IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся съвети за инвестиране в ЕТФ-и

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Ако купиш 100 акции -- пишеш че си притежавал 100 акции през календарната година, дори и да си ги продал всичките 100 акции една секунда след като си ги купил. Антетките са както следва: Вид: Акции, [B]Държава: Ирландия, Брой: 100, Дата и година
    на придобиване: 07/06/2019, В съответната
    валута: еди колко си, В лева: еди колко си в лева по курса на БНБ за 07/06/2019
    Тук искам да вметна една корекция, защото прекалено много го усложнявате. В приложение 8 таблица 1 се декларират всички притежавани акции, но това не означава всички купувани през цялата година акции. Това означава наличните към 31 декември. Колко акции, на какви цени са купувани и продавани, намира отражение при деклариране на финансовия резултат от акциите, при това без сделките на регулираните пазари в ЕС.
    Конкретно от записания от Стойков пример, ще впишете че притежавате 90 брой акции /т.е. само непродадените/ в таблица 1, а продадените 10 ще декларирате като финансов резултат /но само ако са на нерегулирани пазари, а не 100 броя акции/. Деликатната подробност е, че НАП иска да декларирате всички притежавани акции в чужбина /вкл. и придобитите напр. чрез xetra/, независимо, че не всички са облагаеми. Но отново обръщам внимание, притежавани са само тези, които са ви налице по инвестиционните сметки към 31 декември. Ако се престараете и опишете всички купувани през годината, независимо, че те са продадени в голямата си част, само ще си вкарате автогол, защото като излезе това което сте декларирали, много лесно ще влезете в групата на лицата, на които трябва да се направи проверка или ревизия с цел оценка на източниците на доходи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

      Ако купиш 100 акции и продадеш 10 акции (остават ти 90 непродадени) пишеш цената на придобиване на 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на покупка) и цената, на която си продал 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на продажба).
      Ако купиш 100 акции -- пишеш че си притежавал 100 акции през календарната година, дори и да си ги продал всичките 100 акции една секунда след като си ги купил. Антетките са както следва: Вид: Акции, Държава: Ирландия, Брой: 100, Дата и година
      на придобиване: 07/06/2019, В съответната
      валута: еди колко си, В лева: еди колко си в лева по курса на БНБ за 07/06/2019

      Според мене после че си ги продал го пишеш ако искаш по долу в "
      Доходи от източници в чужбина, подлежащи на облагане с окончателен данък по реда на чл. 38 от ЗДДФЛ".

      И понеже за акции купени на Хетра не дължа данъци, нищо не пиша там.

      Ето и още нещо:
      • В Част ІІІ на редове 7 и 8 са променени наименованията на:
      - образец 2071 - Приложение № 7 и

      - образец 2081 - Приложение № 8,

      което произтича от новите особености при декларирането на доходите, които се попълват в тези приложения.
      Създадено е ново Приложение № 13 на декларацията (образец 2013) в което да се декларират придобити през годината:

      - необлагаеми доходи, както и

      - имущество, получено по наследство, завет, дарение или с възстановено право на собственост по реда на нормативен акт.

      Това приложение се попълва само по желание от местни физически лица, които искат да декларират придобити от тях необлагаеми доходи, като за целта на ред 13 следва да бъде отбелязано, че приложението се прилага към декларацията.


      При подаване на Приложение № 13не е налице задължение за прилагане на документи, доказващи придобиването на доходите.

      https://www.tita.bg/free/taxes/531
      Last edited by hamorphis; 06.07.2019, 15:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

        Ако купиш 100 акции и продадеш 10 акции (остават ти 90 непродадени) пишеш цената на придобиване на 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на покупка) и цената, на която си продал 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на продажба).

        Ако си купил два пъти по 50 акции на различни цени и не знаеш кои акции продаваш (всички са в общ кюп) - смяташ средната цена на акция за 100-те акции общо и умножаваш по броя на акциите за да получиш цената на придобиване на 10 акции.

        Ако платформата може да разграничава акциите (знаеш от кой кюп акции продаваш) - тогава смяташ на каква цена си купил 10 от тези акции.

