IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Short Merck KGaA @ 75.98/0.28

    http://www.zertifikate.commerzbank.d...501683933&pc=4

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Е той нали ша си има някакви стопове!
      Късото не е лошо, стига да знаеш какво правиш! И колко ти държи ...
      Не го знам дали има стопове или не ама стоповете не винаги се задействат. По принцип най-елементарният пример е оставена позиция от предният ден и отваряне с гап. Стопа не важи и си дължиш цялата загуба до дупка .
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Абе то аз знам че си най-добрия ама все пак да си представим за момент че вземе че излезе някаква суперготина новина за ДБ ей така докато си пишем тука във форума и ДБ вземе че скочи на 20 ойро и опцията съответно на 4. И какво става тогава? 3000% / три хиляди процента/ загуба. Кво му плащаш.
        ти веде ли колко сделки сам напрвил седмицата?

        ако Deutsche Bank напрви скок (btw бех един пат лонг short и лонг, но пуснха гресниа линк), то zагубат при цена от 0.18 до 0 е около 25к (zависи и от коли4еството на опциите). но zатова, се игра сас стопове и скалпирас 3 до 10 цента и ван

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Абе то аз знам че си най-добрия ама все пак да си представим за момент че вземе че излезе някаква суперготина новина за ДБ ей така докато си пишем тука във форума и ДБ вземе че скочи на 20 ойро и опцията съответно на 4. И какво става тогава? 3000% / три хиляди процента/ загуба. Кво му плащаш.
          Е той нали ша си има някакви стопове!
          Късото не е лошо, стига да знаеш какво правиш! И колко ти държи ...

          Коментар


          • п.п.
            Излезнахме много извън темата! Спирам коментарите за БГ! Все пак темата е DAX!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              4е сам един от наи добрите, факт
              Абе то аз знам че си най-добрия ама все пак да си представим за момент че вземе че излезе някаква суперготина новина за ДБ ей така докато си пишем тука във форума и ДБ вземе че скочи на 20 ойро и опцията съответно на 4. И какво става тогава? 3000% / три хиляди процента/ загуба. Кво му плащаш.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Колкото за издевтателстването ще съм съгласен, ако в реалната икономика наистина се реализират тези печалби за които говориш... защото все пак трябва да се диференцира и между работодателите...
                Когато липсва административен контрол, КАЧЕСТВЕН, над пазра на труда така ще е! Отделно въпреки, че се води, че имаме свободен пазар, на практика имаме картелизиране, често при работодателите. Веднага мога да дам примери, но няма смисъл, защото това не е тайна! Маржовете на печалба в БГ са несъразмерни на поетия риск и инвестирания капитал! Типичен сектор за това е стоителството, където някаква фирма се сдобива с апетитен имот, строи и после когато продава, няма реална конкуренция, тъй като пазра е малък и често изкривен. Всичко това води и до дисбалансите при малките бизнеси, които засегнах, защото пазара на труда е общ! Лесните печалби с ОГРОМНИ маржове, правят предприемачите ЛЕНИВИ и ги подтиква към криминални практики, при наложения модел!
                Интересен пример са и големите вериги, към по-малките магазини! Много от малките изчезнаха, не само защото ги удариха от към цени и избор, но защото не можаха да предложат никаква добавена стойност за клиентите, характерна за тези обекти в Западна Европа, където пазара на труда и маржовете на печалба са при съвсем друга структура. С други думи, дисбалансите на текущия модел, на изкуствено задържане на доходите, води до невъзможност да се развива икономическата ситема, която да предлага по-високо качество както за потребителите, така и за предприемачи и работници, било доходи, било изобщо среда!


