IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
    Гледах на wereldhave отчета и като цяло не видях защо ги натиснаха пак, наистина заетостта падна с близо 1% но пък отово е на нивата от миналата година, другото е че бяха казали че за довършване на проектите им трябват 15 милиона евро пък са дългът им нараства с почти 50 милиона. иначе са станали 3-тата най-скъсявана акция в холандия с 12.60 short interest http://www.shortsell.nl/universes/Nederland ..
    реално драма няма единствено купихме прекалено рано както се казва тука https://seekingalpha.com/article/425...dividend-yield
    мисля няма нова информация по случая с данъчните във франция който към момента си е основен за мене... на на тези цени ако не ги глобят във франция наемната доходност е близо 7.4-7.5% което дори при 30% спад на немите, който не мисля че някой очаква, пак ще са на наемна доходност 5% на колкото се търгуват разни офиси хотели и тем подобни. вече ако ги глобят 60-80 милиона трябва да продават във франция пък точно там сега никой няма да иска да купи и NAV-а сигурно ще им падне до към 34-36. Здраве да е гледаме мача
    UNIBAIL RODAMCO NV ми е малко по - интересна от сектора на НИ, Wereldhave ги следя вече 2 години, но не мога да се навия на вход.

    Върху UNIBAIL имаш ли наблюдения?
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Гледах на wereldhave отчета и като цяло не видях защо ги натиснаха пак, наистина заетостта падна с близо 1% но пък отово е на нивата от миналата година, другото е че бяха казали че за довършване на проектите им трябват 15 милиона евро пък са дългът им нараства с почти 50 милиона. иначе са станали 3-тата най-скъсявана акция в холандия с 12.60 short interest http://www.shortsell.nl/universes/Nederland ..
      реално драма няма единствено купихме прекалено рано както се казва тука https://seekingalpha.com/article/425...dividend-yield
      мисля няма нова информация по случая с данъчните във франция който към момента си е основен за мене... на на тези цени ако не ги глобят във франция наемната доходност е близо 7.4-7.5% което дори при 30% спад на немите, който не мисля че някой очаква, пак ще са на наемна доходност 5% на колкото се търгуват разни офиси хотели и тем подобни. вече ако ги глобят 60-80 милиона трябва да продават във франция пък точно там сега никой няма да иска да купи и NAV-а сигурно ще им падне до към 34-36. Здраве да е гледаме мача

      Коментар


      • Днес си гледах записките
        Върха би трябвало да е близо ,следва да видим Гамеса на 17 00 и GSJ-9

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Доколкото си спомням тук имаше фенове на Danske bank ...Как ги виждате нещата с тоя скандал с пералната ...ще ги ошамарят ли яко американците ? Щото ако ги подпукат както правят с всички европейски компании...язък за добрите им коефициенти...
          Европейските регулатори май ще са по- благосклонни...
          Точно днес ги гледах. Обичайно харесвам някъде да има скандали, които да не засягат пряко дейността, а да са повече шум, но тук вече има отдръпване на клиенти и по - ниски от очакваните резултати за първото тримесечие. За в САЩ си е риск, за Европа съм съгласен с теб. Банката е с много добри коефициенти текущо, но бих поизчакал докъде ще стигне този спад, че в момента е буквално "падащ нож".
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Доколкото си спомням тук имаше фенове на Danske bank ...Как ги виждате нещата с тоя скандал с пералната ...ще ги ошамарят ли яко американците ? Щото ако ги подпукат както правят с всички европейски компании...язък за добрите им коефициенти...
            Европейските регулатори май ще са по- благосклонни...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Прогнози за DB ? Някои експерти пишеха тук преди време - да внимаваме ако слезе под 10 .,. после същото .,за 8 и т.н. .... Аз съвсем аматьорски питам - ще видим ли някога петарка ???
              п.с. мисля, че отново се цели в 6.5 и смятам да си взема малко тогава...
              На едно мнение сме с CS - чакаме 6.5

