IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • BMW June Sales Rise 2.1% On The Year To 232,620 Cars -Sales -1.4% In Europe, -16.5% In Germany, +11.7% In China, -1.2% In US
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

      i kakvo pokazvat topkite?
      Показват: външното колелце - продажбите, вътрешната топчичка - печалбата след данъци, глоби и т.н. - тоест - чисто. Стана дума за ВР - затуй - ефектът от очесването им с по няколко МБ глоба ежегодно и защо е сгода човек да си вземе сега.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
        Вчера купих Nordex на 11.60 евро.

        Вече обсъждахме сектора, но мотивацията ми специално за тази акция - търгува се при 5 пъти EBITDA, а секторът има добри дългосрочни възгледи, въпреки текущите забавянето покрай новата аукционна система в Европа. Освен това, много от частите на турбините се правят от подизпълнители - дори да има свиване на маржовете, част от ефекта ще се прехвърли по веригата назад. Накрая, секторът се консолидира и цялата сила вече не е в ютилити компаниите.

        Ако на някой му се чете в детайли, тук е целият мой анализ: http://www.fulcrum.bg/2017/07/pokupk...vyatyr-nordex/
        welcome in da club!!!

        Коментар


        • Вчера купих Nordex на 11.60 евро.

          Вече обсъждахме сектора, но мотивацията ми специално за тази акция - търгува се при 5 пъти EBITDA, а секторът има добри дългосрочни възгледи, въпреки текущите забавянето покрай новата аукционна система в Европа. Освен това, много от частите на турбините се правят от подизпълнители - дори да има свиване на маржовете, част от ефекта ще се прехвърли по веригата назад. Накрая, секторът се консолидира и цялата сила вече не е в ютилити компаниите.

          Ако на някой му се чете в детайли, тук е целият мой анализ: http://www.fulcrum.bg/2017/07/pokupk...vyatyr-nordex/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ето пак колелцата:

            http://imgur.com/a/e6s3l
            i kakvo pokazvat topkite?

            Коментар


            • Ето пак колелцата:

              http://imgur.com/a/e6s3l
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Вярно, но и на BP им дават таргет 25% up ама бая народ ги оглежда ...
                Пък и вече се преместих в отбора на умерено лакомите и 50% за 12 м ме устройва ....
                Според мен нивата на петрола около 40 $ са добри за вход в петролни компании ... стига да не са се набълбукали с дългове като PBR ...
                ВР си струват оглеждането, защото още само около две години имат да снасят огромните глоби за инцидентът в Мексиканският залив. Помните ли оная страхотна графика за най-могъщите кампании на света - купчинката колелца? Това на ВР ного дразнеше - голямо външно колелце на продажбите - едно от най-големите - и миниатюрна малка точичка на печалбата в средата - това е зарад глобите... ама краят им наближава - а и сега снасят добри дивиденти. Ного са големи - имам си известно количество.

                Желязко - Shell - за тях говориш сигурно - не от сега инвестират във ВЕИ - по 1 МБ годишно, но ного по-важна е диверсификацията им към газчицата - постигната с купуването на BGgroup. Неслучайно има такава битка в света вече не за слузта, но за газчицата. С войната срещу ядрената енергия, газчицата ще става все по-важен източник на енергията, щото ВЕИ са - да си признаем - мижи да те лажем. Мидичката си е ного стратегическа и силна инвестиция - ако човек ги комбинира с Газпром - отлична идея.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                  нали!???
                  Не знам, ама като им погледнах цифричките в сайтът на Франкфуртската - хич не са добри - като тенденция.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Точно тия ... отървах се когато направиха 160 % up за един ден ...
                    http://www.finanznachrichten.de/nach...ll-limited.htm
                    никога не съм ги заглеждал тия. а и този сектор ми е по-чужд.
                    и не, засега не се притеснявам още. виж назад в темата, кои държа и следя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                      SDRL кои са тия? Сийдрил? пусни WKN или ISIN
                      Точно тия ... отървах се когато направиха 160 % up за един ден ...
                      http://www.finanznachrichten.de/nach...ll-limited.htm
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Не се ли притесняваш, че повечето ВЕИ не са минали чистилището все още ... Една корекция на пазара ще ги удари х2 ... дори и не говоря за мечи пазар .... Големите очаквания там ми приличат на тези при дрилърите преди няколко години ...
                        За малко да ям дървото при SDRL и сега имам респект към някои сектори ...
                        Кои са с по-малко дълг от тези ВЕИ които следиш ?
                        SDRL кои са тия? Сийдрил? пусни WKN или ISIN

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                          щом си преценил и вярваш, действай. знаеш всеки сам решава.
                          мен на този етап не ме устройва... освен ако и те не пуснат реално инфо, че ще насочат част от инвестициите си във веи.
                          Не се ли притесняваш, че повечето ВЕИ не са минали чистилището все още ... Една корекция на пазара ще ги удари х2 ... дори и не говоря за мечи пазар .... Големите очаквания там ми приличат на тези при дрилърите преди няколко години ...
                          За малко да ям дървото при SDRL и сега имам респект към някои сектори ...
                          Кои са с по-малко дълг от тези ВЕИ които следиш ?
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Вярно, но и на BP им дават таргет 25% up ама бая народ ги оглежда ...
                            Пък и вече се преместих в отбора на умерено лакомите и 50% за 12 м ме устройва ....
                            щом си преценил и вярваш, действай. знаеш всеки сам решава.
                            мен на този етап не ме устройва... освен ако и те не пуснат реално инфо, че ще насочат част от инвестициите си във веи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                              като цяло този бранш не е ли под натиск в момента? също и супер печалби не се прогнозират за повечето от бранша.
                              погледни прогнозите на анализаторите, т.к. в до голяма степен пазара се ръководи от писанията и оценките им.
                              ако по-горното е вярно, то за следващите 12м няма изгледи Ени да премине 18, от текущите нива би било са.50%
                              Вярно, но и на BP им дават таргет 25% up ама бая народ ги оглежда ...
                              Пък и вече се преместих в отбора на умерено лакомите и 50% за 12 м ме устройва ....
                              Според мен нивата на петрола около 40 $ са добри за вход в петролни компании ... стига да не са се набълбукали с дългове като PBR ...
                              Last edited by Protokol; 11.07.2017, 15:39.
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                нали!???

                                Коментар

                                Working...
                                X