IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бившият ми шеф, германец, беше отворил къса позиция на DAX два-три дена преди Брекзит. Не знам какво стана след това, но дано да я е затворил, че иначе лошо.

    Може да се пробва късо преди някакво фиксирано във времето събитие, чакайки съответната реакция на пазар. Бих си помислил и за къса позиция спрямо отделна компания, ако виждам сериозни проблеми. Но да скъсиш цял индекс, само защото ти се струва твърде скъп или чакайки срив - много хазартно е. Така се играе срещу централните банкери общо взето. Докато инвеститорите и спекулантите с охота са готови да поемат риск, няма да има промяна в тренда, независимо от пазарните множители.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
      Ако някой знае кога ще започне идващата криза бих отворил една голяма къса на ДАКСА ви
      otworete si na WASHIQT, nashiqt oshte go ne pipaite

      Коментар


      • Ако някой знае кога ще започне идващата криза бих отворил една голяма къса на ДАКСА ви
        advokatfilipova.eu

        Коментар


        • Duro Felguera -MDF- Тези от няколко дена гледам, че някой пълни и заранта влязох на 0,80 и мисля да поостана
          Acciona -мисля, че имаха интерес към тях
          Last edited by lobos; 02.08.2017, 17:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

            вси§ко това е добре наисано, но пазара не гледа само вестас и сименс-гамеса
            конкуренцията е много голяма в този сегмент.

            и какво за услугите по изпълнение изграждане и поддръжката н апаркове, проекти и т.н.?
            ако чакаш чудо да се случи в тази ниша, мисля че нищо ново не казваш и откриваш. няма значение кой произвежда гондоли, турбини, кули и др. крайният продукт го продават вестас, сименс и конкуренция.
            Големият бум на този сектор отмина вече.Това, за което аз говоря, няма да има последствие под формата на по-високи маржове или огромни печалби. Идеята ми е, че разграничението няма да е само и единствено по линия по-евтина и по-ефективна турбина.

            Иначе, моят интерес се простира до там, че пазарът да постави по-адекватна оценка за компания, която е в сектор с прогнози за стабилно търсене доста дълго време напред.А специално във възобновяемата енергия прогнозите се оказват близки до реалността.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

              ti si speca po ibex. ne moga da kaja nishto za nego i kak reagirat sprqmo nego
              А не съм спец просто по спомен мисля ,че бе на годишния доклад Гамеса си публикува докладите в 18 часа тоест 30 минути след затваряне на борсата говоря за тяхно време и доклада бе много хубав голяма печалба и не-помня още кво и на други ден бе голямо потапяне
              След това от форума разбрах ,че тя почти винаги реагира така и от тогава си имам едно на ум
              Тук малко е като Абенгоа без проблем може да излети едни 30-40% за ден
              Между другото винаги сам се чудел как така се нагласят големите и умело го правят на пазара смисъл самият процес когато една цена пада се оставя в безтегловност и не се наместват другите банки и фондове а оставят процеса на едни определени хора ,понякога излиза някой по сериозен индивидуален купувач но банки и фондове не влизат докато не стигнат дадени нива при Гамеса и ОЧЛ това се вижда най добре
              Last edited by lobos; 01.08.2017, 21:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Gamesа-тук влязох спекулативно по спомен планът им за развитие ще бъде представен ноември , ако не бъркам де ,обаче Индия си е доста голям проблем ,но според мен той е отчетен с цената ,странно че няма кой знае колко къси и последните са от 21.07 -0,29 от капитала
                Gamesa-почти винаги е реагирала обратно на новините ,обикновено когато Ibex-35 пада тогава Гамеса на зелено ,за мен лично това е една от най добре контролираните акции в Ibex -35
                ti si speca po ibex. ne moga da kaja nishto za nego i kak reagirat sprqmo nego

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                  вси§ко това е добре наисано, но пазара не гледа само вестас и сименс-гамеса
                  конкуренцията е много голяма в този сегмент.
                  Gamesа-тук влязох спекулативно по спомен планът им за развитие ще бъде представен ноември , ако не бъркам де ,обаче Индия си е доста голям проблем ,но според мен той е отчетен с цената ,странно че няма кой знае колко къси и последните са от 21.07 -0,29 от капитала
                  Gamesa-почти винаги е реагирала обратно на новините ,обикновено когато Ibex-35 пада тогава Гамеса на зелено ,за мен лично това е една от най добре контролираните акции в Ibex -35

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                    Защо смяташ, че има голяма конкуренция? Конкуренция има, но благодарение на консолидацията в сектора, по-мащабните проекти може да се поемат от максимум 5-6 компании и при положение, че пазарът едвали ще започне да се свива скоро, ще има работа за всеки.

