IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо е толкова твърдо разбирането, че CFD се търгува само краткосрочно (пример)?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stansky Разгледай мнение
    Добре, благодаря че сменихите тона и в момомента усещам една по-смислена дискусия : )
    Едно от нещата, които разбирам от вас е, че условията в търговията с CFD не са толкова фиксирани и бетонирани както когато човек би си представил при подписването на един договор?

    Някой има ли мнение конкретно за Елана като брокери с CFD, за да не говорим наизуст? Как така ще правят каквото си искат, ще манипулират и ще отварят/затварят или променят условия от днес за утре. Признавам, подобни приказки не съм ги очаквал и за първи път ги чувам. Ако е така, ок, няма да се занимавам изобщо с CFDта или със сигурност не и по този начин

    А иначе още отначало не исках изобщо да споменавам за какви акции говорим, защото не искам да обсъждаме кой колко и от какво разбира, че ще убием идеята на темата за CFD, а не дали конкретен бизнес, в който искаш да инвестираш е ок или не.

    И послендо иначе - може би ви е трудно да разберете и различната психология на риска. Може да съм преминал някакъв праг на ок риск за мен, който на вас би ви бил безумен. Сигурно това също влияе в различните разбирания? Аз започнах с това, че съм ок да изгубя заложеното. Но въпросът е този избор за риск да го направя по добре осъзнати и калкулирани и напълно ясни механизми. Затова дадох пример - за да ми кажете, че някоя формула или сметка съм я объркал или пък за да ми кажете, че някое условие в търговията с CFD съм го пропуснал и т.н.
    за Елана - не знам, но Бенчмарк не манипулират и не затварят или променят условия от днес за утре.

    Коментар


    • Добре, благодаря че сменихите тона и в момомента усещам една по-смислена дискусия : )
      Едно от нещата, които разбирам от вас е, че условията в търговията с CFD не са толкова фиксирани и бетонирани както когато човек би си представил при подписването на един договор?

      Някой има ли мнение конкретно за Елана като брокери с CFD, за да не говорим наизуст? Как така ще правят каквото си искат, ще манипулират и ще отварят/затварят или променят условия от днес за утре. Признавам, подобни приказки не съм ги очаквал и за първи път ги чувам. Ако е така, ок, няма да се занимавам изобщо с CFDта или със сигурност не и по този начин

      А иначе още отначало не исках изобщо да споменавам за какви акции говорим, защото не искам да обсъждаме кой колко и от какво разбира, че ще убием идеята на темата за CFD, а не дали конкретен бизнес, в който искаш да инвестираш е ок или не.

      И послендо иначе - може би ви е трудно да разберете и различната психология на риска. Може да съм преминал някакъв праг на ок риск за мен, който на вас би ви бил безумен. Сигурно това също влияе в различните разбирания? Аз започнах с това, че съм ок да изгубя заложеното. Но въпросът е този избор за риск да го направя по добре осъзнати и калкулирани и напълно ясни механизми. Затова дадох пример - за да ми кажете, че някоя формула или сметка съм я объркал или пък за да ми кажете, че някое условие в търговията с CFD съм го пропуснал и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stansky Разгледай мнение
        Хора, защо никой не обосновава твърдението си, че се опитвам да направя глупост, а усещам по-скоро едно заядливо отношение? Нормално е да не приемам на сериозно мнения, които не са обосновани.
        Единствената възможна причина, за да предпочетеш CFD пред common stocks, е високия ливъридж. Използването на лост 1:2 не оправдава поемането на неограничен и недефинируем риск с избора на шано-бъкет, предлагащ CFD.

        Коментар


        • направи следният експеримент отвори някоя CFD акция и сложи лимит ордер бид 1 цент над най-добрият такъв, тоест стесни спреда с твоя ордер и кажи дали си успял да направиш това просто нещо дето е възможно при нормалната търговия на финансови инструменти

          разбира се това горното не те бърка щом си фундаментален трейдър/инвеститор и си сигурен че теслата е минимум 20% нагоре
          един съвет - не се заяждам пробвай първо без ливъридж преди да разбереш така наречените твои "реалистични прогнози" колко са реалистични в действителност, щом са ти толкова ясни EV-та - възможностите са пред теб, не опитвай да превъртиш борсата от първият път
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            Въпросът беше друг, а и никой не го съветва да си слага стопове.

            Дори да няма стоп, на 25-30% от обезпечението - посредникът ще го уведоми за очакван Маржин Кол и - ако не допълни своевременно сметката - ще му затвори позицията.

            При достатъчно големи флуктуации и волатилен пазар, дори няма да го уведомят у позицията ще бъде затворена автоматично.

