IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
    Колеги,коя информация разтревожи обедно пазара?Не намирам а харесвам да си обяснявам.
    XETRA не бачкаше сума време, някой може да се е панирал, то чак аз се замислих колко са надеждни и много "обичам" да нямам достъп до активите си. Отделно на първа линия са притесненията от покачващите се корона случаи, особено в САЩ, голям % безработни, като много фирми тепърва ще освобождават, чековете са безработица в САЩ приключват също.

    Сега пък шум около ваксината плъзнаха, Pfizer, спад на запасите на петрол, който прокарва надежда за стабилизиране и покачване на цените, което пък много без самолети и туризъм трудно ще се получи.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Колеги,коя информация разтревожи обедно пазара?Не намирам а харесвам да си обяснявам.

      Коментар


      • Wirecard пирамида, за която германският регулатор спи години наред, сега борсата не работи поради "технически причини", тези са тръгнали да ни гонят нас, вместо обратното. Представям си NYSE, ако блокира, каква паника и скандал би било.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Това за отписване на 22 млрд не го знаех. Но като че ли потреблението се въстанови значително. Автомобилите се възстановиха, сега трябва и авиокомоаниите да възстановят. Но тя и цената на акцията е наполовина от преди кризата. Това са невъзстановени акции, не са като технологичните - да е надминат върха от м.Февруари.2020
          Гледам харесваш Шел и аз го харесвам ама това съкращения на производство и хора , зелена енергия 15-22 милиарда отписване ми идват повече...
          Тамън почти оправих положението със Вирекард и затънах тук че там спекулативна позиция и ползвах няколко иляди евра ама тук съм петцифрен и вече съм на минус ....Картичката е добра акция за покерджии взех си една стотачка и я държа от 4,5 ...днес пробвах само първите аукциони после ме хвана страх а тя 9 плЯс ударила...
          Според мен пак ще видим тези числа ,ама не се хващам на бас...
          Маже и луфтханза по късно ще е ракета на следващия спад...?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            Това за отписване на 22 млрд не го знаех. Но като че ли потреблението се въстанови значително. Автомобилите се възстановиха, сега трябва и авиокомоаниите да възстановят. Но тя и цената на акцията е наполовина от преди кризата. Това са невъзстановени акции, не са като технологичните - да е надминат върха от м.Февруари.2020
            Кризата е като снежна топка и се развива и уголемява. Това е процес с фази.

            Първа фаза е естествено възстановяване, НО САМО В РАМКИТЕ на ИЗКУСТВЕНОТО замразяване на потреблението. Реално бедните(най-засегнатите), които дори и в развитите страни са голямата част от обществата, не са тези които купуват автомобили или тези, които пътуват със самолети, било служебно, било на екскурзия.

            Втора фаза е изчерпването на резервите при бедните и останали без работа. Това ще рече загуба на обезщетения и застраховки от безработица и пълно спиране на доходи. Всяка една система има и буфери, което ще значи, че същите могат и да разчитат на някакви кредити, което е решение за още месец, два...

            Трета фаза е, след загуба на доход и тотално свиване на потребление, загубата на доход и съкращение при средната класа и по-богатите. Тогава възстановяването от ИЗКУСТВЕНОТО спиране, ще претърпи нов спад, защото средната класа ще започне да обеднява. Хоризонт 9-12 месеца.

            Четвърта фаза е допълнителната загуба на работни места при най-бедните, защото средната класа е основния двигател на потреблението във всички сектори.

            Има още няколко фази до достигане на дъно и неговото остъргване, но така или иначе възстановяване НЯМА, а само такова, което компенсира единствено изкуственото спиране и отложеното потребление. Реалното потребление преди кризата е на крах.

            Разбира се, това е само класическо развитие, в рамките на първа фаза на Короната. Това многогодишно развитие на сериозна криза, не включва втора вълна на кризата с вируса, както и не включва кризата свързана с дълговете в глобален мащаб, която се чака от години!
            Ако се реализира дълговата криза, което аз очаквам, в близко бъдеще, предстоят поне едно 10-15 години на глобална бедност!
            Last edited by Mike Florida; 30.06.2020, 16:54.

            Коментар


            • Това за отписване на 22 млрд не го знаех. Но като че ли потреблението се въстанови значително. Автомобилите се възстановиха, сега трябва и авиокомоаниите да възстановят. Но тя и цената на акцията е наполовина от преди кризата. Това са невъзстановени акции, не са като технологичните - да е надминат върха от м.Февруари.2020

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                какво се случва с тия играчи от WDI? днес скачат с още едни 100%, в същото време одиторите казват че и за 2018 май са били "измамени" - в Сингапур липсвали още едни 980млн по доверителни сметки!
                https://www.sueddeutsche.de/wirtscha...aeft-1.4952063

                и разпродават каквото имат останало в Америката

                П.С. и Шел-а и той надолу днес,
                Гледай петрола, запаси, Либия и отговор за "ШЕЛ", а да добавим и че са обявли отписване на 22 млр. от активите, голям удар върху бизнеса с газ, където цените са много по - зле от тези при петрола. Възстановяването е сектора ще е много бавно, за мен най - големият риск е да задлъжнеят компаниите до опасни нива, при всички дългът е яко нагоре, само при водещите в САЩ е на все още поносими нива.

