IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bottom fishing - 3 годишно дъно и повече

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много от биофармата са на годишна дъно, включително печеливши. Ако човек е оптимист за такива компании.

    Коментар


    • Последните дни тази тема отново става актуална, макар и да не става дума за 3-годишни, а за 3-месечни дъна. Доста компании, предимно с лош или силно надценен фундамент, са надолу с по 20-25%, а някои и с много повече от най-високите си стойности през миналата и тази година.

      П.П. Предният ми коментар в темата е хем наивен, хем забавен след оценката на времето. Колебанията ми тогава бяха за 1-2 евро, а сега същата акция е 50% нагоре и е далеч от най-добрата си форма.
      Last edited by Никола20; 16.04.2021, 15:04.

      Коментар


      • В четвъртък (17.09.20) купих RNO на 23.43 въпреки, че индикациите бяха, че ще пада още.
        Но...понеже не си вярвам достатъчно на разчитането на индикаторите, предпочетох да купя, за да не съжалявам по-късно.
        Днес затвориха на 22.64.
        В понеделник ще решавам как да продължа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          докато чакам някой да ме посъветва и се набих на 31.21 ..
          Здравей!
          Съвсем пресен съм във форума. Махна ли RNO или го усредни по-късно като беше евтино?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

            Не знам, не се приемам за никакъв специалист, но мислиш ли, че е разумно да се пипат тия компании сега, на каквато и да е цена? Според мен всяка една от тях има страхотен потенциал да стане 0. Само Луфтханза германците няма да оставят да фалира, но ако я спасят с х2 или х3 разводняване на акциите ефектът ще е подобен. А американските ще си се приземят без всякакъв проблем, там няма кой да ги спасява. Но авиокомпаниите да речем в някакъв момент ще почнат да излизат от кризата, защото без тях не може, но круизите ги пиши бегали за години напред. Според мен там почти всичко ще замине, ще се сливат, изкупуват и т.н. Тия огромни кораби искат супер много пари за поддръжка и минимален екипаж, дори и да стоят закотвени по пристанищата. Да не говорим, че за да тръгнат отново ще трябва да организират болници и изолатори на борда, което не са никак малко пари. Туризмът ще страда години наред, а пък този с круизите, където основно са възрастни хора не го виждам поне 3-4 години да се стабилизира.
            ++

            Хиля се понеже почти същото като тебе казах на 1 приятел по повод тия компании преди седмица някъде. И също особено скептичен бях към круизите.
            Но все пак ми се струва че следващи най много 2 месеца са прозореца в който могат да се хванат на добри нива, по ниски от настоящите, после най вероятно върви че ги гони...
            Трябва се подберат тези с най добри баланси, да се влиза на фракции и задължително със стоп лос. Риск мениджмънта е на 1 място.
            Доста е рисково, съгласен съм, контрарно отвсякъде, затова неголям % от пф.
            В края на краищата No pain - no gain

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Подкрепям Проти в това.
              Да поизтупаме малко темата, че ми се струва особено актуална сега. Риба се лови най добре в мътни води, нали...пък ако са и кървави като сега - още по добре според мен.
              Склонен съм да отпусна 6-7% от портфейла за тоя сектор, при доста изгодни нива дори до 10%. При положение че нещо може да скочи 3-5 пъти си заслужава и повечко годинки чакането.

              Та така - най ударените сектори сега са си авиолиниите, круизните и туризма. На колите не съм фен.

              Та ето малко идейки от мен LTM, GOL, LHA, ALK, SAVE / CCL, RCL, NCLH / ERI, MGM MLCD..etc
              От на 7-8 та докъм 24год дъна.
              Смятам да подбера поне 5-6 от тях и другата седмица първите 30% да купя.

              Допълвайте !
              Не знам, не се приемам за никакъв специалист, но мислиш ли, че е разумно да се пипат тия компании сега, на каквато и да е цена? Според мен всяка една от тях има страхотен потенциал да стане 0. Само Луфтханза германците няма да оставят да фалира, но ако я спасят с х2 или х3 разводняване на акциите ефектът ще е подобен. А американските ще си се приземят без всякакъв проблем, там няма кой да ги спасява. Но авиокомпаниите да речем в някакъв момент ще почнат да излизат от кризата, защото без тях не може, но круизите ги пиши бегали за години напред. Според мен там почти всичко ще замине, ще се сливат, изкупуват и т.н. Тия огромни кораби искат супер много пари за поддръжка и минимален екипаж, дори и да стоят закотвени по пристанищата. Да не говорим, че за да тръгнат отново ще трябва да организират болници и изолатори на борда, което не са никак малко пари. Туризмът ще страда години наред, а пък този с круизите, където основно са възрастни хора не го виждам поне 3-4 години да се стабилизира.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                няколко условия за дънен риболов:
                - спад на индексите от мин. 5 %
                - многогодишно дъно
                - нисък дълг
                - да купувам на малки порции
                Подкрепям Проти в това.
                Да поизтупаме малко темата, че ми се струва особено актуална сега. Риба се лови най добре в мътни води, нали...пък ако са и кървави като сега - още по добре според мен.
                Склонен съм да отпусна 6-7% от портфейла за тоя сектор, при доста изгодни нива дори до 10%. При положение че нещо може да скочи 3-5 пъти си заслужава и повечко годинки чакането.

