IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронакризата предоставя златна възможност за закупуване на евтин петрол

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз вече имам дълги позиции при петрола, и даже каширах една част от печалбата по време на корекцията миналата седмица.
    При повечето брокери CFD-тата не стават да дългосрочни позиции. Но има и някой изключения. Също зависи и каква точно стратегия ползваш защото има и начини да печелиш в двете посоки независимо от суапа.
    От моите брокери в момента най добър суап за дълга позиция има при IC Markets. -1.14 USD на Лот (100 барела)

    Има също вариант да отиграеш ситуацията през някой ETF или да купиш реални акции на петролни компании. Примерно XOM, BP, RDSA....
    Last edited by alphaomega; 02.04.2020, 06:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
      В момента петрола например WTI се търгува на нива от преди 20 години около 20 долара за барел ,като дъното ноември 2001 е било 16.69.
      На всеки е ясно че много дълго време тази цена няма да се задържи.Тоест сега е шанс един път в живота може би за закупуване на петрол на ниска цена.Единственото което ме притеснява е суапа за дълги позиции защо е толкова висок?
      Например суапа за дълги позиции на посредника/Вenchmark/ ,чрез който аз търгувам за днес е
      WTI 10 барела (1 лот)
      Суап дълга позиция: -1.83 USD
      Суап къса позиция: 0.78 USD
      Тоест ако купите Петрол за 200 долара което са 10 барела /един лот- всеки ден трябва да плащате лихва 2 долара.
      тоест вие плащате лихва от един процент за всеки ден или 365 процента лихва за година
      и най-интересното е че ако в в този момент на криза вие продадете петрол ще получавате приблизително около половин процент лихва на ден или около 180% за година лихва.
      Вие с кои посредници търгувате и какви са условията за търгуване на петрол с вашите посредници?
      Купуваш милион тона и държиш, доде станат по 100 за барел?
      ...СЕРИОЗНО ?!?
      - Егати.

      Коментар


      • Коронакризата предоставя златна възможност за закупуване на евтин петрол

        В момента петрола например WTI се търгува на нива от преди 20 години около 20 долара за барел ,като дъното ноември 2001 е било 16.69.
        На всеки е ясно че много дълго време тази цена няма да се задържи.Тоест сега е шанс един път в живота може би за закупуване на петрол на ниска цена.Единственото което ме притеснява е суапа за дълги позиции защо е толкова висок?
        Например суапа за дълги позиции на посредника/Вenchmark/ ,чрез който аз търгувам за днес е
        WTI 10 барела (1 лот)
        Суап дълга позиция: -1.83 USD
        Суап къса позиция: 0.78 USD
        Тоест ако купите Петрол за 200 долара което са 10 барела /един лот- всеки ден трябва да плащате лихва 2 долара.
        тоест вие плащате лихва от един процент за всеки ден или 365 процента лихва за година
        и най-интересното е че ако в в този момент на криза вие продадете петрол ще получавате приблизително около половин процент лихва на ден или около 180% за година лихва.
        Вие с кои посредници търгувате и какви са условията за търгуване на петрол с вашите посредници?

        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате
      Working...
      X