        Мисля, че това ясно илюстрира логиката. Прочети внимателно текста на ЗДДФЛ за да се убедиш.



        НАП твърдят, че комисионните не ти се признават за разход, ако търгуваш като физическо лице.
        Четох закона, ако акциите са купувани и продавани на EU борсите, трябва само да отбележа, че са били притежавани (Приложение № 8, Част І - Информация за притежаваните акции и дялови участия в дружества в чужбина). Дори и да съм ги продал на печалба, не дължа данък, ако сделките са станали на регулиран пазар и предполагам няма нужда се мъча да смятам и да попълвам колко съм спечелил/загубил и да го пиша. Ако са американски акции обаче трябва да се пише това.

        Поне аз така разбрах ЗДДФЛ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Off-topic: В данъчната декларация като напиша че съм купил 10 акции на еди коя си дата, после в колоната "Цена на придобиване" цената за 1 акция ли пиша или общата сума която съм платил. Ако съм купил 10 акции по 10 евро всяка -- какво пиша 10 или 100?

          Сори за тъпия въпрос, ама от долу в бележките не пише ясно цена за 1 акция ли искат или общата цена..
          Ако купиш 100 акции и продадеш 10 акции (остават ти 90 непродадени) пишеш цената на придобиване на 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на покупка) и цената, на която си продал 10 акции в лева (по фиксинга на БНБ към датата на продажба).

          Ако си купил два пъти по 50 акции на различни цени и не знаеш кои акции продаваш (всички са в общ кюп) - смяташ средната цена на акция за 100-те акции общо и умножаваш по броя на акциите за да получиш цената на придобиване на 10 акции.

          Ако платформата може да разграничава акциите (знаеш от кой кюп акции продаваш) - тогава смяташ на каква цена си купил 10 от тези акции.

          Мисля, че това ясно илюстрира логиката. Прочети внимателно текста на ЗДДФЛ за да се убедиш.

          Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          А да, а комисионната включвам ли я или не. Мисля, че не трябва, но все пак да питам.
          НАП твърдят, че комисионните не ти се признават за разход, ако търгуваш като физическо лице.
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Off-topic: В данъчната декларация като напиша че съм купил 10 акции на еди коя си дата, после в колоната "Цена на придобиване" цената за 1 акция ли пиша или общата сума която съм платил. Ако съм купил 10 акции по 10 евро всяка -- какво пиша 10 или 100?

            Сори за тъпия въпрос, ама от долу в бележките не пише ясно цена за 1 акция ли искат или общата цена.

            А да, а комисионната включвам ли я или не. Мисля, че не трябва, но все пак да питам.

            Коментар


            • Уха...Sunworks (SUNW:Nasdaq) излетяха днеска с 31%. Другите още се мотаят на последните нива, но и не падат. Та да се похваля сам, че циганката дето ме хвалеше отиде да си лежи на помощи в Германия
              Друго: след кратка дискусия с колегата andrei_k на лични, пробвах да купя щатски ETF през сметката ми в Swissquote.com и се оказа, че при швейцарците го няма това ограничение и не са възприели европейската директива. Пуснах една пробна поръчка за 10 контракта Invesco Solar ETF (TAN:NYSE) на цена $24.52 (10 х $24.52 = $245.20) и се изпълни без проблем. Но да уточня, че комисионните са дебели и интензивна търговия с малки обеми не е изгодна. За 10-те контракта TAN ми взеха $15, а пробен ордер без да го изпълнявам за 100 контракта = $2'452 ми показа, че комисионната (само за покупката) ще е $33.68. Само за инфо ако някой се интересува от покупка на ETF-и директно от щатските борси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andrei_k Разгледай мнение

