IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква фирма може да регистрира физ лице, което търгува акции, суровини и биткойн?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trader777 Разгледай мнение
    Здравейте, от няколко години не работя и се издържам само от търговия на криптовалути през американските борси. В бъдеще смятам да тегля по-големи суми и може да си имам проблеми с НАП, въпреки че плащам данъци. Най-големия проблем остават банките, защото като ме виждат, че съм безработен и че пристигат големи суми, осoбено от криптоборси, това със сигурност ми гарантира изгонване, а много вероятно и да вляза в черен списък в който се предава между банките (говори се, че има такъв). Поради тази и други причини смятам, че е по-добре да работя през фирма. В бъдеще смятам да търгувам акции и суровини, евентуално и други финансови активи. От няколко месеца се опитвам да регистрирам фирма с максимално близка дейност. Не споменавам никъде името биткойн в занятието на дейността на фирмата, а използвам думите финасови активи и посочвам в текста, че използвам за инвестиране само лични средства. Търговския регистър ми отказва регистрация, защото ми искат лиценз за брокер и начален капитал, който е доста голям. Знам че има хора, които се издържат само от търговия на финасовите пазари и ще се радвам да ми помогнете с текст за предемтната дейност на фирмата ми. Това е текста, който ми отказаха регистрация:

    Предмет на дейност: покупко- продажба на финансови активи, сделки с ценни книжа,
    сделки със собствени средства за плащане, гаранционни сделки по комисионни и
    посреднически сделки по управление на фондове за инвестиране на капитал, по
    придобиване на дялове от вътрешни и международни инвестиционни фондове, по
    доверително управление на собствени финансови активи, консултации по сконтови сделки,
    вътрешна и външна търговия, както и всяка друга търговска дейност, незабранена от
    закона.
    Подходът е погрешен. За да останеш в банката, защото наистина напоследък са взискателни, просто откриваш каквато и да е фирма с някакво занятие. Да речем посредничество и търговия с недвижими имоти. А и иначе не е забранено едно физическо лице да търгува по установения ред с акции, биткоин и прочее.

    Не е необходимо да се усложняват нещата.

    Коментар


    • Тези защо си ги писал?

      "посреднически сделки по управление на фондове за инвестиране на капитал"

      Това предполага дейност като инвестиционен посредник. А ти ще си клиент на инвестиционен посредник, а не инвестиционен посредник.

      Ако са собствени финансовите активи защо "доверително управление"?

      "по доверително управление на собствени финансови активи"

      Махни ги тези неща, не ти трябват. Фирмата може да извършва всичко, няма значение, че не е описано в предмета на дейност.

      Трън в задника е изкарването на LEI номер и после KYC бумащината с криптоборси, инвестиционни посредници.

      Може да пишеш просто "спекулация с финансови активи чрез инвестиционен посредник", но даже и това е напълно излишно, защото не си длъжен да изброяваш всички дейности, които фирмата ще извършва (или поне така си мисля, питай специалист за тези неща).

      Намери си специалист по регистрация на фирми да ти даде максимално шаблонен текст за предмета на дейност, с който няма как да ти откажат.

      "В бъдеще смятам да търгувам акции и суровини, евентуално и други финансови активи."

      Това, че си спечелил от криптовалути се дължи единствено на късмета да купуваш по време на бичи пазар или да държиш достатъчно дълго или си имал огромен късмет да спечелиш от краткосрочни сделки.

      Никакви реални умения нямаш за правиш day trading и swing trading на каквито и да е финансови активи. Защо знам ли? Защото никой няма реални умения за това и няма как да има. Тези, които печелят от такива сделки имат единствено късмет, не умения.

      Продължителните сделки със суровини не са изгодни, защото имаш огромни разходи по поддържане на позицията. В много редки случаи такива сделки може да имат смисъл.

      Единствено има смисъл да се купуват акции и да се държат дългосрочно. Краткосрочните спекулации е почти сигурно, че ще доведат до загуби, защото са неразличими от хазарт.

      Виж и какво значи illusion of skill: http://skepdic.com/illusionofskill.html

      Много е вероятно да попаднеш и на продавачи на услуги по регистрация на фирми в чужбина, ако юрисдикцията е от онези по-съмнителните е почти невъзможно да си отвориш сметка в криптоборса на името на фирмата, а също е проблемно и да отвориш сметка при нормален изгоден инвестиционен посредник. Ако фирмата ти е в държава, в която не живееш също може да имаш проблеми.
      Last edited by vstoykov; 04.09.2021, 02:38.
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • Каква фирма може да регистрира физ лице, което търгува акции, суровини и биткойн?

        Здравейте, от няколко години не работя и се издържам само от търговия на криптовалути през американските борси. В бъдеще смятам да тегля по-големи суми и може да си имам проблеми с НАП, въпреки че плащам данъци. Най-големия проблем остават банките, защото като ме виждат, че съм безработен и че пристигат големи суми, осoбено от криптоборси, това със сигурност ми гарантира изгонване, а много вероятно и да вляза в черен списък в който се предава между банките (говори се, че има такъв). Поради тази и други причини смятам, че е по-добре да работя през фирма. В бъдеще смятам да търгувам акции и суровини, евентуално и други финансови активи. От няколко месеца се опитвам да регистрирам фирма с максимално близка дейност. Не споменавам никъде името биткойн в занятието на дейността на фирмата, а използвам думите финасови активи и посочвам в текста, че използвам за инвестиране само лични средства. Търговския регистър ми отказва регистрация, защото ми искат лиценз за брокер и начален капитал, който е доста голям. Знам че има хора, които се издържат само от търговия на финасовите пазари и ще се радвам да ми помогнете с текст за предемтната дейност на фирмата ми. Това е текста, който ми отказаха регистрация:

        Предмет на дейност: покупко- продажба на финансови активи, сделки с ценни книжа,
        сделки със собствени средства за плащане, гаранционни сделки по комисионни и
        посреднически сделки по управление на фондове за инвестиране на капитал, по
        придобиване на дялове от вътрешни и международни инвестиционни фондове, по
        доверително управление на собствени финансови активи, консултации по сконтови сделки,
        вътрешна и външна търговия, както и всяка друга търговска дейност, незабранена от
        закона.
        Last edited by Trader777; 07.08.2021, 16:54.
      Working...
      X