IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Простата математика е проста не защото е проста.

    И друго - не съм го писал за да се заяждам с теб. Сам каза ако некой види грешка да казва.
    И вкарах реални данни...

    Но тези панели седят по покривите на милиони къщи, със същите технически данни, и смятани със същите прости сметки. Предполагам че никой не се е сетил как това влияе на албедото ли беше, либидото ли...


    Добре, може да съм реагирал първосигнално, но привеждаш данни за максимално мощно излъчване, макар и да има и минимално - през нощта, например.
    Журналята и политюгите стъпват на такава манипулация, "доказвайки" върховната ефективност на ФВ-генерацията. А защо? - щото някой им дава пари за това изкривяване.

    Връщам си обвинението назад, засега, моля за извинение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      Промит мозък си, не мислиш и търсиш, а повтаряш папагалски.

      Повече нема да губа време да чета журналистските ти "открития" в природните науки.
      Простата математика е проста не защото е проста.

      И друго - не съм го писал за да се заяждам с теб. Сам каза ако некой види грешка да казва.
      И вкарах реални данни...

      Но тези панели седят по покривите на милиони къщи, със същите технически данни, и смятани със същите прости сметки. Предполагам че никой не се е сетил как това влияе на албедото ли беше, либидото ли...



      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Достатъчно ми е, че ти знаеш къде е мястото на изохорния процес в любимият на прекалено много хора на планетата - двигател с вътрешно горене, НЕлогореев!

        Това, че знаеш нещо - никого не топли... Все пак - не разбрах къде е спора? Вероятно - в това, че си научил процес, който знаят осмокласниците?

        Това не е повод за гордост, защото мислех, че си по-напред в материала..., но вече се съмнявам в това! Все пак сте с обща фамилия - НЕлогорееви, което пък означава, че сте на противоположният полюс на логореевите - НЕлогорееви са запечени /съчувствам ви!/...

        ... и се сещам за мисълта на онзи НЕлогореев, който е казал /афористично, но с голяма болка/, че е запечен, което го разстройва! ))
        Безсмислен, въпроса с изохорния процес го зададе ти, на един друг форумец. Зададе го със голямо самочувствие, което даже не предизвиква съмнение че си много запознат с въпроса.
        Оказа се обаче, че е празен фишек, и ти изобщо даже не знаеш за какво говориш. Та се чудя на какво се дължи това. Не си заслужава да си губя времето с душевното ти състояние, но хайли лайкли това е логорея.
        Сега - и нещо друго - не се обръщай към мен. Има достатъчно тук на твоето ниво да ти се връзват на лакардиите,
        Към мен се обърни само когато си готов с отговор на въпроса който САМ повдигна.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
          Предполагам че всяко дете вече може да направи сметка, че върху площта на един панел, който (за забравилите) е 1.5 кв м пада 1428 В слънчева енергия. Което означава че върху 1кв м площ пада 952 В слънчева енергия.
          Надявам се че неразбралите са разбрали какво означава "май".
          Фасула е проста работа, но само ако знаеш какво да го правиш.

          Промит мозък си, не мислиш и търсиш, а повтаряш папагалски.

          Повече нема да губа време да чета журналистските ти "открития" в природните науки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

            Кво значи "май"?
            ...
            Ами значи точно същото. Не знам кой кво чете и кво пие, но я да видим по обратния път:
            Размера на ФВ панел е 1.63 кв/м за 200В. За 1КВ трябват ъъъъ... сметам... ъъъъ... 8.15 кв/м или за 1000 Мв трябват мммм... пак сметам... мхъъъъ... още сметам... ... 8.15 кв/км. Или един квадрат със страна горе-доле 2.854 кв/км.
            Ефективността на соларните панели е между 14% и 22%.
            За 1000 Мв това би се отразило и на необходимата площ. В случая обаче става въпрос за панели които се поставят на покрива, съответно може да приема ефективност 14%.
            Предполагам че всяко дете вече може да направи сметка, че върху площта на един панел, който (за забравилите) е 1.5 кв м пада 1428 В слънчева енергия. Което означава че върху 1кв м площ пада 952 В слънчева енергия.
            Надявам се че неразбралите са разбрали какво означава "май".
            Фасула е проста работа, но само ако знаеш какво да го правиш.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Ами ето че научи най-сетне нещо. Но преди да даваш акъл, ще трябва още доста неща да научиш.
              Например къде е мястото на изохорния процес в любимия ти двг?
              Това разбира се е крайната цел, но ти не се отказвай.


              Достатъчно ми е, че ти знаеш къде е мястото на изохорния процес в любимият на прекалено много хора на планетата - двигател с вътрешно горене, НЕлогореев!

              Това, че знаеш нещо - никого не топли... Все пак - не разбрах къде е спора? Вероятно - в това, че си научил процес, който знаят осмокласниците?

              Това не е повод за гордост, защото мислех, че си по-напред в материала..., но вече се съмнявам в това! Все пак сте с обща фамилия - НЕлогорееви, което пък означава, че сте на противоположният полюс на логореевите - НЕлогорееви са запечени /съчувствам ви!/...

