IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дългосрочна инвестиция - минимум 30 години

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от representjah
    Здравейте отново,
    през изминалият месесц съм получил и първият си дивидент а именно 281.25 долара. Сега следващият ми въпрос е - как да го декларирам този доход? В справката ми пише: Div/Int. Income.
    Ще бъда много благодарен ако някой сподели какво е попълвал в данъчната си декларация и къде.

    Ъпдейт 1:
    Такси за изминалите 6 месеца - нула. Дори дават макар и минимални/смешни лихви от типа на 2-10 цента върху наличните свободни средства. Все още не съм се сдобил с индекс или както там се казва.

    Ъпдейт 2:
    Не знаех, че цената на облигациите може да пада. Много се забавлявах като видях, че 17% са се обезценили (честно казано не ме и вълнува, това не променя по никакъв начин позицията ми и виждането за пазара). Но решението ми е много лесно - Август 2017 ще видя пак какво се е случили при следващото плащане на дивидента.
    Удържан ли ти е данък при източникът? От това зависи ного дали дължиш данък, но принципно върху дивиденти - данък не плащаш, защото ти го удържат автоматически. Това проучи.

    И да: облизвациите могат да падат, ти какво си мислеше - ама какви 17% - ти да не си си купил чушкаджийски ДЦК?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Инвестираш в пътуване до Марс и се връщаш с купища звезден прах
      Балъци има много..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Добре, че не те наболсява четирибуквието
        Мамун - страдалец....

        Само като инфо ( така казват, но аз не съм и няма да пробвам...)

        " Болката отшумявала, но срама оставал..."


        пп Човека спомена, че вече не иска да се коментира темата....Аз приключих !

        Успех !
        Last edited by 4i40; 24.08.2016, 18:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
          В дефлационната среда, в която се намира света в последните години избора не е лош. Друг е въпроса дали трябва да се държат 30 години?!?
          Лош е. И 10 години да губиш, пак е лош. Предпочитам 5 години да съм на 50% печалба а, доде съм, да се огледам и да диверсифицирам в друг клас активи - такива, дето се очертава следващите години също да са на печалба.
          Ама вие си знаете, де. Насила само може да вземеш на човек, не и да му дадеш.
          Last edited by Pyramid; 24.08.2016, 22:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
            В дефлационната среда, в която се намира света в последните години избора не е лош. Друг е въпроса дали трябва да се държат 30 години?!?
            Да, горе долу същото е да се каже че при балонизиращ се пазар на акции е готино да се държат акции Вярно е, но само до един момент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
              В дефлационната среда, в която се намира света в последните години избора не е лош. Друг е въпроса дали трябва да се държат 30 години?!?
              Вероятно ще му излезе залога, просто е силно асиметричен, потенциалната печалба/загуба е поне 1/3.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Много лесно се смята риска. Да кажем 20 години средна дюрация и 3% движение нагоре на лихвите за периода и ето ти загуба от 60%.

