IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алианц България Живот или AIG Life ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Твърдо Алианц!

    Не си губете времето и парите. Изберете немското качество. Алианц повече от век е символ на застраховането по света.

    Коментар


    • stef ?

      А какво мислите за Буслтрад-ДСК Живот? Или ДЗИ-Живот? По-добри ли са, защото и аз се озъртам.

      Коментар


      • Твърдо Алианц!

        Твърдо Алианц!
        Вече от няколко години съм животозастрахован там и именно в евро. Ако наистина имаш намерения за дългосрочна застраховка а не да гониш краткосрочни данъчни ефекти, избери Алианц. Името говори само за себе си.

        Коментар


        • stef ?

          Login, няма нищо нередно в това че пенсионните фондове обявяват по- голяма доходност, т.к. при тях набраните средства също се управляват активно /за разлика от застрахователите/.Застраховката е разумно нещо, което всеки средно интелигентен човек трябва да направи за себе си.За спестяване обаче на истина е по- добре във взаимен фонд, т.к. там нямаш такива такси като при пенсионните ф., а пък и ако случайно ти потрябват пари можеш да си изтеглиш без да търпиш загуби. И в BG има вече инв. дружества на които можеш спокойно да си довериш парите./няма да им правя реклама/
          Колкото до AIG или Alianz, съветвам те да се насочиш към някой друг. Мениджмънта на тези двете направо мирише!

          Коментар


          • Алианц България Живот или AIG Life ?

            Добре е застраховката да си я направиш в $. При един срок от 10-15 години и при очаквано поевтиняване на долара в следващите 5-6 години ще плащаш вноските си с евтини долари , а когато започне нов цикъл на поскъпване на долара, през годините които си плащал с евтини долари ще си на печалба. Когато изтече застраховката ще получиш едни по-скъпи долари.

            Коментар


            • Алианц България Живот или AIG Life ?

              Стеф , част от средствата застрахователите инвестират в инвестиционни имоти (офиси и магазини).
              От там им идва немалка част от печалбата. Аз лично имам 3 застраховки "Живот" в АЛИАНЦ ( първата ми е от 1998 г. ) Обиколих всички компании предлагащи животозастраховки и Алианц предлагат най-добрите условия.

              Коментар


              • Алианц България Живот или AIG Life ?

                Az sym syvetnik v ALLIANZ i vseki kojto ima nqkakvi vyprosi po spestovnata zastrahovka "JIVOT"sys zdravno obslujvane i dany4ni oblek4eniq, moje da polu4i uz4erpatelen i kompetenten otgovor na tqh ... pri tova bez vsqkakyv angajiment. ICQ to mi e 288 606 707- i za direkten kontakt.

                Коментар


                • Алианц България Живот или AIG Life ?

                  Kak moje da stava vypros izob6to za sravnenie.Pyrvo dohodnostta v ALLIANZ e 9% , vtoro vyzmojno e pla6tane na mese4ni vnoski, koeto pri AIG e nevyzmojno,i treto paketyt zlopoluka e mnogo po-dobyr, i 4etvyrto usloviqta za otkupvane samnogo po-izgodni.Osven tova nikoga slujiteli na ALLIANZ ne sa kazvali na potencialni klienti 4e ALLIANZ i AIG bili edna i sy6ta kompaniq, dokato slujiteli na AIG sa go kazvali .

                  Коментар


                  • stef ?

                    stef, значи според теб такова дружество не може да реализира повече от 3%? задължителните пенсионни фондове в БГ как обявяват около 10% доходност в ЛВ(за 2003 г. мисля) - а и те уж са длъжни само в нискорискови инструменти да влагат.... нещо не чисто и при тях ?

                    на мен ми трябва нещо повече от годишната лихва на банката но все пак да е в нискорисковата категория, а не толкова застраховката - и не искам да отделям време повече от веднъж годишно да следя какво става. може би нещо от сорта на нискорисков mutual fund обаче никой на БГ пазара не е достатъчно голям и с традиции за да ми вдъхва доверие.
                    и засега съм достигнал до идеята за застраховка живот в евро - защото от една година оглеждам бг възможностите а парите си стоят в банката

                    ще съм благодарен за всякакви идеи - ако знаете някакво(готова) полезно инфо или линкове и можете да я споделите можете да пращате на майла
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • Алианц България Живот или AIG Life ?

                      Имам застраховка Живот в Алианц. Досега не ми се е налагало да се възползвам от нея /и слава Богу/, но условията им са много по-добри от AIG. Последните са нещо като секта, която зарибява с приказки от рода "ние сме най-добрите, защото само ние е още някой си там застраховател платихме всички щети за Световния търговски център". На въпроса защо не си рекламират услугите, отгварят с неподлежащата на коментар реплика "защото само лошия продукт се нуждае от реклама"... и т.н. и т.н.
                      Освен това мой приятел беше застрахователен агент към AIG и горкия едва си докарваше някой лев за квартира. За малко да си направя застраховка при него за да помогна някак си, но той се премести не къде да е а в Алианц. От него знам, че те са с по-добрите условия. Тук става дума най-вече за клаузи, които умишлено се пропускат в процеса на зарибяване на "пациенти". Успех в избора. Нещата може и да са променени вече.

                      Коментар


                      • Алианц България Живот или AIG Life ?

                        АМИ те AIG Life гърци ги управляват (в българския офис) какво можеш да очакваш ? само тесли !

                        Коментар


                        • Алианц България Живот или AIG Life ?

                          Алианц много ясно

                          Коментар


                          • Алианц България Живот или AIG Life ?

                            Използвай съвет от застрахователен брокер. Понякога много помагат.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                            Коментар


                            • Алианц България Живот или AIG Life ?

                              Между другото забравих да спомена, че не харесвам и двете компании, които споменаваш, защото някак си много балканската я карат тук в България./ Едната компания дори няма български сайт/.
                              Проучи внимателно общите условия преди да сключиш застраховка с който и да е.
                              Успех!

                              Коментар


                              • Алианц България Живот или AIG Life ?

                                здравей! доколкото знам Алианц АГ Мюнхен държи 51% от Алианц България Холдинг, но може и да са повече.В никакъв случай не са под 51%. Така, че давай смело.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                                Коментар

                                Working...
                                X