IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение

    можеш да ги игнорираш, да им налееш още парички и да получиш по-евтино акции, или да продадеш правата си за записване (виж си сметката), като последното трябва стане до посочената дата.
    Ако не ги продам до посочената дата, какво ще се случи с тях?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от voyager Разгледай мнение
      Привет, имам следният въпрос и бих помолил за адекватен и смислен отговор.
      Имам известно количество акции на Луфтханза. Преди дни те направиха увеличение на капитала и цената на акциите се срина. Сега получавам съобщение от Испански брокер (където са и акциите ми), че имам право да закупя същото количество (акции или права), колкото е и броя на притежаваните от мен акции, на цена от 3,58 евро за брой, като трябва да ги уведомя до 01.10.2021. Проблемът е, че нямам никаква представа какво да правя, поради което и търся съвет тук.
      можеш да ги игнорираш, да им налееш още парички и да получиш по-евтино акции, или да продадеш правата си за записване (виж си сметката), като последното трябва стане до посочената дата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Пак дойде ред на аспирините. Този път не бих продавал на цялата позиция на 50.
        Те, от позицията останаха сал 7 акции @43.87.
        Засега нямам намерение да ги продавам.

        -------

        Баси иронията! Най-печелившата ми акция е Ролс (65%+), а същевременно ми е най-малката като размер - 0.9% от пф.

        П. П. Всъщност, най-малката е ALQGC Quantum genomics @4.15. И те са на +20%.
        Като цифри са почти еднакви с Ролс-а, но той е пенита, те в евро.
        Last edited by Никола20; 27.09.2021, 14:15.

        Коментар


        • Привет, имам следният въпрос и бих помолил за адекватен и смислен отговор.
          Имам известно количество акции на Луфтханза. Преди дни те направиха увеличение на капитала и цената на акциите се срина. Сега получавам съобщение от Испански брокер (където са и акциите ми), че имам право да закупя същото количество (акции или права), колкото е и броя на притежаваните от мен акции, на цена от 3,58 евро за брой, като трябва да ги уведомя до 01.10.2021. Проблемът е, че нямам никаква представа какво да правя, поради което и търся съвет тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Зеленажите зависи как се представят най-вече. Като цяло са нагоре нещата.
            Айде дакса ще отвори600-700 точки наготе

            Коментар


            • Зеленажите зависи как се представят най-вече. Като цяло са нагоре нещата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Опрасках няколко аспирина. Колкото за децата да има. Малко гладен останах та добавих и Полиметалл в Лондон.
                Според вас как ще отвори дакса след изборите,аз мисля с гап нагоре поне 500 точки ??

                Коментар


                • Опрасках няколко аспирина. Колкото за децата да има. Малко гладен останах та добавих и Полиметалл в Лондон.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Пак дойде ред на аспирините. Този път не бих продавал на цялата позиция на 50.
                    Ще има голяма лапаница около БайерГолдман днес им дадоха целева цена 71 евра,потенциал около 50% Истерията около глифозата скоро ще отшуми, а вече имат провизирани почти 4 млрд.за бъдещи обезщетения.Байер си е Байер,лично моето мнение е ,че ще надскочат целевата цена на Голдман
                    Last edited by strol; 23.09.2021, 18:22.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                      Баси врътките дето се налагат. Продадох 3/4 от Байер (BAYN)@ 50.30 и купих Рено @31.18. Средната на вторите слезе на 32.45.

                      От Байер успях да взема един дивидент от 2 евро за акция, без близо 30% данък и 14% печалба от книжата.
                      Пак дойде ред на аспирините. Този път не бих продавал на цялата позиция на 50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                        Гледам и аз за вход на Рено, графиката е доста сгодна за вход ми се струва, но ако пазара направи корекция ще я пробие. Купуването на Renault винаги е много трудно. Моят съвет е че тази акция винаги може да се купи поне едни 10% от най-ниската цена която ти се струва вероятна. Аз мисля да налея кеша там при 8-10% корекция, която ще се случи до седмици.
                        Съгласен съм. Но аз се надявам на 200% ръст при тази акция до 3-4 години и 10% от настоящата цена не ме бъркат, ако въпросния ръст се случи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Какво става бе хора, Немската икономика бумти ли ?, Защото Щатската явно бумти яко, не се спира ръста .... всички бумтят на крилете на инфлацията
                          Не е само инфлацията в смисъл на последици от монетарните политики. Газпром във Франкфурт днес мина 7, Фортум >26. За CEZ да споменавам ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                            Баси врътките дето се налагат. Продадох 3/4 от Байер (BAYN)@ 50.30 и купих Рено @31.18. Средната на вторите слезе на 32.45.

                            От Байер успях да взема един дивидент от 2 евро за акция, без близо 30% данък и 14% печалба от книжата.
                            Гледам и аз за вход на Рено, графиката е доста сгодна за вход ми се струва, но ако пазара направи корекция ще я пробие. Купуването на Renault винаги е много трудно. Моят съвет е че тази акция винаги може да се купи поне едни 10% от най-ниската цена която ти се струва вероятна. Аз мисля да налея кеша там при 8-10% корекция, която ще се случи до седмици.

                            Коментар


                            • Какво става бе хора, Немската икономика бумти ли ?, Защото Щатската явно бумти яко, не се спира ръста .... всички бумтят на крилете на инфлацията

                              Коментар


                              • Някой с Газпром в Дойчланд? Пратиха ми дивидента в долари. Не е болка за умиране, но ме изненада неприятно. По принцип ли го дават така или като при Шел можеш да избираш по някакъв начин?

                                ===

                                Иначе продадох Евроколичките на 0,50. Купени на 0,25. Цялата позиция. Точно защото ми трябваха евро без разправии. Вероятно имат още много нагоре да катерят, но едва ли ще е в близките месец два и не ми се чакаше.
                                Last edited by terziеv; 25.08.2021, 11:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X