IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дългосрочна инвестиция - минимум 30 години

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    Пълен ташак. Що не никел, паладии и картини и персийски килими
    ми щото тея предишните особено първото не се "произвежда повече" и твойте не са лоши особено ако ми приемат и килима за платежно/разменно средство - става

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      За инвестиране за период от 30 и повече години правилните инвестиции са земеделска земя,злато и сребро
      Пълен ташак. Що не никел, паладии и картини и персийски килими

      Коментар


      • За инвестиране за период от 30 и повече години правилните инвестиции са земеделска земя,злато и сребро

        Коментар


        • Първоначално изпратено от representjah

          Не, не съм казвал нищо такова - всичко което казвам е че:
          по вероятно е един посредник, брокер, фонд или каквото или да е частно сдружение да фалира отколкото демократична държава.


          Между другото, няма да се учудя да се случи следното - всичко това да е една добра стратегия на теория, но на практика да не може да се изпълни и/или да не е толкова добра. Което води до Йоги Бера:
          "На теория, теория и практика е едно и също нещо, на практика не е"[
          еми то точно ей там е проблема, защото няма повече демократични държави (или поне Демокрацията е намаляла в пъти в Запада), освен там Schweiz и нещо останало от Норвегия уж .... няма значение как и да е
          Еми горе долу това е да като Йогито
          Last edited by michaelis12; 31.05.2016, 13:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
            Това ме подсеща, че има дългосрочни облигации, в които може да се инвестира, и които да носят регулярен доход ! Взимаш си лихвата и пей сърце, нямаш такси за нищо
            Разбира се, но при долните кредитния риск е по нисък

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              By the way: има и капиталови продукти с гарантирана лихва и главница (2-3%). Смятам че и те са добри за дълаг период. Отделно има продукти с различен профил в зависимост от пазара. Но всичко това изисква адекватно консултиране но не ме търсете за съвет
              Това ме подсеща, че има дългосрочни облигации, в които може да се инвестира, и които да носят регулярен доход ! Взимаш си лихвата и пей сърце, нямаш такси за нищо

              Коментар


              • By the way: има и капиталови продукти с гарантирана лихва и главница (2-3%). Смятам че и те са добри за дълаг период. Отделно има продукти с различен профил в зависимост от пазара. Но всичко това изисква адекватно консултиране но не ме търсете за съвет

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah
                  ............. Ясно ми е, че нямам никъде 100% сигурност, това което търся е сигурност, че това което ще го купя ще го притежавам, дори и посредника да е фалирал. По вероятно е той да фалира отколкото САЩ, ЕС или някоя демократична страна.
                  ...........
                  .
                  Абе другарю ти да не падаш сефте от Марс Какво си мислиш. че Империята и ЕС безгръбначните са безсмъртни ли Ами просто без да навлизаме сега в разни Геополитики, че ми е писнало виж само за пример погледни в Швеция как е пейзажа с дефицити с бежанци etc.. Незнам защо хората си мислят, че Запада ще оцелее и ще е на върха на всяка цена, на мене пък ми се струва точно обратното като виждам какво правят всеки ден, Запада е в decline свърши то беше що беше (освен ако не се поправят и почнат да бачкат като откачили и без да прийждат маймуни на хранилката - единствения изход, друг невиждам) ....
                  Last edited by michaelis12; 31.05.2016, 11:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от s3 Разгледай мнение
                    Това не е невъзможно, ако си на акции, купуваш артиите и бегаш. Ако обаче си на индекс няма как да стане, все ще има такси.
                    Отделно има още един проблем, които пропускате, поради кривите ни тукашни акции. Кво праим с дивидента и как ще се капитализира той? Говоря за случая че акциите няма да са местни и все ще има и дивиденти.
                    Обясни подробно, че не схванах
                    - как бегаш - с платформата ли , с РС-то в ръка ?
                    - какво става ако ИП реши да си промени условията ... с едномесечно предизвестие ..и ти начисли месечна такса ?
                    Няма смисъл да задаваме въпроси-отговори , .......ако някой иска да е полезен може да даде конкретен пример .
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Случаят не е травиален но преди да се заемеш с брокера, трябва да помислил и върху географската дифердификация. Направи според мен 10 пърчета по 5000 и ги разпредели по тематика. Ако ми цъкнеш мненията назад бях дал примери. Избягвай агрегиране в една страна и тема. Азия също е вземи и гледали демографск развития. Сумата е пусни, макар и не толкова голяма през два брокера на банки. Гледаи им рейтинга и да има сагрегация. Успех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Дали чуждите брокери ще ти държат акциите по тяхна сметка 30 г. без да те скубят ?
                        Това не е невъзможно, ако си на акции, купуваш артиите и бегаш. Ако обаче си на индекс няма как да стане, все ще има такси.
                        Отделно има още един проблем, които пропускате, поради кривите ни тукашни акции. Кво праим с дивидента и как ще се капитализира той? Говоря за случая че акциите няма да са местни и все ще има и дивиденти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah
                          Като цяло - да знам звучи и изглежда абсурдно цялата инвестиция - но за мен е правилна и няма смисъл да коментирам самата инвестиция, а по скоро - как да я реализирам ми е проблем.
                          Дали чуждите брокери ще ти държат акциите по тяхна сметка 30 г. без да те скубят ?
                          Би било полезно да споделиш в случай, че откриеш подходящ вариант ..
                          Един недостатък виждам в тоя план - струва ми се, че си решил да го направиш сега и веднага (когато откриеш схемата) и ще пазаруваш на върхове ...
                          От моят опит съм разбрал, че по-важно от уцелването на тренда е нивото на вход .... в твоя случай вероятно трябва да гледаш месечни графики ...
                          Относно български ИП ... Сега е момента да си направят реклама и да пояснят колко и как са подсигурени ...
                          Last edited by Protokol; 31.05.2016, 10:51.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Такси

