IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алианц България Живот или AIG Life ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    И ти знаеш: че ако "БГ Алианз" няма общо с Allianz, то явно в Allianz не го знаят, защото както е видно и в сайтът им - Алианц България е неразривна част от Allianz SE. И ти знаеш аргументите ми относно "свързаността" - нито Желев е мажоритарин в Алианц, нито е такова - доколкото зная - в компанията, за която говориш, нито въпросната инвестиция е значима в портфейлът на ПОД-овото, а и човекът говори за съвсем друго нещо.

    Нито софарми, нито Монбатовици, нито Брефчета бих си взел сега - а и ако човекът се озъби или остане без краце - акциите ще му бъдат ного по-малко полезни от една човешка застраховка. Това са просто различни неща. Застрахователната защита - хем на човек, не на колиба, струва пари, но тоя сърдит човек явно не го разбира.

    Относно въпросът ти - аз рисувам колчета на доходности, та да видя де да се нагувича. Софармовото колче е най-ниското в редичката от колчета. Според теб дали си купувам Софармички?
    така е Мите, хвала!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975

      Митак, знаеш че си ми френд ама ще се включа!
      Човека говори за БГ Алианз, който няма много общо с компанията с латинска абревиатура - спорили сме, знаеш аргументите ми!
      Срамно е Директора на "световна" компания, да утвърждава инвестиции в компанията на жена си, това е ПОБЪЛГАРЯВАНЕ и опорочаване на немския модел!
      Много по-добре човек да си купи 60%(Сфарм/Мбат) на 40%(Бреф/Атера) и не му трябва ни Желев ни Желевица!
      Поздрави и успех!

      п.п. аз щот не разбирам игрите да те питам, купуваш ли Сфарм или предпочиташ пак на запад в момента?
      И ти знаеш: че ако "БГ Алианз" няма общо с Allianz, то явно в Allianz не го знаят, защото както е видно и в сайтът им - Алианц България е неразривна част от Allianz SE. И ти знаеш аргументите ми относно "свързаността" - нито Желев е мажоритарин в Алианц, нито е такова - доколкото зная - в компанията, за която говориш, нито въпросната инвестиция е значима в портфейлът на ПОД-овото, а и човекът говори за съвсем друго нещо.

      Нито софарми, нито Монбатовици, нито Брефчета бих си взел сега - а и ако човекът се озъби или остане без краце - акциите ще му бъдат ного по-малко полезни от една човешка застраховка. Това са просто различни неща. Застрахователната защита - хем на човек, не на колиба, струва пари, но тоя сърдит човек явно не го разбира.

      Относно въпросът ти - аз рисувам колчета на доходности, та да видя де да се нагувича. Софармовото колче е най-ниското в редичката от колчета. Според теб дали си купувам Софармички?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от emomemi Разгледай мнение
        Никога повече Алианц. С със съпругата ми си направихме застраховки живот през 2007г. Десет години си внасяхме чинно вноските. Никога не сме закъснявали с вноските. Никога не сме ползвали застрахователни събития. Сега когато срокът на застраховките изтече от тази измислена компания ми изплатиха 2000лв. по-малко от сумата която съм внесъл. Понеже съпругата ми ползваше кредитна карта на която погасяваше задълженията точно и в срок и казаха, че за да и изплатят сумата трябва да я погаси. Е, погаси я но.... "Трябва да я закриете и след 60 дни ще ви преведем парите!". ИЗМАМНИЦИ. Ако сте се излъгали да си направите застраховка в тази крадлива компания теглете си ги веднага! Ще загубите по-малко отколкото да им плащате до край.
        Зависи каква застраховка сте имал и как сте я управлявал, ако е била инвестиционна. но се съмнявам - вероятно имате обикновена спестовна. Мога да ви дам конкретни примери с конкретни клиенти, които на трета година от десетгодишен договор, след всички удръжки (най-големи в първите години) и доста висока застрахователна сума, е на 86% от парите си. С тоя темп още на петата година вероятно ще е на плюс.

        А да наричате Allianz "измислена компания" е абсолютно смешно - това е най-голямата застрахователна компания на света и е една от компаниите, управляващи най-големи активи.

