Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Някой друг освен мен да вижда ,че ДАХ е за скъсяване....тук 12490-12500 мисля да влизам първа третина къс....някой на обратно мнение...?
    За днес добре , мисля да събирам еврата.....даже и да не се изпълни лимита....от 12250
    Къси в Коба от от 5,37 и Вирекард от 149,5......
    Вече поръчки за дълги Коба от 5,1 и Вирекард от 141...
    Михаел нема да ходим на черква.....за коба .
    П.П. Влизането на дълги е само в Коба на 5,1...късите закрити на 5,1...ДАХ закрит на 12270...
    държа къси Вирекард още....

    Май стана време и аз да се наиграя на ДАХ..
    Лимит изпълнен на Вирекард на 38,15 къси....СФД.
    Стопа ударен на Коба на 4,90...СФД. Михаел позна този път....признавам му го.
    Поръчка за реална доставка на 100 акции на Вирекард на 138,15 изпълнена...
    Поръчка на Коба за реални акции на 4,55....
    30 % в ДАХ и БФБ....главно холдинг Варна...
    Last edited by Монти; 08.10.2019, 15:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      ше падне много под това ама ше треа да се чака, може да напрай една дъга още нагоре, за тва ти казвам полека да нема Митко Гръблев ..... Алчния не знам кво напрай с газта, че тя как се изсипа мама мия у шпагето макарони и той беше с троен ЕТФ - ужс .....
      Само че да има Новогодишно рали требва сега да падне , не може да тръгне от тези нива пак нагоре ,няма да има сила а ако нема НГ рали а спад следващия скок ще е след НГ с отчетите а вие виждате спад тогава ,нещо не е както требва и във Вашите прогнози....?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Алчния за тва е алчен ама дано да е ползвал некви стопове. Що големото изсипване тепърва предстой след Нова година
        ми са би треало да има едно според майсторите, а газта специално е бая рискова история там много треа се внимава, че как гърми и в двете посоки мани мани. Алчния беше напрайл 40% тогава казах му да внимава, той вика "аз знам, ше видиме" и са глеам европейския троен ЕТФ е на -60% си ебало франко жаза .....
        Last edited by michaelis12; 01.10.2019, 12:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          ше падне много под това ама ше треа да се чака, може да напрай една дъга още нагоре, за тва ти казвам полека да нема Митко Гръблев ..... Алчния не знам кво напрай с газта, че тя как се изсипа мама мия у шпагето макарони и той беше с троен ЕТФ - ужс .....
          Алчния за тва е алчен ама дано да е ползвал некви стопове. Що големото изсипване тепърва предстой след Нова година

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            За сега го има този момент....
            Ама и това че ДАУ падаше а ДАХ се качваше няколко дни не беше нормално....
            За сега съм прав ,пада 12430....цел 12250 ...
            ше падне много под това ама ше треа да се чака, може да напрай една дъга още нагоре, за тва ти казвам полека да нема Митко Гръблев ..... Алчния не знам кво напрай с газта, че тя как се изсипа мама мия у шпагето макарони и той беше с троен ЕТФ - ужс .....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              ако е само едно може, да не влезеш и с двата крака земе рипне после се чудиш ко да прайш ? ....
              За сега го има този момент....
              Ама и това че ДАУ падаше а ДАХ се качваше няколко дни не беше нормално....
              За сега съм прав ,пада 12430....цел 12250 ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Някой друг освен мен да вижда ,че ДАХ е за скъсяване....тук 12490-12500 мисля да влизам първа третина къс....някой на обратно мнение...?
                ако е само едно може, да не влезеш и с двата крака земе рипне после се чудиш ко да прайш ? ....

                Коментар


                • Някой друг освен мен да вижда ,че ДАХ е за скъсяване....тук 12490-12500 мисля да влизам първа третина къс....някой на обратно мнение...?

