IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Далио и той е от апокалиптосите

    И си противоречи. Първо вика диверсифициран кеш, три минути по-късно никакъв кеш... go figure


    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Ray Dalio: Don't Own Bonds, Don't Own Cash

    https://www.youtube.com/watch?v=A-no...bergNewEconomy

    То хубаво, само не ми е ясно тогава с какво ще купя следващия спих като дойде...

    Коментар


    • Ray Dalio: Don't Own Bonds, Don't Own Cash

      https://www.youtube.com/watch?v=A-no...bergNewEconomy

      То хубаво, само не ми е ясно тогава с какво ще купя следващия спих като дойде...

      Коментар


      • Нали ги гледам "истинките" в Блумбърг Терминал. Даже пускам тука по някое цитатче тук-таме... И...?

        Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Истинските неща/сериозните анализи/ са за клиентите, които плащат, а безплатните вестникарски статии са за публиката. Кой прави парата е ясно.
        Някой чупи рекорда, други падат зад борда, както се пееше в една стара песен...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Истинските неща/сериозните анализи/ са за клиентите, които плащат, а безплатните вестникарски статии са за публиката. Кой прави парата е ясно.
          Някой чупи рекорда, други падат зад борда, както се пееше в една стара песен...
          Съгласен съм и все пак ми е любопитно какви ли са били анализите за на Мадоф фондовете? Доста сериозни инвеститори са го отнесли, а някои от тях дори правят собствени анализи - за клиенти, които плащат.

          Коментар


          • Истинските неща/сериозните анализи/ са за клиентите, които плащат, а безплатните вестникарски статии са за публиката. Кой прави парата е ясно.
            Някой чупи рекорда, други падат зад борда, както се пееше в една стара песен...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              Все се чудя доколко можем да вярваме на анализаторите. Дали конкретния анализ не обслужва собствени интереси и дори да са съвпадащи на няколко реномирани имена, какво им пречи да са заедно за определена цел?

              Сериозно питам, не търся конфликт.

              Например последните две седмици Ситрон и Хинденбург какво правят?
              Няма нищо за чудене. Вярвай на тези, които редовно изкарват пари. Е, и на Акман.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                Не е нужно да съм по-добър от професионалните. Професионалните анализатори си продават услугите, на цена която не ме устройва, и затова се насочвам към направи си сам сектора.
                Разгледах в IB средния price target на анализаторите наложен върху цената на акцията. Вижда се че PT следва текущата цена с лаг - безполезен като moving average. Затова може да не са виновни само анализаторите, лага може да идва не от тях, а от тези които агрегират анализите.
                А когато си ги смяташ сам, лага е секунди. Верно че някои от данните (Sales Revenue) пак са стари, но други може да си ги опресняваш от новини - изтеглен дълг, крива на доходността, или earnings calls.

                А това да тракваш перформанса на отделните анализатори е също забавен проект, но ме поставя по-назад в хранителната верига.
                Като ми се провали проекта за valuation може да се захвана с това. Те двата проекта доста се препокриват - данните се теглят от IB, Sales Revenues forecast са analyst estimate.

                Average price target всъщност е сбъркан, когато отделните PT са публикувани по различно време - по-старите PT вкарват лаг в обобщения PT. Трябва да се следи отделно доходността им, и да се агрегира не цената, а доходността.
                Нямам идея как лесно да се проследят отделните анализатори 10 години назад, но последните няколко са в tipranks. Вероятно не са всички, но са всички които аз следя. Определено има непрофесионалисти с по-добри резултат на тригодишна база. Като институция следя Опенхаймер. Но най-голям кур ядох точно при 11/11 анализатори консенсус и последваща лоша подсекторни новини.

                jstock ползвам и мобилна и компютър - добре се комбинират. Има основните данни за последните години, което ми е достатъчно. Сигналите не ги ползвам, не търгувам активно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Според мене това е интересно упражнение и би било полезно, но главно, за по-добро разбирне на фундаменталния анализ, а не толкова, че ще направиш по-точен estimate. Дори и да ползваш малко по-нова информация за твоя estimate, най-вероятно пък ти ще изпускаш доста неща, които анализаторите взимат под внимание. А те са специализирани по сектори и дори по групи компании и редовно говорят с ръководствата на компаниите, за които правят analyst research

                  За мене няма съмнение, че причинно-следтвената връзка е обратната. Като излезе нов PT и цената на акцията се променя. И колкото е по-реномирана финасовата къща, която пуска новото PT толкова повече се влияе цената
                  Все се чудя доколко можем да вярваме на анализаторите. Дали конкретния анализ не обслужва собствени интереси и дори да са съвпадащи на няколко реномирани имена, какво им пречи да са заедно за определена цел?

                  Сериозно питам, не търся конфликт.

                  Например последните две седмици Ситрон и Хинденбург какво правят?

