IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Забелязвам огромна ротация към валю, техите ще се мъчат на тоя фон.
    Дали ще е еднодневка/за кратко - предстои да видим.

    Коментар


    • Никъв кеф, инвестирането трябва да е скучно.

      Коментар


      • Кефф, гледам примаркет от авионите ми нямам ни едно под 15%, а круизите под 20...

        Коментар


        • Какво ти казах?

          Ваксината дойде и RTX е на +4.17%

          Ама Боинг!



          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Знаеш ли какво мисля, Пип. Може би сега е времето да се вземе RTX. Скоро ще има ваксина и доста от рисковите и цикличните активи ще са нагоре. (Плюс това властта ще е в сигурни ръце с Байдън президент )

          RTX имат голам бизнес със самолетните двигатели и при едно такова циклично възстановяване ще намажат. Ако ли пък не се появи ваксина чак толкова скоро (което ме съмнява) RTX пак ще кретат и ще разитат на отбранителия сектор от бизнеса си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Виж фючъсите, Пип

            Предполагам си учуден. Аз -- не

            Учуден ?
            Нима не бях аз дето го пуснах това....

            A president Joe Biden working alongside Republicans in the Senate and Democrats in the U.S. House of Representatives could mean no major tax hikes, no progressive green agenda, no public option for health care and not much of anything else large on the political front.

            In other words, it’s the type of “gridlock” down in D.C. that Wall Street has historically loved as a backdrop to push stock prices higher. Going back to 1989 and looking at periods of divided government led by a Democratic president, Jefferies found the average gain for the S&P 500 has been 33.9%. Periods absent a divided government, again dating back to 1989, Jefferies data showed a 22.5% gain.

            Коментар


            • Виж фючъсите, Пип

              Предполагам си учуден. Аз -- не

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Както се казва - дай Боже.
              Но определено ми се струва и че секторния ми ЕМ, предимно китайски индекс ще се представи много по добре, пак дай боже

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Ако историята е някакъв показател да се надяваме да се повтори
                Както се казва - дай Боже.
                Но определено ми се струва и че секторния ми ЕМ, предимно китайски индекс ще се представи много по добре, пак дай боже

                Коментар


                • Ако историята е някакъв показател да се надяваме да се повтори

                  Click image for larger version

Name:	SP table.jpg
Views:	1
Size:	68.0 КБ
ID:	3673685


                  Click image for larger version

Name:	SP500 by president.jpg
Views:	1
Size:	36.3 КБ
ID:	3673686

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Знаеш ли какво мисля, Пип. Може би сега е времето да се вземе RTX. Скоро ще има ваксина и доста от рисковите и цикличните активи ще са нагоре. (Плюс това властта ще е в сигурни ръце с Байдън президент )

                    RTX имат голам бизнес със самолетните двигатели и при едно такова циклично възстановяване ще намажат. Ако ли пък не се появи ваксина чак толкова скоро (което ме съмнява) RTX пак ще кретат и ще разитат на отбранителия сектор от бизнеса си
                    Аз пък след като гледах снимки как няма къде да си паркират самолетите, си помислих че тези ще се възстановят доста време след авио линиите. Представям си че ако двигателите си имат ресурс от летателни часове в момента се формира запас от годиносамолети, който бавно ще се изразходи. Според мен авиолиниите ще купуват самолети на старо, от търгове на фалирали превозвачи. Освен ако няма изискване да минават на профилактика при производителя, дори да не са летяли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Знаеш ли какво мисля, Пип. Може би сега е времето да се вземе RTX. Скоро ще има ваксина и доста от рисковите и цикличните активи ще са нагоре. (Плюс това властта ще е в сигурни ръце с Байдън президент )

                      RTX имат голам бизнес със самолетните двигатели и при едно такова циклично възстановяване ще намажат. Ако ли пък не се появи ваксина чак толкова скоро (което ме съмнява) RTX пак ще кретат и ще разитат на отбранителия сектор от бизнеса си
                      Е то аз си ги имам още от мартенския мърджър дето съвпадна със срива. Ясно ми е че са си дабъл плей и си ги държа.
                      На добра средна ми са 2те взятки, не бих добавял баш сега. Виж ако слезнат едно 12-15% може и да се включа и с 3та.
                      Инсайдърите наскоро сосно пазаруваха около 52..