            Да не забравяме, че човекът е решил да печели светкавично, а това е една много рискова постановка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stansky Разгледай мнение
              Хора, защо никой не обосновава твърдението си, че се опитвам да направя глупост, а усещам по-скоро едно заядливо отношение? Нормално е да не приемам на сериозно мнения, които не са обосновани. В същото време ви давам подробно разписан пример, по който можете да кажете къде са му слабостите.

              Това "CFDто могат да ти го затворят когато си поискат" е наистина ново 20 за мен и тотално променя нещата.
              Ето ви още конкретика, за да видим защо така се разминаваме - решил съм да ползвам Елана и никъде в условията им за CFD търговия не съм срещнал условие, че могат да ми затворят позиция, ако имам достатъчно покритие в сметката за нея.

              Условието при тях е че можеш да ползваш половината от стойностите на реалните ти акции за обезбечение на други сделки.
              Тоест, ако имаш 100 акции по $500, ще можеш да използваш 50х$500 = $25К

              По моите сметки ако с тези $25К откриеш 1 CFD позиция за $50К (50% ливъридж) и изисквания поддържащ ливъридж от тях е 25%, това би трябвало да значи, че реалните ми акции би трябвало да покриват потенциални спадове до 50% (т.е. в случая до $250 на акция) от първоначалното отваряне на позицията. На теория ако открия подобна позиция и акциите ми се обезценят с 50%, а позицията си стои все така отворена, то тогава ще имам позиция за $50К и покритие от $12.5К (нали и реалните са се обезценили с 50%), което изпълнява искането за поддържащ марджин от 25%.

              Затова отворих темата, защото такива остри мнения, че това е глупост, ме карат да си мисля, че изпускам някакъв момент в тези калкулации...
              Обаче на този етап никой не ми дава смислен отговор защо това да е глупост...
              Реално ме интересува работа с CFD с позиции от седмици/месеци, а примерът за 1 година е принципен и не ме интересува търговия, която спекулира с дневните мърдания нагоре-надолу по ред причини.
              CFD-тата са просто инструмент. Имат си някой приложения и предимства но като цяло трябва да се внимава с тях. В повечето случаи излизат много по скъпо отколкото да купиш реалната акция. А Брокера може да ти върти най различни номера. Може да манипулира цената, да ти затвори позиции, може да ти ограничи търговията и по всяко време да промени изискването за маржин както и размера на суапа. Затова CFD-та по принцип не се ползват за дългосрочни позиции защото нямаш сигурност. Не знаеш какво ще му скимне на брокера в даден момент. Винаги може да ти развали сметките и плановете.

              А като си купиш реалната акция нещата са точни и ясни стига да имаш кеш в сметката. Търговията на маржин с акции не се препоръчва.
              Гледайте винаги да си покривате позициите на 100% с кеш. Движенията при акциите са достатъчно големи. Няма нужда да вземате назаем като е при форекса.
              Last edited by alphaomega; 30.11.2020, 18:03.

              Коментар


              • Може би съм се изразил неправилно... не да ти го затворят, а да го премахнат от търговия, което си е същото де. Дават ти срок, до който да си затвориш позицията и после го правят служебно, ако не си свършил тази работа.

                Коментар


                • Хора, защо никой не обосновава твърдението си, че се опитвам да направя глупост, а усещам по-скоро едно заядливо отношение? Нормално е да не приемам на сериозно мнения, които не са обосновани. В същото време ви давам подробно разписан пример, по който можете да кажете къде са му слабостите.

                  Това "CFDто могат да ти го затворят когато си поискат" е наистина ново 20 за мен и тотално променя нещата.
                  Ето ви още конкретика, за да видим защо така се разминаваме - решил съм да ползвам Елана и никъде в условията им за CFD търговия не съм срещнал условие, че могат да ми затворят позиция, ако имам достатъчно покритие в сметката за нея.

                  Условието при тях е че можеш да ползваш половината от стойността на реалните ти акции за обезпечение на други сделки. Тоест, ако имаш 100 акции по $500, ще можеш да използваш 50х$500 = $25К

                  По моите сметки ако с тези $25К откриеш 1 CFD позиция за $50К (т.е. 50% марджин, при първоначален искан от Елана 25%) и изисквания поддържащ марджин от тях е 20%, това би трябвало да значи, че реалните ми акции би трябвало да покриват потенциални спадове до 50% (т.е. в случая до $250 на акция) от първоначалното отваряне на позицията. На теория ако открия подобна позиция и акциите ми се обезценят с 50%, а позицията си стои все така отворена, то тогава ще имам позиция за $50К с натрупана загуба от $25К и текущо покритие от $12.5К (нали и реалните са се обезценили с 50%), което изпълнява искането за поддържащ марджин от мин 20%.