                А да попитам че не съм наясно от къде ги купуваш тези акции и ETF-и?
                Ами аз съм при Булброкърс, акциите ще ги купиш без никакви проблеми. За щатските ETF няма да можеш, заради европейската директива. В платформата излизаше някакво съобщение, но не помня точно какво пишеше, важното е че не ти дава да ги купиш. Трябва да се намери подобен ETF листнат в Европа, който има в името UCITS и съдържа желаните компании. Не съм търсил, защото купих отбраните акции но не вярвам да няма такъв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                  Рецесиите не са задължителни през равномерни интервали от време. Австралия е вече 27-ма година без рецесия и вече бие рекорда на Холандия:
                  https://news.bg/int-economics/kakva-...oto-chudo.html
                  Сигурно има и по-нови статии, ама беше излишно да търся, фактите са тези. Пак ти казвам, че срута ще дойде когато ФЕД вдигне лихвите с поне 1% по мои сметки. Това ще натежи на акциите, защото много хора и институции вече ще предпочетат да държат кеш в банките за лихва вместо да имат акции за дивидент, но с променливи цени. За момента няма фактор, който да накара средностатистическия инвеститор панически да си разпродава акциите на каквато и да е цена, само и само да се отърве от тях. Поне на мене не ми е известен такъв. Обратно, облекченията отвориха хоризонт S&P500 да расте ако щеш до 6000 пункта, ако инфлацията продължи да се бави а ръста на заплатите си продължава. Тоя Бернанке излезе по-хитър от стадо лисици с тия облекчения и беше точното лекарство. А у наше село министър Горанов каза по-миналата година, че "черешите са по-важни от фондовата борса"...

                  Миналия месец (март) напазарувах акции на Соларни компании, или как там се казват тия с фотоволтаиците (опериращи в САЩ). Поне с търсачката се търсят като "solar companies". Споделям с какъв мотив и какво съм изровил по въпроса, всеки да си прецени ако ми споделя оптимизма. Сектора (в САЩ) се срина последните години, защото изядоха две яки подсечки:

                  1. Китай спря субсидиите за фото-панелите и сие, а то в САЩ основно всичко е китайски внос.
                  2. Митата на Тръмп за китайските стоки.

                  Акциите на всичките от бранша логично се срутиха до исторически дъна. Обаче по всичко изглежда, че най-лошото вече е отминало.
                  1. Китай вече не дава субсидии, но производствените цени на панелите продължават да падат.
                  2. Вече е ясно, че търговско споразумение с Китай ще има (а не търговска война), само е въпрос на време.

                  Така, че пак се появява добър марж за печалба на всички по веригата при приемливи за потенциалния потребител цени. Но ключовото, на което залагам е друго нещо: Това е новият закон в Калифорния, че всички нови жилища, построени от 2020г. нататък са длъжни да имат фотоволтаични системи. Без да се броят хората, които ще си сложат такива системи на старите жилища, заради пак приемливите цени. Очаквам компаниите с добър пазарен дял в Калифорния да се зарият с работа, това е накратко. Момента е идеален за включване според мене, макар че абсолютното дъно вече е изтървано. Акциите на всички които купих, вече са на плюс и имат още много хоризонт за растеж. Ето един цитат с който в две изречения обяснява цялата работа и защо се зарибих:
                  "The Solar companies could get a boost from a new California law passed in 2018 mandating that most new homes built in the state starting in 2020 be solar powered. If other states in the Southwest follow California’s lead, it could create even more momentum for U.S. residential demand."
                  Конкретно купих: Sun Power (SPWR), SunWorks (SUNW) и Vivint Solar (VSLR). За тях изрових, че са добре позиционирани в Калифорния и други южни щати.
                  Разбира се може да се предпочете някой ETF. Най-подходящ ми изглежда TAN, все още е достатъчно евтин за купуване и включва калифорнийските компании, също и ICLN ми изглежда добре. Другите хич не са евтини, защото включват компании от различни държави, а това не е целта на заниманието. Ето един ориентировъчен линк за ETF-и, може и да съм изпуснал нещо разбира се:
                  https://www.investopedia.com/etfs/to...e-energy-etfs/
                  Толкова знам и го споделям, всеки да си прецени и успех! Ще броим пилците след 2-3 години поне.

