IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение



    "Пфайзер" пък е по - консервативен залог с шанс за добра печалба, ако удобрят тяхната ваксината с немската "Бионтех", която въпреки че ми угърмяхга главата с новини за нея последние месеци не взех, "Модерна" също пропуснах. Победителят с добрият продукт ще е един, другите ще им се срине цената, но не отчетох че процесът е дълъг и надеждите ще наливат кеш към емисиите.
    Аз ги удвоих- В очакване на Апокалипсиса- Анархията е на ход-

    Коментар


    • За съжаление пропуснах Tesla-та, когато преди 30-40 дни Мъск каза, че акциите били надценени и те върнаха на 700 долара а сега минаха 1500, ама и 5000 ще станат, понеже никой не може да го бие от макар големите Авто-производители, дето са натрупали милиарди през години и десетилетия. Такива коли-боклуци взеха да правят, еднодневки и сапунерки, ама да не отваряме тази голяма тема, не е за тука.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        Да не инвестирате всичко в NASDAQ и "Тесла" и да загубихте интерес тук?

        Daimler, BMW, VW, имате ли мнение, някой от тях с проект, който да се намеси сериозно на пазарът за ел. автомобили?

        Петролът е в рейндж, тези дни се събират ОПЕК+ и се очаква малко да поразхлабят ограниченията, като всички дават цени до 45 тази година и до 55 през 2021. Такива нива определено ще унищожат много шистаци в САЩ, но какво да кажем за европейските гиганти в сектора, наближава ли момента за инвестиции или лошото за тях тепърва предстои?
        Прав си. Време е да доразсостиме гордостта на Вермахта Луфт Вафе. Една по една ще падат плочките от доминото. 8.6 Е неприлично висока цена. Време е да падне. Все пак се издъниха в Сталинград Виресард това е прелюдия в обръщането на войната. Ще разиграваме ли птичия грип има хляб в него. Хахххх

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Тесла...неее? Чакам срещата и отчета на Шел за сега дивидента май ще остане 64 долара цента...?
          Ейй... точно се оплаквах, че няма спада наляво - надясно, това мрънкам от седмици вече и сега обърнала борсата, но...обичайно е 1 ден надолу, 5 нагоре. Едно 15% да върне, здравословно е, да изпусне въздух балона.

          99% ще запазят дивидент, около 4% чисто на тези нива, което е горе - голу добре съобразно ситуацията. Чакам с интерес и аз, а от петролните, на много правих анализи, само "Шел" и "Шеврон" изпъкват според критериите ми, към "Ше" ме влече явно. "Газпром" е интересен и с около 8% дивидент, по - добър баланс, но там рисковете са различни. Ще зачакаме края на месеца, както писах и преди, влече ме на цена от 12 след отчет, което преди дивидент е прилично ниво за вход. Не са топ перпсективите, но тук се чака и новина за зелено бъдеще и силна диверсификация на бизнеса, която поне краткосрочно трябва да вдигне акцията. За да се влезе истински в парите и цени на акцията над 22, петролът трябва да мине 55, а не се очертава скоро. Все пак да следим "ОПЕК+", както в момента затварят и пускат ограничения в много области, така могат да решат да удължат по - големите съкращение на добива, до 2-3 дни ще се разбере.

          "Пфайзер" пък е по - консервативен залог с шанс за добра печалба, ако удобрят тяхната ваксината с немската "Бионтех", която въпреки че ми угърмяхга главата с новини за нея последние месеци не взех, "Модерна" също пропуснах. Победителят с добрият продукт ще е един, другите ще им се срине цената, но не отчетох че процесът е дълъг и надеждите ще наливат кеш към емисиите.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            Да не инвестирате всичко в NASDAQ и "Тесла" и да загубихте интерес тук?

            Daimler, BMW, VW, имате ли мнение, някой от тях с проект, който да се намеси сериозно на пазарът за ел. автомобили?

            Петролът е в рейндж, тези дни се събират ОПЕК+ и се очаква малко да поразхлабят ограниченията, като всички дават цени до 45 тази година и до 55 през 2021. Такива нива определено ще унищожат много шистаци в САЩ, но какво да кажем за европейските гиганти в сектора, наближава ли момента за инвестиции или лошото за тях тепърва предстои?
            Тесла...неее? Чакам срещата и отчета на Шел за сега дивидента май ще остане 64 долара цента...?

            Коментар


            • Да не инвестирате всичко в NASDAQ и "Тесла" и да загубихте интерес тук?

              Daimler, BMW, VW, имате ли мнение, някой от тях с проект, който да се намеси сериозно на пазарът за ел. автомобили?

