъчно кворум, което означава, че реално събранието ще се състои на 15 юли.

Освен за облигационния заем акционерите ще гласуват и за двойно увеличаване на капитала на компанията от 6.575 млн. лв. на 13.15 млн. лева.

Средствата за новата емисия от акции ще бъдат на холдинга, което означава, че акционерите няма да плащат от собствения си джоб.

Така, ако дадено лице притежава 25 книжа от "Доверие", след сплита то вече ще има 50 бройки. Вероятно и цената на акциите също ще спадне двойно, тъй като зад увеличения капитал ще стоят същите нетни активи. В момента книжата на холдинга струват около 2.50 лева, така че след края на юли те би трябвало да се търгуват по около 1.25 лева.

Практиката показва обаче, че намалението в цената винаги е по-малко от размера на увеличението, така че нищо чудно книжата да се котират по 1.50 лева.

Общото събрание ще гласува да не се разпределят дивиденти за 2003 г.

Още до края на годината трябва да започнем с издаването на първата емисия от облигации, която ще е за 5 - 10 млн. лева, заяви главният изпълнителен директор на "Доверие" Цонко Недялков.

Тя вероятно ще бъде публична, като първичното предлагане може да се осъществи на фондовата борса. Парите ще се използват за довършване на строителството на болница в столичния квартал "Овча купел".

Цялата инвестиция е за 12 млн. лева, като пусковият срок е януари-февруари 2005 г. Собственик на болницата е лицензираният здравен фонд "Доверие", който е част от структурата на холдинга.

Недялков очаква в капитала на здравното заведение да се включи и чуждестранен инвеститор от този бранш. Холдингът обаче ще запази мажоритарния пакет в него, каза Недялков.

• Монти
    replied
    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Не разбирам защо се страхуваш да държиш хартии в бичи тренд като Доверие, но спокойно търгуваш такива с низходящ тренд, както беше Петрол и табаците. Не разбирам логиката в това поведение. Двамата прилагаме тотално различна схема. Аз се съсредоточвам върху състоянието на компанията и игнорирам пазара а ти се съсредоточваш върху пазара игнорирайки тотално състоянието на компаниите, които търгуваш.
    4д,това е било преди 4 г. Сега големите участниците определят правилата..
    Last edited by Монти; Вчера, 12:39.

Напиши коментар:

• dddd
    replied
    Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

Аз го правя ,може и да го направя пак ,но защо да рискувам, като знам че в даден момент ще сбъркам.....тенденцията на маркета е надолЕ.....рано или късно ще останат хартии у мен ...
    Както останаха хартии на хим....не много но достатъчно да ми припомнят какво може да стане и тук.....
    Не разбирам защо се страхуваш да държиш хартии в бичи тренд като Доверие, но спокойно търгуваш такива с низходящ тренд, както беше Петрол и табаците. Не разбирам логиката в това поведение. Двамата прилагаме тотално различна схема. Аз се съсредоточвам върху състоянието на компанията и игнорирам пазара а ти се съсредоточваш върху пазара игнорирайки тотално състоянието на компаниите, които търгуваш.

Напиши коментар:

• intellect
    replied
    Албенка и Елана да излезнат и на Планината и Трасе да влезнат
    към момента 1 от 4 познати...с гадаене толкова, за повече иска смятане.

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied

Някой от Форума беше написал че БГ отчети са Екселски таблици попълнени след алкохолен екстаз .....
    От тия таблици се влиаят цените, фрий флоута, броя сделки и оттам влизането и излизането от Софикс. Така че ..... до тях опират нещата.

Напиши коментар:

• Монти
    replied
    Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

Не следя нито една от посочените. Аз си чакам отчетит за преоценка на стратегията.
    Някой от Форума беше написал че БГ отчети са Екселски таблици попълнени след алкохолен екстаз .....

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied
    Греъм ,това е девиз на комарджийте.......
    Кажи какъв е шанса на Албенка и Елана да излезнат и на Планината и Трасе да влезнат.....там риска ще бъде по малък ако се изиграе правилно....
    Гледам Трасе си идват на нормални стойности 3-3,3...?
    Не следя нито една от посочените. Аз си чакам отчетит за преоценка на стратегията.

Напиши коментар:

• Монти
    replied

Нали знаеш...."Най-големия риск е да не предприемаш рискове"
    Греъм ,това е девиз на комарджийте.......
    Кажи какъв е шанса на Албенка и Елана да излезнат и на Планината и Трасе да влезнат.....там риска ще бъде по малък ако се изиграе правилно....
    Гледам Трасе си идват на нормални стойности 3-3,3...?

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied

Аз го правя ,може и да го направя пак ,но защо да рискувам, като знам че в даден момент ще сбъркам.....тенденцията на маркета е надолЕ.....рано или късно ще останат хартии у мен ...
    Както останаха хартии на хим....не много но достатъчно да ми припомнят какво може да стане и тук.....
    Нали знаеш...."Най-големия риск е да не предприемаш рискове"

Напиши коментар:

• Монти
    replied

"Ако" е най-рисковата дума. Може да смениш и ударението според случая. Виж как се е изменяла цената в последните няколко месеца. Примерно 3-4 и пак кажи, че е зациклила Качвания, слизания.....всеки уважаващ себе си играч да е направил пари от това.

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied

Ако ПФ продават ,защо да съм на амбразурата и това което става с Доверие е трети или четвърти път на масови продажби....банката е само причина за покупка а там където се намира причина за продажба плюс бъдещата криза и ще е големо въртене на малките зъбни колела........
    Казва се Рискова златна възможност зациклила на 5,50 вече няколко месеца ....
    "Ако" е най-рисковата дума. Може да смениш и ударението според случая. Виж как се е изменяла цената в последните няколко месеца. Примерно 3-4 и пак кажи, че е зациклила Качвания, слизания.....всеки уважаващ себе си играч да е направил пари от това.

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied
    Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Graham, това важи за всеки един борсов ден
    И за всяка акция

Напиши коментар:

• Иво Орозов
    replied
    Graham, това важи за всеки един борсов ден

Напиши коментар:

• Монти
    replied

В момента и купувачите и продавачите имат "златна възможност".... Стига после прогнозите да им излезнат
    Ако ПФ продават ,защо да съм на амбразурата и това което става с Доверие е трети или четвърти път на масови продажби....банката е само причина за покупка а там където се намира причина за продажба плюс бъдещата криза и ще е големо въртене на малките зъбни колела........
    Казва се Рискова златна възможност зациклила на 5,50 вече няколко месеца ....

Напиши коментар:

• B.Graham
    replied
    Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

вече, колко 5 работни дни?
    има двама българи в УС и то единият е изп. дир.
    дали може за 5 дни да се прецени какво има в банката? Според мен може би чрез бърза оценка на ЦК и на най едрите кредити. Може да се прецени и по молби за напускане ако има и очни ставки на кредитни инспектори. Дали има общо с разпродажбите в петък? Дали скоро ще има официално съобщение какво е състоянието на банката видяно от новия изп. дир.?

как до влизането в управлението цената качваше, като българите влязоха и някой продаде

моля експертите да ми обяснят. Може петък да е бил златна възможност за покупки?

аз като журналист се чудя

не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа
    имам 1 акция
    В момента и купувачите и продавачите имат "златна възможност".... Стига после прогнозите да им излезнат

Напиши коментар:

Working...
X