                  А да попитам че не съм наясно от къде ги купуваш тези акции и ETF-и?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Моето мнение е, че ще видим S&P500 под 1500. Трябва само да се стекат обстоятелствата правилно. Седя и чакам с 200к заредени. Сърби ме да вляза, но ще рискувам и ще чакам. Така съм решил. 2 пъти изтървах, третия няма. Е само на 39 съм.
                    Рецесиите не са задължителни през равномерни интервали от време. Австралия е вече 27-ма година без рецесия и вече бие рекорда на Холандия:
                    https://news.bg/int-economics/kakva-...oto-chudo.html
                    Сигурно има и по-нови статии, ама беше излишно да търся, фактите са тези. Пак ти казвам, че срута ще дойде когато ФЕД вдигне лихвите с поне 1% по мои сметки. Това ще натежи на акциите, защото много хора и институции вече ще предпочетат да държат кеш в банките за лихва вместо да имат акции за дивидент, но с променливи цени. За момента няма фактор, който да накара средностатистическия инвеститор панически да си разпродава акциите на каквато и да е цена, само и само да се отърве от тях. Поне на мене не ми е известен такъв. Обратно, облекченията отвориха хоризонт S&P500 да расте ако щеш до 6000 пункта, ако инфлацията продължи да се бави а ръста на заплатите си продължава. Тоя Бернанке излезе по-хитър от стадо лисици с тия облекчения и беше точното лекарство. А у наше село министър Горанов каза по-миналата година, че "черешите са по-важни от фондовата борса"...

                    Миналия месец (март) напазарувах акции на Соларни компании, или как там се казват тия с фотоволтаиците (опериращи в САЩ). Поне с търсачката се търсят като "solar companies". Споделям с какъв мотив и какво съм изровил по въпроса, всеки да си прецени ако ми споделя оптимизма. Сектора (в САЩ) се срина последните години, защото изядоха две яки подсечки:

                    1. Китай спря субсидиите за фото-панелите и сие, а то в САЩ основно всичко е китайски внос.
                    2. Митата на Тръмп за китайските стоки.

                    Акциите на всичките от бранша логично се срутиха до исторически дъна. Обаче по всичко изглежда, че най-лошото вече е отминало.
                    1. Китай вече не дава субсидии, но производствените цени на панелите продължават да падат.
                    2. Вече е ясно, че търговско споразумение с Китай ще има (а не търговска война), само е въпрос на време.

