IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение
    Голям оптимизъм сутринта при Вирекард,но гледам,че има отрезвяване
    От Форумите искаха маркета над 115 да отвори , сега е 113 , 5 ,в Луфтханза имаше къси до 15,44 и сега връща но може би пак ще атакуват....Варта падна до 87 ? там пък какво става..?

    Коментар


    • Голям оптимизъм сутринта при Вирекард,но гледам,че има отрезвяване

      Коментар


      • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

        Този безкраен оптимизъм , напомпаната Тесла дето е на перманентна загуба с години и технологични гиганти с Р/Е над 80 взеха много да ми напомнят за дот-ком балона от 2000г. Мисля,че Тръмпанара ще се опита да охлади пазара за да няма изненада малко преди изборите.Тази оставка във Вирекард не е толкова неочаквана и определено не е защото Матиас искал да даде път на младите
        Строл , много форумци са на 100 % сигурни че ще преизберат Тръмп ,аз мисля че Майкъл Блумбърг ще се намеси за президенството и то през пролетта и тогава ще има катаклизми....?
        Много форуми са по скоро оптимистични за смяната на Шефа в Вирекард ,но и аз имам лошо предчувствие за това действие....защо точно сега и утре много ще мисля за влизане..?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          За мен са интересни утре Луфтханза/спрени полети/ и Вирекард с ново ръководство..... ДАХ надолу ... После договор с китайците.. нагоре..?
          Този безкраен оптимизъм , напомпаната Тесла дето е на перманентна загуба с години и технологични гиганти с Р/Е над 80 взеха много да ми напомнят за дот-ком балона от 2000г. Мисля,че Тръмпанара ще се опита да охлади пазара за да няма изненада малко преди изборите.Тази оставка във Вирекард не е толкова неочаквана и определено не е защото Матиас искал да даде път на младите

          Коментар


          • За мен са интересни утре Луфтханза/спрени полети/ и Вирекард с ново ръководство..... ДАХ надолу ... После договор с китайците.. нагоре..?

            Коментар


            • Отново Вирекард купува над едно ниво на подкрепа 110 , 5....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                Доволен съм много,ама многоЧак не ми се занимава да се заяждам с онези мишоци дето са в Химимпорт
                Днес продадох около 14,5 Вирекард , там им дават една от следващите опори на късите... и излезна това от UBS
                Мисля за аареалбанк , дали да не купя още....
                Добронамерен съм но сякаш откривам систематика , като се качва БФБ сякаш им слагаш запален фитил отзад и ги пускаш в пълен стадион....е тези на тинейджърска възраст а други ги връща момента в детската градина....
                Дано не са открити много репа....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Дрън 16,00 евра, Луфханза- продажба......
                  Доволен съм много,ама многоЧак не ми се занимава да се заяждам с онези мишоци дето са в ХимимпортИзпуках къса на Nasdaq пък да видим,най-вероятно и ДАКС нама да пробие съпротивата на 13500
                  Last edited by strol; 09.01.2020, 12:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    DerSpieler,
                    Влезнах с малко днес около 15,10 евра......
                    Вирекард имам малко ,но чакам независимите одитори за силно влизане ,иначе с две думи в одиторския доклад може да я докарат до 70 -80 евра....и бум на портфеила както преди месец от 140 евра....и едва се оправих с бясна спекула и риск....
                    Континентал там нещата не са ли вързани с колите и директора на рено...?
                    Строл , как я виждаш нещата при Луфтханза и този дивидент колко и кога....Коба ще я чакам още малко.....
                    Протокол , реното е заради онзи шеф в Ливан и различните интепретации за далавера....
                    Дрън 16,00 евра, Луфханза- продажба......

                    Коментар


                    • Nokia - затворих всичко на 3.52 почти без печалба (1%) ...ама пакета си го биваше ...
                      Не разбирам как се въодушевиха всички от един мижав ъпгрейт ....както не ги разбирах когато сринаха цената за нула време ...явно не разбирам пазара и ...затова пауза ...сега имам много кеш и ще гледам мача от високо ....
                      Още ги харесвам, но ще ги чакам по-надоле ...
                      Наскоро едни познати споделиха , че смятат да купуват парцел в Шри Ланка , но на втора линия...
                      На въпроса защо на втора линия отговориха - щото като дойде цунамито лесно ставаш на първа ...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Петролът доста поскъпна последните седмици, а все още не се знае как ще реагира Иран и дали няма да стане след някоя простотия и 80 долара/барел. Технически изглежда изкушаващо, възможно и да се направят някакви 10-20%, но за по - дълъг период авиокомпаниите са рискови, има много проблеми в сектора.
                        Съгласен съм,има риск и то не малък.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                          С добра перспектива са Луфтханза,малко да се стабилизира цената на петрола и ще има излитанеДивидента не е лош 0,80 или 5,27% Екс-дата 05.06.2020 обикновено на датата ти е вече по сметката.
                          Петролът доста поскъпна последните седмици, а все още не се знае как ще реагира Иран и дали няма да стане след някоя простотия и 80 долара/барел. Технически изглежда изкушаващо, възможно и да се направят някакви 10-20%, но за по - дълъг период авиокомпаниите са рискови, има много проблеми в сектора.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Бях чул че Нидерландия щели да намалят данък дивидент до 0%. Вярно ли е?
                            Не знам брат,за сега си е 10

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                              При франсетата е още по-зле 30%, а за щатските даже не ми се говориЗа дивидент купувам само британски и холандски.Много ме е яд,че изпуснах влака с Шел и БП
                              Бях чул че Нидерландия щели да намалят данък дивидент до 0%. Вярно ли е?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Не знам кво ще троли Тръмп. Ама Китаците няма така благосклоно да подпишат точно в момента след като по заповед на Тръмп е убит виш държавник от суверенна държава. Не става въпрос за промерно за Осама или лидерите на дивашкия култ от ИДИЛ. Трябва да се прави разлика. Отделно могат да използват ситуацията да увъртат за да постигнат по добри условия.
                                Много е сложно идват отчети и те ще наклонят баланса нагоре.....ако са добри а аз вярвам в това....поне повечетото....

                                Коментар

                                Working...
                                X