IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Какво мислиш за прессъобщението на Вилекард ....знам че е невъзможно възстановяване но някакво качване в понеделник...? Искат да работят и банката съществува ...налазили са ги хиени за да ги прочистват от работещите дъщерни в европа...? КАК бяха онези от Робин худ и херц...?
    Тези, ако ги оздравят, ще е най - голямото чудо в историята на фондовите борси, по - скоро вярвам, че биткойна ще иде на 100 000 долара. Проблемът е, че много избързаха, некадърникът начело натисна към ликвидация, все едно % ще вземе и бонус за това си действие. Гледам през уикенда цените са "X", може и да има някаква заигравка, но не си падам по спекула с банкрутирали компании. Виден е по - големият стремеж да ги унищожат, добра финтех компания от Европа, бърка на други в интереса. Най - вероятно ще разпродадат работещите поделения от бизнеса, с което ще покрият задълженията към кредиторите до някаква степен. Те не са листнати в САЩ и за съжаление ги няма на Robinhood, иначе е идален кандидат за новите инвеститорчета, можеха да понапомпат леко цената, "Херц" мисля около 5 пъти скочи малко след обявяане на несъстоятелност.

    А пазарът очаквам да отвори с някой % надолу, ще има волатилност поне до 15-ти, когато е срещата на върха и би трябвало да одобрят най - накрая пакетът стимули, но ако не се договорят, предстоят червени летни месеци.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      От съдене не знам какво ще видиш, има кантори, които предлагат общи искове, но за загуби над 50к евро, значи на много ужилени от този немски OneCoin. Ако научиш нещо за по - дребни, не ми пречи да се включа за идеята, защото скапаните EY са най - големите виновници, както рейтинговите агенции за старата ипотечна криза=>вяра никому, особено на такива навикани имена, в които работят неграмотници, но със самочувстие. Браун измислил схема, направил я, тези и BAFIN са истинските виновници, че изгоряха акционерите.

      И какво като са извън ЕС, търгуват се на Xetra, данъци се плащат и при едните и при другите. В САЩ големите петролни са олигопол, какъв + виждаш на компания в тромавият ЕС? Единствено цената е малко по - висока от това, което бих платил, но хората не са слепи, виждат кой е пазарният лидер с най - здрав гръб. Интересни са още Phillips 66 и Pioneer natural resources.
      Какво мислиш за прессъобщението на Вилекард ....знам че е невъзможно възстановяване но някакво качване в понеделник...? Искат да работят и банката съществува ...налазили са ги хиени за да ги прочистват от работещите дъщерни в европа...? КАК бяха онези от Робин худ и херц...?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Ами не е добре не посмях да рискувам около едно евро и загубата си остана от 623 евро точно.Във понеделник ще видя новините защото късите имат още 5,6 % ако не са ги попълнили днес...свободните акции свършиха..,няма купувачи и няма какво да печелят...трябва те да излезнат на маркета а днес натискаха един път около 2 и около 1,8 и после паднаха за 200 К до 1 евро ,така че до 1,8 -2 ,4 може пак да видим...Гледах шел и съпоставяне със Шеврон...по добре са американците ама извън ЕС са..? Пп да съдим одиторска от коя дата трябва да си имал...
        От съдене не знам какво ще видиш, има кантори, които предлагат общи искове, но за загуби над 50к евро, значи на много ужилени от този немски OneCoin. Ако научиш нещо за по - дребни, не ми пречи да се включа за идеята, защото скапаните EY са най - големите виновници, както рейтинговите агенции за старата ипотечна криза=>вяра никому, особено на такива навикани имена, в които работят неграмотници, но със самочувстие. Браун измислил схема, направил я, тези и BAFIN са истинските виновници, че изгоряха акционерите.

        И какво като са извън ЕС, търгуват се на Xetra, данъци се плащат и при едните и при другите. В САЩ големите петролни са олигопол, какъв + виждаш на компания в тромавият ЕС? Единствено цената е малко по - висока от това, което бих платил, но хората не са слепи, виждат кой е пазарният лидер с най - здрав гръб. Интересни са още Phillips 66 и Pioneer natural resources.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Дайте темата Wirecard да я турим назад, дори модераторите могат да я отделят в отделна тема, със все постовете, ако на някой му се занимава.
          ...
          Shell-a ми прави впечатление, че се държи много добре днес, вероятно защото Британския FTSE100 се държи добре със +1,5%
          И кое се държи добре ,че не падна с 5 % а само с 2 ,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Споко, с темата Wirecard ще се приключи съвсем скоро завинаги, който се налудувал, налудувал. За съжаление след повече от 10 г. ще я запомня като първата позиция, от която ще излязал на загуба и то на акция от DAX 30, невероятно, след толкова боклуци, с които съм си играл на БФБ.

