IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Лошо ,но преди това Тръмп ще пусне няколко поста и ДАУ ще тръгне нагоре ,ще подпише с китайците и отиваме на 29К...?
    Не знам кво ще троли Тръмп. Ама Китаците няма така благосклоно да подпишат точно в момента след като по заповед на Тръмп е убит виш държавник от суверенна държава. Не става въпрос за промерно за Осама или лидерите на дивашкия култ от ИДИЛ. Трябва да се прави разлика. Отделно могат да използват ситуацията да увъртат за да постигнат по добри условия.
    Last edited by Todor Sabev; 06.01.2020, 15:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

      С добра перспектива са Луфтханза,малко да се стабилизира цената на петрола и ще има излитанеДивидента не е лош 0,80 или 5,27% Екс-дата 05.06.2020 обикновено на датата ти е вече по сметката.
      Не е лош ,но тези 26% данък ,направо ме разбиват и предпочитам да продам предния ден......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        DerSpieler,
        Влезнах с малко днес около 15,10 евра......
        Вирекард имам малко ,но чакам независимите одитори за силно влизане ,иначе с две думи в одиторския доклад може да я докарат до 70 -80 евра....и бум на портфеила както преди месец от 140 евра....и едва се оправих с бясна спекула и риск....
        Континентал там нещата не са ли вързани с колите и директора на рено...?
        Строл , как я виждаш нещата при Луфтханза и този дивидент колко и кога....Коба ще я чакам още малко.....
        Протокол , реното е заради онзи шеф в Ливан и различните интепретации за далавера....
        С добра перспектива са Луфтханза,малко да се стабилизира цената на петрола и ще има излитанеДивидента не е лош 0,80 или 5,27% Екс-дата 05.06.2020 обикновено на датата ти е вече по сметката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Индексите мръднаха с два процента и юруш на маслините. Още е рано ще има напичане с Иранците тепърва словено ако не реално. Сделка с Китай още официално не е подписана там също изненади . Брекзит предстои. Януари феруари силна волатилност процеса е в ход. Ако с влиза нека да се задействат тези процеси и DAX да спадне 7 -10 .
          Лошо ,но преди това Тръмп ще пусне няколко поста и ДАУ ще тръгне нагоре ,ще подпише с китайците и отиваме на 29К...?

          Коментар


          • Индексите мръднаха с два процента и юруш на маслините. Още е рано ще има напичане с Иранците тепърва словено ако не реално. Сделка с Китай още официално не е подписана там също изненади . Брекзит предстои. Януари феруари силна волатилност процеса е в ход. Ако с влиза нека да се задействат тези процеси и DAX да спадне 7 -10 .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Wirecard. и Ареалбанк отлежават.....
              Как виждаш даймлер ,коба и луфтханза.....за влизане?
              Lufthansa този месец вече удари EMA 200 и може и да има баунс. Michelin почти, но пък SMA 200. Хубав сигнал! :-)
              Last edited by short_it; 06.01.2020, 14:18.