                Та така - най ударените сектори сега са си авиолиниите, круизните и туризма. На колите не съм фен.

                Та ето малко идейки от мен LTM, GOL, LHA, ALK, SAVE / CCL, RCL, NCLH / ERI, MGM MLCD..etc
                От на 7-8 та докъм 24год дъна.
                Смятам да подбера поне 5-6 от тях и другата седмица първите 30% да купя.

                Допълвайте !
                Last edited by pipbel; 28.03.2020, 11:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Има ли нови идеи по темата ? В личен план не съм доволен - хванах добри дъна при Уникредит и Нокиа но не устисках и ги продадох рано ...
                  Явно последната година ме гони шубето и гледам да съм предимно в кеш ...
                  Сега се целя в Рено ...
                  докато чакам някой да ме посъветва и се набих на 31.21 ..
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Има ли нови идеи по темата ? В личен план не съм доволен - хванах добри дъна при Уникредит и Нокиа но не устисках и ги продадох рано ...
                    Явно последната година ме гони шубето и гледам да съм предимно в кеш ...
                    Сега се целя в Рено ...
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Череши! купуваш зимата, летото разпускаш
                      огромен потенциал, но с доста капани и рискове в изпълнението.
                      некой с опит на борса за плодове може да знае повече

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Някакви добри идеи за плувка из Чили (дорде се лее кръв...) ?
                        Като чуя за Чили се сещам за мини, мед и злато основно. Antofagasta (ANTO) примерно.

                        Коментар


                        • Някакви добри идеи за плувка из Чили (дорде се лее кръв...) ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Напоследък допускам грешка след грешка... Бях решил да спазвам няколко условия за дънен риболов:
                            - спад на индексите от мин. 5 %
                            - многогодишно дъно
                            - нисък дълг
                            - да купувам на малки порции
                            Е, наруших първото и последното и сега съм ...под дъното...
                            Май ще сменям такъмите - ще минавам на мухарка
                            Да, така си требе, макар понякога като вземеш да улучиш по случайност почти пълно дъно и после се тюхкаш че си взел малко...ма пълно щастие няма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Хубава тема, май я позабравихме малко...
                              От сберкат взех рано рано едни 30%, а можеше още толкоз, ма не съжалявам.
                              Бабата и ЖД са ми по дългосрочни, засега ги не пипам, ама наскоро кеширах дабъла на ПДДто ( пу да му се не надяваш, требеше повечко да напълня). Като се чудех къде да сложа мангизите и вчера реших у пандизите.
                              Кой ти бега от 11% + дивидент при само 2/3 пейаут, двуцифрени растежи и p/ffo от 6 ?
                              Имало било политикъл риск...ми то все има некакъв, пък догодина дойде ли покахонтас принцеса президент ( пу пу да плюем пазвата) - не само тук, ами всичкото сток портфейл ке яде яко дървото.

                              https://www.finviz.com/quote.ashx?t=CXW
                              Напоследък допускам грешка след грешка... Бях решил да спазвам няколко условия за дънен риболов:
                              - спад на индексите от мин. 5 %
                              - многогодишно дъно
                              - нисък дълг
                              - да купувам на малки порции
                              Е, наруших първото и последното и сега съм ...под дъното...
                              Май ще сменям такъмите - ще минавам на мухарка
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                АлиБабата на 150$ поръчка изпълнена...пък да видим, в минало време имам от нея суит меморис.
                                Ослушвам се и за JD, евентуално и PDD конкуренцията.

                                PS Хубава тема Проти, едно време ми бе слабост, вече от години залагам на моментума главно.
                                Ала стара любов ръжда не хваща казват, отделил съм едно ъгълче на портфейля и за емоции около риболова

                                Преди месец влязох и на сбербанк, съвсем случайно налучках временното ( или не ?, ще видим) дъно от 10$, просто ми хареса като кръгло число , само с четвърт позиция засега.
                                Хубава тема, май я позабравихме малко...
                                От сберкат взех рано рано едни 30%, а можеше още толкоз, ма не съжалявам.
                                Бабата и ЖД са ми по дългосрочни, засега ги не пипам, ама наскоро кеширах дабъла на ПДДто ( пу да му се не надяваш, требеше повечко да напълня). Като се чудех къде да сложа мангизите и вчера реших у пандизите.
                                Кой ти бега от 11% + дивидент при само 2/3 пейаут, двуцифрени растежи и p/ffo от 6 ?
                                Имало било политикъл риск...ми то все има некакъв, пък догодина дойде ли покахонтас принцеса президент ( пу пу да плюем пазвата) - не само тук, ами всичкото сток портфейл ке яде яко дървото.

                                https://www.finviz.com/quote.ashx?t=CXW

                                Коментар

                                Working...
                                X