            "ШЕЛ" от следобяд е надолу, но нищо странно, целият сектор е така. Харесвана от мен до не отдавна компания, но дългът им нарастна повечко. Забелязвам някаква тенденция в европетролните гиганти да държат повечко кеш, малко излишен, ако не се използва, а е с цената на кредити. Балансът на "Шеврон" по - ми допада, 2х по - малко дълг имат от "Шел". Все пак двете компании имат различно виждане за индустрията в бъдеще и различни стратегии, трудно е да избера фаворит, но към момента Shell е с по - рискова стратегия, повече дълг а и с по - малка дивидентна доходност.

            Монти , наигра ли се с картичката или още държиш, поизби ли загубата с дневните флуктоации? Аз съм вдигнал ръце, имаше 1 - 2 спекулации за придобиване и оздравяване, за които четох, но им вярвам колкото на политик, оставил съм малко, ако спекулативно я покачат, но не се търгува в САЩ и случай ала "Херц" не вярвам много да има.
            Ами не е добре не посмях да рискувам около едно евро и загубата си остана от 623 евро точно.Във понеделник ще видя новините защото късите имат още 5,6 % ако не са ги попълнили днес...свободните акции свършиха..,няма купувачи и няма какво да печелят...трябва те да излезнат на маркета а днес натискаха един път около 2 и около 1,8 и после паднаха за 200 К до 1 евро ,така че до 1,8 -2 ,4 може пак да видим...Гледах шел и съпоставяне със Шеврон...по добре са американците ама извън ЕС са..? Пп да съдим одиторска от коя дата трябва да си имал...
            Last edited by Монти; 26.06.2020, 22:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Дайте темата Wirecard да я турим назад, дори модераторите могат да я отделят в отделна тема, със все постовете, ако на някой му се занимава.
              ...
              Shell-a ми прави впечатление, че се държи много добре днес, вероятно защото Британския FTSE100 се държи добре със +1,5%
              Споко, с темата Wirecard ще се приключи съвсем скоро завинаги, който се налудувал, налудувал. За съжаление след повече от 10 г. ще я запомня като първата позиция, от която ще излязал на загуба и то на акция от DAX 30, невероятно, след толкова боклуци, с които съм си играл на БФБ.

              "ШЕЛ" от следобяд е надолу, но нищо странно, целият сектор е така. Харесвана от мен до не отдавна компания, но дългът им нарастна повечко. Забелязвам някаква тенденция в европетролните гиганти да държат повечко кеш, малко излишен, ако не се използва, а е с цената на кредити. Балансът на "Шеврон" по - ми допада, 2х по - малко дълг имат от "Шел". Все пак двете компании имат различно виждане за индустрията в бъдеще и различни стратегии, трудно е да избера фаворит, но към момента Shell е с по - рискова стратегия, повече дълг а и с по - малка дивидентна доходност.

              Монти , наигра ли се с картичката или още държиш, поизби ли загубата с дневните флуктоации? Аз съм вдигнал ръце, имаше 1 - 2 спекулации за придобиване и оздравяване, за които четох, но им вярвам колкото на политик, оставил съм малко, ако спекулативно я покачат, но не се търгува в САЩ и случай ала "Херц" не вярвам много да има.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Не знам дали е по темата, но ...... вече не работи, защото на wirecard са отрязани от всички мрежи. Сутринта работеше, от 14:30 - не.
                Last edited by RUBLA; 27.06.2020, 09:57. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Дайте темата Wirecard да я турим назад, дори модераторите могат да я отделят в отделна тема, със все постовете, ако на някой му се занимава.
                  ...
                  Shell-a ми прави впечатление, че се държи много добре днес, вероятно защото Британския FTSE100 се държи добре със +1,5%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Ето тук още нещо за несъстоятелноста при Wirecard: https://www.wallstreet-online.de/nachricht/12658570
                    това не беше ли кантората с офис в София?
                    но нека бъдем реалисти, както дискутирахме с Mike Florida , дори и такъв иск да бъде спечелен за което вероятността е минимална. Колко мислите EY ще платят 100-200 милиона гранд макс! pri около 120млн акции това прави около 1-2евро на акция ..... сами си правите сметката с колко ще се набутате за адвокати ....

                    ако има хора юристи тук, моля да потвърдят/отрекат горните съждения ....

                    Коментар


                    • Ето тук още нещо за несъстоятелноста при Wirecard: https://www.wallstreet-online.de/nachricht/12658570

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                        Банката не влиза в молбата за несъстоятелност , Шефа игра ролята на ликвидатор....нема такова СЕО....

