Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (4HE / HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
    ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ!
    ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г.

ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ!
    Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
    така и така си почнал да спамиш давай и по другите теми из форума

Коментар

• Първоначално изпратено от BullsonBSE
      ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ! ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г. ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ! Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
      Яко налЕ!?!?))))) Булсоне, тук не гледаме месечни отчети а само годишните заради разбалончването на печалбата през сезона на отпуските лятото))))) Ама какво да се прави нале печалбите нарастват през годините!?!?!))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

Коментар

• ГЛЕДАМ И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ!
        ТУК МАРКЕТ КАП Е ВЕЧЕ 106 МИЛИОНА ЛЕВА. ПОВЕЧЕ ОТ 2007 Г.

ВНИМАНИЕ, ГРАНДЕ БАЛОНЕ!
        Не вярвайте на месечните отчети за печалби, целят да ви приспят.
        Bulls on BSE

Коментар

• Мн добри резултати което ще доведе до по голям дивидент др година

Коментар

• "Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец март 2017 година – брутна печалба в размер на 663 хил. лева и с натрупване 1976 хил. лева от началото на годината. Ръстът на брутната печалба е 13,56% в сравнение с първото тримесечие на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД отчита продажби за месец март 2017 година в размер на 5050 хил. лева и с натрупване за първото тримесечие 14313 хил. лева, което представлява ръст от 11,97% на годишна база. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец април 2017 година в размер на 4650 хил. лева, с което очакваме общия ръст на продажбите да достигне 9,53% в сравнение със същия период на 2016 година."

Добре е, да не кажа доста

Коментар

• Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
              С верните данни. Хидравлични елементи и системи АД и М+С хидравлик АД дават по 19 стотинки и 20,6 стотинки нетен дивидент за 2015-a година.. Съответно 3,65% и 2,58% доходност към текущите цени 5,2 и 8 лева.
              Хидравлични елементи и системи дават цели 41% повече доходност т.е трябва да се търгуват на 7,3, а не 5,2 ако гледаме дивидента.. Не е препоръка.
              А не смяташ ли, че Любовното послание е вече безобразнически скъпо и Хесовицата отива натам? Защо по дяволите да инвестирам за дивидентна доходност 2.58%? За сравнение - машиностроителни компании - Ford ми носи 4.06%, Daimler - 3.59%, BMW - 3.13% - и аз им се назлъндисвам, защото са ми несгодни... хем това са компании, разбира се - ного по-могъщи !!! Нищо лично - притежавал съм акции на М+С 12 години - но - това са реалностите. Хесовици имам, само щото съм ги купил на доста по-ниско.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

Г-н Митанкин определено е по-добре дивидента да е тримесечен за предходното тримесечие и по-скоро трябва да се работи в тази насока, а не на 6 месеца. Такива са и практиките в САЩ.
                Тук може да се провери : http://www.nasdaq.com/symbol/ph/dividend-history
                Всяка държава си има практики. В Германия напримерно, мисля във Франция също тоже - дивидент: годишен. В Британия - някои компании - тримесечен, някои: шестмесечен. Тук не виждам защо: на три месеца. По колко да снася хесовицата - по 4.8 стинки ли?

Бая ного поскъпна тази акция - ама лошо няма: имам си.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Общо събрание на акционерите

Хидравлични елементи и системи АД-Ямбол

Хидравлични елементи и системи АД-Ямбол представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 16-05-2017г. от 13:30 часа в 8600 Ямбол, ул. Пирин, 1, при следния дневен ред:

Коментар

Г-н Митанкин определено е по-добре дивидента да е тримесечен за предходното тримесечие и по-скоро трябва да се работи в тази насока, а не на 6 месеца. Такива са и практиките в САЩ.
                    По-добре е, стига да не се оскъпи самия процес, и да не е за сметка на печалбата. Освен това предполагам че ще е и малко трудно, чисто счетоводно. Иначе аз малко предварително си изхарчих всички бъдещи дивиденти за 2016-та днес, като понапълних тук, и чакам ръста на акцията Не е препоръка...

Коментар

• Г-н Митанкин определено е по-добре дивидента да е тримесечен за предходното тримесечие и по-скоро трябва да се работи в тази насока, а не на 6 месеца. Такива са и практиките в САЩ.
                      Last edited by Marti; 22.03.2017, 14:04.

Коментар

навън компаниите дават дивидента на тримесечие, обмисляте ли въвеждане на такава практика ?
                        Ви сте пример за най-добър мажоритар и може да поведете новостите на нашия пазар.
                        Вероятно имате предвид компании, които разсрочват плащането на гласувания дивидент на тримесечие. Не предпочитате ли да го получите наведнъж, вместо разсрочено?
                        Или имате предвид авансов тримесечен дивидент? Тази форма засега не е предвидена в закона и емитентите нямат такова право.
                        Допълнителна информация: през последните няколко месеца ние участвахме в обсъждане на възможността за изплащане на шестмесечен дивидент. Предложението е на КФН. Проект, представен за обществено обсъждане: http://www.fsc.bg/d.php?id=19908, вижте §28.

Коментар

• Г-н Митанкин навън компаниите дават дивидента на тримесечие, обмисляте ли въвеждане на такава практика ?
                          Ви сте пример за най-добър мажоритар и може да поведете новостите на нашия пазар.
                          Last edited by Marti; 22.03.2017, 13:37.

Коментар

• Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Значи да чакаме след 4-5 г. нов сплит
                            Необходимо условие за това, което наричате "сплит" е натрупаните резерви да надвишават капитала с цяло число пъти.

Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            при Елхим и Фазан колко сплита е имало..
                            Статистика на увеличение на капитала със собствени средства ("сплит")
                            СПХ - 2007 - 12 пъти
                            Елхим - 2007 - 15 пъти; 2014 - 2 пъти
                            Роза - 2015 - 20 пъти
                            Фазан - няма "сплит"

Абсолютен максимум на акцията през 2007, отнесена към актуалния размер на капитала:
                            СПХ - 9,57 (06.10.2007)
                            Елхим - 4,15 (28.10.2007)
                            Роза - 1,68 (15.09.2007)

Коментар

• Г-н Митанкин, а при Елхим и Фазан колко сплита е имало..

Коментар

• Като и дойде времето, а то ЩЕ !

Коментар

Working...
                                X