IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    Британски и холандски акции, разлика в данъчното облагане на дивидента основно. "ШЕЛ" е страхотна компания и 10 бе ултра добра цена, която вероятно няма да се види скоро щом се чака споразумения върху добивите, все пак може и да върне малко, твърде бързо скочи с 60%.
    Мисля ,че спекулата ще бъде при туристите , петролните и автомобилите ,банките само нагоре.......е ако някоя не издаде багажа но мисля че няма да и позволят.....печатницата работи на 1000%?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      За Ареала не съм я гледал имам доларова драма. Чакам да падне гущера, че имам солидни плащания. Виж тарикатите как си измиха ръцете за да отказват дивиденти. Цялата история си е едно преразпределение на огромни капитали. Някой гори друг изсмуква активите а зяпачите са си зяпачи. Вируса е калкулиран в цените отдавана. Пазара обаче не е калкулирал ако падне някой голям. За Ареала утре няма да ти кажа, но за мене си е дълбоко меча позиция. Успех дано греша.
      Не знам какво да ти кажа ,може и да си прав....Не вервах че ще падне под 20 при 2 евро дивидент....
      Ами ако не се върне над 17 ,18 + , ще я изхвърлят от МДАХ и ще отиде в СДАХ... а това са иляди продадени бройки.....
      В момента щом намалее вирУса в Щатите ,ще почнат банките да скачат те са заемодателите за възстановяването.......
      Внимателно с късите ,мисля че маркета минава на две напред ,една назад.......Мисля че няма да са толкова тъпи да позволят голем фалит....Взели са си урока с Лемън...
      Last edited by Монти; 06.04.2020, 18:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        R6C и R6C3 каква е разликата освен в цената......
        Взех малко от първата около 16,8+ и ще чакаме големите да се наиграят ,първият път не взех около 10 ама сега ....като по умен..

        Манчев ,маркетите са след шест месеца.....това играят в момента..
        Британски и холандски акции, разлика в данъчното облагане на дивидента основно. "ШЕЛ" е страхотна компания и 10 бе ултра добра цена, която вероятно няма да се види скоро щом се чака споразумения върху добивите, все пак може и да върне малко, твърде бързо скочи с 60%.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Очакванията за сделка за ограничването в добива на петрол, към момента не се състоя. Според мен Русия ще изчака максимално, за да обезкърви американските шистови компании и Саудитска Арабия, която при тези цени няма как да издържи дълго. А за ШЕЛ, нормално, аз даже очаквам още по-голям спад (дори се надявам на цени 10-11 евро, но едва ли). Все пак цената качи 50-60% за дни. Мен лично продължава да ме учудва този оптимизъм на пазарите, ще кажеш че половината свят не е затворен по къщите си и всичко друго е ОК
          Обемите движат пазара не фундамента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            R6C и R6C3 каква е разликата освен в цената......
            Взех малко от първата около 16,8+ и ще чакаме големите да се наиграят ,първият път не взех около 10 ама сега ....като по умен..

            Манчев ,маркетите са след шест месеца.....това играят в момента..
            Не е трябвало да купуваш на тази цена Разликата е в данък при източника.При такава цена съотношение риск печалба въобще непси струва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Според мен пика в ЕС за вируса минава ,при нас никой не знае що става защото не се правят достатъчни тестове Скоро и в УСА ще влязат в пика..
              Лошото че и Ареала ще откаже дивидента под натиск на ЕЦБ...до есента а после ще го мисли Утре ще има ли там Пързалка....?
              За Ареала не съм я гледал имам доларова драма. Чакам да падне гущера, че имам солидни плащания. Виж тарикатите как си измиха ръцете за да отказват дивиденти. Цялата история си е едно преразпределение на огромни капитали. Някой гори друг изсмуква активите а зяпачите са си зяпачи. Вируса е калкулиран в цените отдавана. Пазара обаче не е калкулирал ако падне някой голям. За Ареала утре няма да ти кажа, но за мене си е дълбоко меча позиция. Успех дано греша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jujo_si Разгледай мнение
                Не е ли в момента добра идея да се шортне тесла?
                Не

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Shell-a нещо не го е обхванал общия оптимизъм ? Какво му става ?
                  R6C и R6C3 каква е разликата освен в цената......
                  Взех малко от първата около 16,8+ и ще чакаме големите да се наиграят ,първият път не взех около 10 ама сега ....като по умен..

                  Манчев ,маркетите са след шест месеца.....това играят в момента..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Shell-a нещо не го е обхванал общия оптимизъм ? Какво му става ?
                    Очакванията за сделка за ограничването в добива на петрол, към момента не се състоя. Според мен Русия ще изчака максимално, за да обезкърви американските шистови компании и Саудитска Арабия, която при тези цени няма как да издържи дълго. А за ШЕЛ, нормално, аз даже очаквам още по-голям спад (дори се надявам на цени 10-11 евро, но едва ли). Все пак цената качи 50-60% за дни. Мен лично продължава да ме учудва този оптимизъм на пазарите, ще кажеш че половината свят не е затворен по къщите си и всичко друго е ОК

                    Коментар


                    • Shell-a нещо не го е обхванал общия оптимизъм ? Какво му става ?

                      Коментар


                      • Нервна търговия сутринта, ръста е крехък и ако не бъде подкрепен от търговията в щатите след 16:30 ч, няма да е приятно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Ми не. Пак не позна
                          Според мен пика в ЕС за вируса минава ,при нас никой не знае що става защото не се правят достатъчни тестове Скоро и в УСА ще влязат в пика..
                          Лошото че и Ареала ще откаже дивидента под натиск на ЕЦБ...до есента а после ще го мисли Утре ще има ли там Пързалка....?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jujo_si Разгледай мнение
                            Не е ли в момента добра идея да се шортне тесла?
                            Твърде много анализтори точно това препоръчват, но си остава любимата акция на т.нар. милениали и освен ако не се разшири паниката и проблемите в САЩ, няма много път надолу, поне не от тук, като бе над 800 - различно.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Не е ли в момента добра идея да се шортне тесла?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                Колеги при Дакс има ли забрана за къси , че в Испания е до 17 април и затова гледам ,че няма оборот по доста позиции ?
                                Няма

                                Коментар

                                Working...
                                X