IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
    Вчера излязох от Nordex, малко след като акцията падна под най-ниската стойност от 2014 година насам, на 10,10 евро и 13% загуба.

    Продължавам да вярвам в добрите перспективи пред сектора и то за много дълго време напред, но в момента негативите около Nordex се трупат един след друг. Последният беше разочароващото съобщение, че следващата година ще се направи съкращение на разходите от едва 50 млн. евро – почти поравно поделени между намаляване на персонал и оптимизация на разходите за материали. На фона на годишните обороти, това число е твърде малко. По-сериозните ми притеснения са свързани с факта, че Германия все още е водещ пазар, а от там последно време поръчки няма, защото аукционите се печелят от граждански сдружения и в близко бъдеще промяна не се предвижда. Освен това присъствието в САЩ е символично, докато именно това ще бъде най-доходоносният пазар за onshore частта до края на десетилетието и като обороти, и като растеж.
    А какво мислите за Gamesa ? Там дъното от 2014 е далеч ... да не говорим за това от 2012 ...
    Не бих влязъл в Gamesa преди да намалят дивидента ... и да направят финално спускане ....
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Вчера излязох от Nordex, малко след като акцията падна под най-ниската стойност от 2014 година насам, на 10,10 евро и 13% загуба.

      Продължавам да вярвам в добрите перспективи пред сектора и то за много дълго време напред, но в момента негативите около Nordex се трупат един след друг. Последният беше разочароващото съобщение, че следващата година ще се направи съкращение на разходите от едва 50 млн. евро – почти поравно поделени между намаляване на персонал и оптимизация на разходите за материали. На фона на годишните обороти, това число е твърде малко. По-сериозните ми притеснения са свързани с факта, че Германия все още е водещ пазар, а от там последно време поръчки няма, защото аукционите се печелят от граждански сдружения и в близко бъдеще промяна не се предвижда. Освен това присъствието в САЩ е символично, докато именно това ще бъде най-доходоносният пазар за onshore частта до края на десетилетието и като обороти, и като растеж.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Ситуацията при перките почва да ми прилича на тая при дрилърите ...
        ne vurvi dobre ... shortadjiite daurjat nad 12% i raste

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

          Ситуацията при перките почва да ми прилича на тая при дрилърите ...
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
            Може ли да споделиш някои линкове за Нордекс тогава?

            Аз намерих, че ще съкращат 400-500 човека, основно Германия. Това, обаче се знаеше от доста време, единствено бройката не беше ясна и изглежда вече имат напредък в преговорите със синдикатите.

            Коментар


            • Привет Михаелис12. Най накрая някои да напише нещо. Относно вълновия анализ за трета вълна си прав тя е импулсна и не може да има презастъвания вътре в нея , но не винаги е най дългата и просто не трябва да е най късата .При удължена пета или първа , те са съответно най дългите .Не всяко движение започва от най ниското дъно . При случаите когато имаме скъсена пета и бързаща флат корекция, където C е скъсено, последващото движение не започва от най ниското дъно.Относно анализа за който ми казваш предполагам че е на Пректър , много хора изгубиха парите си следвайки риск фри анализите му. Това е една от причините за недоверието във вълновата теория. И няма как да е по друг начин иначе всички ще си плащаме за неговите анализи и ще печелим. От друга страна съм абсолютен поддръжник ма на социономическата теория за обществените настроения и общия принос на Пректър за популяризирането на вълновата теория. Няма да влизам в подробности на анализите . Най общо ще кажа че разглеждам покачването на DAX до април 2015 като X вълна, а последващото движение като съвсем ново именно като флат корекция. Върха от юни 2017 като B вълна от този флат. Това което може да подкрепи тезата ми , движението от 2009 не е бичи пазар и импулс е че индекса DJI от 2000 г. непрекъснато губи стойността си в злато.Не желая да се обявявам за меродавен, винаги трябва да се има едно на ум.

              Искам да попитам колегите от форума и модераторите причината за затваряне на темата пазарни цикли. Дали за спам се смята представяне на блога ми във форума или името на инвестиционния посредник виждащ се на графиките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev
                ТЕЖЕСТТА НА ЗЛАТНОТО СЕЧЕНИЕ


                Тук ще представя анализ въз основа вълновата теория и съпътстващите я фибоначи цикли. Предполагам, че първоначално ще бъде прието с недоверие и скептицизъм. Това се дължи на на отрицателното отношение към вълновата теория на повечето трейдъри и инвеститори , за което има редица причини.

                В края на пролетта и началото на лятото докато европейските икономики вървяха на горе съответните индекси почнаха да падат необяснимо. Германския индекс DAX и френския CAC за два- три месеца загубиха по осем процента от стойността си. Това се случваше също и при възходящ американски индекс DJI. Тук ще се опитаме да обясним това , като се спрем на индекса DAX. Разглеждаме именно индекса DAX защото проявява времева симетрия от висок порядък. На графика 4.1 се вижда, че вълна A разделя структурата AB на цикъл в съотношение 0.382 , което в обратен ред е златното сечение. Имаме и самото златно сечение което се проявява при a от B. За да стане по ясно какво следва нека видим графика 4.2 за Златото 2013 г. Структурите са подобни и представлява разширяваща се равнина . И в двете структури A вълните са зиг заг корекции , B вълните са зиз заг корекции от заместващ тип , а C вълните са импулси от пет вълни. На графика 4.3 за EURUSD имаме абсолютно същото отношение 0.382 A към Bот разширяваща се равнина. Коректността изисква да отбележим че бъдещата C вълна може да не е от същия тип , примерно да е диагонал от 5 вълни. Спада да е по плитък или по дълбок.



