IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водороден двигател - изход за България от енергийния монопол

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://spisanie.mobile.bg/motokari_e...bateriite.html
    Посоката на следващия технологичен бум е ясна. Останалото е въпрос на време.
    http://georgipiskov.blogspot.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Има бъдеще в тези двигатели
      Къде от ферми с водорасли, къде от електролиза, къде от други методи...водород се добива, пък и като се направи комплексна оценка за ползите, не само отрицателната енергийна разлика за добива ..и транспортирането малко по малко ще стават по-често срещани в ежедневието.
      вече и опити със самолети се правят
      http://ru.wikipedia.org/wiki/Ту-136
      не знам и докъде са стигнали с разработките си за водороден двигател в BMW...

      п.п....а спора ви за органиката не го схванах )), особено в частта му за едни елементи
      мен друго ме затруднява - все по-често ми предлагат органични храни, органична козметика - к'во е туй
      Вероятно, такива, отгледани без изкуствено наторяване, а, само и единствено, с животински тор /биологични продукти/. Обаче, струва ми се, с това се спекулира с цел повишаване продажната цена на продуктите. Пак проверявай там, дано греша.

      Коментар


      • Има бъдеще в тези двигатели
        Къде от ферми с водорасли, къде от електролиза, къде от други методи...водород се добива, пък и като се направи комплексна оценка за ползите, не само отрицателната енергийна разлика за добива ..и транспортирането малко по малко ще стават по-често срещани в ежедневието.
        вече и опити със самолети се правят
        http://ru.wikipedia.org/wiki/Ту-136
        не знам и докъде са стигнали с разработките си за водороден двигател в BMW...

        п.п....а спора ви за органиката не го схванах )), особено в частта му за едни елементи
        мен друго ме затруднява - все по-често ми предлагат органични храни, органична козметика - к'во е туй

        Коментар


        • Лъки, сега и теб ще те "разкритикува" Асенчо, че си черногледец с "промит бегетовски мозък" - почти съм готов да се обзаложа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
            ...
            Въпреки, че по другите точки съм съгласен с теб, последния ти пост е доста противоречив. Свободен водород в пректически използваеми количества на Земята няма, той трябва да се получи от съединения които го съдържат (водата е най-удобния кандидат, понеже е изобилна). Има различни методи за това, в момента електролизата е единствената с индустриално приложение. Ефективноста обаче на целия процес от изгарянето на изкопаемото гориво за получаване на пара, преобразуването на топлинната енергия на парата в механична енергия, после в електрическа енергия, после в 'химична' енергия на водорода, после пренасянето му до мястото на използването и накрая преобразуването на 'химичната' енергия на водорода в работа е ужасяващо ниска. Проста сметка: турбината превръща макс. 50% от химичната енергия на горовото в мех. енергия (за турбина с 60% КПД аз не съм чувал), КПД на генератора макс. 90-95%, КПД на електролизата около 60%, КПД на двигателя в мястото на приложението макс. 50-60% (за горивни клетки), вроятно по-ниска. КПД на целия процес под 15%, доста под всеки съвременен масов двигател. Идеята за водороден двигател се лансира напоследък в комбинация с друга идея, че вятърните турбини разположени в морето, могат да се ползват за получаване на електричество, а то да се съхранява под формата на водород и така да се компенсира недостатъка на турбините да произвеждат толкова ток колкото вятър духа. Като се има предвид и така много високата цена на ехергията от тези турбини, допълнотелното намаление на ефективността от електролизата и неизбежните сериозни проблеми за преноса на водорода до мястото на употреба, ми е трудно да си представя, че и това е реално приложима алтернатива.

            Коментар


            • Коментар


              • Ако махнем погрешното разбиране, че водородният двигател създава енергия (там нека Асен копае), остават негови два много големи плюса, стига да се създаде проктически използваем.
                Тези два плюса са намаляване на консумацията на природните горива и съответното намаляване на замърсяване. Става въпрос за ефект в глобален мащаб.
                Да, и трети плюс - силно намаляване на локалното замърсяване на въздуха в големите градове.

                Дължи се на слабо забелязвания факт (а може би и нарочно "забравян"), че ефективността на изгаряне на природните горива в големите електроцентрали (тези с турбините) е 60%, докато ефективността на двигателите с вътрешно горене е 37-39%.
                От там нататък е ясно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Игнор за тебе, председателю на ЗАН.
                  ше се сетиш....
                  ето ти малко възобновяема енергия,поздрав за теб,марков и целия БАН:

                  http://www.youtube.com/watch?v=TnH2p...eature=related

                  успехи в науката и да преизпълните петилетката!

                  Коментар


                  • Игнор за тебе, председателю на ЗАН.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                      Be Asene, ima uchebnici, ima, naj-nakraja, i wikipedia.
                      Napravi spravka, probvaj da razberesh. Ama ne pishi, izlizajki ot svojata neukost. Nali chuvstvash, che se izlagash?
                      Mazhko e chovek da priznae greshkata si. Ili pone da premalchi.


                      PP. Sazhaljavam za metodievizata - takiva sa mi vazmozhnostite v momenta.
                      от кво да се излагам?ами аз не съм казвал,че ще съврши кислорода,ако се гори водород!нито съм казвал,че ще се залееме с вода...... тва са твои изказвания-и то единствените ти изказвания- имаш 100% ръсене на глупости и непознание на елементарни неща в изказвания по материята,а отделно към 80% от постигните ти са обиди -тоя се излага,ония се излага.аз съм химик,има учебници......
                      и кво като има учебици?казваш ми нещо,което не знам?за ква грешка говориш?ми ти си тоя ,дето постоянно греши и вместо да признае грешката си,казва,че има учебници.......
                      предлагам ти да направите едно сдружение с "светилата" на бг науката като теб и да направите една организация срещу водородната икономика.да предпазите света навреме,че после ще стане късно-няма да имаме кислород да дишаме......
                      действайте,докато не е късно-напишете ОЩЕ бг учебници,че света да знае кво ни чака!

