IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    По принцип те винаги са били не зависими ,но пък тази имитация на референдум е пълна глупост .Утре ще видим какво ще гласува Каталунският парламент ,добре че вчера нямаше убити че малко остана
    Много упрекват намесата на централната власт но те пък станаха заложници на местната кофти стана но това е политика
    Ти какво очакваш ве Лос Тарикатос, да ги остаят да си житкат на воля ?!? .... тва да не е баница разбира се че ше ги изгърбят даже им е малко това което напрайха, слеащия път да не знаят много много ако ли не то утрепани ше има - гаранте !! ..... То иначе така ако се почне къде ше му излезе края всеки да си прай държава когато и където си поиска ?!? ..... ЕСто ако го бяха признали това нещо, (не че не им се искаше ), ама тогава щеше да им се наложи да признаят и Крима, след което и Донетцка Република ааааа там Сашшш е издал смъртна забрана за такива "признания" .....
    Са обаче остава парадигмата Косово щот и те се "отцепиха" навремето от Сръбия, за да може Американците да си напраят най-голямата военна база на балканите и да трещят всеки който им се репчи ....
    Last edited by michaelis12; 03.10.2017, 10:19.

    Коментар


    • Не съм там но цял ден следя какво става няма как ЕС да признае нещо което дори Каталунският съд не признава ,точно те казаха ,че референдума е не валиден и издадоха заповед на Los Mossos .да не допускат провеждането и ,че всички училища трябваше тази сутрин в 6 часа да бъдат запечатани затова им докараха още 24 000 полицаи от Guardia Civil i Policia Nacional
      Напрежението започна когато от Лос Моссос отказаха да си изпълнят задълженията от Гвардия Цивил е имало над 24 повиквания за подкрепления от които 12 сигнала са били спешни и тогава след като разбраха ,чене могат да разчитат но Лос Моссос тогава почна и агресията
      Не взимам страна ,принципно Каталуния е била взета с насилие точно от Франко но това днес си бе пълна глупост
      Хайде лека от мен
      https://twitter.com/hashtag/CatalanR...57863359598592
      Това е от вчера

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Несъмнено ще обявят независимост... Интересно е кой ще я признае пръв - Северен Кипър или ... САЩ
        По принцип те винаги са били не зависими ,но пък тази имитация на референдум е пълна глупост .Утре ще видим какво ще гласува Каталунският парламент ,добре че вчера нямаше убити че малко остана
        Много упрекват намесата на централната власт но те пък станаха заложници на местната кофти стана но това е политика
        Last edited by lobos; 02.10.2017, 21:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
          Как е ще правим ли Каталуния отделна държава
          Несъмнено ще обявят независимост... Интересно е кой ще я признае пръв - Северен Кипър или ... САЩ
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Как е ще правим ли Каталуния отделна държава

            Коментар


            • http://www.reuters.com/article/saxob...-idUSL8N1MD1LU

              ==> as well BYD vs GEELY

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Желязко, не можах, неговата кожа - все ми пъкваше нещо друго, уж по-приоритетно - мислех лятото вече да си купя няколко, а то: проблем с Ксетрата при моя посредник - близо три месеца вече не мога да си пазарувам Скоро щели да го оправят, ама...

                Какво стана - защо така: BYD яко яхо-о-о-о? Чичо Уорън го е купил ли? Ама и аз що му подшушнах...

                Но пък и от друга страна: за тоя подсектор - аз мисля - всички-всички могъщи компании вече ще правят електробрички - и BYD ще има ного по-силна конкуренция, отколкото мислех преди година-две, когато я набелязах. Ще си остане по-скоро за вътрешна или регионална употреба - мисля аз. Макар че пък - ако от осемнайсет китайски човечета, едно си купи тяхна колица - малко ли е?

                За мен веч: по-стратегическо е човек да си купи някоя компания дето копа здраво литийчец - веднага щом оправят Ксетрата (казаха: скоро), ще гледам да вляза най-после в Rio Tinto, BYD ако се поспихне поне до 5.88, може да си помисля пак и за него - да.
                Ако искаш литий, виж тук: Global X Lithium ETF (LIT) - дивидента е смешен, ама преди година и половина беше 17-18 долара, а сега е 37. И директно следи цената на лития, независимо кой го копае. Не е зле да направиш 130% за година и малко, пък ако ще и дивидента да е под 2%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                  пИмпе, евала, ако си заложил на БИД преди година! сега ще жънеш реколта до 10... поне.
                  дедо ти Буфет знае какво прави!
                  Желязко, не можах, неговата кожа - все ми пъкваше нещо друго, уж по-приоритетно - мислех лятото вече да си купя няколко, а то: проблем с Ксетрата при моя посредник - близо три месеца вече не мога да си пазарувам Скоро щели да го оправят, ама...

                  Какво стана - защо така: BYD яко яхо-о-о-о? Чичо Уорън го е купил ли? Ама и аз що му подшушнах...

                  Но пък и от друга страна: за тоя подсектор - аз мисля - всички-всички могъщи компании вече ще правят електробрички - и BYD ще има ного по-силна конкуренция, отколкото мислех преди година-две, когато я набелязах. Ще си остане по-скоро за вътрешна или регионална употреба - мисля аз. Макар че пък - ако от осемнайсет китайски човечета, едно си купи тяхна колица - малко ли е?

