IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дългосрочна инвестиция - минимум 30 години

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Говорим за несъстоятелност. Тогава има проблем

    Проблем няма само ако има сегрегация на ниво инвеститор във всички звена по веригата, чак на ниво централен депозитар. Но това съществува само в някои държави.
    В България това е налице.
    А пък, ако фалира някой посредник, или УД...има съответните гаранционни фондове за тая работа....

    само, че...те са същата работа като гаранционните фондове за депозитите при банките: имат лимит.

    В България имаме Фонд за компенсиране на инвеститорите. Фондът изплаща компенсация на всеки клиент на инвестиционен посредник в размер на 90 на сто от стойността на вземането, но не повече от 40 000 лв.
    Last edited by Kildirim_Bei; 01.06.2016, 04:18.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Това ме подсеща, че има дългосрочни облигации, в които може да се инвестира, и които да носят регулярен доход ! Взимаш си лихвата и пей сърце, нямаш такси за нищо
      Въпросът е, че читави облизвации са по джобът на малцина, освен през фонд.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        Ами, аз съм много спокоен. Гледам си здравето а трейдинга ми е хоби. Така като играеш за да биеш пазара НС първо място, правиш повече пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
          ми незнам ква изгубена кауза са ама са лимитирани, а тея банки с електроники навлязоха ей са последните години и те ше си заминат как са си дошли нема се плашиш света ше се промени просто. Системата ше стане друга тези цъкащи и святкащи глупости дет джиткаме нищо не правят те са си въздух нищо полезно, всичко е в главите на хората и ше им теглят една майна на тея банки аз съм убеден. Просто налага се трансформация иначе ше има пукотевица така ше завърши филма както всеки път ако няма превъзпитание

          иначе ей скивай според точките в компа ланците са се качили двойно за 10 сятка и хората могат да спат кво им е на суровините и на ланеца .... т.е. запазили са си парите а не са им ги издухали с печатане

          http://liveprices.bitgold.com/widget...&o=null&r=null
          Ми твърдо не, само като част от портфолиото

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Не всеки иска да гледа като зомбиран един монитор и нервно да щрака с мишката
            Ами, аз съм много спокоен. Гледам си здравето а трейдинга ми е хоби. Така като играеш за да биеш пазара НС първо място, правиш повече пари

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
              а японския чарт кефи ли те, уж тва онова падало ама в йени не пада уж отрицателни лихви дефлации ама ланеца стои като пън

              Да.Независимо от всички несгоди тази държава има едно голямо богатство-народа си със специфичната трудова култура

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Не всеки иска да гледа като зомбиран един монитор и нервно да щрака с мишката
                а японския чарт кефи ли те, уж тва онова падало ама в йени не пада уж отрицателни лихви дефлации ама ланеца стои като пън

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah
                  ..............
                  Което води до Йоги Бера:
                  "На теория, теория и практика е едно и също нещо, на практика не е"
                  ей ти другарю едни "ДЦК" дет важат още от Римската Империя за 30г. кво се е случило

                  http://goldprice.org/30-year-gold-price-history.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Пълен ташак. Що не никел, паладии и картини и персийски килими
                    Не всеки иска да гледа като зомбиран един монитор и нервно да щрака с мишката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Суровини като отделен инвестмент са изгубена кауза.
                      ми незнам ква изгубена кауза са ама са лимитирани, а тея банки с електроники навлязоха ей са последните години и те ше си заминат как са си дошли нема се плашиш света ше се промени просто. Системата ше стане друга тези цъкащи и святкащи глупости дет джиткаме нищо не правят те са си въздух нищо полезно, всичко е в главите на хората и ше им теглят една майна на тея банки аз съм убеден. Просто налага се трансформация иначе ше има пукотевица така ше завърши филма както всеки път ако няма превъзпитание

                      иначе ей скивай според точките в компа ланците са се качили двойно за 10 сятка и хората могат да спат кво им е на суровините и на ланеца .... т.е. запазили са си парите а не са им ги издухали с печатане

                      http://liveprices.bitgold.com/widget...&o=null&r=null
                      Last edited by michaelis12; 31.05.2016, 22:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Misho ILIEV,

                        вярно е, че при omnibus-сметките, т.е. общите сметки за финансови инструменти [ФИ] (една сметка за един ФИ = много клиенти-притежатели на същия ФИ, за разлика от индивидуалната сметка, където имаме един клиент = една сметка за даден ФИ), открити в съответния депозитар или Попечител на ФИ (Custodian) на името на инвестиционния посредник, обслужващ сделките на негови клиенти, инвеститорът има сметка при брокера (за всеки финансов инструмент, притежаван от него), а брокера или попечителя има т.нар. omnibus или обща сметка (за неговите клиенти, притежаващи определен, един и същ ФИ) в Централния депозитар в съответната държава.