        Ако имате някакви претенции - обърнете се към КФН.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Никога повече Алианц. С със съпругата ми си направихме застраховки живот през 2007г. Десет години си внасяхме чинно вноските. Никога не сме закъснявали с вноските. Никога не сме ползвали застрахователни събития. Сега когато срокът на застраховките изтече от тази измислена компания ми изплатиха 2000лв. по-малко от сумата която съм внесъл. Понеже съпругата ми ползваше кредитна карта на която погасяваше задълженията точно и в срок и казаха, че за да и изплатят сумата трябва да я погаси. Е, погаси я но.... "Трябва да я закриете и след 60 дни ще ви преведем парите!". ИЗМАМНИЦИ. Ако сте се излъгали да си направите застраховка в тази крадлива компания теглете си ги веднага! Ще загубите по-малко отколкото да им плащате до край.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Гари
            AIG са най-големите мошеници на нашия пазар, от които всички пищят. Алианц са почтена компания, срещу която не може да се каже нищо. Моята застраховка "Живот" е в ING, която също препоръчвам.
            еееее, чак пък толкова ...

            Коментар


            • AIG са най-големите мошеници на нашия пазар, от които всички пищят. Алианц са почтена компания, срещу която не може да се каже нищо. Моята застраховка "Живот" е в ING, която също препоръчвам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eli_simova
                Kakvo da vi kaja za zastrahovatelnite kompanii?
                AIG e maibaha v zastrahovaneto- Vie sami precenete. Tova e kompania na 6-to miasto izobshto v SVETA! Nauchete poveche... Uspeh!
                Ели, душко - не така намахано ...

                в последната класация на Форчън 500 Глобал Алианц ни бие по повечето показатели

                http://money.cnn.com/magazines/fortu...ist/index.html

                Коментар


                • А да, не съм агент и не продавам нищо. Но съм попадал на достатъчно объркващи за обикновения човек, а и за специалистите Общи условия и знам за какво иде реч.

                  Коментар


                  • Re: Алианц България Живот или AIG Life ?

                    Първоначално изпратено от Jay Gould
                    Първоначално изпратено от Surfer
                    .... защото само ние е още някой си там застраховател платихме всички щети за Световния търговски център....
                    Но след като ги осъдиха Забравят да споменат, че не искаха да плащат в началото

                    Застраховател ли е, измама е!
                    Не съм запознат с условията на застраховките "Живот", но при имуществото тероризмът е изключен риск. Освен това при такива злополуки не се ли чака първо да минат всички разследвания?

                    На интересуващите се ще кажа много да внимават, когато получават съвети от хора от форума. Шансът да попаднат на агенти, които искат да печелят от тях, пробутвайки им какъвто и да е продукт, е около 73,886 % по изчисления на Respect Statistics Аз като човек, работещ в имущественото застраховане, знам едно - ЧЕТЕТЕ ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ И АКО НЕЩО НЕ ВИ Е ЯСНО, ПИТАЙТЕ СЛУЖИТЕЛИТЕ В КЛОНА!!! Не се притеснявайте, че ще изглеждате тъпи или нахални, няма такъв филм, щом става дума за вашите пари! Като се интересувате, ходете в някой клон на въпросните компании, вземете по едни Общи условия и ги прочетете в някое близко кафе. Отбележете си въпроси и се върнете за още разяснения. У вас обяснете на близките си хора за какво става въпрос, така че ако нещо стане с вас, да не ги правят на луди. Успех!

                    Коментар


                    • Kakvo da vi kaja za zastrahovatelnite kompanii?
                      AIG e maibaha v zastrahovaneto- Vie sami precenete. Tova e kompania na 6-to miasto izobshto v SVETA! Nauchete poveche... Uspeh!

                      Коментар


                      • алианс - имаха невероятен процент за инвалидност при които спира плащането, а и е вероятно майката в германия да се активириза .

                        Коментар


                        • Re: Алианц България Живот или AIG Life ?

                          Първоначално изпратено от Surfer
                          .... защото само ние е още някой си там застраховател платихме всички щети за Световния търговски център....
                          Но след като ги осъдиха Забравят да споменат, че не искаха да плащат в началото

                          Застраховател ли е, измама е!
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • ееее тук стана като "искрено и лично"
                            *Не е предложение за покупко-продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Боримечката
                              Първоначално изпратено от Nikola
                              AIG razbira se
                              че как, ама аз съм пристрастен, затова си траех досега

                              хо хо хо
                              I az, gajeto mi raboti tam

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola
                                AIG razbira se
                                че как, ама аз съм пристрастен, затова си траех досега

                                хо хо хо

                                Коментар

                                Working...
                                X