IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес па една хвалебствена статия за Европейските борси, как щели да надминат Щатските индекси с 10%, заради приетия спасителен пакет 750 млрд €
    Last edited by ПИЧ; 28.07.2020, 15:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Трудна сесия се очертава, немския оператор TUI много падна до минус 15%, Deutsche bank ще покаже отчет на 29.юли, около 8 часа, Shell на 30.Юли
      TUI колко се бях надъхал преди 1 г., после и фалита на Thomas Cook дойде като бонус, но корона ситуацията ги убива. Имат не малко дълг, отдавна ги зарязах, но си мисля, че могат да поемат към 0-та, авиолинията отдавна ги дърпаше надолу, сега няма да коментирам. Взимат някакви пари и от наеми, но разходите са огромни. Компанията е чудесна, услугите са на ниво, не познавам недоволен от тях, но моментът е кофти.

      Chevron, EXXON на 31-ви, BP 4.08. мисля, други не ме вълнуват, показателното е, че с този възходящ тренд на петрола, макар и да забави, късите в горсепомнатите компании са намалели последните седмици, махат ги точно пред отчетите. Също много нерентабилни кладенци в САЩ и Канада ги затварят, постепенно се стабилизира пазара, напълно ясно е, че ще се намести, на тези нива никой не му е рентабилно и слабите и с по - малко кеш излизат от съревнованието. Трудно е да се намерят позитиви, на всички дълга им нарастна осезаемо, короната ще промени сектора.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Трудна сесия се очертава, немския оператор TUI много падна до минус 15%, Deutsche bank ще покаже отчет на 29.юли, около 8 часа, Shell на 30.Юли
        Last edited by ПИЧ; 27.07.2020, 11:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Тази седмица ще е интересна и за петрола и за индексите...Питал съм те кои са по добре на маркета холандски или британски шел..ти кои би купувал ..имам холандски но мога да ги сменя ...?
          Най - интересната от към отчети, има някои, които ме вълнуват и по следващата.

          По - назад някъде в темата бях описал подробно разликите, като двете имат своите предимства. Прецени си според това, което търсиш, личното ми мнение е, че към момента британските са по - изгодни.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            То лятото 1/2 изтече, един август и малко от юли остана. Мине ли 45, в подножието на 50, но над 47 може и 20 да има при РДУ, за 10 няма причина, трябва да е по 1 евро загуба на акция сега + отново да почнат да затварят икономиките, но това няма как да стане, нямат толкова печатарски машини, още първият път бе върховна идиотщина. 12.8 е и при мен, но по мекият вариант, без екстремуми в тесен тунел, да стигне там август и после нагоре, но другата ми граница е 11.3, което съм го писал и като абсолютно дъно, което можем да видим при липса на дивидент и 100% купувам здраво там.
            Тази седмица ще е интересна и за петрола и за индексите...Питал съм те кои са по добре на маркета холандски или британски шел..ти кои би купувал ..имам холандски но мога да ги сменя ...?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Очакванията при 45 долара барела за 20 евра при шел а той връща ,все мисля че при тестване на 12,8 ще скочи щото ако не скочи към 10 ще ходи летото...
              То лятото 1/2 изтече, един август и малко от юли остана. Мине ли 45, в подножието на 50, но над 47 може и 20 да има при РДУ, за 10 няма причина, трябва да е по 1 евро загуба на акция сега + отново да почнат да затварят икономиките, но това няма как да стане, нямат толкова печатарски машини, още първият път бе върховна идиотщина. 12.8 е и при мен, но по мекият вариант, без екстремуми в тесен тунел, да стигне там август и после нагоре, но другата ми граница е 11.3, което съм го писал и като абсолютно дъно, което можем да видим при липса на дивидент и 100% купувам здраво там.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Прави впечатление, че резултатите на компаниите са по - добри от прогнозите и не е такава сеч, каквато очаквах, да приемем, че по - песимистични цифри за били заложени, понеже като ги правеха беше всичко яко спад и надолу без никаква яснота до кога, как, лек, ваксини и т.н.