              https://www.finanznachrichten.de/nac...reduce-322.htm
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Дългосрочно грънци.
                Акцията става само за спекулация купуване при спад и след това продаването след някакъв отскок. То това май и Протокола. прави .Не се купува бичи тренд се отиграват корекции , тук мечия пазар е вече почнал . Но този фокус върви щот пазарите зад океана са все още бичи . Като налази мечия пазар с тази стратегия ще си унищожиш капитала ., Най- малкото не се знае какъв мечи пазар ще е колко време ще продължи, а поведението на акцията преди да е започнал мечия пазар не предвещава нищо добро.

                Ей, некои хора не си научиха урока от БФБ.
                Сори за тона но мислим че тук набиването е опасно, особено дългосрочно. И не само тук.
                Умопомрачително "професионално" мнение.

                От 2016-а разни "специлисти" прогнозират спадове, катаклизми, а за нова криза и по - здрава корекция на пазарите трябва комбинация от силни взаиомосвързани причинно - следствени връзки, които до края на текущата година няма изглед да се случат, само загатване и слаби сигнали. На 20 000 DJIA бе съдбовна кота за много "знаещи" и очакваха обръщане на треднда, а вече е на 26 500, видими са пропуските за повярвалите и седящите на прекомерно количество кеш. За DB конкретно ще покаже времето кой до каква степен е бил прав.

                При 10 години инвестиране нямам 1 затворена позиция на загуба и не държа нищо прекомерно дълго. Ценя мнението на малцина, не се влияя от писарушковци, правя собствени анализи и внимателно подбирам моментите за вход/изход. Наистина е хубаво да си научиш уроците, желая ти успех.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Дългосрочно грънци.
                  Акцията става само за спекулация купуване при спад и след това продаването след някакъв отскок. То това май и Протокола. прави .Не се купува бичи тренд се отиграват корекции , тук мечия пазар е вече почнал . Но този фокус върви щот пазарите зад океана са все още бичи . Като налази мечия пазар с тази стратегия ще си унищожиш капитала ., Най- малкото не се знае какъв мечи пазар ще е колко време ще продължи, а поведението на акцията преди да е започнал мечия пазар не предвещава нищо добро.

                  Ей, некои хора не си научиха урока от БФБ.
                  Сори за тона но мислим че тук набиването е опасно, особено дългосрочно. И не само тук.
                  И аз съм на това мнение... Трябва да се изчака малко DAX да спихне и тогава да се търси вход.
                  Относно стратегията- след 10 бичи тренд бих станал дългосрочен само по неволя ....
                  Според мен има един фактор, който дава допълнителен дискаунт - постоянната опция да увеличават капитала...
                  Накрая ще вземе да ги национализират, .. отчасти разбира се - за да е по приемливо ...
                  т.е. според мен нещата вървят в тази посока...
                  Схема Комерц , RBS ...но едва ли Populare
                  Китайците си биха камшика. Ако нещата щяха да се оправят само с инжектиране на свеж капитал нямаше да избягат. И как да развиват глобален печеливш бизнес като насреща е JPM ....
                  Единствен шанс имат ако направят обща Европейска конструкция , подобно на Еърбъс...
                  И кво - да ги чакам 20-30 г. ли ???
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                    От много места се очаква да слезе в диапазона 6,5-7, след отпадането на сливането си мисля защо не и по - долу.Сериозен ръст тук преди някакво сериозно преструктуриране и опимизация на процесите няма да се види. Дългосрочно са не лоша инвестиция, нищо с "Deutsche" в името няма да бъде оставено да фалира, все ще се справят с проблемите, въпросът е само моментът за вход.
                    Дългосрочно грънци.
                    Акцията става само за спекулация купуване при спад и след това продаването след някакъв отскок. То това май и Протокола. прави .Не се купува бичи тренд се отиграват корекции , тук мечия пазар е вече почнал . Но този фокус върви щот пазарите зад океана са все още бичи . Като налази мечия пазар с тази стратегия ще си унищожиш капитала ., Най- малкото не се знае какъв мечи пазар ще е колко време ще продължи, а поведението на акцията преди да е започнал мечия пазар не предвещава нищо добро.