              ... и се сещам за мисълта на онзи НЕлогореев, който е казал /афористично, но с голяма болка/, че е запечен, което го разстройва! ))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                БравоС, че ме отвори на промилите - като понятие! ))

                Иди в застраховането /по което нямаш думата/ - ще видиш, че там работят с промили от век и веков! )
                Ами ето че научи най-сетне нещо. Но преди да даваш акъл, ще трябва още доста неща да научиш.
                Например къде е мястото на изохорния процес в любимия ти двг?
                Това разбира се е крайната цел, но ти не се отказвай.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                  БравоС, че ме отвори на промилите - като понятие! ))

                  Иди в застраховането /по което нямаш думата/ - ще видиш, че там работят с промили от век и веков! )
                  Полека с промилите. Вземат вече книжки за тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                    Не твърдя, че съм експерт.
                    Предложих сметки, които и осмокласник би трабвало да може да направи.
                    Ако имам грешки в изчисленията или концепцията, казвай.
                    Теб не. Безсмисления иронизирах. Вижда се отдалече, има за какво. Прочее, тозки колега направи невъзможното: откри общи точки между мен и . Не, че нещо ще последва от това.
                    Иначе, ще се върна мал ко към миналото и ще пусна тук отново една задачка-закачка. Тя звучи така: Слънцето ВИНАГИ изпраща през деня повече енергия, отколкото, тя може да разсее през нощта и, въпреки това, Земята още не е прегряла. Пита се, защо.
                    Last edited by X_Y; 19.05.2019, 13:06.

                    Коментар


                    • Между прочем, основният извод на изчислението - губи се една милионна от процента топлина за атмосферата на Земята при 1000 МВт генериране с ФВ - е инвариантен и остава същият, от каквато и слънчева мощност да тръгнеш.
                      Би се променил, ако вкараш друг КПД.

                      Това и исках да намеря; нещата започнаха преди ден-два от една размяна на мнения с TNM.
                      Last edited by eta orel; 19.05.2019, 12:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        безимeн - приятелко безуменна, една стотна си една стотна, една хилядна си една хилядна и още се нарича промил. Това са сложни неща за твоята глава, не се мъчи с тях а по добре наблягай на лептоните, квантите че в тях ти е силата. Човека се заблуждава и му помагам да излезе от тази заблуда, а именно че ще се покрие земната повърхност със стъклени плочици но това не е възможно.

                        БравоС, че ме отвори на промилите - като понятие! ))

                        Иди в застраховането /по което нямаш думата/ - ще видиш, че там работят с промили от век и веков! )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                          Не твърдя, че съм експерт.
                          Предложих сметки, които и осмокласник би трабвало да може да направи.
                          Ако имам грешки в изчисленията или концепцията, казвай.

                          Ама - моля те! Той трябва да отрече мнението, защото това пречи на самочувствието му на "дипломиран", който - незнайно защо не се е сетил ПРЕДИ ТЕБ за нещата, които учат вече доста по-рано в годините.

                          По същият начин НЕлогорееви /пирамид и имхотеп/ отричат и други факти, които отдавна се знаят от достатъчно паметливите 8-9-10-класници! Разбира се - отричат най-общо, за да не бъдат контрирани и хванати в незнание... ))

                          Тия /НЕлогорееви/ са, с които трябва да се съгласува всяко мнение ПРЕДВАРИТЕЛНО! Ако това не е направено, това мнение се отрича с ирония. Без дискусия! Няма: "това ми направи впечатление..., аз мисля по-така..."!!!

                          Калитковци НЕлогорееви: пирамид и имхотеп! ))

                          Коментар


                          • безимeн - приятелко безуменна, една стотна си една стотна, една хилядна си една хилядна и още се нарича промил. Това са сложни неща за твоята глава, не се мъчи с тях а по добре наблягай на лептоните, квантите че в тях ти е силата. Човека се заблуждава и му помагам да излезе от тази заблуда, а именно че ще се покрие земната повърхност със стъклени плочици но това не е възможно.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              Долу той говори за една хилядна от %, което си е число от една стохилядна част от повърхността на Земята.
                              Да, моя грешка на езика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                И аз така знам- не ми стана ясно откъде ги намират тези 161 вата- може би е осреднено за русия, а за българия да е друго

                                https://sites.google.com/site/stayfunbg/slnceva-energia
                                • Ефективност на усвояването на светлината от колектора-Съобразно със соларната константа към земята достигат 1380 Вата на квадратен метър повърхност перпендикулярна на лъчението. При преминаването си през атмосферата част от слънчевата енергия се отразява и разпръсва. Така до земната повърхност, при ясен слънчев ден, достига 1kW/m2. При попадане на слънчев лъч върху стъкло 8% от енергията се отразява, друга част се поглъща от самото стъкло (2%). Самия абсорбер също отразява 8%, чрез конвекция (топлопренос) се губят 13%, 6 % се губят от топлинното лъчение на абсорбера обратно навън и още 3% се губят по-надолу чрез загуби от топлоотдаване от гърба на абсорбера. При добър колектор се оползотворява 60% от енергията попадаща върху него.
                                Отбелязал съм го - 161 е усреднено за цялата повърхност на Земята и за една година - заедно с нощите, различните географски ширини и всичко останало.

                                Реших да използвам такава данна, защото се въпросих как влияят на баланса на цялата Земя, а и не твърдя, че сметките ми стават за конкретни реални приложения. По-скоро те са алгоритъм на, отколкото твърдение за точно значение.

                                Не е трудно да се вземе твоето значение и да се преизчислят нещата по същия ред. Отношенията навсякъде са пропорционални.
                                Last edited by eta orel; 19.05.2019, 12:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X