                    Продуктовите спецификации няма как да не са близко след като явна е тенденцията все по-голяма част от себестойността на турбините да се аутсорсват към подизпълнители. В момента тя е над 2/3 и вероятно ще продължава да расте. Но бъдещето разграничение няма да се вижда толкова лесно. Според мен все по-важно ще стане цялостното обезпечаване на проектите - услугите преди инсталацията и поддръжката на съоръженията след нея. Например, все по-важно ще става как да се съкрати периода от спечелването на търга до реалното генериране на електричество. Това би намалило финансовите разходи по проекта и да намали себестойността.

                    Що се отнася до иновациите - наистина са рехави. Все пак четох слухове, че Vestas разработват батерии за съхранение на генерираната енергия. Nordex се очаква след около 2 години да изкарат нова турбина, която да свали с двуцифрен процент себестойността на електричеството.
                    вси§ко това е добре наисано, но пазара не гледа само вестас и сименс-гамеса
                    конкуренцията е много голяма в този сегмент.

                    и какво за услугите по изпълнение изграждане и поддръжката н апаркове, проекти и т.н.?
                    ако чакаш чудо да се случи в тази ниша, мисля че нищо ново не казваш и откриваш. няма значение кой произвежда гондоли, турбини, кули и др. крайният продукт го продават вестас, сименс и конкуренция.
                    Last edited by Ferry; 01.08.2017, 20:45.

                    Коментар


                    • JPMorgan golpea a Siemens Gamesa, que pierde 5.200 millones en bolsa bajo el mando alemán

                      http://www.bolsamania.com/noticias/e...ampaign=buffer

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                        оттук нататък името, което ще движи цената, ще е Сименс. Гамеса след време е възможно съвсем да отпадне от името на продуктите им.
                        проблема не е в Гамеса, а в конюнктурата на този сегмент. Конкуренцията е убийствена, а технически продуктите на отделните производители се припокриват. Иновации и революция в този сегмент няма в момента и надали се очакват скоро. сега отново слънцето догонва вятъра някои ще направят пари повече от слънцето сега
                        Защо смяташ, че има голяма конкуренция? Конкуренция има, но благодарение на консолидацията в сектора, по-мащабните проекти може да се поемат от максимум 5-6 компании и при положение, че пазарът едвали ще започне да се свива скоро, ще има работа за всеки.

                        Продуктовите спецификации няма как да не са близко след като явна е тенденцията все по-голяма част от себестойността на турбините да се аутсорсват към подизпълнители. В момента тя е над 2/3 и вероятно ще продължава да расте. Но бъдещето разграничение няма да се вижда толкова лесно. Според мен все по-важно ще стане цялостното обезпечаване на проектите - услугите преди инсталацията и поддръжката на съоръженията след нея. Например, все по-важно ще става как да се съкрати периода от спечелването на търга до реалното генериране на електричество. Това би намалило финансовите разходи по проекта и да намали себестойността.

                        Що се отнася до иновациите - наистина са рехави. Все пак четох слухове, че Vestas разработват батерии за съхранение на генерираната енергия. Nordex се очаква след около 2 години да изкарат нова турбина, която да свали с двуцифрен процент себестойността на електричеството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Сигурно си прав за мен тя си беше в корекция след екстра-дивидента този отчет просто наля малко повече масло дори и при добър отчет пак щеше да затвори гаповете за мен цена под 15 евро е направо смешна ,сега да видим кога ще чукнем 15 евро
                          екстра дивидента си беше еднократен реверанс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                            оттук нататък името, което ще движи цената, ще е Сименс. Гамеса след време е възможно съвсем да отпадне от името на продуктите им.
                            проблема не е в Гамеса, а в конюнктурата на този сегмент. Конкуренцията е убийствена, а технически продуктите на отделните производители се припокриват. Иновации и революция в този сегмент няма в момента и надали се очакват скоро. сега отново слънцето догонва вятъра някои ще направят пари повече от слънцето сега
                            Сигурно си прав за мен тя си беше в корекция след екстра-дивидента този отчет просто наля малко повече масло дори и при добър отчет пак щеше да затвори гаповете за мен цена под 15 евро е направо смешна ,сега да видим кога ще чукнем 15 евро

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                              Gamesa -чакам 12.500 и тва вече е гавра за мен поне под 13 евро
                              Взех на 12.900
                              оттук нататък името, което ще движи цената, ще е Сименс. Гамеса след време е възможно съвсем да отпадне от името на продуктите им.
                              проблема не е в Гамеса, а в конюнктурата на този сегмент. Конкуренцията е убийствена, а технически продуктите на отделните производители се припокриват. Иновации и революция в този сегмент няма в момента и надали се очакват скоро. сега отново слънцето догонва вятъра някои ще направят пари повече от слънцето сега

                              Коментар


                              • Gamesa -чакам 12.500 и тва вече е гавра за мен поне под 13 евро
                                Взех на 12.900
                                Last edited by lobos; 01.08.2017, 13:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X