                п.п.
                Не е въпрос обаче само на доходи, административният контрол също е ключов!
                Last edited by Mike Florida; 06.04.2016, 17:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                  Я се опитвам да кажа че бг са готови да гладуват и да мизерстват само и само да си купят лъскавите атрибути и да са номер 1 по чалгите и кръчмите щото там може да ги чака ракетата носителтоест скъпите и лукс стоки са преди всичко, работата ми е такава че виждам по някой път какви лъскави принцеси в какви порутени блокове влизат за хубава храна нема пари ама за луй вютон и версачи веднага ще се извадат от заплатата
                  +1
                  аман от принцеси
                  "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Така е!
                    Просто ако в Германия един съдържател на малка квартална сладкарница от печлбата му 70% отиват за данъци и заплати на служителите, а за него 30%! То в България, често за данъци и заплати отиват макс 20%! Ножицата между сервитьора и съдържателя е огромна, за разлика от Германия! Като първия едвам крета на 700 лева, а втория с единствен актив, стар апартамент за 150 бона, си купува джип на изплащане за 120 бона!
                    После що имало скъпи коли, НЕ МОЖЕ ДА СМЕ ТОЛКОВА ЗЛЕ. Ми как да няма, след като се издевателства над работещите с тези доходи, които масове се хранят, само с маргарин и лютеница от 2 лева, а от другата страна са олигофрените, които са еманация на съвремения български "предприемач"!
                    Заплатите на служителите само ти си ги смяташ вероятно за част от печалбата. Данъците са по същия начин, освен ако не почнеш да говориш за печалби преди данъци и такси. Принципно съм съгласен с мнението, но некорекна терминология ползваш и се омазват нещата...

                    Колкото за издевтателстването ще съм съгласен, ако в реалната икономика наистина се реализират тези печалби за които говориш... защото все пак трябва да се диференцира и между работодателите...
                    Last edited by pepe1234; 06.04.2016, 17:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                      Така е!
                      Просто ако в Германия един съдържател на малка квартална сладкарница от печлбата му 70% отиват за данъци и заплати на служителите, а за него 30%! То в България, често за данъци и заплати отиват макс 20%! Ножицата между сервитьора и съдържателя е огромна, за разлика от Германия! Като първия едвам крета на 700 лева, а втория с единствен актив, стар апартамент за 150 бона, си купува джип на изплащане за 120 бона!
                      После що имало скъпи коли, НЕ МОЖЕ ДА СМЕ ТОЛКОВА ЗЛЕ. Ми как да няма, след като се издевателства над работещите с тези доходи, които масове се хранят, само с маргарин и лютеница от 2 лева, а от другата страна са олигофрените, които са еманация на съвремения български "предприемач"!
                      Я се опитвам да кажа че бг са готови да гладуват и да мизерстват само и само да си купят лъскавите атрибути и да са номер 1 по чалгите и кръчмите щото там може да ги чака ракетата носителтоест скъпите и лукс стоки са преди всичко, работата ми е такава че виждам по някой път какви лъскави принцеси в какви порутени блокове влизат за хубава храна нема пари ама за луй вютон и версачи веднага ще се извадат от заплатата
                      Вся Власть Советам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Нали знаеш че може и 17 да стане а под нула няма как да падне

                        4е сам един от наи добрите, факт

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                          пич, орева форума с мрънкането и всеобхватната си компетентност.
                          направи си тема "майк флорида - искрено и лично" и пиши там. бах ти досадното същество
                          Хареса ми мохабета за всеобхватната компетентност!
                          Забравил си обаче на компетентност, да сложиш едни кавички!

                          Коментар


                          • Mакар и от този сайт линка....

                            http://www.zerohedge.com/news/2015-0...nk-next-lehman

                            Meet Tom Humphrey. He heads up Deutsche Bank’s Investment Banking operations on Wall Street.
                            He was also head of fixed income at Lehman.

                            Коментар


                            • По изключение този път съм почти съгласен с Майк Обаче въпросът е какви са изводите от подобна картина? В крайна сметка е важна не моментната снимка, а динамиката на процесите. Положителното в нашият случай е, че потреблението вече е функция на доходите, а не на ливъридж, да му мислят тези с бурният ръст на потреблението, за които пише Императора

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Така е!
                                Просто ако в Германия един съдържател на малка квартална сладкарница от печлбата му 70% отиват за данъци и заплати на служителите, а за него 30%! То в България, често за данъци и заплати отиват макс 20%! Ножицата между сервитьора и съдържателя е огромна, за разлика от Германия! Като първия едвам крета на 700 лева, а втория с единствен актив, стар апартамент за 150 бона, си купува джип на изплащане за 120 бона!
                                После що имало скъпи коли, НЕ МОЖЕ ДА СМЕ ТОЛКОВА ЗЛЕ. Ми как да няма, след като се издевателства над работещите с тези доходи, които масове се хранят, само с маргарин и лютеница от 2 лева, а от другата страна са олигофрените, които са еманация на съвремения български "предприемач"!
                                пич, орева форума с мрънкането и всеобхватната си компетентност.
                                направи си тема "майк флорида - искрено и лично" и пиши там. бах ти досадното същество

                                Коментар

                                Working...
                                X