IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пип, гледай какво става. Демократите комадват парада като стимулите отиват към 2 трлн. долара и банките и петролните са нагоре

    Коментар


    • А, да, "кукловодите" са Александрия и Бърни, хаха

      Стига бе човек, много си се надъхал с Тръповите изказвания

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Какво е бил - няма значение, сега може сам само да си обува гащите, предполагам, то и това скоро ще е под съмнение...
      За всеки е пределно ясно че ще се прави това което кукловодите му наложат. Там ще е борба кой кого, а тия дето си цитирал не след дълго ще вземат връх.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Байдън, не забравяй, е доста умерен и всъщност е доста далаче от AOC, Сандърс и ММТ
        Какво е бил - няма значение, сега може сам само да си обува гащите, предполагам, то и това скоро ще е под съмнение...
        За всеки е пределно ясно че ще се прави това което кукловодите му наложат. Там ще е борба кой кого, а тия дето си цитирал не след дълго ще вземат връх.

        Коментар


        • "Колкото се наложи" е нещо близо до това, което Пауъл каза макар че не си спомням точните думи. Което пък пазарът изтълкува като неясно и по-ястребско от очакванията. След което лихвите поеха бавно нагоре. После още по-нагоре когато Пелоси рече и отсече 2.2 трилиона вместо един трилион, както беше първоначално предложено от републиканците

          Ако си прав, значи пазарът греши. Но аз давам малко повече вяра на пазара, защото големите дилъри и асет мениджъри си хортуват редовно с Феда и като цяло имат по-добър поглед от нас

          Що се отнася до Байдън, не мисля, че ще се намесва в работата на Феда по начина, по който го правеше Тръмп. По-скоро може Tresury Department-ът неформално да се споразумее нещо с Феда, но Федът няма да тръгне да прави глупости

          Байдън, не забравяй, е доста умерен и всъщност е доста далаче от AOC, Сандърс и ММТ

          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Не мисля така, феда ще купува толкова дълг колкото се наложи. И му наложат. А при Байдън емитирането ще е в пъти повече.
          Ковида, а и не само, има толкова много нискоефективни и безсмислени програми да осъществява....доста Тни ще погълнат нахалос.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Да, помислих и за въглищата, ама няма подходящ ликвиден етф и опции. Налага се да се занимавам с отделни акции, пък това не ме кефи особено.
            С шистаците също се налага да се занимаваш поотделно. Байдън не може (според мен) да забрани фракинга на частни земи. Това е все едно да забрани на собствениците да упражнят минералните си права.. Това, което може веднага е да забрани издаването на нови разрешителни върху земята за която има нотариален акт и за федералните земи - което вече те праща в конкретиката. За останалите, които добиват на частни земи дори може да има обратен ефект през повишение на цената на петрола, заради отрязаните конкуренти.
            Поне такава е моята логика.
            https://www.naturalgasintel.com/eps-...-of-biden-win/

            А иначе може без да ги забранява - само да ги тормози, да им спира водата, да им бави разрешителните, да им мери зашумяването... да ги рита, да ги щипе, така, че кой знае

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              по подходящ шорт са въглищата, не фракинга. .
              Да, помислих и за въглищата, ама няма подходящ ликвиден етф и опции. Налага се да се занимавам с отделни акции, пък това не ме кефи особено.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Съгласен съм с изводите, но с един нюанс. При Байдън ще се емитира повече дълг, а Федът по принцип няма желание да увеличава значително покупките на длъг, което ще дигне лихвата на базата на търсенето и предлагането. Повече предлагане на дълг му смъква цената и му дига лихвата

                Иначе, да, по-независим Фед това е кофти за златото, защото инфлационните очаквания ще останат по-здраво закотвени от това, което си мислят златарите. Според мене ще имаме не само номинално качване на лихвите, а и реално, точно защото инфлацията няма да се дигне много

                И аз съм мечок за златото. Макар, че пазаърт на злато е една идея по-ирационален и загрява най-бавно за какво иде реч. Така че спадът на златото ще се случи по-бавно във времето с постепенно осъзнаване на реалността. По пътя надолу златарите могат да направят и спайкчета тук-таме
                Не мисля така, феда ще купува толкова дълг колкото се наложи. И му наложат. А при Байдън емитирането ще е в пъти повече.
                Ковида, а и не само, има толкова много нискоефективни и безсмислени програми да осъществява....доста Тни ще погълнат нахалос.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Мисля спекулативно да пусна предизборно идната седмица колове и путове. Да си раздвижа малко от заспалия кеш.
                  Повечето краткосрочни, с експ 15 Ян 2021, други по дългосрочно може.
                  Чакам от вас градивна, ако трябва и яростна критика.