                "ШЕЛ" в деня на отчета +/- 5% да го изиграе(една седмица остава), като повечето негативи вече са наяве, отписаха едни 22 млр., обратното изкупуване спряха, лошо би било да спрат дивидента. Цените на петрола възстановиха бързо, опитва се да пробие 45, но ме съмнява ме с това криво потребление, няма самолети, круизи и туризъм изобщо, на газта са доста ниски цените и ще се отрази при холандците. Може да има сега голяма новина за зелено бъдеще и какъвто е хит сектора да изстреля цената, иначе под 50 долара/барел няма да има много по - високи стойности за акцията.
                Очакванията при 45 долара барела за 20 евра при шел а той връща ,все мисля че при тестване на 12,8 ще скочи щото ако не скочи към 10 ще ходи летото...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Monte, не знам какво да ти препоръчам за Шела, нито да го препоръчам, нито да го отхвърля (като книга достъпна през европйските платформи и правила). Щото като го отхвърлиш какво друго ще вземеш в Европа.
                  Не знам, ти си заслужил инвеститор, аз не съм.
                  Shell-a го съпоставяй с Exxon Mobil, има корелация висока.
                  Това със заслужилия е шега...? Иначе до края на месеца ще гледаме петролни отчети и всичките лоши...зависи колко лоши и това мнение за дивидент 16 падащи щатски цента ме притеснява..? А август никога не е бил много добър месец за борсите...

                  Коментар


                  • Прави впечатление, че резултатите на компаниите са по - добри от прогнозите и не е такава сеч, каквато очаквах, да приемем, че по - песимистични цифри за били заложени, понеже като ги правеха беше всичко яко спад и надолу без никаква яснота до кога, как, лек, ваксини и т.н.

                    "ШЕЛ" в деня на отчета +/- 5% да го изиграе(една седмица остава), като повечето негативи вече са наяве, отписаха едни 22 млр., обратното изкупуване спряха, лошо би било да спрат дивидента. Цените на петрола възстановиха бързо, опитва се да пробие 45, но ме съмнява ме с това криво потребление, няма самолети, круизи и туризъм изобщо, на газта са доста ниски цените и ще се отрази при холандците. Може да има сега голяма новина за зелено бъдеще и какъвто е хит сектора да изстреля цената, иначе под 50 долара/барел няма да има много по - високи стойности за акцията.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Monte, не знам какво да ти препоръчам за Шела, нито да го препоръчам, нито да го отхвърля (като книга достъпна през европйските платформи и правила). Щото като го отхвърлиш какво друго ще вземеш в Европа.
                      Не знам, ти си заслужил инвеститор, аз не съм.
                      Shell-a го съпоставяй с Exxon Mobil, има корелация висока.
                      Last edited by ПИЧ; 23.07.2020, 15:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Продължава неяснотата с Дойчовците, нема да е този инвеститор проблема, който споменах по-долу. В същото време Sewing - шефа, казал че резултатите са по-добри от очакваното, щели да излязат на 28.Юли.
                        А няма ли е по добре да гледаме резултатите на петролните до края на месеца и ако тръгнат яко надолЕ да заредим..Банките трият на едни нива и ако нещо стане имат голям мегдан надолЕ...?

                        Коментар


                        • Продължава неяснотата с Дойчовците, нема да е този инвеститор проблема, който споменах по-долу. В същото време Sewing - шефа, казал че резултатите са по-добри от очакваното, щели да излязат на 28.Юли.

                          Коментар


                          • Дойче банк, дето омекнаха вчера , точно в ръста на пазара - причината била, че някакъв инвеститор завел дело във New Jersey federal district court. Инвеститора бил подведен, от дефиницията за пране на пари ................... не можах да го разбера,
                            Аз като чуя за пране на пари - не искам да слишам, защото това понятие е измислено за да се създават трудностина гражданите и фирмите. Няма такова нещо пране на пари. Парите не миришат - казал го е още император Веспасиян .........преди стотици години
                            Last edited by ПИЧ; 22.07.2020, 09:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Чета една статия от Reuters - https://www.reuters.com/article/us-e...KCN24M2N3?il=0

                              Говори се за фискална интеграция. Никой не обелва и дума за това.
                              Дали нашите юнаци, не са подписали за това, което ще означава в следващите години покачване на данъчните ставки. Като ни отпраскат с едни данъци върху доходите от по 30%, капиталовата печалба и дивидента от 25%, този фонд ще ни излезе солено, а много хора ползи от него няма да видят.
                              Те нали ще касират веднага много им дреме.

                              Коментар


                              • Чета една статия от Reuters - https://www.reuters.com/article/us-e...KCN24M2N3?il=0

                                Говори се за фискална интеграция. Никой не обелва и дума за това.
                                Дали нашите юнаци, не са подписали за това, което ще означава в следващите години покачване на данъчните ставки. Като ни отпраскат с едни данъци върху доходите от по 30%, капиталовата печалба и дивидента от 25%, този фонд ще ни излезе солено, а много хора ползи от него няма да видят.

                                Коментар

                                Working...
                                X