              Петролът е в рейндж, тези дни се събират ОПЕК+ и се очаква малко да поразхлабят ограниченията, като всички дават цени до 45 тази година и до 55 през 2021. Такива нива определено ще унищожат много шистаци в САЩ, но какво да кажем за европейските гиганти в сектора, наближава ли момента за инвестиции или лошото за тях тепърва предстои?
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Кофти е , че Европа и Сащ се застъпват само 2 часа (в лятното време) и точно тези 2 часа обикновено има разпродажби и после тръгва пазара в америка нагоре. Но европа вече е затворила.
                А водещия е щатския пазар.
                Най - честият сценарий, така е. Малко червено да има, здравословно е за летните месеци, а и поосвободих кеш от някои позиции със солидна печалба и трябва да се реинвестира.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Кофти е , че Европа и Сащ се застъпват само 2 часа (в лятното време) и точно тези 2 часа обикновено има разпродажби и после тръгва пазара в америка нагоре. Но европа вече е затворила.
                  А водещия е щатския пазар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Мисля че на 30 юли е отчета ,цената ще зависи от отчета но и от дивидента....ако го спрат за мен и 10 няма да ниско...? Иначе си прав , лош колко да е лош...колкото анализаторите или по лош....
                    Дивидента, ако го спрат, ще е скандално и цената ще се гмурне много, орязаха го с 2/3, сега на 0 ще е тежко, няма да го пипат повече низходящо.

                    Аз затова харесвам компании, чиято политика е да се изплаща % от печалбата, а не фиксирана сума. С % е по - прогнозируемо и най - удачен вариант за дружество и акционери. Не може да е на загуба дружеството, а да изплаща дивидент или да регистрира свръхдобри резултати и пак да е традиционната сума.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      От първото изречение не ме притеснява нищо. Края на месеца вадят отчет, който ме страхува повече, ясно е че ще е лош, но колко лош..."ШЕЛ" имат и голяма газова еккспозиция, а цените бяха също рекордно ниски, индустрията не работеше на пълен капацитет, Китай им отказа доставки преди няколко месеца, не знам дали възобновиха и най - важното: ЦЕНАТА НА ПЕТРОЛА. Ако тя не премине сериозно 45, цената на акцията ще е подтисната около 14, а с отчета може да се приземи на 13 лесно. Да добавим, че на места по света започват нови ограничителни мерки за сега по региони, ако се увеличат ще става страшно. Това краткосрочно до юли - август, доста повече риск от възможност, тъй че предложението на Muller за хеджиране е напълно резонно, сега с пут-опции го дават много, на никой не му се продава, но страхът от спад и едно W не е малък.
                      Мисля че на 30 юли е отчета ,цената ще зависи от отчета но и от дивидента....ако го спрат за мен и 10 няма да ниско...? Иначе си прав , лош колко да е лош...колкото анализаторите или по лош....

                      Коментар


                      • Shell-a подскача наистина като умряла котка, ама то много компании така подскачат като умрели, едва подскочат а много паднат. Но така ще е докато Dow Jones е толкова потиснат спрямо технологичните фирми. Докато Dow не отиде на 29 К и S&P не върнат на предкризсните нива, няма как.

                        Коментар


                        • Днес, червен пазар ми се чини!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Големи кредити а накрая да не излезе никс печалба....
                            Шел , продажби на полета , съкращения , преместване на Главната квартира...? Към 30 юли как ги виждаш холанците ,щото до края на седмицата може и под 14...?
                            От първото изречение не ме притеснява нищо. Края на месеца вадят отчет, който ме страхува повече, ясно е че ще е лош, но колко лош..."ШЕЛ" имат и голяма газова еккспозиция, а цените бяха също рекордно ниски, индустрията не работеше на пълен капацитет, Китай им отказа доставки преди няколко месеца, не знам дали възобновиха и най - важното: ЦЕНАТА НА ПЕТРОЛА. Ако тя не премине сериозно 45, цената на акцията ще е подтисната около 14, а с отчета може да се приземи на 13 лесно. Да добавим, че на места по света започват нови ограничителни мерки за сега по региони, ако се увеличат ще става страшно. Това краткосрочно до юли - август, доста повече риск от възможност, тъй че предложението на Muller за хеджиране е напълно резонно, сега с пут-опции го дават много, на никой не му се продава, но страхът от спад и едно W не е малък.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Големи кредити а накрая да не излезе никс печалба....
                              Шел , продажби на полета , съкращения , преместване на Главната квартира...? Към 30 юли как ги виждаш холанците ,щото до края на седмицата може и под 14...?
                              Сложи им едни путове и го играй страдъл и не го мисли-

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                Малко тегави са тези компании, бързо се развиха, но с цената на много кредити, поддържат повечето и високи дивиденти, с което още по - задлъжняха. Преносът и съхранението е по - добър бизнес от добивът с оглед на цените, преди наблюдавах 5-6, но постепенно се отказах.
                                Големи кредити а накрая да не излезе никс печалба....
                                Шел , продажби на полета , съкращения , преместване на Главната квартира...? Към 30 юли как ги виждаш холанците ,щото до края на седмицата може и под 14...?

                                Коментар

                                Working...
                                X