IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Всяко инфо било и под формата на слух е добре дошло... в случай, че решиш да споделиш
    Само да не ни изненадат с тоя референдум ...
    Едва ли ще стане референдума черните ризи Policia Nacional няма го допуснат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
      GAMESA OHL GSJ ABENGOA -Може би в началото на Октомври ще имам инфо за тези компании от личен приятел
      Всяко инфо било и под формата на слух е добре дошло... в случай, че решиш да споделиш
      Само да не ни изненадат с тоя референдум ...
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • GAMESA OHL GSJ ABENGOA -Може би в началото на Октомври ще имам инфо за тези компании от личен приятел

        Коментар


        • Siemens Gamesa признава пред CNMV, че нейните проблеми в Индия няма да бъдат фиксирани тази година

          https://www.invertia.com/es/-/econom...us-cuentas-est
          Други и под 9 евро е виждат все пак 2012 е била 0,87 цента

          Коментар


          • Gamesa
            http://www.hispanidad.com/siemens-ga...sa-garcia.html
            Според мен 10 евро е психологическо ,да видим другата седмица дали ще го събори с обем ,като и гледам 6 месечната графика едва ,ли ще е проблем да е видим под 10 евро
            Last edited by lobos; 15.09.2017, 17:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              Спирането на Индийския пазар от там е целият проблем повечето приходи идваха от там
              Индийският пазар отговаря за около 15% от приходите на новата компания. Ако погледнеш анализ на чувствителността към валутните курсове, влиянието на Индия в печалбата е вероятно още по-малко. Разбира се, проблемите в Индия се отразяват, но на мен ми приличат по-скоро на удобно извинение за цялостните моментни проблеми.

              Първоначално изпратено от lobos

              Да но ако погледнем Iberdrola -там спада не чак толкова брутален ,те също имат дял в Гамеса ,не помня колко бяха проходите от Индия но мисля ,че 2/3 ,абе добре е надуха сега е редно да слезем
              Iberdrola имат подписани дългосрочни договори за производство на енергия. Настоящите проблеми не ги вълнуват много след като правят по 60% марж от възобновяемата си енергия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                А какво мислите за Gamesa ? Там дъното от 2014 е далеч ... да не говорим за това от 2012 ...
                Не бих влязъл в Gamesa преди да намалят дивидента ... и да направят финално спускане ....
                Не е много точно да се сравнява цената, а и представянето на компанията, с 2014 година, а да не говорим и за периода преди това. От една страна секторът се развива постоянно, перспективите и оценките на анализаторите също, като това се отразява на цената на акцията. Освен това, след сливането на Siemens и Gamesa, компанията е доста по-различна, което също изкривява сравнението с предходни години.

                Затова, ако си решил да инвестираш в Gamesa или друга компания от сектора, по-правилно според мен е да видиш какво може да се очаква като печалби от компанията и да си определиш някакъв адекватен множител предвид перспективите пред сектора. Първо за печалбата - за мен става все по-трудно да преценя г/д какво може да генерира която и да е компания от сектора (може би с леко изключение в лицето на Vestas). Основните ми притеснения идват от естествената зависимост от плановете на правителствата. След като нарастващ брой държави въвеждат аукциона като предпочитан начин за определяне на изпълнителя на даден проект, маржовете логично са под натиск. Тъй като това е процес, който тепърва ще се развива, от една страна от перките се очаква да стават по-ефективни, а от друга - да намалят оперативните разходи. Процесът по аутсорсване на процесите с по-ниска добавена стойност ще се ускорява. Няма да се изненадам, ако се стигне до момент, в който компаниите като Gamesa само планират проекта, създават дизайн на съоръжението и управляват изпълнението им.

                Второ за перспективите пред сектора - аз не виждам алтернатива в дългосрочен план, освен ръст на процента на възобновяемата енергия в енергийния микс. Този вид източник на енергия е вече достатъчно конкурентен, а в бъдеще ще става и още по-евтин. Освен това, има достатъчно доклади от уважавани институции, че за ограничаване на Глобалното затопляне ще трябват инвестиции в зелена енергия като планираните към този момент. Кой обаче ще се възползва най-много от този процес (енергийните гиганти, производителите на перки, подизпълнителите им или никой от посочените) не знам.

                Коментар


                • Gamesa
                  Нетната печалба-2016- 243.292
                  Нетната печалба-2017-131.642
                  http://www.cnmv.es/portal/HR/Resulta...sta=14/09/2017

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Изглежда целия сектор е под натиск. Докато се говори за война зелените проекти трудно ще привличат инвеститори... Лошото в случая е ... че май е обрързано с царуването на Тръмп... Освен това последния толерира въглещарите...
                    Да но ако погледнем Iberdrola -там спада не чак толкова брутален ,те също имат дял в Гамеса ,не помня колко бяха проходите от Индия но мисля ,че 2/3 ,абе добре е надуха сега е редно да слезем

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Gamesa -От няколко дена обемите са доста високи а цената върви на долу от 13 евро има отворени 0,82 % къси позиции и аз е следя според мен има още на долу ,нищо чудно да загуби 10 евро !!!
                      Изглежда целия сектор е под натиск. Докато се говори за война зелените проекти трудно ще привличат инвеститори... Лошото в случая е ... че май е обрързано с царуването на Тръмп... Освен това последния толерира въглещарите...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Gamesa -От няколко дена обемите са доста високи а цената върви на долу от 13 евро има отворени 0,82 % къси позиции и аз е следя според мен има още на долу ,нищо чудно да загуби 10 евро !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                          Недей с лошо бре ... Искам да си изясня кое толкова ги натиска - подновени страхове за Китай, неясноти около сектора, заплаха от въглещарите , лошо управление, големи дългове , кофти проекти ....
                          Спирането на Индийския пазар от там е целият проблем повечето приходи идваха от там

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                            Недей с лошо бре ... Искам да си изясня кое толкова ги натиска - подновени страхове за Китай, неясноти около сектора, заплаха от въглещарите , лошо управление, големи дългове , кофти проекти ....
                            грешно разбираш. има предостатъчно новини и събития не на български
                            порови се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                              сам решаваш къде, дали и колко
                              Недей с лошо бре ... Искам да си изясня кое толкова ги натиска - подновени страхове за Китай, неясноти около сектора, заплаха от въглещарите , лошо управление, големи дългове , кофти проекти ....
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                                А какво мислите за Gamesa ? Там дъното от 2014 е далеч ... да не говорим за това от 2012 ...
                                Не бих влязъл в Gamesa преди да намалят дивидента ... и да направят финално спускане ....
                                сам решаваш къде, дали и колко

                                Коментар

                                Working...
                                X