                Графика 4.1




                Графика 4.2





                Графика 4.3

                На последващите графики 4.4 , 4.5, 4.6, 4.7 и 4.8 разглеждаме индекса DAX на по малки времеви рамки , всичките времеви съотношения са характерни за съответната структура. Някой от тях са представени в блога.





                Графика 4.4






                Графика 4.5





                Графика 4.6





                Графика 4.7





                Графика 4.8


                За съжаление при така представения сценарий , съществуват и други за по високи стойности на индекса DAX. Възможен алтернативен сценарий са вълна C от B да е трета вълна или B от флат корекцията да се развие като комплексна корекция. Втория вариант е или много рядко срещан или недоказана формация.

                Това което дава тежест на представения сценарий е приключване на движението на горе на индекса DJI , което ще разгледаме в последващ анализ. Също така структурата на пропадането на индекса DAX е от пет вълни , което ще разгледаме по нататък .

                За сентимен индикаторите , обществените настроения от неутрални преминават в негативни.

                Индекса на страха повишава своята стойност при обръщане на тренда от висок порядък в четвъртите вълни на индекса DJI и последващия финален спринт за пета.

                АДРЕС НА БЛОГА https://timefractals.wordpress.com/




                Тошко на графиката с DAX май имаме грешка, сега не е вълна 5 онова нещо на върхара, а е вълна 3 от движението на 2016та сега следва 4 надолу след това 5 с което става и вълна V от 2009 и бул маркета приключва ......
                Едно движение започва от най-ниското дъно с първата вълна като третата е най-дълга и импулсивна, не почваме с а/в/с
                Незнам що слагаш всичко в A/B/C конструкции, това нещо е само когато има три вълни .....
                Last edited by michaelis12; 07.09.2017, 08:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                  мен от августовските опции ми упражниха единствено дойче банк а за март догодина пуснах още дойче банк и рено общо взето до края на годината единстевно ако отлепят нагоре малко дойче банк мога да продам covered calls ще видим с опциите малко скучно търгувам веднъж на няколко месеца. но пък ако ми стане еднообразно винаги мога да пробвам си купя някоя опция досега все съм продавал
                  има ли някой вече в моя клуб ?! .... добрееее добре, какво като продадеш, ако слезне под тая цена може да те накарат да си ги купиш акциите, кво толкова .... и в Европата има ли въобше някой брокер който да предлага софтуер за опционни стратегии ?! ....

                  Коментар


                  • Може ли да споделиш някои линкове за Нордекс тогава?

                    Аз намерих, че ще съкращат 400-500 човека, основно Германия. Това, обаче се знаеше от доста време, единствено бройката не беше ясна и изглежда вече имат напредък в преговорите със синдикатите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                      Биткойн тепърва ще мине през задължителната треска и последващо отрезвяване, така характерни за всяко ново явление.

                      Аз обаче се чудя защо индустрия, която вече е минала по този път - вятърната енергия - толкова я натискат тези дни. За последния месец моите Nordex 15% надолу, Vestas минус 10%. Аз не виждам фундаментална промяна в бизнеса за това време, големи новини и т.н.

                      Siemens ми станаха интересни покрай предишния им спад, но там ситуацията е мътна заради скорошното обединение и засега само гледам.
                      za nordex prichini bol. ima dosta novoni i informaciq za analiz okolo nego.
                      vestas e druga bira, tq si vlachi krak sus stadoto.... ponqkoga

                      Коментар


                      • Биткойн тепърва ще мине през задължителната треска и последващо отрезвяване, така характерни за всяко ново явление.

                        Аз обаче се чудя защо индустрия, която вече е минала по този път - вятърната енергия - толкова я натискат тези дни. За последния месец моите Nordex 15% надолу, Vestas минус 10%. Аз не виждам фундаментална промяна в бизнеса за това време, големи новини и т.н.

                        Siemens ми станаха интересни покрай предишния им спад, но там ситуацията е мътна заради скорошното обединение и засега само гледам.

                        Коментар


                        • “Any academic who says 100 per cent of cars will be electric in the future has been reading too many comic books,” said Mr Horiba, the 69-year-old son of the company’s founder, speaking in Japanese. “It’s not an issue of technology, it’s just reality.”

                          Коментар


                          • а някой още дали се усети да се закачи на адреналин-влакчето ADE за едни ... да кажем 700-1000% само за 2 месеца!???

                            Коментар


                            • hehehe Bitcoin Group SE

                              Коментар


                              • мен от августовските опции ми упражниха единствено дойче банк а за март догодина пуснах още дойче банк и рено общо взето до края на годината единстевно ако отлепят нагоре малко дойче банк мога да продам covered calls ще видим с опциите малко скучно търгувам веднъж на няколко месеца. но пък ако ми стане еднообразно винаги мога да пробвам си купя някоя опция досега все съм продавал

                                Коментар

                                Working...
                                X