IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

    Аз също купих колкото за Бог да простиПредполагам,че oще в понеделник ще отвори над 92
    В момента е 95...премаркета беше и 97...?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Дааа...първо 80 а сега ще гони100 + във Вирекард...Някой участва ли...жалко че купих много малко бройки...!
      Аз също купих колкото за Бог да простиПредполагам,че oще в понеделник ще отвори над 92

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

        Монти - покрай последните новини може и да ти се сбъдне таргета..... 80


        https://www.ft.com/content/0d06cdf2-...0-ebcaf69d05bb

        One of Wirecard’s largest shareholders has called on the company’s board to end a “whitewash” of its problems and appoint new managers “untainted” by the group’s past

        Andreas Mark, fund manager at Union Investment, a top-10 shareholder in Wirecard with a 4.1 per cent stake, told the Financial Times on Tuesday that “the time for excuses is over. The company tried to whitewash the problems for too long. Now deeds are more important than words.”
        Дааа...първо 80 а сега ще гони100 + във Вирекард...Някой участва ли...жалко че купих много малко бройки...!

        Коментар


        • Обаче забелязвате ли как всичко е вързано с втората световна война. 9144 9444 най любимите нива на даксот. И сега на деня на победата връх. Значи на господин давид соломон от голдман саш най любими са му войните. Хяхяххяхяхя

          Коментар


          • милите ми даксажиичета . пак се размечтаха за дакс на 100 хиляди .

            а целта беше елементарна . просто господин давид соломон шефф на голдман саш искаше да си тества най големия обем на 1 мин от онзи ден на 10853

            сега хубаво късо за новия апокалипсис

            хяхяхяхяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Днес пазара не върви, нулева волатилност, пак чакаме Америка да ни даде посоката ... пиша го по-скоро за млади трейдъри. Америка задава посоката на Европа, колкото и да е неприятно това да го кажем.
              Задава е прекалено меко. САЩ разпореждат, Европа изпълнява. Ако някоя европейска компания почне много да си вярва - под съд в Мисури, Луизиана, Небраска за петшестнадесет млрд. То вече почнаха хибридна кампания за пети мандат на Меркел, че да имаме още от хубавото.

              https://www.statista.com/statistics/...estic-product/ - тенденцията е ясна.
              Last edited by terziеv; 07.05.2020, 16:24.

              Коментар


              • Днес пазара не върви, нулева волатилност, пак чакаме Америка да ни даде посоката ... пиша го по-скоро за млади трейдъри. Америка задава посоката на Европа, колкото и да е неприятно това да го кажем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Не че останалите акции се движат от някаква логика и смисъл Иначе какво очакваш точно от TUI след като вече всичко е в интернет? Фалита на Томас кук миналото лято беше сигнална лампа и за тях. 13 евро ми се струва невъзможно в никакъв обозрим период.
                  Ако имаш предвид, че всеки може да си организира почивката през интернет си прав. Но доста народ са научени да купуват пакети... Вероятно вируса ще промени навиците на част от тях... От друга страна TUI имат доста собственост от която ще печелят като рентиери. ... Разбира се, зависи доколко ще е заета.,
                  Не мога да разбера защо още не са отказали договора с Боинг - имат основание и ще им олекне...
                  Може би е същата причина поради която избрахме да купим F-16
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    TUI - направо невъзможно за прогнозиране...
                    Не бях виждал такъв даунгрейт от 13 на 1.3
                    Американската инвестиционна банка Morgan Stanley понижи Tui от "Равно тегло" на "Поднормено тегло" и понижи ценовата стойност от 13,00 EUR до 1,30 EUR.
                    Не че останалите акции се движат от някаква логика и смисъл Иначе какво очакваш точно от TUI след като вече всичко е в интернет? Фалита на Томас кук миналото лято беше сигнална лампа и за тях. 13 евро ми се струва невъзможно в никакъв обозрим период.

                    Коментар


                    • TUI - направо невъзможно за прогнозиране...
                      Не бях виждал такъв даунгрейт от 13 на 1.3
                      Американската инвестиционна банка Morgan Stanley понижи Tui от "Равно тегло" на "Поднормено тегло" и понижи ценовата стойност от 13,00 EUR до 1,30 EUR.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        След четене на всичко възможно за данък дивидент при източника, ще те посъветвам първо да се обадиш на брокера. Ценното на тази акция е дивидента, капиталовата печалба няма как да е много голяма. При данък от 20+% няма никакъв смисъл.

                        Специално при Interactive трябва доста да кихнеш, за да ти дадат документ, че акциите са на твое име.
                        А не, за възстановяване на данък изобщо не мисля. Аз ползвам Елана глобъл трейдър и Саксо. Те имат някаква услуга за връщане на данъци, но за суми под 100$ на тримесечие от различна държава, не си струва да се занимаваш. За дивиденти плащани веднъж в годината може и да си струва, но ако е за тримесечие трябва да имаш доста голям тримесечен дивидент че да можеш да се възползваш. Можеш да им видиш условията тук.
                        https://globaltrader.elana.net/bg/mo...ery-globe-tax/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение

                          виж PPL Corpo
                          Да, компанията не е лоша, има приличен дивидент и сектора в които оперира е същия. Цената също е на дъно което е много добре. Аз съм се насочил обаче към европейска компания.А и те като испанците са доста задлъжнели. Благодаря все пак. Ще я наблюдавам като цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Манчев, като искаш да държиш по-дълго (да речем 2 г.и повече) вземи си Boeing , на 1/3 - та е цената. Ще му дойде възстановяването. Пак ще се лети. А са само Боинг и Airbus, сериозна работа е, не е като да правиш капачки за буркани. А, пропуснах и тези от Съветския съюз. Ще се лети - първо карго полети, после по-малко хора на борда.
                            Тия да ми ги подаряват не ги искам. Може и да възстановят, но просто не са ми таргет. Нито ми харесва бизнеса им, нито очаквам добри перспективи пред авио-сектора в близките 2 години. Единственото което е хубаво е както и ти казваш - цената. Пак казвам, може и да си прав, а аз да пиша пълни глупости в момента, но компанията просто не е "моето нещо".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Да, заради това реших да изчакам. Имат малко повече дълг отколкото ми се иска, но ако видя 14 евро бих взел. Ако до тогава не съм изхарчил кеша дотогава де
                              виж PPL Corpo

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Да, заради това реших да изчакам. Имат малко повече дълг отколкото ми се иска, но ако видя 14 евро бих взел. Ако до тогава не съм изхарчил кеша дотогава де
                                След четене на всичко възможно за данък дивидент при източника, ще те посъветвам първо да се обадиш на брокера. Ценното на тази акция е дивидента, капиталовата печалба няма как да е много голяма. При данък от 20+% няма никакъв смисъл.

                                Специално при Interactive трябва доста да кихнеш, за да ти дадат документ, че акциите са на твое име.

                                Коментар

                                Working...
                                X