Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• ... и такаааа...

Какво показва един бърз прочит в съседна тема!

Например - което в действителност е и мнението на съфорумника - бате Пешо - той говори за ЕДИНСТВЕНО възможното коректно използване на ел.енергията от НЯКОЛКО токоизточници, които /нека го наречем/ - обслужват или - задоволяват необходимостта от ел.енергия на ползвателите, работещи В ПАРАЛЕЛ, както и особеното изискване към честотата на тока - и - да кажем - къде пък трябва да се намира /например/ стрелката на синхроноскопа, ако пускаме в паралелна работа - нека са два - генератора...

/независимо КОЙ върти тези генератори: парна турбина, двигател с вътрешно горене, газова турбина, също - независимо от източника на енергия: газообразни, течни, твърди горива, енергия от разпадане изотопите на урана в АЕЦ, енергията от изтичане на водата при денивелацията в различните нивА - ВЕЦ.../

Интересно, прави ли ни впечатление - колко бързо всички видове ел.енергия бяха обявени за НЕПРАВИЛНИ! Това е изпитан метод, когато трябва да се ликвидира една икономика и да се завладее един пазар!

Веднага се намира "опонент", който "опонира"... Да говорим ли за опорки? Изтъркахме го този лаФ!

Дори НЕ ДОПУСКАМ, че "опонентът", защитник на "ПРАВИЛНАТА" енергия - не познава тия важни за една система изисквания. Всъщност, опростил съм максимално примера си горе ДО ДВА ГЕНЕРАТОРА в паралел...

И сега следва оная част от тезата /опорка/ - с която всички, ама буквално всички, коита СМЕ навършили 5-годишна възраст знаемЕ: ама ти, победоносно изстрелва защитникът на "ПРАВИЛНАТА" енергия, защо бе, сине майчин - твърдиш, че енергията от АЕЦ е по-евтина! /последното ще коментирам друг път!/

Е, да: от работа в паралел - едва ли разбираме всички, но пък - от АЕЦ - всички разбираме - всичко!

И - всички вече знаем, че тази паралелна работа - кучета я ялЕ, защото АЕЦ-а е важен - и той обслужва ... /почва политиката!!!.../ ..., па и едни милиарди - тук вече сме в собствени води..., пАри нЕма..., пенсионери...

Тезата е подменена! /фокус - мокус.../

Не виждаме, нито наситеността на Белгия, Холандия, Германия - със стотици ВЕИ, но пропускаме /удобно за защитниците на "ПРАВИЛНАТА" енергия!!!/ и НАСИТЕНОСТТА на Франция с АЕЦ!

Точно това опитва да обясни Бате Пешо - точно за работата в паралел на тази огромна система от токоизточници и ползватели на енергията, която обаче - отговаря на точно определени параметри: сила на тока, напрежение на тока, честота на тока...

Какъв е изводът: вдигаме флага на "зелената енергия", защото тя била ЗЕЛЕНА! Какво ни пука на нас, че нещо щяло да се прецака? Как в тази ОБЕДИНЕНА Европа - всичко си работи, а у нас... Я да изкупуваме с преференции тока на "зелената"..., ама - до кога - имаше въпрос, на който никой от "ПРАВИЛНИТЕ" не отговори... Па и "зелените" - ще помагат на "ПРАВИЛНИТЕ", когато им плащаме да правят рекламата..., кВо като ония си имат мекият, океански полъх - дори през зимата..., а и сняг - кога ще завали и ще се задържи там!?!

Като погледнеш тия перки как се въртят - на стотици километри... /но това е друг въпрос и той не касае "еколозите", защото там бонуси НЕ се плащат:...

... много стана..., в следващ пост ще продължа...

Коментар

• Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

Е на каза ли че си подготвен по въпроса?
      За мен това означава че можеш да докажеш, че аец е по-изгодно от фецове и вецове.
      Става дума за средства (пари). За цена, с други думи.
      Давай...

Да, така е.