                      Коментар


                      • Знаеш ли какво мисля, Пип. Може би сега е времето да се вземе RTX. Скоро ще има ваксина и доста от рисковите и цикличните активи ще са нагоре. (Плюс това властта ще е в сигурни ръце с Байдън президент )

                        RTX имат голам бизнес със самолетните двигатели и при едно такова циклично възстановяване ще намажат. Ако ли пък не се появи ваксина чак толкова скоро (което ме съмнява) RTX пак ще кретат и ще разитат на отбранителия сектор от бизнеса си

                        Коментар


                        • pipbel Steepening-а както изглежда продължава, както аз си мислих, че ще стане

                          Еми вземи банки, ама... банките ли си най-добрия залог? Аз държа някакви (JPM и BAC), но като се дигнат още и мисля да ги разкарам

                          Коментар


                          • Да, съгласен

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Няма друга гледна точка. Нещата са елементарни, не трябва да има достатъчно количество свободни акции които да бъдат закупени за да се закрият късите позиции.

                            Болката от загубите на скъсилите или обема на късите като сума са ирелевантни за скоростта на покриване на къси позиции. Най-вероятната причина за тази статия е че тези които са пуснали тази статия са сложили голяма сума в IPO то на CARR. И тъй като е малка компания, с голям процент вече скъсили, а те са се полакомили да държат дълго време и сега не могат да се измъкнат без да сринат цената яко. За това се опитват да създадат екстра търсене за да им купят акциите нависоко. Ако акцията е скочила толкова много от IPO то очевиднно не могат да сложат фундаментални причини, технически причини също е трудно при такъв бърз ръст. И за това са избрали да приказват потенциален шорт скуиз. Компанията е доста малка, така че и малко екстра търсене породено от подобни статии, може да им даде глътка въздух да се измъкнат. Я от хора които купуват, за да се възползват от шорт скуиз, я от някой вече скъсил, който може да се панира че наиститна е възможне шорт скуиз и за това да закрие късите си позиции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Да, така се смята по принцип. Даже се смята, че късия интерес трябва да е над 30%. Но има и други гледни точки по този въпрос



                              Yet the best candidates for a squeeze aren't necessarily those with high short interest, according to Ihor Dusaniwsky, managing director at S3 Partners, a market data analytics firm. Rather, he says, it's often in the stocks where short traders have staked out large dollar-value positions and racked up the heaviest losses as the stock has climbed.

                              "A common misconception in the market is that high short interest as a percentage of the float is necessary for a short squeeze to occur," he says. "This is patently false." Traders who are short rarely exit a stock en masse, he adds, usually covering their positions gradually. And they rarely own enough shares to overwhelm trading, partly because a big jump in price is usually accompanied by a surge of volume, diminishing the clout of short positions.





                              Няма друга гледна точка. Нещата са елементарни, не трябва да има достатъчно количество свободни акции които да бъдат закупени за да се закрият късите позиции.

                              Болката от загубите на скъсилите или обема на късите като сума са ирелевантни за скоростта на покриване на къси позиции. Най-вероятната причина за тази статия е че тези които са пуснали тази статия са сложили голяма сума в IPO то на CARR. И тъй като е малка компания, с голям процент вече скъсили, а те са се полакомили да държат дълго време и сега не могат да се измъкнат без да сринат цената яко. За това се опитват да създадат екстра търсене за да им купят акциите нависоко. Ако акцията е скочила толкова много от IPO то очевиднно не могат да сложат фундаментални причини, технически причини също е трудно при такъв бърз ръст. И за това са избрали да приказват потенциален шорт скуиз. Компанията е доста малка, така че и малко екстра търсене породено от подобни статии, може да им даде глътка въздух да се измъкнат. Я от хора които купуват, за да се възползват от шорт скуиз, я от някой вече скъсил, който може да се панира че наиститна е възможне шорт скуиз и за това да закрие късите си позиции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                А ето, Жори го е намерил

                                Коментар

                                Working...
                                X