IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TESLA/TSLA- NASDAQ Tesla Inc - АКЦИЯ - балон или все още не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не смятам, че в бъдеще всеки ще има по 3 коли, 2 от които Тесла. Това ми е мисълта пък на мене

    Напротив даже, в бъдеще може би ще има по-малко возила на глава от населението

    Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
    Малко късно пристигаме на купона, но докато гледаш само p/e ти няма как да се качиш на дългосрочни влакове като Тесла и Амазон и да умножиш хиляди пъти за 20 години. Това ми е мисълта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Дори балонът NFLX се продава на fwd 2023 p/e 32, а TSLA на 114

      И също така пазарната капитализация на Тесла е колкото на всички останали големи автомобилопроизводители взети заедно



      Малко късно пристигаме на купона, но докато гледаш само p/e ти няма как да се качиш на дългосрочни влакове като Тесла и Амазон и да умножиш хиляди пъти за 20 години. Това ми е мисълта.

      Коментар


      • Дори балонът NFLX се продава на fwd 2023 p/e 32, а TSLA на 114

        И също така пазарната капитализация на Тесла е колкото на всички останали големи автомобилопроизводители взети заедно



        Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Амазон 20 години не са декларирали печалба. С тоя p/e дали някога щеше да си вземеш и една тяхна акция?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          През 2007 AAPL се търгува средно на p/e 45

          Тесла сега са на p/e 1016


          Амазон 20 години не са декларирали печалба. С тоя p/e дали някога щеше да си вземеш и една тяхна акция?

          Коментар


          • През 2007 AAPL се търгува средно на p/e 45

            Тесла сега са на p/e 1016

            Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
            Зависи от гледната точка. Ако гледаш Апъл през 2007-2008ма и многото господари на мобилния маркет по това време, дори и тогавашната цена на Апъл щеше да ти се струва абсурдна с този ти мироглед. Само че ако си държал акции в Палм, Нокиа, Моторола примерно, но не и в Апъл, щото цената била абсурдна, днеска как ти изглеждат нещата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Зависи от гледната точка. Ако гледаш Апъл през 2007-2008ма и многото господари на мобилния маркет по това време, дори и тогавашната цена на Апъл щеше да ти се струва абсурдна с този ти мироглед. Само че ако си държал акции в Палм, Нокиа, Моторола примерно, но не и в Апъл, щото цената била абсурдна, днеска как ти изглеждат нещата?
              На ябълката 2007 цена 7, нокия 40. Сега на тесла 600, тойота - 140.
              Как е да сравняваш ябълки с круши?
              Ако беше теслата 20-30 ще има много хляб в нея. Ето китайските НИО, никола и т.н. стават за спекула
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Зависи от гледната точка. Ако гледаш Апъл през 2007-2008ма и многото господари на мобилния маркет по това време, дори и тогавашната цена на Апъл щеше да ти се струва абсурдна с този ти мироглед. Само че ако си държал акции в Палм, Нокиа, Моторола примерно, но не и в Апъл, щото цената била абсурдна, днеска как ти изглеждат нещата?
                Не е ли по-добре, ако кажеш на каква цена си влязъл в Тесла, вместо да НИ даваш примери постфактум.

                Това са "доводите" на ъпърите на Тесла, които само преди месеци ни убеждаваха, че тук за акции НЕ говорим.

                Сега вече имаме основания да говорим..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Все пак да кажа, че нямам нищо против Мъск или Тесла. Просто цената ми се струва абсурдна. И честно казано съм скептик, че TSLA е нещо повече от производител на коли. Но както казва онзи пич по-долу, дори Тесла да е повече от автомобилен производител, цената пак е астрономическа
                  Зависи от гледната точка. Ако гледаш Апъл през 2007-2008ма и многото господари на мобилния маркет по това време, дори и тогавашната цена на Апъл щеше да ти се струва абсурдна с този ти мироглед. Само че ако си държал акции в Палм, Нокиа, Моторола примерно, но не и в Апъл, щото цената била абсурдна, днеска как ти изглеждат нещата?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Все пак да кажа, че нямам нищо против Мъск или Тесла. Просто цената ми се струва абсурдна. И честно казано съм скептик, че TSLA е нещо повече от производител на коли. Но както казва онзи пич по-долу, дори Тесла да е повече от автомобилен производител, цената пак е астрономическа
                    Колкото и да се оправдаваш, извини ме - но ми дишаш във врата!