                            Привет!

                            В ЕЛАНА Трейдинг няма такса за клиентска сметка. Плащат се само комисиони, когато се правят сделки.

                            Първоначално изпратено от representjah Разгледай мнение
                            Здравейте на всички,
                            решил съм да направя една дългосрочна инвестиция, по идея донякъде на Чарли Мънгър а и на Ричард Тхейлър (автора на Nudge), а също и Насим Талеб. Няма смисъл да коментирам правилно ли е или не - за себе си съм го решил - да правилно е.
                            Инвестицията ще бъде около 50 000 лева, искам да си направя една щанга - т.е ще инвестирам около 90 % в индекс като Dow Jones, 10 % някакъв по рискован, още не съм решил но ще се насоча към медицината и/или биотехнологиите. Не желая единични акции, защото не мога да гадая цени и да познавам бъдещето.
                            Целта е инвестиционна с идеята като стана на 70 да имам пенсия да си взема. Презумпцията е, че на база чиаста статистика в дългосрочен план, индексите носят около 6% годишна доходност. Това ми е базата - още веднъж няма да коментирам правилно ли е или не. Интересувам се от следното, защото никога не съм се знаимавал с фондове, индекси и т.н
                            1. Ще направя 3-4 сделки само, и така ще си остане до след 30 години.
                            2. Може ли в български брокер или както се казва като Елана. Карол и т.н да се осъществи тази идея като си отворя лична сметка. Не желая да им използвам продуктите заради таксите които имат всяка година - дори 1 % за мен е неприемлив в дългосрочен период.
                            3. Мога естествено да го направя и в международен като Interactive Broker. Къде обаче имам по голяма сигурност за първоначалната инвестиция. Ясно е че постоянно има и ще има фалирали банки фондове, брокери (дори Алпари заминаха) но къде ще ми бъде гарнатирам поне инвестицията?
                            4. Реално аз ще притежавам ли нещо? Всмисъл някаква гаранция че реално аз ще притежавам а не посредника който може да не е направил реално истинска поръчка?
                            5. Не желая да използвам leverage както е във форекса. Целта ми е просто купувам опредленото количество и след 30 или по вече години аз или някой мой наследник удря кьоравото.

                            Всякакви предложения къде мога да осъщества тези сделки са добре дошли. Целта ми е да няма годиншни такси за подръжка без нзачение на сметката или на факта че държа акции. Съгласен съм да платя малко по вече за сделката, но да бъде еднократна такса.

                            Коментар


                            • 50 Б е най-правилно да се диверсифицират. Мога да ти предложа варианти за това - ще ти пиша на лично съобщение.

                              МВР - децата НЕ са инвестиция. Или ти си от хората, дето мислят, че децата им са длъжни да ги хранят на стари години? Значи искаш, да подяждаш закуските на внученцата си, само защото децата ти имат дълг към теб? А не е ли по-добре да се погрижиш да пукнеш стар и богат, и да зарадваш всяко внученце с по десетина Б ?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • За такъв дълъг период, а и щом става въпрос за старини - инвестирай в деца и злато. Така е било от хиляди години и остава единственото сигурно нещо. Предвид отслабването на Запада на световната сцена (особено демографските и дългови проблеми в Европа) изобщо няма никаква гаранция каква ще е стойността на акциите след 30 год.

                                Коментар

                                Working...
                                X