IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Байдън и петролната индустрия, шистовци

    Байдън гледа да е дипломат и да не е на нож с шистовци. Краткосрочно може дори да ги насърчи, защото газът е по-екологичен от въглищата. Но дългосрочно ще им такова таковата. И това дългосрочно може да се окаже по-бързо, от базовия сценарий в момента

    Та от тая гледна точка да се залага на петролни... това си е рискована краткосрочна спекулация. А и съвсем не е ясно кога да се влезе и кога да се излезе от тези петроли



    During a town hall meeting Thursday, Democratic presidential nominee Joe Biden again assured shale producers that he wouldn’t ban fracking if elected. Then, in virtually the same breath, he touted his $2 trillion clean-energy plan, which aims to edge natural gas out of the power mix within 15 years.

    The former vice president’s efforts to walk a tightrope on gas reflect the fossil fuel’s precarious place in the economy. For now, it’s an essential part of American life. Biden has been careful not to make an enemy of the industry, especially in the key battleground state of Pennsylvania, home to the largest U.S. shale-gas field. His policies may even, in the short-term, support the gas market.

    But in the long run, the fuel may prove economically and environmentally untenable within the power sector, a key market for producers. Biden’s climate plan would only accelerate that outcome, with massive investments in wind, solar and battery storage giving those energy sources a leg up. And his goal of a carbon-neutral grid would severely curb, if not destroy, gas’s share of the pie in favor of cheaper, cleaner renewables.

    Коментар


    • Между другото, книгата на Richard Koo е много добра точно за българската публика изкушена в икономиката и безнеса

      Причината е, че Koo гледа на нещата и обяснява механизма на икономическата депресия с понятийния апарт на неолибералната икономическа доктрина, която тотално е завладяла умовете на българите с десни про-бизнес икономически убеждения

      Бих казал, брилиантно обяснение като за хора с по-десни възгледи, защо продотвратяването на икономическа депресия (или излизането от такава) изисква масирани фискални стимули


      Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Понеже сега при инвестирането повече от всякога се иска и макро, рекох да препоръчам една книга. И друг път, мисля, съм я споменавал. Сега я зачетох и ми харесва повече от предния път. Книгата се чете сравнително лесно като за макро

      Richard Koo, The Escape From the Balance Sheet Recession and the QE Trap

      https://www.amazon.co.uk/Escape-Bala...4047507&sr=8-1
      Last edited by Money; 01.11.2020, 10:11.

      Коментар


      • Ей ги, банките позеленяха

        Steepening-а работи. Само не мога да разбера защо всички питат защо като падали акциите на растежните бондовете не се качвали. Ами щото логиката върви в другата посока. Бондовете падат, лихвата се дига, растежните къде ще ходят, ще падат. А банките трябва да са нагоре

        Ама им отне малко време да се сетят
        Last edited by Money; 30.10.2020, 22:02.

        Коментар


        • Пип, а какво стана с TLT? Беше ли го продал или намалил, забравих. Лихвите продължават нагоре дори при сегашния спад при рисковите активи

          А може и логиката да е обратната, понеже лихвата се дига и от там дисконтиращият фактор, акциите падат. Само дето няма силна ротация в стойнсот и дори банките не скачат на steepening-а на кривата

          Коментар


          • Ти си знаеш, но аз точно компаниите, които ме кефят не ги махам. В такива случаи се питам коя/кои от тези които не ме кефят бих разкарал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Всъщност на мене не ми става ясно какво искаш да правиш на борсата. Кефиш се на нискорискови дивидентни ама се опитваш да ги трейдваш краткосрочно. За мене няма много логика в това

              Ми проблема е че като начинаещ не си следвам плана и стратегията ами решавам да правя дребни спекули, които в един момент просто тотално ме отдалечиха от моя план. И в момента в който трябваше да имам повече кеш и гъвкавост аз нямам. И сега имам дилемата какво да жертвам, за да се върна обратно към моя план. Тука от 2-3 седмици просто борсата си ме води на където тя си иска, а не аз на където искам.

              Иначе като цяло Кока Кола ми харесва и бих искал да си я запазя дългосрочно. Обаче нямам много опции в момента които мога да махна.

