IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - sell put bull spread

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BullvsBear Разгледай мнение
    Добър вечер. Виждам че тука се говори за опции. Има ли тема в този форум където мога да потърся информация. Къде как и чрез кой брокер се търгуват опции в България. Данъци и така нататък. Благодаря.
    Щом са опции значи си и на маргин акаунт. Няма ясни данъчни правила в България за опции и маргин акаунти и се води сива дейност която само ти навлича проблеми.

    Между другото освен ако нямаш институционално споразумение с интерактива, трябва да знаеш че въпреки че отделните опции си покриват рисковете взаимно, брокера ги възприема като независими и съответно ако риска стане голям може да ти затвори пута който продаваш автоматично без да затваря свързаните позиции на купения пут или акциите и така оставаш в дупка. Малките инвеститори трябва да държат двоен запас от кеш на маргин за такива трейдове.

    Коментар


    • Добър вечер. Виждам че тука се говори за опции. Има ли тема в този форум където мога да потърся информация. Къде как и чрез кой брокер се търгуват опции в България. Данъци и така нататък. Благодаря.

      Коментар


      • Добър вечер. Виждам че тука се говори за опции. Има ли тема в този форум където мога да потърся информация. Къде как и чрез кой брокер се търгуват опции в България. Данъци и така нататък. Благодаря.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение

          Bull put спредът е бича стратегия и затова може да се каже, че го купуваш. За опциите плзвай думата структурирам. Примерно. Има стратегии, които са делта неутрални. 1000 и 990 са ти страйковете. Едината опция я продаваш по бид-а на пазара, а другата купуваш по аск-а.
          т.е. да разбирам, че по принцип няма значение, какво точно правиш със спреад-а, дали го купуваш или продаваш. на мене дори трейдър платформата докато избирам опциите не ми дава да избирам какво точно ще правя със спреад-а, т.е. вероятно тя автоматично решава на база на избраните опции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от temp1e Разгледай мнение
            Отворил съм си пейпър акаунт в ИБ за търговия с опции с образователна цел, но нещо не се оправям със създаване на поръчка за търговия на спреадс. Ползвам стратеги буилдър-а и избирам от опциите в дясно (путс) на бид цена 1000, после добавям от същите опции на аск цена 990. В момента, в който субмитвам ордер-а всичко ми изглежда нормално. (дори графиката). В последствие платформата ми казва, че съм купил спреад, във всички видео уроци , които съм гледал става въпрос за продажба на спреад по този начин. Един вид би трябвало да спечеля, ако цената се задържи над 1000, а максималните ми загуби да са лимитирани до 990. В акоунт прозореца, пак всичко ми изглежда нормално. Имам продадена една пут опция на 1000 и купена една на 990. Някой по-вещ в занаята да ми каже какво става?
            Bull put спредът е бича стратегия и затова може да се каже, че го купуваш. За опциите плзвай думата структурирам. Примерно. Има стратегии, които са делта неутрални. 1000 и 990 са ти страйковете. Едината опция я продаваш по бид-а на пазара, а другата купуваш по аск-а.

            Коментар


            • Interactive Brokers - sell put bull spread

              Отворил съм си пейпър акаунт в ИБ за търговия с опции с образователна цел, но нещо не се оправям със създаване на поръчка за търговия на спреадс. Ползвам стратеги буилдър-а и избирам от опциите в дясно (путс) на бид цена 1000, после добавям от същите опции на аск цена 990. В момента, в който субмитвам ордер-а всичко ми изглежда нормално. (дори графиката). В последствие платформата ми казва, че съм купил спреад, във всички видео уроци , които съм гледал става въпрос за продажба на спреад по този начин. Един вид би трябвало да спечеля, ако цената се задържи над 1000, а максималните ми загуби да са лимитирани до 990. В акоунт прозореца, пак всичко ми изглежда нормално. Имам продадена една пут опция на 1000 и купена една на 990. Някой по-вещ в занаята да ми каже какво става?
            Working...
            X