              Коментар


              • Рено е на доста добри нива за покупка според мен. Както и да се оценява компанията, излиза, че трябва да струва доста повече. Достатъчно е да кажем, че се търгува горе-долу на стойността на инвестицията и в Нисан. Стойност на пакета на Рено от Нисан - 10,5 млрд евро. Капитализацията на Рено в момента 11,9 млрд евро. Тази цена на Рено е заради много неуредици с партньора им (Нисан) и отказа на японците да се предприеме каквото и да било (имам предвид сливане).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  И аз ги сравнявах преди 2-3 седмици. При горе-долу еднакви дивиденти, цената на единия актив е 41 а на другия 48 евро. Да не говорим за цена/печалба - 4.85 при Рено и 13.23 при Даймлер. EPS при Рено е 8,5 при 3,75 при Даймлер. Доста са големи разликите, като явно пазара доста подценява французите. Верно при тях и риска е по-голям, но чак пък толкова. Вярно, Мерцедес си е марка и носи известна сигурност, но при едно евентуално забавяне на икономиката, дали премиум сегмента няма да пострада повече от бюджетните автомобили. Аз лично за себе си ако днес трябва да реша, бих се спрял на Рено. Друг е въпроса че както колегите по-горе писаха, едва ли е най-подходящия момент за автомобилни акции...
                  И още един + за франсетата и то голям - по-напред са от немците в покриване на новите екологичните изисквания ...
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                    Монти, автомобилите лично аз не бих пипал, прекалено ми е рисковано в момента. Луфтханза ми се струват добре, скоро мисля че ще има рибаунд нагоре при тях. Дебна за вход при Wirecard или Continental...
                    DerSpieler,
                    Влезнах с малко днес около 15,10 евра......
                    Вирекард имам малко ,но чакам независимите одитори за силно влизане ,иначе с две думи в одиторския доклад може да я докарат до 70 -80 евра....и бум на портфеила както преди месец от 140 евра....и едва се оправих с бясна спекула и риск....
                    Континентал там нещата не са ли вързани с колите и директора на рено...?
                    Строл , как я виждаш нещата при Луфтханза и този дивидент колко и кога....Коба ще я чакам още малко.....
                    Протокол , реното е заради онзи шеф в Ливан и различните интепретации за далавера....
                    Last edited by Монти; 06.01.2020, 13:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Кажете нещо за Renault ...според мен незаслужено ги тъпчат повече отколкото другите автопроизводители ...Колкото и странно да е - на тия цени ги предпочитам пред Daimler
                      И аз ги сравнявах преди 2-3 седмици. При горе-долу еднакви дивиденти, цената на единия актив е 41 а на другия 48 евро. Да не говорим за цена/печалба - 4.85 при Рено и 13.23 при Даймлер. EPS при Рено е 8,5 при 3,75 при Даймлер. Доста са големи разликите, като явно пазара доста подценява французите. Верно при тях и риска е по-голям, но чак пък толкова. Вярно, Мерцедес си е марка и носи известна сигурност, но при едно евентуално забавяне на икономиката, дали премиум сегмента няма да пострада повече от бюджетните автомобили. Аз лично за себе си ако днес трябва да реша, бих се спрял на Рено. Друг е въпроса че както колегите по-горе писаха, едва ли е най-подходящия момент за автомобилни акции...

                      Коментар


                      • Кажете нещо за Renault ...според мен незаслужено ги тъпчат повече отколкото другите автопроизводители ...Колкото и странно да е - на тия цени ги предпочитам пред Daimler
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Wirecard. и Ареалбанк отлежават.....
                          Как виждаш даймлер ,коба и луфтханза.....за влизане?
                          Аз тъпча здраво Луфтханза пък да видим.Подготвил съм се за голяма хапка и не мисля да продавам скороЩе си чакам дивидентаДнес купих и Коба.

                          Коментар


                          • Монти, автомобилите лично аз не бих пипал, прекалено ми е рисковано в момента. Луфтханза ми се струват добре, скоро мисля че ще има рибаунд нагоре при тях. Дебна за вход при Wirecard или Continental...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                              Годината определено започва добре за Wirecard...
                              Wirecard. и Ареалбанк отлежават.....
                              Как виждаш даймлер ,коба и луфтханза.....за влизане?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Nokia - махнах лоста (CFD) с малка печалба (3.36-3.48) и отивам на почивка ... ? Бях сложил цена продажба 3.52 ама бай Дончо ме накара да променя цената със сутришното си кафе ...
                                Трябва да се харчи..., не само да се печели ...пък и да се спи спокойно
                                Остана ми едно пакетче на ср. цена 3.5 ...но не ми е грижа ...
                                Тръмп, требва да държи духа в бутилката.....щото изпусне ли го..

                                Коментар

                                Working...
                                X