Първо, по-изгоден е не само като цена. То ест не ми вменявай твоите релси.
      Второ, по-изгоден е даже само като цена.
      Трето, обещанието ми беше, ако не помниш, да ви докажа как ви лъжат и как патешки им вервате - и от там ще започна.

Трето - второ - първо. Това ще е редът на доказателствата ми.
      Но ще го правя, когато съм достатъчно свободен, защото се иска много труд, за да не ви оставя никакво место да мърдате.

Коментар

• Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение

За това отворих тази тема. Какъв ти е въпросът/критиката конкретно?
        Е на каза ли че си подготвен по въпроса?
        За мен това означава че можеш да докажеш, че аец е по-изгодно от фецове и вецове.
        Става дума за средства (пари). За цена, с други думи.
        Давай...

Last edited by X_Y; 11.04.2019, 18:20.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Първоначално изпратено от Имхотеп

Може, но докато не докажеш твърденията си с факти (мат... Каквоооо? ...ематикаааа) си оставаш в тази група.
          За това отворих тази тема. Какъв ти е въпросът/критиката конкретно?

Коментар

• Благодаря за поправянето на грешката в заглавието на темата!
            ​​​​​

Коментар

• Мда, безимен.
              Верно, че можем да разделим пропагандно-политически даже енергията. Вече.
              Това е следствие на и от целенасоченото оглупяване на населението.

Само не ми е ясно как не се усещат, че по този път ще останат в къщи без светло, без топло (пресен пример са десетките измрели от студ в Средния запад на Щатите, чакащи солари-турбини да ги посгреят), без вода и, най-важното за тях - без Фейсбук!

Не, разбирам как - тези още не са излезли от детската градина и никога няма да излезнат от там.

Коментар

• Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                Всъщност, информацията тук е толкова много - разбира се - за хората, които могат да погледнат обективно на нещата - и точно така: НЕ ЧЕРПЯТ инфото си основно от нета и от... пропагандата...

Най-първо, разбира се /според мен/ - трябва да си дадем сметка, че /в най-ново време/ - енергията се дели на:

1. ПРАВИЛНА - тая, която носи ГОЛЯМА ЧАСТ от нерегламентираните доходи на: политици, управляващи, "наши" хора, независимо коя е причината, за да определим последните като наши..., които си служат с "международен" опит на бързоориентиращи се в обстановката "печалбари", мотивирани от неясни на обществото идеи, които се тълкуват най-често от позициите на "чистата енергия", "екологията", "опазване на околната среда"... - все теми, от които всички днес разбираме и сме толкова чувствителни, когато печалбарите опънат тънката струна, напр.: на въздухът, който дишаме, на глобалното затопляне...

2. НЕПРАВИЛНА - това е всяка друга енергия, която НЕ носи директни облаги на хората по веригата, които дават всички разрешителни, за да бъде "правилна" енергията..., това /подразбира се от само себе си!/ - е и НЕЕКОЛОГИЧНАТА енергия - характерната черта на НЕПРАВИЛНАТА енергия, която задължително търси подкрепата на "здравомислещите ни съвременници", последните от които - са организации, финансирани ведна с подкупните медийни журналисти, които могат да получат /нееднократно/ финансови инжекции от фонд "черна каса" на печелещите от т.нар. ПРАВИЛНА енергия.

Всяко друго разделяне на видовете енергия - напр. - на по-евтина и по-скъпа - обслужва точно радетелите на ПРАВИЛНАТА енергия...

...ще има продължение...
                Точно така.И тия хора карат на принципа да напълня червото пък след мен потоп.Нагли неграмотни но на власт.И а некой се опълчи веднага го гонят.Това е дехствителността в измисленият Западен свят

Коментар

• Всъщност, информацията тук е толкова много - разбира се - за хората, които могат да погледнат обективно на нещата - и точно така: НЕ ЧЕРПЯТ инфото си основно от нета и от... пропагандата...