                    Аз съм мръсен трол, а ти все още си без епитета!

                    По тоя повод вече имах възможността да пласирам моето "прозрение", че в тия теми - възможност за дискусия няма!

                    Иначе, доста реалисти и хора с познания в инвестирането - поддържат твоето мнение. Кое е то? Може би...

                    Умерената еуфория е за предпочитане пред необмисленият оптимизъм при инвестирането.

                    (казвам го от опит, но НЕ налагам мнение!)

                    Коментар


                    • Все пак да кажа, че нямам нищо против Мъск или Тесла. Просто цената ми се струва абсурдна. И честно казано съм скептик, че TSLA е нещо повече от производител на коли. Но както казва онзи пич по-долу, дори Тесла да е повече от автомобилен производител, цената пак е астрономическа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Не е само той. Статистиката на взаимните фондове показва, че най-голяма възвръщаемост имат "забравилите" инвеститори. Въпросът е да си от късметлийте забравили за акции в компании, които променят света и формират пазара, или си в умиращи динозаври.
                        Един друг колега пък беше заложил сериозно на Тесла още в началото, при цени под 30 долара за акция и около 30 долара, преди сплита естествено. Наскоро го питах - държи ли ги още? Не - уплашил се колко бавно се развиват нещата и че германците щяли да ги погубят, а те се оказали гола вода.
                        То затова много малко са наистина дългосрочните инвеститори с голям успех. Вече е малко късно за умножаване в стотици и хиляди пъти, целият пазар се научи, че срещу Мъск не се залага. Но пак има смисъл, най-малкото доста по-вероятно да си запазиш и умножиш парите отколкото в който и да е автопроизводител, дето никой не знае кои ще оцелеят и в какъв вид.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Ех, и ти! Зрънце има, ама току се изтъркулва, и остава единствено Волята да громи...
                          Твоята воля да громиш е по-силна...

                          Дори "сериозната ти работа", с която ни облъчваш, че се занимаваш - страда.

                          Тя и твоята е като другият трол, който "ПАК КУПИЛ" Тесла при затворен пазар в съботния ден!

                          При теб ситуацията е идентична: (май) работиш в почивните дни ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Аргументация е доста силен термин за безкрайните чаршафи на тоя трол в които няма и зрънце мисъл.

                            "Аргументацията" на тролът в теб е слаба, за да застанеш пред мен с факти. Друга възможност нямаш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Логаритмичната скала бая изкривява нещата. Тия спадове в началото изглеждат големи, но на линейна ще са направо незабележими. Спомням си как през 2000та един мой шеф имаше акции на Амазон и около 40-50 долара на акция му беше вече на печалба и беше доволен. Само дето като повечето хора се паникьоса при дот ком краша и ги разкара.
                              Сега щеше да има няколко милиона ако ги беше "забравил" в портфейла си.
                              Не е само той. Статистиката на взаимните фондове показва, че най-голяма възвръщаемост имат "забравилите" инвеститори. Въпросът е да си от късметлийте забравили за акции в компании, които променят света и формират пазара, или си в умиращи динозаври.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Аргументация е доста силен термин за безкрайните чаршафи на тоя трол в които няма и зрънце мисъл.
                                Ех, и ти! Зрънце има, ама току се изтъркулва, и остава единствено Волята да громи...

                                Коментар

                                Working...
                                X