IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
    Сега продадох 80 от 107-те си Байер-а на 46.58. Чувствам се по-добре с малка позиция и повече пари в брой. Дадоха около 6% доходност. 200 и малко евро печалба.
    Малий.....Сега какво ще правиш с толкова много пари?Може да започнеш да отпускаш бързи кредити
    Last edited by strol; 20.11.2020, 19:35.

    Коментар


    • Сега продадох 80 от 107-те си Байер-а на 46.58. Чувствам се по-добре с малка позиция и повече пари в брой. Дадоха около 6% доходност. 200 и малко евро печалба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        едно е да ти се иска, друго е да има логика. Какво е логиката "аспирините" да падат ако има силна вълна на ковод-а. Не знам дали си чул, но за ковид препоръчват аспирин
        Логиката си е логика, а фактите са, че оня ден Байер бяха 49+, а в момента са 47.2.

        А и точно аспирина на Байер е три пъти по-скъп от всеки друг аспирин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

          Аз също мисля, че ако ще падат Байер, могат да паднат до 44.9, а при нова силна вълна на ковид-а до 40.0. Но на тази атрактивна цена ще се намерят бързо купувачи. Сигурен съм, че повечето фондове държат кеш за такива случаи.

          А много ми се иска Рено-то да слязат на 25, а дано, да взема пак 100-тина броя.
          едно е да ти се иска, друго е да има логика. Какво е логиката "аспирините" да падат ако има силна вълна на ковод-а. Не знам дали си чул, но за ковид препоръчват аспирин

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Гледаш главно модните шитни, а не стабилните печеливши. Много компании бяха безумно подценени, а някои продължават да са. На колко още да слязат аспирините, че втората вълна да ги досъбори.
            Аз също мисля, че ако ще падат Байер, могат да паднат до 44.9, а при нова силна вълна на ковид-а до 40.0. Но на тази атрактивна цена ще се намерят бързо купувачи. Сигурен съм, че повечето фондове държат кеш за такива случаи.

            А много ми се иска Рено-то да слязат на 25, а дано, да взема пак 100-тина броя.
            Last edited by Никола20; 17.11.2020, 14:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              nomche, SAP-а не го познавам добре, но би трябвало да се движи като другите подобни, например Microsoft. Направи една корелация за последните 3 или 5 години, да видиш има ли връзка.
              По интересното за мен е че втората вълна на епидемията, по никакъв начин не се отразява на капиталовите пазари и цените хвърчат нагоре.
              Гледаш главно модните шитни, а не стабилните печеливши. Много компании бяха безумно подценени, а някои продължават да са. На колко още да слязат аспирините, че втората вълна да ги досъбори.

              Коментар


              • nomche, SAP-а не го познавам добре, но би трябвало да се движи като другите подобни, например Microsoft. Направи една корелация за последните 3 или 5 години, да видиш има ли връзка.
                По интересното за мен е че втората вълна на епидемията, по никакъв начин не се отразява на капиталовите пазари и цените хвърчат нагоре.

                Коментар


                • Какво мислите за SAP? Вече ми излезе на плюс, тъкмо след като бях стигнал на - 10 % и то като влязох под 100 евра. Нещо не мърда добре днес и почнах да се чудя дали да не го махам, макар да си мисля, че има едни 12-15 % докато стигне това, което пишат на разни места за таргет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                    Колеги, какво се случи в Европа? Да не би да са открили лек срещу Ковид-а?
                    Да, Pfeizer в сътрудничество с BioNTech

                    Коментар


                    • Колеги, какво се случи в Европа? Да не би да са открили лек срещу Ковид-а?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        BAYN тръгна нагоре... мисля, че е време
                        Никой ли няма да купува? Не мисля, че ще пада още.

                        Коментар


                        • Protokol напусна, Монти се покри нещо, много и преди тях зачезнаха, форумът не е същият като преди, губи стойност, БФБ е в кома, оптимист съм за пазарите в ЕС и разбира се отвъд океана, знаят що е борса, има принципи и регулации. Пожелавам успех на всички приятели, инвеститори и кандидат инвеститори!
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Честито на шеладжиите! Ха, дано повлече крак.

                            Коментар


                            • германия също затваря

                              Германия налага карантина от 2-ри ноември до края на месеца, за да спре стремглавото покачване на броя на заразените от Covid-19. Две седмици след началото на карантината ще има преценка дали мерките да се затегнат допълнително или да се отпуснат. Това се споразумяха днес в телефонна конференция премиерите на германските провинции и канцлерът Ангела Меркел.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Преди да почне по масова разпродажба на пазарите обикновенно първо се потапя DAX.
                                Не е само Дакс-а. Франция, Швейцария (там даже свръхкупените Лоджитек са 8% надолу).
                                А иначе нетърпението е вредно, а понякога, като в последния ми пост в NYSE, и търпението може да е вредно.

                                Коментар

                                Working...
                                X