IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мене короната няма да е шега работа, а след като мине доста хора ще са стресирани и/или безработни много фирми ще са фалирали без държавна помощ и старото потребление няма да се възстанови лесно, мисля че кризата едва сега започва и ще е сериозна криза миниум 2 години
    По-долу ме питаха защо САЩ няма здравна система - имат стахотна за хората с скъпа застраховка, това са 5% (с доход над 300К), всички други ще ги е страх да отидат да се лекуват заради сметката. Сметката за лечението на короната ще е баснословна (за тежките случаи). Засега лечението не е безплатно. Днес казаха че българката която почина в САЩ от корона не е отишла на лекар защото се е притеснявала от сметката. Така са 95% от хората в САЩ, застраховките имат лимит и нали се сещате че никой бачкатор не си прави застраховка с покритие 1 милион.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Не знам. На мене ми се струва, че петрола ще се изстреля скоро, все пак е възможно да направи второ дъно. Сигурно е, че мечтата на зелените отлетя и ерата на петродолара остава- А чакаха един трилион евро субсидия. Италианците чакат два трилиона отписване на дълга. Всички чакат нещо. На 10,50 ако върне взимай смело според мен аз си ги държа половината от моята позиция, ако върне купувам отново. Но истината е CHEVRON. Както казва Императора могъща компания. Успех ти желая. Бритиш мислех да си допълня, ама май изпуснах дъното. Много харесвам цигарените компании.
      Не ми допадат американските енергийни. Аз все си мисля че кризата едва сега започва, и ще виждаме още дъна. Може би когато започнат да излизат резултатите от второто тримесечие на компаниите. Разбира се много зависи и кога ще е края на пандемията от коронавирус. Коментарите и очакванията са между пълно неглижиране до тотален апокалипсис. Истината както винаги ще бъде някъде посредата. Бритиш имам вече трета година,и макар назад капиталово, съм много доволен от стабилния дивидент. Следя отблизо и Империал Брандс, като най-голяма компания в портфейла. Там риска е доста по-голям,но пък и дивидента е супер, тъй като ги взех на доста по-добра цена спрямо Бритиш табако (доста по-ниска капиталова загуба към момента). Така че ако ще купувам тютюнева компания ще е Филип Морис, но там пък чакам цена поне колкото 2009-та, или около 35-40$. Общо взето не бързам, ама много ми се иска да купя Шел евтино, пък ако трябва ще изчакам 1-2 години с по-нисък или никакъв дивидент. (при задържане на ниските цени на петрола).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Мисля че и до 9,50 евро слезе, но нямах кеш тогава. Аз и сега нямам много. Надявам се до средата на другия месец да се запазят ниските цени, че да купя. И аз мисля че в следващите 2-3 години, едва ли някой ще мисли или налага електромобил, при толкова евтин, и толкова изобилен петрол.
        Не знам. На мене ми се струва, че петрола ще се изстреля скоро, все пак е възможно да направи второ дъно. Сигурно е, че мечтата на зелените отлетя и ерата на петродолара остава- А чакаха един трилион евро субсидия. Италианците чакат два трилиона отписване на дълга. Всички чакат нещо. На 10,50 ако върне взимай смело според мен аз си ги държа половината от моята позиция, ако върне купувам отново. Но истината е CHEVRON. Както казва Императора могъща компания. Успех ти желая. Бритиш мислех да си допълня, ама май изпуснах дъното. Много харесвам цигарените компании.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          CHEVRON Мидата надали ще върне, защо не си взе тя беше почти стигнала тарегата ти? Светът има нужда от петрол. Зелените ги прецакаха. А ние вярмахме във светлото бъдеще на лития-
          Мисля че и до 9,50 евро слезе, но нямах кеш тогава. Аз и сега нямам много. Надявам се до средата на другия месец да се запазят ниските цени, че да купя. И аз мисля че в следващите 2-3 години, едва ли някой ще мисли или налага електромобил, при толкова евтин, и толкова изобилен петрол.

          Коментар


          • Луфтавафе купувате ли Казах Ви че Баба Меркел ще прибере чайниците в хангарите. Ама си бяха развалили обслужването миналата година когато пътувах с тях до Кралицата бяха пълна отврат- Ужас направо. Старци за стюарди раздрънкани самолети. Виж австрийците ме връщаха бяха на ниво с изключение на безумите си проверки във Виена. Сега е интересно дали ще я национализират или ще измислят някакво разреждане на акциите за попълване на идващата дупка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Таргета ми при ШЕЛ е 10 евро. Ако падне до там мисля че е подарък.
              CHEVRON Мидата надали ще върне, защо не си взе тя беше почти стигнала тарегата ти? Светът има нужда от петрол. Зелените ги прецакаха. А ние вярмахме във светлото бъдеще на лития-

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                PBR - това е Petrobras - бразилската петролна компания. Не е ли малко екзотично. Чувал съм за нея преди години, че там се краде мощно и се прибягва до Petrobras за финансиране на държавата. Няма финансова дисциплина, ненадминати крадци.
                Абсолютно вярно, но прави страхотни движения ...и в двете посоки
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • PBR - това е Petrobras - бразилската петролна компания. Не е ли малко екзотично. Чувал съм за нея преди години, че там се краде мощно и се прибягва до Petrobras за финансиране на държавата. Няма финансова дисциплина, ненадминати крадци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Само те ли Шел , Даймлер Ро,снефт.... Никой ли не гледа Петро шина...,?
                    Аз гледам PBR
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Айде дойчовците, всичко е заспало..........
                      jujo_si - аз не познавам здравната система в Сащ, но не ми се вярва тая най-богата държава да няма прилична здравна система, във всеки случай от нас ще да са много по-добре
                      Монти, гледам, roayl dutch shell - хубави движения правят нагоре надолу, ще взема и аз нещо от тая световна компания - какв ще кажеш?
                      Таргета ми при ШЕЛ е 10 евро. Ако падне до там мисля че е подарък.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Айде дойчовците, всичко е заспало..........
                        jujo_si - аз не познавам здравната система в Сащ, но не ми се вярва тая най-богата държава да няма прилична здравна система, във всеки случай от нас ще да са много по-добре
                        Монти, гледам, roayl dutch shell - хубави движения правят нагоре надолу, ще взема и аз нещо от тая световна компания - какв ще кажеш?
                        Само те ли Шел , Даймлер Ро,снефт.... Никой ли не гледа Петро шина...,?

                        Коментар


                        • Айде дойчовците, всичко е заспало..........
                          jujo_si - аз не познавам здравната система в Сащ, но не ми се вярва тая най-богата държава да няма прилична здравна система, във всеки случай от нас ще да са много по-добре
                          Монти, гледам, roayl dutch shell - хубави движения правят нагоре надолу, ще взема и аз нещо от тая световна компания - какв ще кажеш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Okoло тия нива 10-11 хиляди пункта го виждам да се поустанови, старите нива към 8500 пункта бяха екстремно ниски, нещата почват да по-отминават със короната.
                            Короната още не е почнала :-) като гледам данните от сащ там ще е яка мелачка, нямат никаква здравна система, елита 1% ще има болница но останалите ще мрът като пилци.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              нещата почват да по-отминават със короната.
                              няма такива индикации. прозорецът за вход вече се затвори, но ще се отвори пак.

                              Коментар


                              • Okoло тия нива 10-11 хиляди пункта го виждам да се поустанови, старите нива към 8500 пункта бяха екстремно ниски, нещата почват да по-отминават със короната.

                                Коментар

                                Working...
                                X