IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    VF Corporation

    Frisenius
    VFC ме прилъга и мене да купя (Което не смятам, че беше грешка.)

    Със сигурност цената на VFC не е по Бъфет.

    Обаче, Алонсо, виж пък че Бъфет през 2012 беше взел Виза, която се тръгуваше тогава на ПЕ 27. Пък до сега се е утроила и ПЕ-те пак е толкова...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
      Не смятам, че инвестирам като Бъфет. Както и Бъфет не е инвестирал по Греъм. Тука тякои, включително Ив, се заблуждават по този въпрос.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
        VF Corporation

        Frisenius

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          ми те са определисти. акциите са паzари zа балами
          За бай енд холд балами това не е от значение. Няма да тръгна да продавам надявайки се, че ще дойде крах, за да купя по-ниско. Тове е за от баламите инвеститори в акции - най-баламите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
            Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
              MDAX винаги бие DAX

              вси4ко има

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                Bayer е добар пример zа 90 до 120

                отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
                Иначе за Америка си останал с грешно впечатление. В америк обръщам внимание единствено на технологичните, защото смятам че европейските аналози са много по-слаби дори и да има такива. Европейските компании са ми много по-интересни по принцип. Да не говорим че в Европа не дължа данък.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  С тази очевидна глупост където я правят пак ще има някои фалирали банки
                  Те не я правят нарочно, така се получава...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Твоят поглед предполагам е на човек, който търси доходност в пари. Дори и ника ти издава че търсиш волатилност. Измерваш успеха си в увеличение или намаляне на кеша. Аз не го меря така. От там се получава разликата в мисленето ни предполагам.
                    не е то4но така. zа мен е на парво место да сам прав и да биа паzара, второ са парите. сметам 4е хоарата киото се фокусира само варху парите и не се наслаждват на надпреварата, губат далгосоро4но

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                      Bayer е добар пример zа 90 до 120

                      отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                      имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
                      Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                        Bayer е добар пример zа 90 до 120

                        отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                        имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
                        Твоят поглед предполагам е на човек, който търси доходност в пари. Дори и ника ти издава че търсиш волатилност. Измерваш успеха си в увеличение или намаляне на кеша. Аз не го меря така. От там се получава разликата в мисленето ни предполагам.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Tука съм по съгласен с тезата на Ив за етф-те.
                          А защо не VIG пред кола ?
                          Тъкмо погледнах че вига бие колата по доходност за 7г период. Е що пък да търпя кампъниспецифичния риск след като мога си търгувам диверсифициран индекс от аристократи без да ми пострада доходността ?
                          При всички случаи бих предпочел виг-а ако и двете се сринат приблизително еднакво с 40-50% да кажем.
                          Същото се отнася и за другите етф-и.
                          Ето например току що си резнах на 92.5 още една част от гилиъд(и влезе в HQH) при днешното рали и вече ми е под 1/4 от биотех портфейла.
                          Защо да я държа по голяма и да и треперя след като на тия нива 50% ъпсайд потенциала на гилиъд ( почти 140$) не е по добър от на HQH и IBB ?
                          А особено hqh си е с пъти по хубави дивиденти..
                          Кока кола беше само за пример на теоретичният въпрос Иначе Гугъла ми дава двойно увеличение и на двете. Тези де да ги знам какво ще вземат а направят,, ва какво са инвестирали и дали ще си сменят портфолиото пък кока кола си е кока кола. Много ми е по лесно да следя дали хората продължават да пият кока кола вместо някакъв си ВИГ
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ха. Същият въпрос мога да ти задам и аз. Как може да се набуташ в байер на р/е 20, р/в 4 и дълг/СК 4
                            аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                            Bayer е добар пример zа 90 до 120

                            отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                            имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Викаш кока кола слаба работа и няма накъде да мърда. Да ама за последните 7 години е скочила двойно и е донесла 23% от дивиденти и още 100% от капиталова доходност. Дори и такава скучна компания като кока кола. помпят цените не само етф-ите. .
                              Tука съм по съгласен с тезата на Ив за етф-те.
                              А защо не VIG пред кола ?
                              Тъкмо погледнах че вига бие колата по доходност за 7г период. Е що пък да търпя кампъниспецифичния риск след като мога си търгувам диверсифициран индекс от аристократи без да ми пострада доходността ?
                              При всички случаи бих предпочел виг-а ако и двете се сринат приблизително еднакво с 40-50% да кажем.
                              Същото се отнася и за другите етф-и.
                              Ето например току що си резнах на 92.5 още една част от гилиъд(и влезе в HQH) при днешното рали и вече ми е под 1/4 от биотех портфейла.
                              Защо да я държа по голяма и да и треперя след като на тия нива 50% ъпсайд потенциала на гилиъд ( почти 140$) не е по добър от на HQH и IBB ?
                              А особено hqh си е с пъти по хубави дивиденти..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                как може се набута в неликвидна борса с над 100к инвестица ако не си инсаидар. лудост. с теzи пари ако таргувас Bayer 90-102 range цело лето да са ве4е 5 милиона
                                Ха. Същият въпрос мога да ти задам и аз. Как може да се набуташ в байер на р/е 20, р/в 4 и дълг/СК 4
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X