                Не само 2018-а, говори се че тези милиарди липвсващи са измислени печалби натрупани за 10 и повече години назад. Бизнесът им в САЩ и Европа е добре работещ, вероятно ще го продадат, но до акционерите съмнително да стигне нещо. Движенията са си чиста спекула, надолу/нагоре, хазарт, създават възможност за огромни и бързи печалби, за който е авантюристично настроен. Защо да не иде и на 20, без да уточнявам евро или цента.
                Last edited by k.o.; 30.06.2020, 14:26.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • За Шела и аз се чудя , със 3% надолу ?

                  Коментар


                  • какво се случва с тия играчи от WDI? днес скачат с още едни 100%, в същото време одиторите казват че и за 2018 май са били "измамени" - в Сингапур липсвали още едни 980млн по доверителни сметки!
                    https://www.sueddeutsche.de/wirtscha...aeft-1.4952063

                    и разпродават каквото имат останало в Америката

                    П.С. и Шел-а и той надолу днес,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Не че нещо, но петък като пада, не участваш, днес като скача си участвал, а и все купил на дъно и продал на върха, позволи ме да изразя приятелски съмнение във винаги правилните решения, които взимаш, особено когато е чист хазарт и няма икономическа логика или анализ, който да подкрепи действията.

                      Може да напишеш някой път веднага щом купиш, да обориш занапред съмненията, пък и да препишем останалите. Ако всичко е вярно и все си прав и целиш момента, ще дойда да те потрия за късмет.

                      Не ми се пишеше че съм купил 310 броя на 2,01 в петък / не бяха за хвалене при дъно от 1,08 ,но те бяха прежалени / и днес още 300 на 1,90 и от аукцион ,на аукцион на 3,30 ....печалбата е малка но я има....
                      не го коментирах защото е болна тема за много форумци , но ако бях продал на 4+ ,вече е болна тема за мен.........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Дано днес е участвал във Картичката имащите акции .....
                        Поне щяхте да избиете загубите от 1,28 до 4 + , вече съм напред....
                        Не че нещо, но петък като пада, не участваш, днес като скача си участвал, а и все купил на дъно и продал на върха, позволи ме да изразя приятелски съмнение във винаги правилните решения, които взимаш, особено когато е чист хазарт и няма икономическа логика или анализ, който да подкрепи действията.

                        Може да напишеш някой път веднага щом купиш, да обориш занапред съмненията, пък и да препишем останалите. Ако всичко е вярно и все си прав и целиш момента, ще дойда да те потрия за късмет.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Дано днес е участвал във Картичката имащите акции .....
                          Поне щяхте да избиете загубите от 1,28 до 4 + , вече съм напред....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                            Един втори пик на Ковид 19 и проблеми с туризма и аерото ще доведе в проблеми и нефта и нефтопреработватели и изборите в щатите плюс брюкселските бюрократи и богати и бедни ще доведат до мартенски нива или поне до априлските....Шел ще ни изненадат със някой глупост и ще ме върнат на 12 ...? А Банките при тях никога не е лесно....по скоро надолу печати ама не произвеждаш ...
                            Още не е наближило, но да добавим и БРЕКЗИТ-преговорите, до сега нищо не е постигнато. До март няма как, много стимул, много нещо и тръгне ли такъв срив, още ще се налива, със средните за април ще се съглася, -10% от тук не е много, даже е нормално развитие. "ШЕЛ" с лош отчет, с това може да изненада, но колко, то е ясно, че ще е плачевен, а с новините за зеленото си бъдеще, само + ще е, поне в средносрочен план. Под 13, поне преди отчет не вярвам, иначе 12 е добра цена за покупки.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Тези, ако ги оздравят, ще е най - голямото чудо в историята на фондовите борси, по - скоро вярвам, че биткойна ще иде на 100 000 долара. Проблемът е, че много избързаха, некадърникът начело натисна към ликвидация, все едно % ще вземе и бонус за това си действие. Гледам през уикенда цените са "X", може и да има някаква заигравка, но не си падам по спекула с банкрутирали компании. Виден е по - големият стремеж да ги унищожат, добра финтех компания от Европа, бърка на други в интереса. Най - вероятно ще разпродадат работещите поделения от бизнеса, с което ще покрият задълженията към кредиторите до някаква степен. Те не са листнати в САЩ и за съжаление ги няма на Robinhood, иначе е идален кандидат за новите инвеститорчета, можеха да понапомпат леко цената, "Херц" мисля около 5 пъти скочи малко след обявяане на несъстоятелност.

                              А пазарът очаквам да отвори с някой % надолу, ще има волатилност поне до 15-ти, когато е срещата на върха и би трябвало да одобрят най - накрая пакетът стимули, но ако не се договорят, предстоят червени летни месеци.

                              Един втори пик на Ковид 19 и проблеми с туризма и аерото ще доведе в проблеми и нефта и нефтопреработватели и изборите в щатите плюс брюкселските бюрократи и богати и бедни ще доведат до мартенски нива или поне до априлските....Шел ще ни изненадат със някой глупост и ще ме върнат на 12 ...? А Банките при тях никога не е лесно....по скоро надолу печати ама не произвеждаш ...

                              Коментар


                              • Има ли някаква предварителна информация - как ще отвори утре/понеделник/ пазара ?

                                Коментар

                                Working...
                                X