IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронакризата предоставя златна възможност за закупуване на евтин петрол

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На много места от сериозните брокери започнаха да намаляват ливъриджа на петрола. от 1:100 мин седмица за ЦФД преди седмица днес вече гледам е 1:10. Очаквало се големи гапове

    По добре да се купуват фючърси 1 контракт 1000, или мини 500 барела плаща се таксата и не се занимавате с тия суапове дето започнаха да дерат кожи.

    Коментар


    • ТОВАРЯ ЯКО КЪСИ ЗА 22,2222 ДОЛАРЯ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        сделка не знам, но запълнят ли се хранилищата ще стане мазало, защото консумацията я няма...
        от три седмици бензина тука е 45 стотинки литъра
        https://www.gasbuddy.com/station/113284
        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

        Коментар


        • и аз напълних хафтомобила а никъде не мога да джъткам . а вече падна дори до 1,59 . евала . дано падне до 1,358 левчета . там ще е дъното

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            преди няколко часа купих петрол щото казаха по блууумбърггггггг че сме близко до сделка . пък тоа петрол падна . защо за бога

            Global Oil Powers Inch Closer to Historic Deal to Cut Output
            April 7, 2020, 7:37 PM GMT+3
            сделка не знам, но запълнят ли се хранилищата ще стане мазало, защото консумацията я няма...
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • преди няколко часа купих петрол щото казаха по блууумбърггггггг че сме близко до сделка . пък тоа петрол падна . защо за бога

              Global Oil Powers Inch Closer to Historic Deal to Cut Output
              April 7, 2020, 7:37 PM GMT+3

              Коментар


              • що пада петролът ?

                Коментар


                • Абе вие докато се начудите какво да правите петрола ще излети . Аз имам дълга позиция още от миналия месец на средна цена 21 и тогава ви казах в моята тема че който действа бързо ще брои пачки. Сега на тия нива вече не е толкова атрактивно и рискът е по голям.

                  А между другото току що видях че IC Markets са увеличили суапа за дългите позиции 10 пъти Няма да е лошо да кеширам днес и да прехвърля дългосрочната позиция в акции.
                  Last edited by alphaomega; 03.04.2020, 13:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                    ..
                    Например ако държиш позиция един лот дълги WTI в Бенча за една година ще ти вземат суап 530 долара
                    като имаш в предвид че отваряш позиция за 200 долара [/B]
                    Мдаа, а всички "петролни" валути ли са ги изключили, би ли погледнал MXN и SAR ?
                    полезно инфо за суапа! Благодаря!

                    Коментар


                    • И аз се мъча да разбера търговията с петрол от няколко седмици и това което разбрах е че суапа е начина по който посредника компенсира разликата между спот цената и най-бризкия фючърс. В платформата Карол Дилинг например Брент Кеш /спот цената/ е при ниво 25,30 а най-близкия фючърс /Юни/ се търгува на 28,90
                      И чрез голямата овърнайт лихва /тук е 180%/ посредника компенисира двете цени, защото този фючърс изтича след около 30 дни и тогава Брент Кеш ще се котира като него.
                      Просто цялата търговия с петрола през тези платформи се базира на фючърси.. Спот продукта който ни предлагат е някакъв хибрид от такива.
                      Ако сам си играеш петрола през фючърсите, там няма разходи за държане.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение

                        Не съм сигурен, но май беше нещо, че суапа зависи от съотношението между longs и shorts - ако едните са повече, плащат на другите и обратно и в момента повечето са long и затова плащат.
                        Доколкото намерих инфо в нета суапа зависи от LIBOR
                        https://www.investopedia.com/terms/l/libor.asp
                        тоест доверието между най големите банки .....излиза че тъй като има глад за долари в момента
                        когато продадеш петрола тъй като залагаш на долара ти дават лихва за него .
                        А също че всеки брокер сам си определя суапа
                        Например ако държиш позиция един лот дълги WTI в Бенча за една година ще ти вземат суап 530 долара
                        като имаш в предвид че отваряш позиция за 200 долара
                        Last edited by ТАТО; 03.04.2020, 06:58.
                        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение


                          Виждам че суапа е скочил около 7 пъти за дълга позиция
                          Не съм сигурен, но май беше нещо, че суапа зависи от съотношението между longs и shorts - ако едните са повече, плащат на другите и обратно и в момента повечето са long и затова плащат.

                          Коментар


                          • Петролът поскъпна с 40% само за девет минути.Някой хванал ли е го това движение?
                            Също някой ако знае да каже защо за отваряне на дълги позиции суапа и три пъти повече от при отварянето на къси позиции където той е положителен.
                            Сега погледнах в архива ми .2019 януари месец когато съм отварял и къси и дълги позиции и при двата варианта суапа а е бил отрицателен.

                            WTI
                            Суап къса позиция: +0.82 USD в момента
                            Суап къса позиция: - 0.06 USD на 11.01.2019
                            Суап дълга позиция: - 2.03 USD в момента
                            Суап дълга позиция: - 0.34 USD на 07.02.2019

                            Виждам че суапа е скочил около 7 пъти за дълга позиция
                            Last edited by ТАТО; 03.04.2020, 04:38.
                            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                              ........ на посредника/Вenchmark/ ,...
                              Може и през някоя от петролните валути NOK примерно, ама бенчмарк мисля от две седмици са я изключили за търгуване....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Аз вече имам дълги позиции при петрола, и даже каширах една част от печалбата по време на корекцията миналата седмица.
                                При повечето брокери CFD-тата не стават да дългосрочни позиции. Но има и някой изключения. Също зависи и каква точно стратегия ползваш защото има и начини да печелиш в двете посоки независимо от суапа.
                                От моите брокери в момента най добър суап за дълга позиция има при IC Markets. -1.14 USD на Лот (100 барела)

                                Има също вариант да отиграеш ситуацията през някой ETF или да купиш реални акции на петролни компании. Примерно XOM, BP, RDSA....
                                Благодаря за отговора .Тъй като аз живея в Щатите смятам да инвестирам чрез американски посредници
                                и за мое спокойствие смятам да го направя с 0% ливъридж.Причината е защото в такива смутни времена брокера може да ти увеличили ливъриджа 100 пъти по негова преценка.
                                Точно това смятам да направя в този случай може би ще купя физически акции на петролни компании или взаимни фондове.
                                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                                Коментар

                                Working...
                                X