                    Ей, некои хора не си научиха урока от БФБ.
                    Сори за тона но мислим че тук набиването е опасно, особено дългосрочно. И не само тук.
                    Last edited by Todor Sabev; 27.04.2019, 13:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Прогнози за DB ? Някои експерти пишеха тук преди време - да внимаваме ако слезе под 10 .,. после същото .,за 8 и т.н. .... Аз съвсем аматьорски питам - ще видим ли някога петарка ???
                      п.с. мисля, че отново се цели в 6.5 и смятам да си взема малко тогава...
                      От много места се очаква да слезе в диапазона 6,5-7, след отпадането на сливането си мисля защо не и по - долу.Сериозен ръст тук преди някакво сериозно преструктуриране и опимизация на процесите няма да се види. Дългосрочно са не лоша инвестиция, нищо с "Deutsche" в името няма да бъде оставено да фалира, все ще се справят с проблемите, въпросът е само моментът за вход.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Прогнози за DB ? Някои експерти пишеха тук преди време - да внимаваме ако слезе под 10 .,. после същото .,за 8 и т.н. .... Аз съвсем аматьорски питам - ще видим ли някога петарка ???
                        п.с. мисля, че отново се цели в 6.5 и смятам да си взема малко тогава...
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Петрола е доста нагоре последната седмица, а петролните компании като Екинор, Тотал и Репсол примерно, са леко надолу. Някой има ли обяснение защо е така? По принцип съм забелязал че плътно си спазват движенията в цената на петрола?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Байер е още с дивидент да.Там какво очакваш с перспектива година-година и половина?
                            Ами там очаквам и и 50 и 100 евра.....ама в какъв порядък точно не знам със сигурност ,ами по скоро ми се струва че ще излезе 50 евра....
                            Но това заради проклетите американски кожодери....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Здравей,
                              Беше 10% , ако има някой акции бих изчакал и утре.....
                              Днес излезна новина за японска финансова институция ,че ще купи финансови инструменти равни на 5,06 % от капитала на Вирекард ,който ще ги размени след 5 години за 130 евра....
                              Освен това утре излизат годишните отчети и шефа ще черпи кафе по телевизора феновете....
                              А вчера спретнаха капан на късите и се получи спад до 110 евра и качване до 136 + , според мен утре ще скочи над 140 ,но това е божа работа...
                              Байер още ли се търгуват с дивидент и на 26 ли ще е екс дивидента...или там как го правят...
                              Гледай ти и Инвестора е писал......не го четох сори ..
                              Байер е още с дивидент да.Там какво очакваш с перспектива година-година и половина?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/novini/261/a...ecard--281177/
                                Поздрави, Монти. 8%ръст само днес.Занапред определено ще си записвам какво споделяш и предвиждаш
                                Здравей,
                                Беше 10% , ако има някой акции бих изчакал и утре.....
                                Днес излезна новина за японска финансова институция ,че ще купи финансови инструменти равни на 5,06 % от капитала на Вирекард ,който ще ги размени след 5 години за 130 евра....
                                Освен това утре излизат годишните отчети и шефа ще черпи кафе по телевизора феновете....
                                А вчера спретнаха капан на късите и се получи спад до 110 евра и качване до 136 + , според мен утре ще скочи над 140 ,но това е божа работа...
                                Байер още ли се търгуват с дивидент и на 26 ли ще е екс дивидента...или там как го правят...
                                Гледай ти и Инвестора е писал......не го четох сори ..
                                Last edited by Монти; 24.04.2019, 11:40.

                                Коментар

                                Working...
                                X