                  Затова отворих темата, защото такива остри мнения, че това е глупост, ме карат да си мисля, че изпускам някакъв момент в тези калкулации...
                  Обаче на този етап никой не ми дава смислен отговор защо това да е глупост...
                  Реално ме интересува работа с CFD с позиции от седмици/месеци, а примерът за 1 година е принципен и не ме интересува търговия, която спекулира с дневните мърдания нагоре-надолу по ред причини.
                  Нека допълня, че ме взехте явно за идиот - ясно е, че няма особено смисъл да държиш излишно позиция, която е доста на печалба. Ясно е че от време на време ще затвварям позиция и на следващия ден ще си отварям нова по същата логика. Но буквалното ден за ден наистина нямам намерение да го практикувам. Правилно ли усещам, че технически търговци критикуват човек, който иска да търгува фундаментално? Разбирате ли ми идеята, че искам да ползвам високорисков инструмент (CFD) с възможно най-нисък риск, без да бъда технически трейдър? Да, гледам акциите всеки ден, постоянно и да, няма да ги оставя ей така да паднат надолу, но искам стратегия, която да не ме принуждава да затварям позиция на загуба. Искам да имам достатъчно покритие, за да мога да държа позицията докато не излезе на печалба. И в моите очи това да обезпеча 50% обезценяване е предостатъчно застраховане.

                  Исках да разбера проблем в принципния ми поглед над CFD търговията, а не буквално да отворя позиция и да я затворя на 30 ноември 2021 : )
                  Last edited by stansky; 30.11.2020, 19:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                    Волатилен пазар при отваряне - често има този бърз "ефект/Афект". Бърза поредица от слизане/качване и "обиране на стоповете" в двете посоки... След минути цената на актива се е "успокоила"... Само едни пари са сменили притежателя си... Нищо в природата не се губи (отдааавна известна истина)!

                    Какво по-специално обстоятелство от това?

                    Човекът е специален случай! Трябва да спечели бързо и това ще стане! Нещо повече: ще спечели светкавично! Форумът ще "помага", защото тук пишат манипулируеми хора, които не са дорасли, за да спорят със софтуерни инженери, които вчера са си купили Тесла...


                    Въпросът беше друг, а и никой не го съветва да си слага стопове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от stansky Разгледай мнение
                      ...и последно (извинявайте за спама) - само при мен ли след като си постна съобщението не го виждам в темата? Пробвах с 2 различни браузъра, нов съм във форума и не мога да разбера защо работи толкова нескопосано...?
                      Не е само при теб, споко. Когато напишеш коментар, изчакай 10-тина секунди! После може да натиснеш Ф5, за да презареди страницата и пак да провериш.

                      Имай предвид, че личните съобщения също не работят както трябва. Ако имаш лично и го прочетеш, дори и 5 пъти, щом се логнеш ще го виждаш като непрочетено.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        не съм съгласен. Колко по-различна може да е графиката? Не могат да ги затворят когато си искат, трябва да има някакви специални обстоятелства

                        Волатилен пазар при отваряне - често има този бърз "ефект/Афект". Бърза поредица от слизане/качване и "обиране на стоповете" в двете посоки... След минути цената на актива се е "успокоила"... Само едни пари са сменили притежателя си... Нищо в природата не се губи (отдааавна известна истина)!

                        Какво по-специално обстоятелство от това?

                        Човекът е специален случай! Трябва да спечели бързо и това ще стане! Нещо повече: ще спечели светкавично! Форумът ще "помага", защото тук пишат манипулируеми хора, които не са дорасли, за да спорят със софтуерни инженери, които вчера са си купили Тесла...



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                          CFD- то могат да ти го затворят, когато си поискат. При този инструмент графиката може да е по-различна, отколкото при базовия.
                          не съм съгласен. Колко по-различна може да е графиката? Не могат да ги затворят когато си искат, трябва да има някакви специални обстоятелства

                          Коментар


                          • Защо го подстрекавате да прави глупости? Човекът в прав текст пише, че “няма да използва безумен маржин”. Е, Stansky, ако ще ползваш ливъридж 1:2 защо ще се набиваш в CFD?!?!?! Ако си гладен, снимка на сандвич ли си купуваш?

                            Коментар


                            • CFD- то могат да ти го затворят, когато си поискат. При този инструмент графиката може да е по-различна, отколкото при базовия.

                              Коментар


                              • ...и последно (извинявайте за спама) - само при мен ли след като си постна съобщението не го виждам в темата? Пробвах с 2 различни браузъра, нов съм във форума и не мога да разбера защо работи толкова нескопосано...?

                                Коментар

                                Working...
                                X