Най-първо, разбира се /според мен/ - трябва да си дадем сметка, че /в най-ново време/ - енергията се дели на:

1. ПРАВИЛНА - тая, която носи ГОЛЯМА ЧАСТ от нерегламентираните доходи на: политици, управляващи, "наши" хора, независимо коя е причината, за да определим последните като наши..., които си служат с "международен" опит на бързоориентиращи се в обстановката "печалбари", мотивирани от неясни на обществото идеи, които се тълкуват най-често от позициите на "чистата енергия", "екологията", "опазване на околната среда"... - все теми, от които всички днес разбираме и сме толкова чувствителни, когато печалбарите опънат тънката струна, напр.: на въздухът, който дишаме, на глобалното затопляне...

2. НЕПРАВИЛНА - това е всяка друга енергия, която НЕ носи директни облаги на хората по веригата, които дават всички разрешителни, за да бъде "правилна" енергията..., това /подразбира се от само себе си!/ - е и НЕЕКОЛОГИЧНАТА енергия - характерната черта на НЕПРАВИЛНАТА енергия, която задължително търси подкрепата на "здравомислещите ни съвременници", последните от които - са организации, финансирани ведна с подкупните медийни журналисти, които могат да получат /нееднократно/ финансови инжекции от фонд "черна каса" на печелещите от т.нар. ПРАВИЛНА енергия.

Всяко друго разделяне на видовете енергия - напр. - на по-евтина и по-скъпа - обслужва точно радетелите на ПРАВИЛНАТА енергия...

...ще има продължение...

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Няма да ги чуеш аз отдавна съм пуснал тема за енергетика ама не пишат там.
                    Не я знам, не съм я видял.
                    Ако не е заключена, бих се прехвърлил в нея.

Коментар

• Давайте, давайте - кой както мисли, ако може.

Коментар

• Да не опростачваме ВЕИ до „производство на ел.енергия”. ЕНЕРГИЯта нито е само, нито е задължително електрическа. В тази връзка, не е задължително ВЕИ и да дестабилизират ЕЕС. СПОКО. Свят широк, място много.
                        Last edited by Pyramid; 11.04.2019, 18:31.
                        Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

И аз така мисля, бат Пешо.

Да чуем какво и дали мислят милениалчетата?
                          ​​​​​
                          Няма да ги чуеш аз отдавна съм пуснал тема за енергетика ама не пишат там.Те са две категории едните са далавераджии точно с фотоволтаици а другите са промити мозъци и двете групи са тотално неграмотни и хабер си нямат за какво става дума.Е на Ткилата не му пукало...ама като се събуди шото му е студено или щото бебето му реве от студ и разбере че няма ток ще му запука.Като натисне бутона на дистанционото и нема никой ще му запука.А когато осъзнае че магазина е затворен няма бензин иде в банята и разбере че няма вода ще побеснее....А като разбере че не може да отиде на работа или ако е близко и отиде ама там нема кафе и му кажат ми оди си е тогава ше озверее и на обяд ще вика или на прозореца на Бойко или на Караянчева

Коментар

• И аз така мисля, бат Пешо.

Да чуем какво - и дали - мислят милениалчетата въздухарски?
                            ​​​​
                            Last edited by X_Y; 11.04.2019, 17:35.

Коментар

Вместо да офтопвате в темата за електромобилите (тема за консумация на ток, енергия), може тука да се говори за произвеждане на енергия, ток.
                              Според мен фотоволтаиците имат своето място в ЕЕС но като инсталации по покривите на сградите.И до процент който не застрашава сигурността на ЕЕС или повишава цената на ел енергията.Тия паркове са безумие и са чиста далавера на мазни политици.Много хора бъркат енергетиката с програмирането и си мислят че всички хора седят в едни безумни сгради в Горубляне и се драпат за мъдете и по задниците.Дори си представят пещите на Стомана и Нефтохим на батерии...Срещу либерастията която се оказа чиста агресивна простотия трябва да се вземат крути мерки иначе тоя свят си заминава.

Коментар

• Вместо да офтопвате в темата за електромобилите (тема за консумация на ток, енергия), може тука да се говори за произвеждане на енергия, ток.

Коментар

Working...
                                X