IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мен не ме блазни това, честно казано. А и като не си го видял предварително и не си имал инвестиционна теза, защо ще се дига, какъв е смисълът, че е скочило толкова

    Мога да ти намеря акции които само вчера са скочили с 200%, но полза от това никаква

    ***

    Стурва ми се, че повечето хора във форума предпочитат да направят 200% с 3% от портейла си като поемат голям риск, отколкото да правят консистентно по 12-15% на целия капитал. А това е ирационално. Начесва се крастата: ех как хванах "голямата" далавера, но всъщност истинската далавера се изпуска така. А често и малката далавера с 200%-те процента и тя се изпуска и накрая се пие една студена водица...



    Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    Незнам дали това е циклична акция, но направи 100% за две седмици и 500% за 16 месеца.

    Smith&Wesson (SWBI) се повишиха с повече от 8% в търговията в четвъртък, тъй като днес правилата, улесняващи публичното носене на оръжие, влязоха в сила в още три щата в САЩ
    Айова, Тенеси и Уайоминг се присъединиха към списъка на щатите, които позволяват на тези на 21 и повече години да носят пистолети без разрешение. Тенеси вече се нарежда като една от най-жестоките държави в САЩ
    Тексас ще се присъедини към тях на 1 септември.
    Според NYT американците са били в необичайна, продължителна шопинг еуфория, подхранвана от пандемията на коронавируса, протестите миналото лято и страховете, които двамата предизвикаха.
    През март миналата година федералните проверки на миналото, груба прокси за покупки, достигнаха 1 милион за седмица за първи път, откакто правителството започна да ги проследява през 1998 г. И покупката продължи, чрез протестите през лятото и изборите през есен, докато една седмица тази пролет счупи рекорда с 1,2 милиона проверки на фона, съобщи NYT.
    NYT цитира данни от Североизточния университет и изследователския център за контрол на нараняванията в Харвард, които показват, че около една пета от всички американци, закупили оръжия през миналата година, са собственици на оръжия за първи път.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Незнам дали това е циклична акция, но направи 100% за две седмици и 500% за 16 месеца.
      След дъшт качулка...

      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Тюх, мамка му. Оказва се, че не съм само аз с "гениалната" идея за ръст на пушките https://finance.yahoo.com/quote/AOBC

      Да знаете нещо сходно, но на добра цена? Сигурен съм, че в понеделник ще отбележат още по-високи стойности. Ще са добри за спекула, но нямам никаква възможност да следя нонстоп пазара.

      Намерих. OLN - тука е далаверата. Страшно подходящ бизнес за момента - белина и муниции. Нямам идея как е толкова евтино... дългът е голеееемичък, но това вече сякаш нищо не значи. Може за държане да не става, но посоката следващите дни е нагоре.

      Last edited by terziеv; 31.05.2020, 18:16.
      Това от времето, когато 50-60% процента за месец ми се струваха нещо невероятно и продавах ненавреме. Гони сега Михаля.

      Всичко е циклично. Просто някои цикли продължават десетилетия. Сега например умниците си мислят, че нафтата ще направи пик и ще слезе пак в калта... но хич не са познали.

      Коментар


      • Незнам дали това е циклична акция, но направи 100% за две седмици и 500% за 16 месеца.

        Smith&Wesson (SWBI) се повишиха с повече от 8% в търговията в четвъртък, тъй като днес правилата, улесняващи публичното носене на оръжие, влязоха в сила в още три щата в САЩ
        Айова, Тенеси и Уайоминг се присъединиха към списъка на щатите, които позволяват на тези на 21 и повече години да носят пистолети без разрешение. Тенеси вече се нарежда като една от най-жестоките държави в САЩ
        Тексас ще се присъедини към тях на 1 септември.
        Според NYT американците са били в необичайна, продължителна шопинг еуфория, подхранвана от пандемията на коронавируса, протестите миналото лято и страховете, които двамата предизвикаха.
        През март миналата година федералните проверки на миналото, груба прокси за покупки, достигнаха 1 милион за седмица за първи път, откакто правителството започна да ги проследява през 1998 г. И покупката продължи, чрез протестите през лятото и изборите през есен, докато една седмица тази пролет счупи рекорда с 1,2 милиона проверки на фона, съобщи NYT.
        NYT цитира данни от Североизточния университет и изследователския център за контрол на нараняванията в Харвард, които показват, че около една пета от всички американци, закупили оръжия през миналата година, са собственици на оръжия за първи път.
        Last edited by hazard; 01.07.2021, 22:03.

