IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Избирането на Цезар за диктатор не е станало случайно. Но сред сенаторите, които го избират е имало и доста силни съмнения дали това е наистина е най-правлното решение за излизане от кризата. И по принцип е било възможно вотът да не мине само ако двама-трима по-влиятелни сенатори са решили да гласуват против. Останалите съмняващи се веднага са щяли да застанат до тях

    Пак е динамика в една комлексна система. Съвсем малко събитие или промяна на настроението в една ситуация на кантар е могла да доведе до много различен резултат
    Last edited by Money; 22.10.2020, 12:21.

    Коментар


    • Мисля, че е комбинация от по-големи трендове, които създават условията за съдбоносните събития и ролята на отделните личности, което е на втори план. Отделните личности може и да нямат особено значение за големите тенденции. Но в някои случаи точно отделни личности променят развитието радикално и това е напълно в съгласие с комплексната система

      Коментар


      • Има и съдбоностни събития. Например избирането на Цезар за диктатор за 10 години, а впоследствие и пожизнено. По време на Републиката "диктатор" е означавало нещо като временен консул с извънредни пълномощия... (по време на Републиката Рим се управлява от двама консула с мандат по 6 месеца, мисля)

        Но това всъщност е началото на Империята. И също началото на края


        Първоначално изпратено от representjah
        Това го чуваме и виждаме при всеки изборен период. Всеки път. Спомни си избирането на Обама - Yes, we can. Светът щеше да се промени. Ако прочетеш историята - същата работа. Ако си бил по площадите и си скачал за СДС - същото. "Този път е различно" - I love it!
        Last edited by Money; 22.10.2020, 08:54.

        Коментар


        • Emerging markets

          Първоначално изпратено от representjah
          Какво означава ЕМ?

          Коментар



          • Опиянението на пазара за победа на Байдън и стимули, почна да се разсейва малко.
            Пелоси усеща, че съгласявайки се, ще направи подарък на Тръмп и затова се дърпа до последно.
            В първите две седмици на ноември, двете партии ще са заети със ожесточени битки и обвинения, така че консенсус по стимулите е малко вероятен.
            И нямайки какво да губят, ако евентуално загубят изборите, Консерваторите не им пречи, ако могат, да протакат стимулите до Коледа (това важи и в обратния вариант)
            Защо пък тогава те да правят подарък на магаретата, дето ги обвиниха за всички злини на света, отделно със измама са спечелили (само 20% ще гласуват за Консерваторите по пощата, срещу 59% за Демократите).
            Last edited by hazard; 22.10.2020, 03:17.

            Коментар


            • Дедо куку ми звучи като Тръмп

              Те и двамата са дедовци, ама Тръмп е куку дори и според републикаците. А Мит Ромни дори не е гласувал за Тръмпа 2020


              BREAKING NEWS:
              https://thehill.com/homenews/senate/...mp-in-election



              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              С дедо куку ще спечелиш доста повече от него.
              Хич не чакай, грабвай го сега

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Но с Тръмп сигурно и аз ще взема злато

                С дедо куку ще спечелиш доста повече от него.
                Хич не чакай, грабвай го сега

                Коментар


                • Инфлацията ще се дигне, но я стигне 2%, я не

                  Ако не друго, поне акциите на CMG падат

                  Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Това е същата психоигра като с Короната тук- в началото, когато няма нищо са уплашени, а когато страшното наближава вече са куражлии, щото са насъбрали позитивен опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Докарахме го дотам, че ако единият спечели да държа злато и кеш, а при другият- злато и ЕМ..
                    И в 2та случая ще си добре.
                    И аз съм долу горе така, злато + кеш + ЕМ в момента над половината.

                    ЕМ ги увеличих вчера, имах 8% само в акции, сега след добавката на етф са вече 11+

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Точно от инфлация най-малко ме е страх

                      Но с Тръмп сигурно и аз ще взема злато

                      Това е същата психоигра като с Короната тук- в началото, когато няма нищо са уплашени, а когато страшното наближава вече са куражлии, щото са насъбрали позитивен опит

                      Коментар


                      • Точно от инфлация най-малко ме е страх

                        Но с Тръмп сигурно и аз ще взема злато

                        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Докарахме го дотам, че ако единият спечели да държа злато и кеш, а при другият- злато и ЕМ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          М-да, ако Джо Байдън спечели ще имаме малко нормализация. Ако е някой луд, не е изобщо ясно накъде отиваме

                          С втори мандат на Тръмп аз бих се замислил дали изобщо да държа акции дългосрочно или лека полека да разпродавам
                          Докарахме го дотам, че ако единият спечели да държа злато и кеш, а при другият- злато и ЕМ..

                          Коментар


                          • М-да, ако Джо Байдън спечели ще имаме малко нормализация. Ако е някой луд, не е изобщо ясно накъде отиваме

                            С втори мандат на Тръмп аз бих се замислил дали изобщо да държа акции дългосрочно или лека полека да разпродавам

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            По принцип е така, при добре сглобен портфейл от активи гледащ доста дългосрочно.
                            Но за по кратко/средносрочна спекула си е важно кой ще спечели.
                            И не само, това не са просто поредни избори - от изхода им е заложено повече от всякога какво ще е бъдещето, вкл. и дългосрочно не само на щатите, а и света. А това е от значение и за много дългосрочните портфейли, може да им се наложи тунинг.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah

                              Идеята не трябва ли да бъде че да не ни пука кой ще спечели, а да сме избрали подходящтите за целта активи?
                              По принцип е така, при добре сглобен портфейл от активи гледащ доста дългосрочно.
                              Но за по кратко/средносрочна спекула си е важно кой ще спечели.
                              И не само, това не са просто поредни избори - от изхода им е заложено повече от всякога какво ще е бъдещето, вкл. и дългосрочно не само на щатите, а и света. А това е от значение и за много дългосрочните портфейли, може да им се наложи тунинг.

                              Коментар


                              • Така е, но дори и в този случай не пречи човек да следи какво и защо се случва. Най-малкото може да издебне нещо на добра цена и да се подготви с кеш за това

                                Първоначално изпратено от representjah
                                Идеята не трябва ли да бъде че да не ни пука кой ще спечели, а да сме избрали подходящтите за целта активи?



                                В момента държа Адидас (ADS.DE) от декемрви 2012, но съм добавял и през 2013 и 2014. SPGI и UNP държа от 2013

                                Тези са ми и трите най-големи позиции. За сега не мисля да продавам нито една от тях

                                Първоначално изпратено от representjah
                                И в тази връзка да попитам - колко най-дълго сте държали една акция? Аз държах 4 години облигациите и съм провеярвал 2 пъти годишно какво се случва с тях за да видя дивидента. Дори не знаех че могат да падат като цена (моя грешка, която се надявам да поправя).

                                Коментар

                                Working...
                                X