                  Коментар


                  • Иначе в Терминала се виждат рейтингите и PT на анализаторите подредени по дата, като най-отгоре са най-скорошните. А в дясно може да се кликне на research note-a, с който е обявен PT

                    Лошото е, че Терминалът, който от време на време ползвам няма пълен абонамент за research note-ове на анализаторите. Примерно имам достъп до тези на JP Morgan, Barclays, Deutsche, Mizuho и още няколко, но нямам на Goldman или Morgan Stanley

                    Коментар


                    • Според мене това е интересно упражнение и би било полезно, но главно, за по-добро разбирне на фундаменталния анализ, а не толкова, че ще направиш по-точен estimate. Дори и да ползваш малко по-нова информация за твоя estimate, най-вероятно пък ти ще изпускаш доста неща, които анализаторите взимат под внимание. А те са специализирани по сектори и дори по групи компании и редовно говорят с ръководствата на компаниите, за които правят analyst research

                      Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                      Не е нужно да съм по-добър от професионалните. Професионалните анализатори си продават услугите, на цена която не ме устройва, и затова се насочвам към направи си сам сектора.
                      Разгледах в IB средния price target на анализаторите наложен върху цената на акцията. Вижда се че PT следва текущата цена с лаг - безполезен като moving average. Затова може да не са виновни само анализаторите, лага може да идва не от тях, а от тези които агрегират анализите.
                      А когато си ги смяташ сам, лага е секунди. Верно че някои от данните (Sales Revenue) пак са стари, но други може да си ги опресняваш от новини - изтеглен дълг, крива на доходността, или earnings calls.

                      А това да тракваш перформанса на отделните анализатори е също забавен проект, но ме поставя по-назад в хранителната верига.
                      Като ми се провали проекта за valuation може да се захвана с това. Те двата проекта доста се препокриват - данните се теглят от IB, Sales Revenues forecast са analyst estimate.

                      Average price target всъщност е сбъркан, когато отделните PT са публикувани по различно време - по-старите PT вкарват лаг в обобщения PT. Трябва да се следи отделно доходността им, и да се агрегира не цената, а доходността.



                      За мене няма съмнение, че причинно-следтвената връзка е обратната. Като излезе нов PT и цената на акцията се променя. И колкото е по-реномирана финасовата къща, която пуска новото PT толкова повече се влияе цената

                      Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                      Разгледах в IB средния price target на анализаторите наложен върху цената на акцията. Вижда се че PT следва текущата цена с лаг - безполезен като moving average. Затова може да не са виновни само анализаторите, лага може да идва не от тях, а от тези които агрегират анализите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        jori, а ти смяташ ли, че твоят valuation ще е по-меродавен от усреднения на професионалните анализатори?
                        Не е нужно да съм по-добър от професионалните. Професионалните анализатори си продават услугите, на цена която не ме устройва, и затова се насочвам към направи си сам сектора.
                        Разгледах в IB средния price target на анализаторите наложен върху цената на акцията. Вижда се че PT следва текущата цена с лаг - безполезен като moving average. Затова може да не са виновни само анализаторите, лага може да идва не от тях, а от тези които агрегират анализите.
                        А когато си ги смяташ сам, лага е секунди. Верно че някои от данните (Sales Revenue) пак са стари, но други може да си ги опресняваш от новини - изтеглен дълг, крива на доходността, или earnings calls.

                        А това да тракваш перформанса на отделните анализатори е също забавен проект, но ме поставя по-назад в хранителната верига.
                        Като ми се провали проекта за valuation може да се захвана с това. Те двата проекта доста се препокриват - данните се теглят от IB, Sales Revenues forecast са analyst estimate.

                        Average price target всъщност е сбъркан, когато отделните PT са публикувани по различно време - по-старите PT вкарват лаг в обобщения PT. Трябва да се следи отделно доходността им, и да се агрегира не цената, а доходността.

                        Коментар


                        • Като гледам колко злато са изкупили днес (въпреки че цената е по-висока от вчера, май предстои нещо с пазара). А и като цяло пазара върви странно днес. Аз за всеки случай си купих малко SQQQ (500x$17.14). Ще видим кой крив кой прав до 1-2 дена.

                          Който обича екстремните спортове, сега изглежда добър момент . SQQQ $17.06
                          Last edited by pantaleev; 01.12.2020, 18:30.

                          Коментар


                          • jori, а ти смяташ ли, че твоят valuation ще е по-меродавен от усреднения на професионалните анализатори?


                            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Искам да си правя valuation, през уикенда пробвах да дръпна с API fundamentals (Sales Revenue forecasts) и не връщаше нищо. Реших че искат да си плащам. Но днес успях да тегля данни, явно през уикенда ръчкат по системите.
                            Дали това ще подобри резултатите ми? Няма гаранция, но поне ако измисля някаква стратегия и бектест ми покаже, че не печели, няма да я пускам с реални пари. Сега да приемем, че имам достъп до fundamentals, но пък за да тегля historical price data, искат да плащам за real time data, което ми е странно пак, но такива данни сякаш е по-лесно да се намерят отколкото fundamentals.
                            В най-лошия случай, тоя valuation ще ми показва, че акциите са надценени и така ще ми помага да пасувам.

                            jstock - windows приложението или мобилното?
                            Last edited by Money; 01.12.2020, 15:46.

                            Коментар


                            • Те си имат бизнес стратегия, т.е. таргетират определен тип аудитория и пишат това, което тази аудитория иска да чуе

                              Представи си, че ти идваш във форума не, за да споделиш ти какво мислиш, а за да се харесаш на средностатистическата златна бубобечка в темата за златото. Самия факт, че ще таргетираш златари ще определи какво ще пишеш

                              Аз лично зирохедж изобщо не ги чета

                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Вярно е това, влече си ги глумдумърството

                              Ето още едно прясно прясно..

                              https://www.zerohedge.com/geopolitic...ops+to+zero%29

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                zeroedge са си глумъри и отдавна съм ги анатемосал. Дано да са прави де
                                Вярно е това, влече си ги глумдумърството

                                Ето още едно прясно прясно..

                                https://www.zerohedge.com/geopolitic...ops+to+zero%29

                                Коментар

                                Working...
                                X