                Ако наистина си взел облигации, а не фонд или фючърси, ще си вземеш главницата и номинално ще си на нула. но ако инфлацията се вдигне през периода ще си реално на доста прилична загуба.
                В дефлационната среда, в която се намира света в последните години избора не е лош. Друг е въпроса дали трябва да се държат 30 години?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Здравей. Защо ти трябва межд паспорт? Би ли ми обяснил( може и на лични ) процеса на регистрация в уса брокера. Някой бе казвал че част от документите се пращат по факс?
                  Благодаря в аванс
                  с паспорта се представящ/подаваш документите, обикновено искат като доказателство и сметка за комунални услуги със същото име и адрес като в паспорта, ако нямаш таква сметка, най-лесно е с писмо от банката(на която си клиент) на съответният език в което се казва еди кое име/адрес има сметка в тази банка, попълваш и формуляр с който ги уведомяваш какъв тип лице си(според тяхното законодателство) и съответно къде дължиш данъци, копията на тези документи изпращаш по факс/имейл (според брокера)
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah
                    Готово, вече съм собственик на 30 годишни щатски облигации. 15% ми останах нещо по рисково, но засега съм пас.
                    Ще се опитам да систематизирам всичко. Забавих се, защото се оказа, че тъкмо ми изтича задграничният паспорт, и ми отне 1 месец докато бъде преиздаден.
                    След това с Америтрейд - около месец комуникация и попълване на документи - малко се мърдосваха, ама с напомняне всичко беше ок. Някой документи разпчетвах и изгпращах техни снимки, други само попълнение онлайн (pdf-и и ги попълваш направо формулярите). Странното е, че все още не съм изпращал реалните, физически копия на тези документи, но потвърдиха, че всичко е окей и за момента нищо не нужно допълнително. Всичко само в електронен вид.
                    Самото захранване на сметката става много бързо - с банков превод, всичко банки го предлагат но на различни цени. Най-изгодни варианти са ако човек разполага с електронно банкиране, защото таксите (комисионна пада наполвина във всички банки) Суифта е задължителен навсякъде, (8 -10 евро) + насрещна такса която се оказа в всички банки - 12 долара. За 1 работен ден парите бяха отчетени по сметката ми в брокера. Хубавото е че имаш бонус (100, 200 или 300 долара) върху депозита ти
                    Самата покупка на облигации - нищо не разбирам, само ме насочиха по телефона къде какво и това беше. Сега остава само да си ги обява в декларацията накрая на годината.
                    Бях споделил в началото каква ми е основната идея - 80-85% нискорискови инструменти (в моя случай облигации) и 15 % оставих за някой индекс, но за момента съм пас, до 1 година ще се включа някъде.
                    Защо не злато, както всички, включително "народните мъдрости" твърдят. Ами защото е проблем да се съхранява, едва ли някой си дава сметка че това е 1кг злато, който ща бъде кюлче, което трябва да бъде в перфектно състояние. В този случай ти трябва сейф/трезор в банка което води до много разходи. Лично за мен друг голям минус на златото - ликвидността. Може никой да не иска да ти го куп след време това кюлче, а не можеш да го сечеш с брадва. Отделно спредовте са убийствени. Като цяло, това са причините поради които се отказах. Отделно, не носи никава доходност.

                    Истината ще се разбере след 30 години. Остава само да доживея дотогава.
                    Успех на всички, още веднъж огромни благодарности на Мишо Илиев за насоките които ми даде.
                    Здравей. Защо ти трябва межд паспорт? Би ли ми обяснил( може и на лични ) процеса на регистрация в уса брокера. Някой бе казвал че част от документите се пращат по факс?
                    Благодаря в аванс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Добре, че не те наболсява четирибуквието
                      кое? кое?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        representjah, хубаво е че ме подсети: че нещо ме наболва коляното - да поближа хубаво един златен дукат - бях позабравил напоследък този полезен навик.
                        Добре, че не те наболсява четирибуквието

                        Коментар


                        • representjah, хубаво е че ме подсети: че нещо ме наболва коляното - да поближа хубаво един златен дукат - бях позабравил напоследък този полезен навик.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Ако си на 20 години сега - може и за пари да помислиш и да работиш за тях, ама като станеш на 40г - няма да ти е до тези хартии, ще виждаш как си заминава живота - с или без пари
                            все пак добре би било да си патрон на 40г

                            Коментар


                            • Сложи няколко акции в САЩ. Да пробваш все пак - може нещо да стане, но при настоящия старт - малко спъната работа ще бъде.
                              25 хики - с тях, без тях - нищо няма да се промени
                              лошото е, че сега и ракети няма

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                За да не бъда разбран погрешно искам да поясня, че не съм кой знае колко в час! Относно кое ще е това нещо, с по-висока доходност за толкова дълъг период, аз бих заложил на акции и други активи най-грубо казано с условие, че все пак ги управлявам по някакъв начин. Т.е. в даден момент да имам възможност да купувам, а в друг да продавам. След като категорично си се спрял на САЩ е редно да се дадат примири с това. Например представяш ли си вариант, при който топ 500 техни компании са фалирали, а държавата да е ОК? Защото ако не са фалирали, средната тяхна доходност /доказана от над век назад/ е 8%. Едновременно с това, официалната цел на САЩ /а не само/ е инфлация от около 3% на година, която аз вярвам, че могат да постигнат без никакъв проблем. В момента не се случва, тъй като според мен се страхуват да не изпуснат края и да стане 10% примерно, което би имало непредсказуеми последствия. Защо си решил да вкараш всичко наведнъж и то точно в този момент? Възможен ли бе варианта да го направиш на няколко транша, разхвърляни във времето?
                                + 2 638
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X