IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мда, бичия пазар май е свършил, от 5-6 години само нагоре върви.
    Всеки може да прави пари в мечи пазар, но сега ще си проличат специалистите.
    И не се знае колко ще продължи мечия пазар.
    Пък разходи и сметки трябва да се плащат.
    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

    Коментар


    • СЕЧ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Двигатерят е САЩ.

        Китай има потенциала да стане двигател, но само ако генерира мощно вътрешно търсене, има развити money and capital markets, правителството им покаже, че е абсолютно насочено към постигане прагматични икономически цели без тъпоумни намеси на свободния пазар.

        Коментар


        • http://www.varchevbrokers.com/%D0%BD...D%D0%BE%D1%81/
          Вся Власть Советам

          Коментар


          • трябва дакса да спадне с много
            Вся Власть Советам

            Коментар


            • Eй-това се вика могъща атака - защото американците тръгнаха добре.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                Малко под 9900 ми е стопа -- падне ли по надолу бъга ще е масов! Нагоре му трябва да се закрепи поне около 10050,но мисията е маловероятна
                Няма да има бъг - ако падне под 9900, ного бръже ще изстреля пак нагоре.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Малко под 9900 ми е стопа -- падне ли по надолу бъга ще е масов! Нагоре му трябва да се закрепи поне около 10050,но мисията е маловероятна
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    И следователно потенциалът за увеличение на вътрешното потребление в следващите (поне) пет години е голям, независимо от демографските тенденции. Китайците обаче предпочитат да спестяват и инвестират предимно в... недвижими имоти (от там и градовете призраци). Понеже чувстват силна несигурност за бъдещето.
                    Като се поопарят от призрачните инвестиции, ще се понаучат. Да - постепенно поотпускат коланът като потребление - а дали населението от 1 200 000 ще намалее на милиард, пак ще си останат огромен пазар.

                    Ще се понаучат и на борсови инвестиции с времето - а не като китайското бабета, дето връткат по 100 долара с плетки в скутът, наредени като стари кокошки пред огромни редици монитори в огромни зали, правейки си същевременно бабешка седянка.

                    Китайският пазар в моментът е по-скоро подценен.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                      Аз затова и очаквам тотален спад на борсите по света,просто защото Двигателят на Растеж угасна!
                      Двигатерят е САЩ.

                      Китай има потенциала да стане двигател, но само ако генерира мощно вътрешно търсене, има развити money and capital markets, правителството им покаже, че е абсолютно насочено към постигане прагматични икономически цели без тъпоумни намеси на свободния пазар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Китайските хора по принцип не са ного потребяващи
                        И следователно потенциалът за увеличение на вътрешното потребление в следващите (поне) пет години е голям, независимо от демографските тенденции. Китайците обаче предпочитат да спестяват и инвестират предимно в... недвижими имоти (от там и градовете призраци). Понеже чувстват силна несигурност за бъдещето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Друго се присетих!Китайската политика за "Едно дете в семейството" започната в края на миналия век,вече дава реални резултати - първите родени вече са пълнолетни!

                          Обаче лошото е,че оттук насетне потреблението ще бъде свито поне за 50 години напред.

                          Най-прецакани са американците които си преместиха производствата точно когато почна спомената Политика...Аз затова и очаквам тотален спад на борсите по света,просто защото Двигателят на Растеж угасна!
                          Китайската икономика продължава да расте - това, че растежът се е позабавил, е нормално - то не може до безкрайност +10% всяка година.
                          Китайските хора по принцип не са ного потребяващи, а политиката за по 1 дете в семейството рано или късно ще се промени към нещо по-нормално - двудетен модел.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            значи си забравил на какви грозни гледки бяхме чести свидетели в последните месеци .
                            Друго се присетих!Китайската политика за "Едно дете в семейството" започната в края на миналия век,вече дава реални резултати - първите родени вече са пълнолетни!

                            Обаче лошото е,че оттук насетне потреблението ще бъде свито поне за 50 години напред.

                            Най-прецакани са американците които си преместиха производствата точно когато почна спомената Политика...Аз затова и очаквам тотален спад на борсите по света,просто защото Двигателят на Растеж угасна!
                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              За мен по-голям проблем е опозоряването на костенуркаджиите.
                              Да, това е по-големия проблем. Но пък сега ако и другите се опозорят, проблемът няма да е толкова голям за VW. Това зависи най-вече от рекцията на потребителите, което е леко непредвидим фактор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Глобата на Тойота беше $1.2 МБ и то за скандал при който имаше загинали хора заради неизправността на колите им. Сега VW ще отнесат доста по-голяма глоба, но ако може да се вярва на FT, $18МБ е чисто хипотетичен размер, тъй като 37,000 е размер, който се прилага само за първите 10 (десет) автомобила и след това глобата на автомобил започва прогресивно да пада. Според сметките на техните експерти реалният максимум е 8МБ.

                                При очаквани разходи по скандала от 25МБ и 20% спад на продажбите за следващите пет години, the fair value на VW е около 130 евро.
                                Ного ясно, че 18 МБ ще платят, ама в някой друг живот.

                                За мен по-голям проблем е опозоряването на костенуркаджиите.

                                Проклети да са.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X