IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко тегави са тези компании, бързо се развиха, но с цената на много кредити, поддържат повечето и високи дивиденти, с което още по - задлъжняха. Преносът и съхранението е по - добър бизнес от добивът с оглед на цените, преди наблюдавах 5-6, но постепенно се отказах.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • https://finviz.com/quote.ashx?t=D

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Да, сладка сделка, избрал си е най - доброто. За участие пряко тук не можем, но има други компании в САЩ, които се занимават с пренос и съхранение, но за разлика от Европа, където "Газпром" е монополист, в САЩ конкуренцията е голяма и има дублиращи се трасета/тръби, трябва да се избира внимателно, понеже също всичките са и с много дълг.
        Тъкмо гледам един парцал, който се облагодетелства от вчерашните новини.
        https://finviz.com/quote.ashx?t=ETRN&ty=c&ta=1&p=d
        Същински ужас. Само лихвите по-дълга му са сравними с годишния му оборот.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Той купува избрани части от компания.
          Да, сладка сделка, избрал си е най - доброто. За участие пряко тук не можем, но има други компании в САЩ, които се занимават с пренос и съхранение, но за разлика от Европа, където "Газпром" е монополист, в САЩ конкуренцията е голяма и има дублиращи се трасета/тръби, трябва да се избира внимателно, понеже също всичките са и с много дълг.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Кои компании ?
            Междущатски тръби и съоражения за съхранение между местата за добив и Ню Йорк (Североизточния регион).
            Красива сделка. Лятото дори и да протестират, зимата чинно ще си плащат.
            ...Ние не можем да участваме така. Той купува избрани части от компания.
            Last edited by Tkilata; 06.07.2020, 13:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
              Бъфет влиза в газта, по - точно преноса и съхранението. Тук ли ще е храстчето, от което ще изкочи следващият заек?
              Кои компании ?

              Коментар


              • Бъфет влиза в газта, по - точно преноса и съхранението. Тук ли ще е храстчето, от което ще изкочи следващият заек?
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • @ DS Smith 283p

                  Коментар


                  • Wirecard - Последния пирон
                    от ФТ>
                    ''
                    Wirecard’s core business has been lossmaking for years, audit shows

                    Wirecard’s core business in Europe and the Americas has been lossmaking for years, casting doubt on the economic substance of the parts of the company not directly affected by its accounting scandal.
                    According to data in the confidential appendix of a special audit conducted by KPMG, the operating performance of its core business — mainly payments processing in Europe and issuing credit cards in Europe and North America — was far worse than previously known.
                    Read the full story here.

                    ''

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                      няма ги днеска американосите да ви напомпат с някоя позитивна (фалшива) новина, а евробичета?
                      Има - няма, днес цял ден бях на път, прибрах се и моите са доволно нагоре. Много искам някакъв спад, за да наместя кеша, но ако следващите 8 седмици не видим повече от -5% надолу, пътят си е еднопосочен нагоре, поне до ноември, където имам предпочитания, но общо взето ми е все едно кой ще спечели, само портфейлът ще изглежда различно.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • няма ги днеска американосите да ви напомпат с някоя позитивна (фалшива) новина, а евробичета?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Е то вече кой какво разбира от късо. Като продадеш всички книжа, все едно си заел къса позиция. Другия най-хубавия вариант е платформата и брокера да ти позволява да заемеш книжа и да излезеш в къса позиция. Или през тия etf-и дето движат нагоре при спад, които казваш. А може да има и други инструменти. Ама Dow и SP имат още да възстановяват, имат по едно 10%-15% да растат. Е не за един път веднага, но ще се гонят такива стойности.
                          Кеша за мен е "X", равна позиция, даже най - лошата възможна, понеже се губят пари най - малкото под формата на инфлация, но пък е бързо ликвиден инструмент, гъвкав. СИП няма и 10% от върха, а и в него много тежат няколко фирми, поизкриви се представителността.

                          Все още назад или където коментираш за подценени: финанси, енергия(петрол, газ и т.н.), туризъм и пътуване, като последната група май - не съм и фен. Ако пък вявраш в победа на Байдън на изборите, това ще означава и легализация на канабиса на фердерално ниво в САЩ и някои компании ще скочат с пъти. В Twitter има малко хляб за 10-20%. Ако ти си харесал нещо?
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Е то вече кой какво разбира от късо. Като продадеш всички книжа, все едно си заел къса позиция. Другия най-хубавия вариант е платформата и брокера да ти позволява да заемеш книжа и да излезеш в къса позиция. Или през тия etf-и дето движат нагоре при спад, които казваш. А може да има и други инструменти. Ама Dow и SP имат още да възстановяват, имат по едно 10%-15% да растат. Е не за един път веднага, но ще се гонят такива стойности.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Сащ са си добре, Dow, скача с 300 пункта, но вече много се различават отделните компании. Човек може да попадне на нещо което не мърда, ето от тази сутрин банките са плюс 4-5 %, шела не може да отлепи, DOW 300 пункта нагоре, може би е време да се мине на индекси, за по-големи суми, да не попадне човек на някоя компания, която да го тегли надолу. Индексите малко по трудно се играят през ЕТФ, дали отразяват точно движението, но какво да се прави
                              Индексен фонд съм ползвал за хеджиране спад надолу и е добре да се държат краткосрочно, защото са инструмент, който набутва инвеститора с разходи и не винаги следва точно пазара. Обичайно в портфейла си държа акции, които скачат повече от индексите, а при спад съответно по - малко, според ситуацията правя преструктуриране. А пък сега как всичко гони върхове и надува балона, няма как да се заложи на индекс, дори се озъртам за къси.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Сащ са си добре, Dow, скача с 300 пункта, но вече много се различават отделните компании. Човек може да попадне на нещо което не мърда, ето от тази сутрин банките са плюс 4-5 %, шела не може да отлепи, DOW 300 пункта нагоре, може би е време да се мине на индекси, за по-големи суми, да не попадне човек на някоя компания, която да го тегли надолу. Индексите малко по трудно се играят през ЕТФ, дали отразяват точно движението, но какво да се прави

                                Коментар

                                Working...
                                X