                      Коментар


                      • Be Asene, ima uchebnici, ima, naj-nakraja, i wikipedia.
                        Napravi spravka, probvaj da razberesh. Ama ne pishi, izlizajki ot svojata neukost. Nali chuvstvash, che se izlagash?
                        Mazhko e chovek da priznae greshkata si. Ili pone da premalchi.


                        PP. Sazhaljavam za metodievizata - takiva sa mi vazmozhnostite v momenta.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Ние си го знаем - тинтири-минтири отвсякъде, без елементарно понятие от проблематиката. Всичко, заместено от яко желание да се докаже...Имах по-добро мнение за това момче, честно.
                          шегуваш ли се?
                          ти в тоя форум си научил от мен повече неща,от 5 години промиване на мозъци.....в бг орбразУванието...
                          само от моментните ми спомени:
                          1.водорода се извличал само от вода,не можело да се извлича от въглехидрати(поне си призна)
                          2. след малко гугъл сърч- можело водорода да се извлича,ама не можело да има над 100% КПД ,защото нямало такова нещо..... бъркане между сравнение в КПДта и КПД....(поне си призна)
                          3.урана отделял повече атоми от водорода и за тва имал повече енергия.....
                          4. енергията НЕ била равна на масата,нито били едно и също в различни измерения...
                          5. фукушина щяла да гръмне.... никва идея от критична маса,критична точка,обогатяване,разпад

                          тва е което си спомням от преди.... моа да има и много повече..... в главата си имаш самочувствие,че си учил нещо,и НИЩО ДРУГО-елементарни липси на знания ,омешани с грешно разбрани знания,водещи до подобни заключения на бг физикохимика,от рода "ще свърши кислорода" , "ще се залееме с вода" ," ще иам ядрен взрив от 5% обогатен уран" , "урана отделя повече атоми от водорода и за тва имал повече енергия" ....тва само такива като теб и марков моа да ръсят..... бг химия и бг физика......
                          и последния ти бг "академизъм" ,кое е органично и кое не-тва па в 6 клас в бг се учи.......
                          та виокаш,имало по малко кандидат химици,защото науката била много сложна,не за друго,а?гениялно оправдание..... вие сте най интелигентните... толкова интелигентни,че вече намалят хората,които искат да станат толкова интелигентни,че да се наричнат инжИнер химици......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Има развитие в асена.....
                            В началото на темата, твърдеше, че вместо от вода е по-изгодно да се получава водород от въглеводороди...
                            Разлагаме въглища, газ и нефт за да получим водород.....ефективно
                            След това разбра, че цялата идея на водородния двигател е да се използва евтина енергия при разлагане на водата.( за мене този двигател бе само междинен етап в развитието на автомобилостроенето).

                            Завъртя палачинката, но продължава с глупостите...

                            "...за изгарянето на въглехидрат отива повече кислород,отколкото за изгарянето на чист водород,в някои случаи в пъти повече,за да получиш СЪЩАТА ЕНЕРГИЯ!
                            за всеки въглерод във въглехидрата отиват 2 атома кислород
                            " - пак нещо е превел неправилно и не по темата

                            ...докато изгарянето на органична маса е "НЕОБРАТИМ ПРОЦЕС".. - тва "закон за запазване на енергията" не важи за асена - по-важно е дърдоренето.....


                            пп защо ми чезне половината пост постоянно.....
                            нещо кислорода го няма......
                            ами да -по изгодно е...тогава ти и колегата ти пирамид ми се смеехте и викахте,че водород можело да се извлече само от вода.....
                            само че тук говориме за "свършването" на кислорода ,а не за ефективност,спрямо цена.... извличането на водород от въглехидрати е необратим процес,извличането на водород е вода е обратим:

                            Коментар


                            • Ние си го знаем - тинтири-минтири отвсякъде, без елементарно понятие от проблематиката. Всичко, заместено от яко желание да се докаже...Имах по-добро мнение за това момче, честно.

                              Коментар


                              • Има развитие в асена.....
                                В началото на темата, твърдеше, че вместо от вода е по-изгодно да се получава водород от въглеводороди...
                                Разлагаме въглища, газ и нефт за да получим водород.....ефективно
                                След това разбра, че цялата идея на водородния двигател е да се използва евтина енергия при разлагане на водата.( за мене този двигател бе само междинен етап в развитието на автомобилостроенето).

                                Завъртя палачинката, но продължава с глупостите...

                                "...за изгарянето на въглехидрат отива повече кислород,отколкото за изгарянето на чист водород,в някои случаи в пъти повече,за да получиш СЪЩАТА ЕНЕРГИЯ!
                                за всеки въглерод във въглехидрата отиват 2 атома кислород
                                " - пак нещо е превел неправилно и не по темата

                                ...докато изгарянето на органична маса е "НЕОБРАТИМ ПРОЦЕС".. - тва "закон за запазване на енергията" не важи за асена - по-важно е дърдоренето.....


                                пп защо ми чезне половината пост постоянно.....
                                нещо кислорода го няма......
                                Last edited by 4i40; 01.07.2011, 20:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X