                  = лонг злато + сребро ( и за двамата става, ама повече за Бидън уин според мен)
                  = шорт сп500/ лонг сп500 , първоначално повече от шорта.
                  = шорт фракери ( Бидън)
                  = лонг GEO ( Тръмп)
                  = шорт банки ( Бидън)....тук не съм особено сигурен

                  Други добри за вас допълнения ?
                  Според мен е лудост да играеш срещу банките. GEO няма дългосрочно бъдеще дори при Тръмп, но при победа ще го отрази доста положително на първо време. Нафтата и господ не знае.

                  Имоти / ипотеки - лонг. Определено няма да дигат лихвите, независимо кой. Късо на хапчета, ако победи сенилното.

                  Коментар


                  • Съгласен съм с изводите, но с един нюанс. При Байдън ще се емитира повече дълг, а Федът по принцип няма желание да увеличава значително покупките на длъг, което ще дигне лихвата на базата на търсенето и предлагането. Повече предлагане на дълг му смъква цената и му дига лихвата

                    Иначе, да, по-независим Фед това е кофти за златото, защото инфлационните очаквания ще останат по-здраво закотвени от това, което си мислят златарите. Според мене ще имаме не само номинално качване на лихвите, а и реално, точно защото инфлацията няма да се дигне много

                    И аз съм мечок за златото. Макар, че пазаърт на злато е една идея по-ирационален и загрява най-бавно за какво иде реч. Така че спадът на златото ще се случи по-бавно във времето с постепенно осъзнаване на реалността. По пътя надолу златарите могат да направят и спайкчета тук-таме

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Тръмп обаче се меси много повече на ФЕД. Това друг президент не си го е позволявал, и ако спечели Байдън ФЕД може да има повече свобода. Това би трябвало да бутне нагоре дългосрочните лихвени проценти, кривата да стане по стръмна и банките да почнат да печелят повече. Това обаче ще свали златото и доста вероятно да се окаже и негативно за технологичния сектор - там голяма част от стойността е в бъдещето и вдигането на дискнтония процент ги удря.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Мисля спекулативно да пусна предизборно идната седмица колове и путове. Да си раздвижа малко от заспалия кеш.
                      Повечето краткосрочни, с експ 15 Ян 2021, други по дългосрочно може.
                      Чакам от вас градивна, ако трябва и яростна критика.

                      = лонг злато + сребро ( и за двамата става, ама повече за Бидън уин според мен)
                      = шорт сп500/ лонг сп500 , първоначално повече от шорта.
                      = шорт фракери ( Бидън)
                      = лонг GEO ( Тръмп)
                      = шорт банки ( Бидън)....тук не съм особено сигурен

                      Други добри за вас допълнения ?
                      по подходящ шорт са въглищата, не фракинга. Въглищата са чиста политическа игра - там няма никаква икономическа полза освен работа за избирателите на Тръмп. Фракинга от друга страна си има и икономическа полза и геостратегическа такава. Тръмп обаче се меси много повече на ФЕД. Това друг президент не си го е позволявал, и ако спечели Байдън ФЕД може да има повече свобода. Това би трябвало да бутне нагоре дългосрочните лихвени проценти, кривата да стане по стръмна и банките да почнат да печелят повече. Това обаче ще свали златото и доста вероятно да се окаже и негативно за технологичния сектор - там голяма част от стойността е в бъдещето и вдигането на дискнтония процент ги удря.

                      Тепнологичните компании могат да загубят и зарази повишените данъци и евентуално повишени регулации. Това обаче не означава че ще последва срив при тях. Просто вече може да не са звездите на борсата.

