IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
    Не смятам, че инвестирам като Бъфет. Както и Бъфет не е инвестирал по Греъм. Тука тякои, включително Ив, се заблуждават по този въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
      VF Corporation

      Frisenius

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        ми те са определисти. акциите са паzари zа балами
        За бай енд холд балами това не е от значение. Няма да тръгна да продавам надявайки се, че ще дойде крах, за да купя по-ниско. Тове е за от баламите инвеститори в акции - най-баламите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
          Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
            MDAX винаги бие DAX

            вси4ко има

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

              Bayer е добар пример zа 90 до 120

              отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

              имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
              Иначе за Америка си останал с грешно впечатление. В америк обръщам внимание единствено на технологичните, защото смятам че европейските аналози са много по-слаби дори и да има такива. Европейските компании са ми много по-интересни по принцип. Да не говорим че в Европа не дължа данък.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                С тази очевидна глупост където я правят пак ще има някои фалирали банки
                Те не я правят нарочно, така се получава...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Твоят поглед предполагам е на човек, който търси доходност в пари. Дори и ника ти издава че търсиш волатилност. Измерваш успеха си в увеличение или намаляне на кеша. Аз не го меря така. От там се получава разликата в мисленето ни предполагам.
                  не е то4но така. zа мен е на парво место да сам прав и да биа паzара, второ са парите. сметам 4е хоарата киото се фокусира само варху парите и не се наслаждват на надпреварата, губат далгосоро4но

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                    Bayer е добар пример zа 90 до 120

                    отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                    имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
                    Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                      Bayer е добар пример zа 90 до 120

                      отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                      имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво
                      Твоят поглед предполагам е на човек, който търси доходност в пари. Дори и ника ти издава че търсиш волатилност. Измерваш успеха си в увеличение или намаляне на кеша. Аз не го меря така. От там се получава разликата в мисленето ни предполагам.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Tука съм по съгласен с тезата на Ив за етф-те.
                        А защо не VIG пред кола ?
                        Тъкмо погледнах че вига бие колата по доходност за 7г период. Е що пък да търпя кампъниспецифичния риск след като мога си търгувам диверсифициран индекс от аристократи без да ми пострада доходността ?
                        При всички случаи бих предпочел виг-а ако и двете се сринат приблизително еднакво с 40-50% да кажем.
                        Същото се отнася и за другите етф-и.
                        Ето например току що си резнах на 92.5 още една част от гилиъд(и влезе в HQH) при днешното рали и вече ми е под 1/4 от биотех портфейла.
                        Защо да я държа по голяма и да и треперя след като на тия нива 50% ъпсайд потенциала на гилиъд ( почти 140$) не е по добър от на HQH и IBB ?
                        А особено hqh си е с пъти по хубави дивиденти..
                        Кока кола беше само за пример на теоретичният въпрос Иначе Гугъла ми дава двойно увеличение и на двете. Тези де да ги знам какво ще вземат а направят,, ва какво са инвестирали и дали ще си сменят портфолиото пък кока кола си е кока кола. Много ми е по лесно да следя дали хората продължават да пият кока кола вместо някакъв си ВИГ
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Ха. Същият въпрос мога да ти задам и аз. Как може да се набуташ в байер на р/е 20, р/в 4 и дълг/СК 4
                          аz трагувам по сентимент. имам много акции, които се движат просто в далги периоди в определени граници, та дори и да паднат под долната граница ми е все таz zастото пак сте се варнат там

                          Bayer е добар пример zа 90 до 120

                          отделно както сам писал на много места, иzпускате много, таи като се сасредото4авате в определин локации. един MDAX e локомотива на европа, ама колко гледате там? 2% do 3% от хората тук? или един SDAX?

                          имам много перли в по малките индекси, но просто еzика (англииски) води до едно странно преалокиране кам америка. нормално, но глупаво

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Викаш кока кола слаба работа и няма накъде да мърда. Да ама за последните 7 години е скочила двойно и е донесла 23% от дивиденти и още 100% от капиталова доходност. Дори и такава скучна компания като кока кола. помпят цените не само етф-ите. .
                            Tука съм по съгласен с тезата на Ив за етф-те.
                            А защо не VIG пред кола ?
                            Тъкмо погледнах че вига бие колата по доходност за 7г период. Е що пък да търпя кампъниспецифичния риск след като мога си търгувам диверсифициран индекс от аристократи без да ми пострада доходността ?
                            При всички случаи бих предпочел виг-а ако и двете се сринат приблизително еднакво с 40-50% да кажем.
                            Същото се отнася и за другите етф-и.
                            Ето например току що си резнах на 92.5 още една част от гилиъд(и влезе в HQH) при днешното рали и вече ми е под 1/4 от биотех портфейла.
                            Защо да я държа по голяма и да и треперя след като на тия нива 50% ъпсайд потенциала на гилиъд ( почти 140$) не е по добър от на HQH и IBB ?
                            А особено hqh си е с пъти по хубави дивиденти..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              как може се набута в неликвидна борса с над 100к инвестица ако не си инсаидар. лудост. с теzи пари ако таргувас Bayer 90-102 range цело лето да са ве4е 5 милиона
                              Ха. Същият въпрос мога да ти задам и аз. Как може да се набуташ в байер на р/е 20, р/в 4 и дълг/СК 4
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Възможно е да е възможно обаче аз още не съм проумял как може да счупиш или да хванеш някаква логика. Ето на БФБ две от позициите ми за по около милион. Ако тръгна да продавам и не намеря пакет може да се наложи да смъкна цената с 50% или пък да я кача ако тръгна да купувам. Ако цената качва може и да почна да продавам ама ти как можеш да знаеш каква цена чакам аз? Ако пък цената вземе да пада вероятно ще купувам и ще подпирам цената но как можеш да знаеш на кое ниво ще се задекствам.Ти как можеш да ми хванеш логикатаза да предугадиш действията? Аз не виждам как? Ами айде да предположим че моите действия можеш да ги разбереш и да ми разбереш логиката за да можеш да я счупиш. Ами на останалите играчи как ще им разбереш логиката за да можеш да я счупиш и тяхната. На мен единственият начин който ми е познат е фундамента. Може пък фундамента да не се е променил но въпреки това да купувам или да продавам защото съм освободил кеш от другаде или пък съм намерил нещо много изгодно и да ми трябват пари. Понеже нямам отговор на тези въпроси и докато не се убедя че сте прави, ще продължавам да търся начини да купувам евтино и да продавам скъпо колкото и смешно да ви звучи това
                                как може се набута в неликвидна борса с над 100к инвестица ако не си инсаидар. лудост. с теzи пари ако таргувас Bayer 90-102 range цело лето да са ве4е 5 милиона

                                Коментар

                                Working...
                                X