        Коментар


        • Исках да кажа при къс хоризонт изглеждат надценени, а при дълъг, ако приемем, че имат конкурентно предимство и то такова, което най-вероятно ще се запази, тогава са окей. Особено ако се изчака някой по-дълбок дип за взимане. Както беше с проклетата NVIDIA, ама на!

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Хайде сега, ти ме обърка с Терзиев всъщност при пикинга съм много повече растежно, отколкото стойностно ориентиран, съвсем други са ми проблемите, но за хоризонта си уцелил, той е един от тях.

          Да, Терзо... ама той не е баш валю в истинския смисъл на думата, защото не поглежда отчетите. Освен това е фен на меме акции като AMC и на growth като NIO. В този меланж от взаимно изключващи се философии на инвестирането, логиката е...

          Той се кефи на ресурсните и особено на газа по политически, а не инвестиционни съображения

          Коментар


          • Хайде сега, ти ме обърка с Терзиев всъщност при пикинга съм много повече растежно, отколкото стойностно ориентиран, съвсем други са ми проблемите, но за хоризонта си уцелил, той е един от тях.

            Коментар


            • Прекалено много залиташ към традиционния value investing. А според мене така ти бягат от полезрението неща, които при дълъг хоризонт е логично да изглеждат надценени от value investing гледна точка

              Естествено, има много growth шитове. Повечето са си такива. Номерът е да се надушат тези, които не са, според мене

              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Беше от малкото акции, които ми бяха в портфейла последните години, естествено разкарах я на 1/3 от сегашната цена

              Коментар


              • Не мисля, че ще е точно следваща NVIDIA. Но смятам, че AMD ще отхапят още по-голямо парче от баницата на Intel. И ще имат стабилен растеж още едно известно време

                Но NVIDIA е по-яка компания, с по-добри growth prospects, но на тези нива NVDA не става за купуване

                Първоначално изпратено от BlackRock Разгледай мнение
                Дали АМД няма да е "следващата" NVIDIA? Мисля, че имат потенциал за още растеж...

                Коментар


                • Дали АМД няма да е "следващата" NVIDIA? Мисля, че имат потенциал за още растеж...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Знам че се повтарям, но... много ме е яд за тази NVIDIA, много. Това е.
                    Беше от малкото акции, които ми бяха в портфейла последните години, естествено разкарах я на 1/3 от сегашната цена

                    Коментар


                    • Знам че се повтарям, но... много ме е яд за тази NVIDIA, много. Това е.

                      Коментар


                      • Не си спомням как беше. А и аз нямам личен терминал, $25 000 годишно за терминал... Трябва да си заявя слот, за да го ползвам. Обикновено заявявам за петък вечер и после го ползвам целия уикенд, но сега не съм заявил и не мога да погледна

                        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Money В Терминала помня че имаш достъп до DCF темплейт - там би трябвало да се вижда FCF по години. Интересно дали растежа на FCF се различава от този на EPS - за по-растящите компании предполагам да.

                        Коментар


                        • Мерси, Жори

                          Реално, NKE са ми малка позиция в портфейла, но пък Адидас (ADS) са ми най-голямата. Общо скокът на портфейла ми за един ден беше 2.4%, като смятам и кеша вътре. Много яко. Даже се чудя дали нямам някаква грешка, но не, точно така си е


                          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          Честито, мега гап за такъв мега кап - аз не мога да се убедя да купя компания за скъпи гащи и маратонки.
                          Всъщност NKE става мега кап (>200bln) точно с този скок.
                          За LLY сложих поръчка на $220 като видях PT на $300.