                    Така, че пак се появява добър марж за печалба на всички по веригата при приемливи за потенциалния потребител цени. Но ключовото, на което залагам е друго нещо: Това е новият закон в Калифорния, че всички нови жилища, построени от 2020г. нататък са длъжни да имат фотоволтаични системи. Без да се броят хората, които ще си сложат такива системи на старите жилища, заради пак приемливите цени. Очаквам компаниите с добър пазарен дял в Калифорния да се зарият с работа, това е накратко. Момента е идеален за включване според мене, макар че абсолютното дъно вече е изтървано. Акциите на всички които купих, вече са на плюс и имат още много хоризонт за растеж. Ето един цитат с който в две изречения обяснява цялата работа и защо се зарибих:
                    "The Solar companies could get a boost from a new California law passed in 2018 mandating that most new homes built in the state starting in 2020 be solar powered. If other states in the Southwest follow California’s lead, it could create even more momentum for U.S. residential demand."
                    Конкретно купих: Sun Power (SPWR), SunWorks (SUNW) и Vivint Solar (VSLR). За тях изрових, че са добре позиционирани в Калифорния и други южни щати.
                    Разбира се може да се предпочете някой ETF. Най-подходящ ми изглежда TAN, все още е достатъчно евтин за купуване и включва калифорнийските компании, също и ICLN ми изглежда добре. Другите хич не са евтини, защото включват компании от различни държави, а това не е целта на заниманието. Ето един ориентировъчен линк за ETF-и, може и да съм изпуснал нещо разбира се:
                    https://www.investopedia.com/etfs/to...e-energy-etfs/
                    Толкова знам и го споделям, всеки да си прецени и успех! Ще броим пилците след 2-3 години поне.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      В темата за златото от 10 години го чакат да излети, а то не мърда.
                      Така де. 10 години са си много.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Моето мнение е, че ще видим S&P500 под 1500. Трябва само да се стекат обстоятелствата правилно. Седя и чакам с 200к заредени. Сърби ме да вляза, но ще рискувам и ще чакам. Така съм решил. 2 пъти изтървах, третия няма. Е само на 39 съм.
                        В темата за златото от 10 години го чакат да излети, а то не мърда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                          Ти в zerohedge освен прогнози за апокалипсиси, друго няма да прочетеш. От 10+ години ги преглеждам за всеки случай. В първия линк техническия патерн не е такъв какъвто е нарисуван, ами е прост Зиг-Заг който предполага че ще продължи да се развива като хоризонтална консолидация. Т.е. показва, че е време за (хоризонтална) почивка и събиране на сили за да продължи после пак нагоре. Сравнението с 2008г е напълно неадекватно, ситуацията няма нищо общо със сегашната, а технически виждаш че последния връх едвам надминава предпоследния, което е ясен сигнал за изтощение на тренда. Нищо такова няма при сегашната ситуация, последния връх е добре отскочил над предпоследния, което показва че смело се купува дори на тези нива и слага последния спад в графа "корекция", а не започване на низходящ тренд.
                          А това , че инсайдерите си продавали акциите са си всекидневни лакардии. Това одиторите веднага го виждат и ако намерят, че мотива е да се отърват навреме от компанията, веднага ще я downgrade-ват и цената на акциите вече ще се срутила.
                          Пак ти казвам. че причината бичия пазар да продължи вече 10г. бяха ниските лихви т.е. нищо по-доходоносно от акциите няма, а след евентуалната почивка възходящия тренд ще си продължи, като забележи, че това не значи непременно повишаване стойността на акциите ами също така компенсиране на инфлацията, която чука на вратата защото заплатите се повишават с добри темпове. Нива от 1500 пункта повече няма да видиш, пътят е само нагоре като цифри, тия трилиони $ от облекченията накрая ще се материализират като инфлация, няма къде да идат.
                          Моето мнение е, че ще видим S&P500 под 1500. Трябва само да се стекат обстоятелствата правилно. Седя и чакам с 200к заредени. Сърби ме да вляза, но ще рискувам и ще чакам. Така съм решил. 2 пъти изтървах, третия няма. Е само на 39 съм.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Тази статия ми хареса. Може да и хвърлиш едно око: https://www.zerohedge.com/news/2019-...oing-new-highs

                            Ако не видим скоро higher high (над 2,914.04), стягайте гащите, т.е. тия които са се инвестирали в щатски хартии.

                            И още нещо интересно: https://www.zerohedge.com/news/2018-...ho-was-selling
                            Ти в zerohedge освен прогнози за апокалипсиси, друго няма да прочетеш. От 10+ години ги преглеждам за всеки случай. В първия линк техническия патерн не е такъв какъвто е нарисуван, ами е прост Зиг-Заг който предполага че ще продължи да се развива като хоризонтална консолидация. Т.е. показва, че е време за (хоризонтална) почивка и събиране на сили за да продължи после пак нагоре. Сравнението с 2008г е напълно неадекватно, ситуацията няма нищо общо със сегашната, а технически виждаш че последния връх едвам надминава предпоследния, което е ясен сигнал за изтощение на тренда. Нищо такова няма при сегашната ситуация, последния връх е добре отскочил над предпоследния, което показва че смело се купува дори на тези нива и слага последния спад в графа "корекция", а не започване на низходящ тренд.
                            А това , че инсайдерите си продавали акциите са си всекидневни лакардии. Това одиторите веднага го виждат и ако намерят, че мотива е да се отърват навреме от компанията, веднага ще я downgrade-ват и цената на акциите вече ще се срутила.
                            Пак ти казвам. че причината бичия пазар да продължи вече 10г. бяха ниските лихви т.е. нищо по-доходоносно от акциите няма, а след евентуалната почивка възходящия тренд ще си продължи, като забележи, че това не значи непременно повишаване стойността на акциите ами също така компенсиране на инфлацията, която чука на вратата защото заплатите се повишават с добри темпове. Нива от 1500 пункта повече няма да видиш, пътят е само нагоре като цифри, тия трилиони $ от облекченията накрая ще се материализират като инфлация, няма къде да идат.
                            Last edited by Д.Петков; 28.03.2019, 00:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Прекалено се прехласваш по 5G - Реално нищо няма да се промени - На телефонните разговори им е достатъчна 2-3G Връзка - Браузването 4G e OK