                  За мен веч: по-стратегическо е човек да си купи някоя компания дето копа здраво литийчец - веднага щом оправят Ксетрата (казаха: скоро), ще гледам да вляза най-после в Rio Tinto, BYD ако се поспихне поне до 5.88, може да си помисля пак и за него - да.
                  Last edited by Императорът; 01.10.2017, 13:21. Причина: По-стратегическо.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Малко което знам за Каталуния едно време Франко е направил нещо като нашия Възродителен процес и така са станали испанци ,цялата тежка индустрия е там пристанището за круизи и транспортни кораби е там ,от Каталуния дава мисля над 25%БВП на Испания
                    Каталуния е най богатата на ресурси област .
                    Това съм чувал от познати Каталунци
                    В момента Guadria Civil е взела контрола на техният дигитален и информационен център
                    Guadria Civil -не стъпвала там не помня от колко години и не са и желани поради случилото се при Франко там си има Mossos d'Esquadra
                    Мисля .че над 20 000 бяха пратени от от Испания от Guadria Civil i Policia Nacional
                    Все пак хората са прави дават повече за Мадрид от колкото получават като пенсии , но си имат и привилегии ,според мен утре ,ще блокират всичко може има някой шамар и тва е
                    https://gaceta.es/espana/diario-golp...20170930-0842/
                    аз знам че Каталуния е най развитата им провинция, но тва е грешка на управата че концентрират всичко в едно. Навремето комунистите мислеха с перспектива и разпръскваха навсякъде производството за да нема такива мизерии разбира се пак финансирани от такива Сороспетински педераси, щот такива референдуми не се появяват току така от нищото ....... май някой има интерес да прави размирици и разцепва Европата отвътре ше позная от веднъж (педерасите от транснационалния капитал в Сашшшш) щот все пак ЕС си е икономическа конкуренция на тях и те нямат изгода да имат такива конкуренти, щот ако ЕС вземат да станат и военнен конкурент еееее тогава отсвирваме тотално Америката у лево, но еврейските гадове не спят и за тва има бежанци, атентати, пропаганди в новините са референдуми за разделение и още кво ли не ....
                    Last edited by michaelis12; 30.09.2017, 22:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      ае Лос Тарикатос аз им се чуда на тия в Мадрид що не са утрепали до са инициаторите на тоя референдум ?! кво ги бавят там още ?!? ..... или както написах там под една статия коментар, тез от Мадрид да ги остаят да се отделят, да им боднат една яка ограда, прекъсване нa вода, храна и електрика плюс откъсване на морски доставки щот морските води са на Испанията и да ги изчакат да пукнат от глад после "каталунците" сами ше подписват тържественото обединение с Испанията наново .....
                      Малко което знам за Каталуния едно време Франко е направил нещо като нашия Възродителен процес и така са станали испанци ,цялата тежка индустрия е там пристанището за круизи и транспортни кораби е там ,от Каталуния дава мисля над 25%БВП на Испания
                      Каталуния е най богатата на ресурси област .
                      Това съм чувал от познати Каталунци
                      В момента Guadria Civil е взела контрола на техният дигитален и информационен център
                      Guadria Civil -не стъпвала там не помня от колко години и не са и желани поради случилото се при Франко там си има Mossos d'Esquadra
                      Мисля .че над 20 000 бяха пратени от от Испания от Guadria Civil i Policia Nacional
                      Все пак хората са прави дават повече за Мадрид от колкото получават като пенсии , но си имат и привилегии ,според мен утре ,ще блокират всичко може има някой шамар и тва е
                      https://gaceta.es/espana/diario-golp...20170930-0842/
                      Last edited by lobos; 30.09.2017, 21:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                        Да видим референдума и по специално

                        Guadria Civil i Policia Nacional
                        ае Лос Тарикатос аз им се чуда на тия в Мадрид що не са утрепали до са инициаторите на тоя референдум ?! кво ги бавят там още ?!? ..... или както написах там под една статия коментар, тез от Мадрид да ги остаят да се отделят, да им боднат една яка ограда, прекъсване нa вода, храна и електрика плюс откъсване на морски доставки щот морските води са на Испанията и да ги изчакат да пукнат от глад после "каталунците" сами ше подписват тържественото обединение с Испанията наново .....

                        Даже ми хрумна още една блестяща идея и за да не се стига до гореописаното щот си е агресивно нали имат проблем с бежанците ?!? Тогава просто всички негроиди и примати бежанци от цяла Испания да ги избухат в Барселона даже може да им вкарат още като бонус да ги видим отделените колко ше искарат ....
                        Last edited by michaelis12; 30.09.2017, 21:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                          Покрай цялата дандания се ослушвах да изпадне нещо изгодно, но засега нищо не се случва. Изглежда са им свикнали на каталунците и да не им прави впечатление на пазарите вече.
                          Този път нещата са по сериозни ,щом са впрегнали целият ресурс ,но предполагам ,че изненади няма да има !

                          Коментар


                          • Покрай цялата дандания се ослушвах да изпадне нещо изгодно, но засега нищо не се случва. Изглежда са им свикнали на каталунците и да не им прави впечатление на пазарите вече.

                            Коментар


                            • Да видим референдума и по специално

                              Guadria Civil i Policia Nacional

                              Коментар


                              • пИмпе, евала, ако си заложил на БИД преди година! сега ще жънеш реколта до 10... поне.
                                дедо ти Буфет знае какво прави!

                                Коментар

                                Working...
                                X