IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Luke: I am not afraid! I am not afraid!

    Yoda: You will be! You will be!



    Заядливец ти си, падуане!
    Дай сега да гледаме филма, че за първи път съм в криза на борсата като пряк участник и ми е много интересно да преживявам на живо.

    Коментар


    • Luke: I am not afraid! I am not afraid!

      Yoda: You will be! You will be!



      Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

      Не всеки, който те цитира се заяжда лично с теб. Споделих на мен как ми звучи изречението.
      И как реши, че нещо ме плаши? Или, че завинаги ще търгувам само краткосрочно?
      Мир.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Дъна временни много, номера е да усетиш кога е капитулацията за да заалчнееш баш тогава.
        От друга страна не винаги има капитулация, всяка корекция си е различна.
        Какво му е лошото да продаваш при спад? MO, BTI, PM ги продадох на стотинки печалба и после си ги взех с няколко долара по-евтино. Дали е баш дъното няма как да знам. Със сигурност обаче е по-добре от това да държа до дупка и да се надявам да върне.

        Бирите много добре днес.
        Last edited by terziеv; 29.10.2020, 10:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Money това не е съвет за нищо, това е управление на очакванията. Което по принцип не работи - всички са лонг търм докато пазара върви нагоре, като почне да се срива и 90% продават на дъното
          Дъна временни много, номера е да усетиш кога е капитулацията за да заалчнееш баш тогава.
          От друга страна не винаги има капитулация, всяка корекция си е различна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, това не е съвет за наплашени до смърт дей трейдъри

            Не всеки, който те цитира се заяжда лично с теб. Споделих на мен как ми звучи изречението.
            И как реши, че нещо ме плаши? Или, че завинаги ще търгувам само краткосрочно?
            Мир.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Последните 4 години оставят такова усещане. Това сега е финалната кристализация на хаоса, който налагат "консерваторите"
              Сеенето на хаос е ваша запазена мярка. Тепърва има да гледаме що е то хаос и ускоряване процесите на разпад, особено при голяма синя вълна.
              Неслучайно народа тая година масово се запасява с оръжие и муниции.

              Пропуснах го пролетта тоя субсектор, добри парички можеше да се извадят за няколко месеца...сега ми е на монитора, ма келфайда, скъпо ми е.

              https://www.finviz.com/quote.ashx?t=...c&ta=0&p=m&b=1

              Коментар


              • Money това не е съвет за нищо, това е управление на очакванията. Което по принцип не работи - всички са лонг търм докато пазара върви нагоре, като почне да се срива и 90% продават на дъното

                Коментар


                • Да, това не е съвет за наплашени до смърт дей трейдъри

                  Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                  То, това последното изречение звучи като:
                  "Идва торнадо и ще е добре да си заковете здраво прозорците на къщата, пък като утихне вятъра, ще излезете да огледате щетите и ще започнете да поправяте разрушенията"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Аз се фокусирам върху последното изречение пък да видим какво ще се получи




                    “Market sentiment is turning with investors buffeted by US election uncertainty and now economic worries from rising Covid-19 cases across Europe, sparking concerns that measures to control the virus will hamper economic activity,” said Kerry Craig, global market strategist at JPMorgan.

                    But Mr Craig added that investors “should stay focused on the longer-term economic recovery, which still looks solid”.

                    То, това последното изречение звучи като:
                    "Идва торнадо и ще е добре да си заковете здраво прозорците на къщата, пък като утихне вятъра, ще излезете да огледате щетите и ще започнете да поправяте разрушенията"

                    Коментар


                    • Последните 4 години оставят такова усещане. Това сега е финалната кристализация на хаоса, който налагат "консерваторите"

                      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Тия оспорвани избори, действително оставят усещане за липса на пилот в самолета



                      Отново. Ама не е ясно, кой е референтния период...

                      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      бачо Тръмп не можа да направи Америка велика.

                      Коментар


                      • Тия оспорвани избори, действително оставят усещане за липса на пилот в самолета, а и очакванията за Biden не са сериозни. Ще бъде като сламения човек, ще му казват какво да прави. Не се намери един сериозен кандидат. А и бачо Тръмп не можа да направи Америка велика.

                        Коментар


                        • Аз се фокусирам върху последното изречение пък да видим какво ще се получи




                          “Market sentiment is turning with investors buffeted by US election uncertainty and now economic worries from rising Covid-19 cases across Europe, sparking concerns that measures to control the virus will hamper economic activity,” said Kerry Craig, global market strategist at JPMorgan.

                          But Mr Craig added that investors “should stay focused on the longer-term economic recovery, which still looks solid”.


                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Но всичко това ще е вярно, само ако отпадне хипотезата че всичко това е просто шум. А този сценарии още не е отпаднал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Всички сривове са започнали с "нормална" корекция 10-20%
                            Но иначе и според мен тази няма да е дълбока.
                            И за мен най много да е умерена, до едно 16-17% от върха.
                            Доста голяма вероятност има 2950 да удържи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Money, Мастеркарда, какво ще правим с него ?
                              Ако нямаш - buy, buy, buy

                              На мене МА и V са ми доста и няма да взимам още


                              За да се дигне MA трябват стимули

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                ravnovesie, ти искаш -50%, за да купиш евтино

                                Малко бъркаш желаното с реалността. Според мене ако има -10% трябва да почнеш да купуваш, а при над -15% и по-агресивно
                                Всички сривове са започнали с "нормална" корекция 10-20%
                                Но иначе и според мен тази няма да е дълбока.

                                Коментар

                                Working...
                                X