                              Филмите дори и да се свалят за 3 секунди - Едва ли ще станат чудеса във времената на Нетфликс и Ютубе - Почти никой вече не сваля филми

                              За сметка на това вероятно за 5G ще са нужни много повече антени за да докарат покритието на 4G и може с години на места да има дупки без покритие

                              Горните неща не значат че не е възможно компаниите за чипове да направят добър ръст - Просто прекалено ентусиазирано звучиш все едно са направили ескалатор до луната
                              Наистина може да съм прозвучал много надъхано, но те уверявам че не е така. Просто гледам къде да се включа навреме, като си спомням че 1997г. акциийките на Амазон бяха на промоция по $2, а сега при последния връх достигнаха $2000. А иначе 5G променя много и още как. Например ще даде възможност на автомобилите да си говорят помежду си, а за автономните (без шофьор) си е направо задължително. Китайците вече направиха и показаха дистанционна хирургическа операция чрез 5G връзка. Искат да навържат всичко в една мрежа - смартфони, коли, дронове, устройствата ти в къщи (климатика, противопожарните датчици, пералнята и всичко каквото се сетиш е IoT). И всичко това омазано с AI (Изкуствен Интелект). Всички IT компании чакат като топъл хляб инфраструктурата за бъдещите си разработки. 5G е огромен скок в сравнение 4G. След 10г. света няма да го познаеш, ако щеш вярвай. Да, Биг Брадър вече ще има очи и уши навсякъде, май ще трябва да свикваме.

                              А ескалатора до Луната си е друг проекто-балон, който също следя, но за сега нямам конкретни идеи как да го отиграя. Само набързо да уточня, че изведнъж всички (NASA, руснаците, китайците и индийците) яко се разбързаха с лунните си програми след 40+ години почти никакъв интерес. Предполагам, че вече има технологичен пробив в управляемия термоядрен синтез, та затова всички се юрнаха да търсят начин да копат хелий 3 от Луната, който (теоретично) може да реши въпроса с енергийните нужди на Земята. Ами то за тия "екологични" електрически коли, да гориш нафта че да правиш ток, ясно е, че нещо не се връзва. Ето една статия за който въобще не е запознат:

                              https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...BD-287564.html

                              Като се избистрят нещата, мисля да играя на индийските компании, които имат огромен потенциал за ръст. Правителството им се е амбицирало Индия да вземе голям дял от новата каца с мед и яко ще наливат пари в програмата.
                              За който не е в течение, за ориентир мога да кажа, че Локхийд са убедени (четох едно интервю), че до 2030г. ще имат компактен термоядрен реактор, като проекта е цялата инсталация да се побира на един ТИР и може да захранва с ток малък град (100'000 човека), като гори 20кг водород годишно (превръща го в хелий). Вероятно ако горивото е хелий 3, нещата се опростяват и реактора ще е много по-евтин в крайна сметка, нямам представа.

                              https://www.lockheedmartin.com/en-us...ct-fusion.html


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Aбе да чакаме хубаво, ама още по хубаво би било дотогава междувременно още няколко пъти по 20-25% и после като последното тримесечие
                                Тази статия ми хареса. Може да и хвърлиш едно око: https://www.zerohedge.com/news/2019-...oing-new-highs

                                Ако не видим скоро higher high (над 2,914.04), стягайте гащите, т.е. тия които са се инвестирали в щатски хартии.

                                И още нещо интересно: https://www.zerohedge.com/news/2018-...ho-was-selling
                                Last edited by hamorphis; 26.03.2019, 15:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X