                  Коментар


                  • Един въпрос към модераторите: Защо ми липсва мнението, което написах снощи в отговор на Манчев тук и едно в София Комерс? Не пише да е изтрито, не е било в разрез с правилата, все едно не го е имало? Да не е имало проблем и пуснат back up на сайта?
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Ако не си взел, под 20 евро може да се замислиш за Империал, днес паднаха много, нещо много ги бият цигарените и то с основание, но ако не намалее много дивидентната доходност, може да се не лош вариант за търсещите по - силни усещания.
                      За съжаление взех преди 2 седмици В една друга тема коментирах че когато се двоумя между две компании, веднага след като избера едната, пазара бърза да ме опровергае Хубавото е че не влязох с много бройки. Когато купих Бритиш Американ Табако се случи почти същата ситуация Поне дивидентите им са добри. Рано или късно трябва да започнат да се възстановяват като цена...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        От банките гледам за покупка само UniCredit и UBS ... потвърждение на дъното от август ще е моментът за мен.... Колебаех се за Комерца ама там започнаха да я натискат по грозно и от италианските банки... Ако вярвах в теория на конспирацията щях да си помисля, че каубоите искат да занулят ... заедно с DB
                        п.с. увеличавам кеша - продадох Vodafone с мижава печалба и 1 г сучене на дивидент ...
                        Монти какво и харесваш на Аареалбанк ... че май започнах да я заглеждам
                        Дивидента....
                        от няколко години над 2 евро...
                        Днес около 25, 40 щях да влеза качествено...
                        Ама пусти страх и дисциплина ,която казва между 23 и 24 таргет за влизане....
                        Не знам как чувстваш маркета ама през ноември след отчетите ще има стригане на .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                          Здравейте, колеги. Решил съм да инвестирам в "цигарена компания" и се двоумя между Imperial Brands и Philip Morris. И двете изплащат нелоши дивиденти, цената им към момента е добра ( ще търся 20 паунда за Империал и 68-70 долара за Филип Морис). Сметаката ми е в евро, и при двата случая съществува валутен риск, и се чудя кой е по-голям. Паунда е на дъно а долара е на връх спрямо еврото. Ако гледаме това, може би Империал е по-добър вариант. От друга страна риска Брекзит си е руска рулетка, и може още повече да потопи акцията или стойността на паунда. Дивидента при Империал също е по-добър. От друга страна рисковете пред Филип Морис сякаш са една идея по-малки. Имат доста добър продукт според мен (IQOS), резултатите от които ще се виждат следващите тримесечия. (Империал Брандс също биха се възползвали от подобен ръст, ако пуснат цигари съвместими с устройствата IQOS и GLO). Рано или късно и двете компании ще влязат и на пазара на марихуана, което също може да доведе до ръст на приходите. Благодаря предварително на отговорилите за мненията и насоките.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                          Ако не си взел, под 20 евро може да се замислиш за Империал, днес паднаха много, нещо много ги бият цигарените и то с основание, но ако не намалее много дивидентната доходност, може да се не лош вариант за търсещите по - силни усещания.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Това е ясно за Колите....
                            Кажи за уникредит и Коба да влизаме ли.....пак ,имам малко в Коба но е за цвят.....?!
                            Чудя се дали да не влеза в Аареалбанк цялостно ,там късия Партнер затваря позицията си......или да изчакам малко....
                            От банките гледам за покупка само UniCredit и UBS ... потвърждение на дъното от август ще е моментът за мен.... Колебаех се за Комерца ама там започнаха да я натискат по грозно и от италианските банки... Ако вярвах в теория на конспирацията щях да си помисля, че каубоите искат да занулят ... заедно с DB
                            п.с. увеличавам кеша - продадох Vodafone с мижава печалба и 1 г сучене на дивидент ...
                            Монти какво и харесваш на Аареалбанк ... че май започнах да я заглеждам
                            Last edited by Protokol; 26.09.2019, 16:52.
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Ами купих под 46. Само днес спада е по-голям. Не виждам и Байер да се предстася много добре Ще ги държа и тази седмица, и ще се оглеждам за изход на около 49.50-50.00 евро ако мога. След това ще го мисля. Специално тази позиция не ми е за дългосрочна инвестиция, а по-скоро да обирам дивиденти и да продавам с печалба. Ако цената тръгне надолу ще си чакам (както се случи с Байер). Все си мисля че ще видим цена около 60 евро при Байер, така че не съжалявам че съм продал... Мисля си за книжата на Shell, ако успея да изляза от Тотал и цената на Шел се запази около 23 паунда. Какво смяташ? Нелоша дивидентна доходност, 5% данък дивидент и добра моментна цена. Имам притеснения за паунда само, да не вземе да слиза надолу ако излязат без сделка...
                              Мисля ,че ще има избори и Джонсън ще ги спечели убедително....
                              Тези номера на Номенклатурата/да не изпълнят референдума/ вместо да изпишат очи повече дразнят хората ,даже и тези който не са за Брекзита без сделка почват да го привиждат....не става въпрос за нашите цигани който им плащат и там да митингуват....
                              Гледам че ДАХ все пак тръгна надолЕ....Т

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Манчев , Що стана с Тотал...
                                Може би съм от старата генерация където лекарствата и храните са убежище при криза....
                                Та не бих държал Тотал вместо Байер.....
                                Ами купих под 46. Само днес спада е по-голям. Не виждам и Байер да се предстася много добре Ще ги държа и тази седмица, и ще се оглеждам за изход на около 49.50-50.00 евро ако мога. След това ще го мисля. Специално тази позиция не ми е за дългосрочна инвестиция, а по-скоро да обирам дивиденти и да продавам с печалба. Ако цената тръгне надолу ще си чакам (както се случи с Байер). Все си мисля че ще видим цена около 60 евро при Байер, така че не съжалявам че съм продал... Мисля си за книжата на Shell, ако успея да изляза от Тотал и цената на Шел се запази около 23 паунда. Какво смяташ? Нелоша дивидентна доходност, 5% данък дивидент и добра моментна цена. Имам притеснения за паунда само, да не вземе да слиза надолу ако излязат без сделка...
                                Last edited by mancev; 24.09.2019, 17:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X