                      Аз лично не мисля да играя според тези избори. За мен много по-сериозна тема за пазарите е коронавируса и как ще реагират държавите. Защото и там Байдън е доста по-вероятно да наложи по-сериозни ограничения от колкото Тръмп, което пък означава и повече разходи за бюджета и повече спад на растежа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Мисля спекулативно да пусна предизборно идната седмица колове и путове. Да си раздвижа малко от заспалия кеш.
                        Повечето краткосрочни, с експ 15 Ян 2021, други по дългосрочно може.
                        Чакам от вас градивна, ако трябва и яростна критика.

                        = лонг злато + сребро ( и за двамата става, ама повече за Бидън уин според мен)
                        = шорт сп500/ лонг сп500 , първоначално повече от шорта.
                        = шорт фракери ( Бидън)
                        = лонг GEO ( Тръмп)
                        = шорт банки ( Бидън)....тук не съм особено сигурен

                        Други добри за вас допълнения ?
                        Явно си търсиш разнообразие

                        Тая работа с прогнозите кой ще спечели, че и каква ще е реакцията на пазара от изборите си е чист хазарт.

                        Пазара се движи от ликвидността. Докато има ще движи нагоре. От време на време ще коригира за да смели покачванията. Вчера си мислех че ще дръпне (технологичните ми позиции отвориха с гап) и сложи точка на корекцията, но май ще видим още спадове преди това.

                        Коментар


                        • Тези шансове са малко ала-бала. Няма как да run-нем света 10 000 и да видим какви са истинските вероятности

                          Първоначално изпратено от representjah

                          Същите тези ВЪЗМОЖНОСТИ, след изборите ще се превърнат в СИГУРНОСТИ. Нормално, след като се случи едно събитие то е 100% сигурно!
                          Всичко което знаем в момента е че шансовете са 66% за Байдън, 34% за Тръмп. Това оазначава, че ако направим save на света точно в този момент, отчно тази секунда и след това re-play-нем събитята хиляда пъти, в около 666 от тях Б ще стане президент и в около 334 Т ще стане президент. Защо, как, и кой точно в кой път ще стане - нямаме си никаква идея. Но обяснения ще си търсим и намираме до утре. Ще ги виждаме в облаците, полета на птиците, изригванията на вулканите, движението на планетите, маската на Пелоси. Мисля е добре да започнем пак жертвоприношенията, те са сравнително точни, какво по-точно от виждането на бъдещето във вътрешности на човек.

                          Bullshit-ваш, не е готино. Няма нищо лошо понякога човек да каже - НЕ ЗНАМ.



                          А специално самият Цезар е бил малко луд и направо gambler. Щяхте да се харесате ако можеше да се срещнете на живо, мисля

                          Виж, ако имаш време, каква безумна тактика предприема Цезар в битката при Алесия. Победил е, но всичко е висяло на косъм

                          Коментар


                          • Това с банките е много несигурно. При Байдън най-вероятно ще има steepening of the yield curve, което е добре за банките

                            Негативите за банките би трябвало вече до голяма степен да са в цената

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            = шорт банки ( Бидън)....тук не съм особено сигурен

                            Коментар


                            • Мисля спекулативно да пусна предизборно идната седмица колове и путове. Да си раздвижа малко от заспалия кеш.
                              Повечето краткосрочни, с експ 15 Ян 2021, други по дългосрочно може.
                              Чакам от вас градивна, ако трябва и яростна критика.

                              = лонг злато + сребро ( и за двамата става, ама повече за Бидън уин според мен)
                              = шорт сп500/ лонг сп500 , първоначално повече от шорта.
                              = шорт фракери ( Бидън)
                              = лонг GEO ( Тръмп)
                              = шорт банки ( Бидън)....тук не съм особено сигурен

                              Други добри за вас допълнения ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Мисля, че е комбинация от по-големи трендове, които създават условията за съдбоносните събития и ролята на отделните личности, което е на втори план. Отделните личности може и да нямат особено значение за големите тенденции. Но в някои случаи точно отделни личности променят развитието радикално и това е напълно в съгласие с комплексната система





                                https://www.socionomics.net/2010/04/authoritarianism/







                                https://www.socionomics.net/wp-conte...OC_1005SOC.pdf



                                https://www.socionomics.net/1999/09/stocks-and-sex-a-socionomic-view-of-demographic-trends/



                                Last edited by Todor Sabev; 22.10.2020, 11:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X