IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в индекси

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Кой знае, кой знае? Не забравяй, че аз дремах само на БФБ допреди около 3 години - и чак тогава - навън - полека-лека.

    За последните 8 години Софиксът е набъбнал само с 66%, а SP500 - със 156%. Софикс нищо чудно да го бия дори само с дивидентът - все пак това е само по 8,25% годишно, а аз 111-13 година съм имал дивидентна доходност и над 10%. СП - капиталова + дивидент не зная дали го бия. Освен това - принципно при повечето индекси - мисля - дивидентът се туря вътре... а аз често пъти съм си теглил дивидентите, вместо да ги реинвестирам.

    Казваш - време за въвеждане на транзакции - само дето със смяната на платформата към нова версия, почти цялата информация се загуби - и веч не зная

    Но Софикс го бия на 1000% - с дивиденти + Софарма Трейдинг, която ми е основната акция, дори мога да кажа - бия го с ного.
    Вътрешната ти убеденост е само за лична консумация, когато няма точни цифри.
    Доколкото помня посредниците имаха задължение поне 5год. да пазят данните за сделките. При императорски акаунт би трябвало да е доживот, та не пречи да ти пратят мейл с разпечатка. Ако ти се занимава разбира се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

      Аз, нищо не искам от теб. Аз знам за себе си. Чудя се откъде идва увереността ти, че дългосрочно можеш да биеш индекси като S&P500?
      Знам доста голяма част от портфейла ти с акции през годините и с 90% сигурност мога да ти кажа, че си доста назад в сравнение с този индекс. Ако искаш да се увериш, в нета има доста портфейли които ти изчисляват доходността, просто трябва да отделиш известно време за въвеждането на многобройните транзакции през годините.
      Кой знае, кой знае? Не забравяй, че аз дремах само на БФБ допреди около 3 години - и чак тогава - навън - полека-лека.

      За последните 8 години Софиксът е набъбнал само с 66%, а SP500 - със 156%. Софикс нищо чудно да го бия дори само с дивидентът - все пак това е само по 8,25% годишно, а аз 111-13 година съм имал дивидентна доходност и над 10%. СП - капиталова + дивидент не зная дали го бия. Освен това - принципно при повечето индекси - мисля - дивидентът се туря вътре... а аз често пъти съм си теглил дивидентите, вместо да ги реинвестирам.

      Казваш - време за въвеждане на транзакции - само дето със смяната на платформата към нова версия, почти цялата информация се загуби - и веч не зная

      Но Софикс го бия на 1000% - с дивиденти + Софарма Трейдинг, която ми е основната акция, дори мога да кажа - бия го с ного.
      Last edited by Императорът; 20.08.2018, 21:50. Причина: Бой по Софиксът.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Ного искаш от мене - аз съм започнал преди ного отдавна. За определени периоди назад мога - но данните ще се изкривят от туй, че портфейлът ми е ного динамичен - а и усложнява сметка. Мога ли да турям на една везна Трейдингчетата, които съм купил преди около например да кажем 8 години, с BNP - дето купих преди 4 часа?

        Същото е и с индексите донякъде - нали едни влизат в, други излизат от?
        Аз, нищо не искам от теб. Аз знам за себе си. Чудя се откъде идва увереността ти, че дългосрочно можеш да биеш индекси като S&P500?
        Знам доста голяма част от портфейла ти с акции през годините и с 90% сигурност мога да ти кажа, че си доста назад в сравнение с този индекс. Ако искаш да се увериш, в нета има доста портфейли които ти изчисляват доходността, просто трябва да отделиш известно време за въвеждането на многобройните транзакции през годините.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Е добре де, колко са?

          Ного са, бе. Колко - моя си работа. В чужд портфейл защо зяпаш? Аз в твоят зяпам ли - не зяпам.

          Ама ти сигурно и си нямаш.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

            Преди да даваш съвети, ако може да ми отговориш на един въпрос. Ти можеш ли да си сметнеш доходността(капиталова+дивидент) на борсите за определен период от време 5г, 10г, откакто си започнал?
            Ного искаш от мене - аз съм започнал преди ного отдавна. За определени периоди назад мога - но данните ще се изкривят от туй, че портфейлът ми е ного динамичен - а и усложнява сметка. Мога ли да турям на една везна Трейдингчетата, които съм купил преди около например да кажем 8 години, с BNP - дето купих преди 4 часа?

            Същото е и с индексите донякъде - нали едни влизат в, други излизат от?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Недей. Звучи като виц, но е доказано експериментално, че индексите може да ги бие всеки маймуняк.

              За Маймунският портфейл чувал ли си?

              Прочети - и ще видиш. По-добре да инвестираш напосоки, вадейки листчета с компании от някоя шапка или да си купиш мамунь - или да си дресираш гарга, отколкото - индекси.
              Преди да даваш съвети, ако може да ми отговориш на един въпрос. Ти можеш ли да си сметнеш доходността(капиталова+дивидент) на борсите за определен период от време 5г, 10г, откакто си започнал?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Какви 30 лева бе - пъпешоид? Я ела в съзнание най-после...
                Е добре де, колко са?

                Last edited by X_Y; 20.08.2018, 16:03.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Какви 30 лева бе ? Я ела в съзнание най-после...
                  Last edited by X_Y; 20.08.2018, 16:03.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Недей. Звучи като виц, но е доказано експериментално, че индексите може да ги бие всеки маймуняк.

                    За Маймунският портфейл чувал ли си?

                    Прочети - и ще видиш. По-добре да инвестираш напосоки, вадейки листчета с компании от някоя шапка или да си купиш мамунь - или да си дресираш гарга, отколкото - индекси.
                    То ако беше така досега да си милионер.
                    Трийсетте лева тази година от дивиденти обаче говорят за съвсем друго нещо...

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Недей. Звучи като виц, но е доказано експериментално, че индексите може да ги бие всеки маймуняк.

                      За Маймунският портфейл чувал ли си?

                      Прочети - и ще видиш. По-добре да инвестираш напосоки, вадейки листчета с компании от някоя шапка или да си купиш мамунь - или да си дресираш гарга, отколкото - индекси.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Инвестиране в индекси

                        Здравейте!

                        От скоро започнах да инвестирам в акции, използвайки платформата на interactive brockers. Бих искал част от портфолиото ми да инвестирам в индекси като S&P 500, NASDAQ и други. Четох, че в Америка това се прави основно чрез ETF-и. Но от средата на годината америакнските ETF-и не са достъпни за европейските инвеститори.

                        Та въпросът ми е - как мога да инвестирам в горепосочените индекси? Трябва ли да търся европейски ETFs, Mutual index funds или други?

                        Поздрави,
                        Крум
                      Working...
                      X