              Коментар


              • Всъщност на мене не ми става ясно какво искаш да правиш на борсата. Кефиш се на нискорискови дивидентни ама се опитваш да ги трейдваш краткосрочно. За мене няма много логика в това

                Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                Иначе аз си държа ATT-то. Те са ми на средна цена $27.52 и мисля че е добре, но като цяло мисля да ги разкарам.

                КО им се чудя и тях какво да ги правя. Те са ми на $50.03.

                Като цяло исках да си освободя кеш сега за покрай изборите повече и тези са ми дилема дали да ги държа или да ги разкарам ако дръпнат следващите 1-2 дена да изляза на 0-ла или въобще дали да не ги разкарам на минус.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Да ти предложа някоя компания от въгледобива, ако миньорските сажди и кирка те накарт да се почувстваш по-мъжествен

                  Не мисля обаче, че ще ти донесе $$$





                  Няма нужда, вече съм си заплюл, довечера ще си взема пибодита. Само че путчета ( вива дедо куку).
                  Както и колчета на geo ( вива перчем) и на среброто.
                  Възнамерявах такива и на въз.енергия ( кукуто) ма прекалено са се балонирали вече, ще се въздържа. Много е в цената вече, олио картоните и там подобна работата.

                  Коментар


                  • Понеже сега при инвестирането повече от всякога се иска и макро, рекох да препоръчам една книга. И друг път, мисля, съм я споменавал. Сега я зачетох и ми харесва повече от предния път. Книгата се чете сравнително лесно като за макро

                    Richard Koo, The Escape From the Balance Sheet Recession and the QE Trap

                    https://www.amazon.co.uk/Escape-Bala...4047507&sr=8-1

                    Коментар


                    • Да ти предложа някоя компания от въгледобива, ако миньорските сажди и кирка те накарт да се почувстваш по-мъжествен

                      Не мисля обаче, че ще ти донесе $$$



                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Да бе, апарели, апарелвай си се ти, не е за мене.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        pipbel KTB продължават нагоре

                        Вчера са на още +11.2%. KTB може и да събужда лоши спомени в България, но... изтървахме Kontoor Brands
                        Да бе, апарели, апарелвай си се ти, не е за мене.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          pipbel KTB продължават нагоре

                          Вчера са на още +11.2%. KTB може и да събужда лоши спомени в България, но... изтървахме Kontoor Brands
                          Знаете, че не разбирам все още борсата, но се занимавам с търговия успешно от 15 г. . В тази връзка тази компания ми изглежда като артикул без постоянни клиенти. Прилив-отлив. Мисля, че най-късно до 10 дни ще върне поне с 15% и пак ще е подходяща за купуване.
                          Поне от мен, краткосрочно , за 10-15% до/около настоящата цена.

                          Коментар


                          • Доволен днес като гледам какво става примаркета.
                            Не че няма и аз да съм добре на червено, а щото снощи при рипването си взех SPY Jan 2021 325.000 put
                            Дано по близо стигнем до 3000 около тия избори че да го сменя с някой кол. А и някое друго картонче може се добави при такива по сгодни нива.

                            Коментар


                            • pipbel KTB продължават нагоре

                              Вчера са на още +11.2%. KTB може и да събужда лоши спомени в България, но... изтървахме Kontoor Brands

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Твоят приятел успя ли да разкара AAPL и да вземе GOOGL?


                                Ами аз днес му говорих, че Епъл с тези +5% за деня преди отчетите няма да е добре работата ама той се полакоми и сложи на $117 да ги продаде. Съответно те не стигнаха $117 и сега на следборсовата след отчета гледам са паднали на 109-110$. Явно ще си ги държи за сега.

                                Сега пък аз взех да се чудя ако паднат още малко утре дали да не взема да купя малко , че гооглето много се изтреляха днес и май покрай изборите точно не ми се влиза на толкова високо.

                                Иначе аз си държа ATT-то. Те са ми на средна цена $27.52 и мисля че е добре, но като цяло мисля да ги разкарам.

                                КО им се чудя и тях какво да ги правя. Те са ми на $50.03.

                                Като цяло исках да си освободя кеш сега за покрай изборите повече и тези са ми дилема дали да ги държа или да ги разкарам ако дръпнат следващите 1-2 дена да изляза на 0-ла или въобще дали да не ги разкарам на минус.




                                Коментар

                                Working...
                                X