                        Това означава, че Попечителя (или Custodian-а, както правилно си отбелязал) не знае кои са клиентите на брокера, но при брокера се води абсолютно точна отчетност кои клиенти имат финансови инструменти в дадената omnibus-сметка.
                        Има захранващи трансфери по тези сметки, където е точно упоменато от сметката на кой клиент кой ФИ и колко на брой единици отиват в тази сметка. А също така има и обратни трансфери от omnibus-сметката към индивидуалната сметка на клиента при брокера, където пак точно се упоменава какво количество от даден ФИ се връща по нея.

                        Никакъв проблем няма с тези сметки, и единствената им цел е да улеснят сетълмента на финансовите инструменти при борсовата търговия.
                        Говорим за несъстоятелност. Тогава има проблем

                        Проблем няма само ако има сегрегация на ниво инвеститор във всички звена по веригата, чак на ниво централен депозитар. Но това съществува само в някои държави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah
                          Благодаря Мишо Илиев,
                          точно тази част ме интересуваше, но не можех да го обясня точно. Ясно ми е, че нямам никъде 100% сигурност, това което търся е сигурност, че това което ще го купя ще го притежавам, дори и посредника да е фалирал. По вероятно е той да фалира отколкото САЩ, ЕС или някоя демократична страна.

                          Конкретно име/предложение (може и ЛС) аз ще имам грижата да се свържа с тях за подробностите.


                          ceneto,
                          идеята ми знам не е добре обяснена проста дава обща представа. По скоро е около 90 % инвестирани в инструменти с ниска доходност и 10% в рискови. Но да и аз мислех по добре едно разделение, но аз по скоро съм 50% инвестиции в Европейски и 50 % в УС инструменти, пак с уговорката - нисък/висок риск. Но като цяло не по вече от 8-10 сдлеки ще се извършат. Не знам, на българските брокери изобщо нямам доверие (лично мнение, което разбира се може да е грешно).



                          Като цяло - да знам звучи и изглежда абсурдно цялата инвестиция - но за мен е правилна и няма смисъл да коментирам самата инвестиция, а по скоро - как да я реализирам ми е проблем.
                          Ето какво казват самите SIPC - не е необходимо американско гражданство, за да се ползва човек от гаранцията им:
                          A non-U.S. citizen with an account at a brokerage firm that is a member of SIPC is treated the same as a resident or citizen of the United States with an account at a brokerage firm that is a member of SIPC.

                          http://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects
                          Конкретен съвет не мога да дам, но ето тук може да се провери брокера, ако е американски:

                          http://brokercheck.finra.org

                          До колкото виждам всички брокери регистрирани по Securities and Exchnage Act 1934 са членове на SIPC.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                            http://www.dnes.bg/business/2016/05/...o-niski.304101




                            Пичове... май-май това дава отговор.. Не, че не е ясно, че лихвите са на най-ниските си нива от не знам си колко дълго врем. Но това според мен би накарало средностатистическия българи(ако няма жилище) да се замисли и да се възползва.
                            А ти замислял ли си се че тая Фуния отпред може и на друго място да си я сложиш

                            Коментар


                            • http://www.dnes.bg/business/2016/05/...o-niski.304101

                              През април лихвените проценти по жилищните кредити продължават да се понижават, докато лихвите по потребителските заеми се повишават в сравнение с март, но остават под 10-процентовата граница, която тогава преминаха за пръв път от октомври 2007 г.

                              В четвъртия месец на 2016 г. лихвите по жилищните заеми, отпуснати и в левове, и в евро, слизат до рекордно ниски нива, разкриват изчисленията на Investor.bg на база лихвената статистика на Българска народна банка (БНБ).

                              Прочети още на: http://www.dnes.bg/business/2016/05/...o-niski.304101

                              Пичове... май-май това дава отговор.. Не, че не е ясно, че лихвите са на най-ниските си нива от не знам си колко дълго врем. Но това според мен би накарало средностатистическия българи(ако няма жилище) да се замисли и да се възползва.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                                ми щото тея предишните особено първото не се "произвежда повече" и твойте не са лоши особено ако ми приемат и килима за платежно/разменно средство - става
                                Суровини като отделен инвестмент са изгубена кауза.

                                Коментар

                                Working...
                                X