IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Парите за стимулиране на икономиката отидоха в депозити, скоро с този темп ще последва още един дефлационен шок

    Коментар


    • Aшколсун

      Click image for larger version

Name:	record low shorts.jpg
Views:	1
Size:	43.5 КБ
ID:	3679846

      Коментар


      • Ютилити сектора пак е надолу, може би предусеща .... Предният път се усетиха средата на Февруари, че ще има нещо страшно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Даа, с 3 до 5% в портфейла няма да повлияе кой знае колко на волатилността ако е в комбинация с други класове активи, а ритърна скача доста.
          Освен това да не забравяме че всичко ново е отричано преди да се превърне в норма.
          Е, аз си имам близо 3% нвдиа - така че ще пропусна бит..намсиквото.
          То и без това няма свестен носител май...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Даа, с 3 до 5% в портфейла няма да повлияе кой знае колко на волатилността ако е в комбинация с други класове активи, а ритърна скача доста.
            Освен това да не забравяме че всичко ново е отричано преди да се превърне в норма.
            Бре, големо кумене и самоубеждаване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Aха, и ти гледаш пф виз-ра като мен.
              Ето какво ми даде като корелации за последните 6г
              Monthly Correlations
              Ticker ^BTC SPY TLT IAU TIP
              Correlations for the portfolio assets
              ^BTC 1.00 0.23 -0.02 0.09 0.12
              SPY 0.23 1.00 -0.34 0.02 0.23
              TLT -0.02 -0.34 1.00 0.48 0.65
              IAU 0.09 0.02 0.48 1.00 0.61
              TIP 0.12 0.23 0.65 0.61 1.00
              Даа, с 3 до 5% в портфейла няма да повлияе кой знае колко на волатилността ако е в комбинация с други класове активи, а ритърна скача доста.
              Освен това да не забравяме че всичко ново е отричано преди да се превърне в норма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                [ATTACH=CONFIG]n3679134[/ATTACH]

                Да те върна към включването на койните в портфейла. Вярно е че историята няма гаранция да се повтори, но ако се добави малко в портфейла (~5%) картината като доходност се подобрява значително, без да влияе кой знае колко негативно на волатилността.
                Aха, и ти гледаш пф виз-ра като мен.
                Ето какво ми даде като корелации за последните 6г
                Monthly Correlations
                Ticker ^BTC SPY TLT IAU TIP
                Correlations for the portfolio assets
                ^BTC 1.00 0.23 -0.02 0.09 0.12
                SPY 0.23 1.00 -0.34 0.02 0.23
                TLT -0.02 -0.34 1.00 0.48 0.65
                IAU 0.09 0.02 0.48 1.00 0.61
                TIP 0.12 0.23 0.65 0.61 1.00

                ПС Aма волата му е трепач...
                Ticker CAGR Stdev
                ^BTC 79.91% 78.52%
                SPY 10.80% 14.23%
                TLT 7.66% 12.45%
                IAU 7.23% 13.88%
                TIP 3.39% 3.79%
                Last edited by pipbel; 19.11.2020, 14:48.

                Коментар




                • Изглежда всеки е хукнал да купува къща и да тегли ипотека. Междувременно Home Depot е празно, безработицата е ~7% и "избраният президент" иска да затвори икономиката до края на пролетта
                  Last edited by dollarman; 19.11.2020, 13:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Добре, тогава П/С 21 на нещо, което между 2018 и 2023 си удвоява приходите, т.е. 15% ръст годишно, който след това ще се забавя.. Това ако му правя каквато и да е оценка през паричните потоци сигурно ще го докарам макс до 30-40% от сегашната цена.
                    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    При всички случаи има голяма доза субективизъм и трябва да проиграеш поне няколко сценария с различни допускания, тъкмо ще видиш ясно какви нагласи има пазара в момента и да ги сравниш с историческите. Да речем, че в момента най-оптимистичните ми допускания за зряла компания са WACC 6% и мултипликатор до 20. За NVDA WACC ще е 8%, мултипликатотът ще е 20 след десетата година и ръста ще е 5 години по 15%, после плавно от 15 до 3%. А само за пример пазарът сега отразява, че NVDA ще поддържа 15% ръст в следващите 20 години
                    Това е отпреди 3 месеца..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Това само ако гледаш растежа в дадено тримесечие или година. Някъде назад бях сметнал, че за последните няколко години реално е 15% годишно и за да излезе оценката трябва да продължи още поне 20 години.
                      Бих поспорил за тези 15%....и тия 20г

                      Продажбите Q4 16 сa 1.4B, сега 4.8 , това са 36% средног. растеж за 4г
                      Q416 EPS 0.52 сега 2.91$ - 55% средногодишно.

                      Дори и само 35-40% да вземем за идните 4 години fpe 2024 се търгува на 12-13 сега.

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	Portfolio.jpg
Views:	1
Size:	54.8 КБ
ID:	3679134
                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Tова откъде го гледаш ? Дай линк как се съотнася и към другите асет класове.
                        Просто от любопитство, не че ще затърча и аз...
                        Да те върна към включването на койните в портфейла. Вярно е че историята няма гаранция да се повтори, но ако се добави малко в портфейла (~5%) картината като доходност се подобрява значително, без да влияе кой знае колко негативно на волатилността.
                        Last edited by ED; 19.11.2020, 11:54.

                        Коментар


                        • Това само ако гледаш растежа в дадено тримесечие или година. Някъде назад бях сметнал, че за последните няколко години реално е 15% годишно и за да излезе оценката трябва да продължи още поне 20 години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Нямам от тях и ми се вижда много късно за вход. Valuation-а им е умопомрачителен

                            Иначе готина компания

                            Чак пък умопомрачителен...
                            На форуърд база pe не e повече от темповете на растеж, за разлика от гугъл дето толкова те кефят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Мачкат. За кой ли път...
                              Това не е ли макро форум, какво постваш някаква компания за видео карти колко пари изкарала

                              Коментар


                              • Нямам от тях и ми се вижда много късно за вход. Valuation-а им е умопомрачителен

                                Иначе готина компания

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Мачкат. За кой ли път...

                                Коментар

                                Working...
                                X