                        прав си Монти, няма такъв мениджмънт тия са за публично линчуване!


                        Wirecard Bank AG is not part of the insolvency proceedings of Wirecard AG. BaFin has already appointed a special representative for Wirecard Bank AG. In future, the release processes for all payments of the bank will be located exclusively within the bank and no longer at Group level.

                        With this step, Wirecard AG wishes to protect the appropriate interests of all parties involved with the company, including creditors, customers and employees.
                        The company will continue to pursue possible chances of reorganization in coordination with the temporary insolvency administrator to be appointed by the insolvency court.

                        всички без акционерите - баси и компанията пълна трагедия! Добре че, спасих кожата на 94.
                        Last edited by pirdop; 25.06.2020, 23:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Мен друго ме интересува кога затварят късите и индесните що правят при тази ситуация....Не могат да продадат..?
                          Късите ще затворят на 1 цент и пак няма да има кой да купува ако е спасят ,но и те са си вързали гащите не ги мисли
                          Малко са играчите които могат се намесят в играта на шортите
                          Аз лично тук и 1 евро не бих вложил в този момент .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Предполагам има и хубави активи , банките кредитори ще направят спасителен план и ще продават на парче .
                            Всичко ще го изсмукват кредиторите , сега най вероятно е шортят до дупка .
                            Докато се стигне до такъв план евентуално цената ще е около евро .
                            После следва увеличение на капитала но само между кредиторите .И една вечер кредиторите ще имат може би 1 към 1000 и почват да продават до дупка докато не се усетят купувачите .
                            Тоест за 1 акции банката ще получи 1000 та квото продаде ще е на печалба за нея .За миноритарите ще е шок от 1 евро на 1 цент .
                            Така бе при Абенгоа и още банките си взимат кредитите .
                            С две думи бягай далеч
                            Мен друго ме интересува кога затварят късите и индесните що правят при тази ситуация....Не могат да продадат..?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Трудно се играеше с 1000 бройки да компенсираш загубите на 220 на средна 15,16 евро , но видях големия когато се включи на 2,50 ,постави няколко поръчки по 150 к на 2,47 и почна...., а после след 4,30 американците прогнозирах че ще продават масово.... Утре мисля че сутринта ще бъде мазало и после ако късите не са купили ще има малко качване....Цена 1,50 - 3,00 за утре....? А при тебе....за шела е ясно ,мойта банка аареала като шела....?
                              Гледала ли шоуто на БФБ , всеки който имаше по некоя бройка я продаде ....Голема веселба...
                              Като прочетох, че си мислил да продадеш 1000 "ШЕЛ" и да се бухнеш и с тях в картичката, лошо ми стана, но с голям риск и голям профит следва. Банки не гледам, малко HSBC и BANCO Bradesco, понеже някой я подхвърли като идея и изглежда добре, но за сега съм си забранил банки. Не съм гледал дали и колко къси са излезли днес, все си мисля, че ще има някакъв спекулативен интерес и бум, като за последно, стана модерно компании в несъстоятелност да скачат с пъти от абсолютните си дъна.

                              БФБ - слаб ден, то на кой му се занимава повече, гледай в Германия какво става, за нашите не ми се мисли. Навън поне като се загуби, има къде да се компенсира, БФБ умряло отвсякъде, от носталгия държа 1-2 малки позиции.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение

                                Еми виждаш и нашия син чип Монбат как се опитват да го натискат. Тук работата е коренно различна от картичката, поне нямаме управители измамници, а го натискат с измислени обвинения от прокуратурата, който пък натиск е поръчан отвън. Но ситуацията за акционерите и капиталовия пазар е сходна.
                                По-долу някой беше цитирал Пол Волкър, че щатската икономика се крепи на капиталовия пазар. Де да можехме и ние да кажем това. Уважението, пазенето и доверието на капиталовия пазар трябва да бъде национална политика.
                                Пич, не дей се излага! Бобоковите не са вода ненапита! Прокуратурата може и да е политически мотивирана, но всички мажоритари от прехода са един дол дренки. Между мажоритерите на БФБ и "КОЙ", няма никаква разлика!
                                Много е наивно да се смята, че има удър към едни безупречни и честни бизнесмени, които са жертви!

                                Това е България и това е олигархията на прехода. Ако имаш позиции в Монбат и случилото се не те устройва е едно. Ако си вярваш обаче, че това, което се случва на мажоритарите е "грях" към справедливостта и един вид репресия към безупречни хора, е просто несериозно!

                                Коментар

                                Working...
                                X