                          Номерът е, че (1) са скъпи, което значи добри печалби и че (2) са си само те от край време, което значи високи бариери за навлизане. В смисъл, всеки може да шие маратноки и гащи, но бранд като Найк или Адидас много трудно се изгражда. Тия са се наложили и вероятността да ги избутат конкуренти е много малка. Другият фактор е (3) дългосрочният изглед за растеж. Последните 10 години има тендеция към по-масов спорт и носене на много по-casual дрехи. Дори в офисите се носят маратонки. В края на 2017 точно като излизах в неплатен, си спомням, че в отдела ни половината носихме маратноки

                          И накрая (4) растежът идва от ЕМ. Китайците забогатяват и искат глезотийки и те

                          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          аз не мога да се убедя да купя компания за скъпи гащи и маратонки.
                          Last edited by Money; 26.06.2021, 11:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Лилито (LLY) вчера много добре скокна със 7.31%. Още нагоре очаквам в близките месеци

                            А за Найкито (NKE) какво да говорим... с 13% нагоре, кърти мивки отвсякъде. Само ме е яд, че не ми е по-голяма позиция

                            Адидас (ADS) съвсем навреме скачат. Време е за нови ATH при тях тази година
                            Честито, мега гап за такъв мега кап - аз не мога да се убедя да купя компания за скъпи гащи и маратонки.
                            Всъщност NKE става мега кап (>200bln) точно с този скок.
                            За LLY сложих поръчка на $220 като видях PT на $300.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Без да претендирам за смислен отговор- зависи какви са нуждите от капитал/вкл. оборотен/ за да се постигнат прогнозните печалби и какви са амортизациите- тези двете дават основните разлики между печалба и паричен поток, важни са и разходите за лихви, защото след евентуалното изплащане на дълга през годините с тях ще се увеличава размера на печалбата. Ако компанията е растяща е по-трудно да се правят директни аналогии, но ако е в по-зряла фаза и в годината няма значителни еднократни ефекти печалбите ще са приблизително равни на паричните потоци.
                              Значи ние искаме растящи компании за да ни се ускоряват печалбите, но EPS не е подходяща мярка за растящи компании. В същото време това което ни е достъпно е как расте EPS. Т.е. базираме анализа на неподходяща метрика.
                              От друга страна EPS е вероятно по-консервативен от FCF и ако прогнозите се сбъднат пак ще сме добре. Това което губим е че може да сме прескочили някои още по-растежни компании.
                              Може би това е качествения растеж на Money - не толкова млада компания, коята е стабилизирала EPS и дори има прогнози за растящо EPS, които успява да си ги покрива. Т.е. качествения растеж е по-скоро видим EPS растеж.
                              Money В Терминала помня че имаш достъп до DCF темплейт - там би трябвало да се вижда FCF по години. Интересно дали растежа на FCF се различава от този на EPS - за по-растящите компании предполагам да.



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Не съм съвсем сигурен, да ти кажа честно. Тука има по-големи спецове по корпоративни финанси, може те да кажат

                                И аз ще погледна, защото ме интересува. Но на прима виста не мога да ти дам смислен отговор


                                Без да претендирам за смислен отговор- зависи какви са нуждите от капитал/вкл. оборотен/ за да се постигнат прогнозните печалби и какви са амортизациите- тези двете дават основните разлики между печалба и паричен поток, важни са и разходите за лихви, защото след евентуалното изплащане на дълга през годините с тях ще се увеличава размера на печалбата. Ако компанията е растяща е по-трудно да се правят директни аналогии, но ако е в по-зряла фаза и в годината няма значителни еднократни ефекти печалбите ще са приблизително равни на паричните потоци.

                                Коментар

                                Working...
                                X